Şimdi Ara

PHILIPS 3D/FPR GÖZLÜK PFL7696/7666/7606 MODELLERİ (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.338
Cevap
6
Favori
188.515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • PHILIPS HMP3000 MKV MEDIA PLAYER ile Ezcool Full Hd Box 1080p Media Player fiyatları aynı ikisini kıyaslıcak olursak hangisi daha iyi sizce*
  • aldim arkadaslar..

Philips 42'' Full Hd 3D Led Televizyon 42PFL7606K/12

marmara forum simens bayisinde philips yetkili saticisinda kampanya varmis 2350tl ye 10 taksit martta odemeye baslama ile aldim.

cuma en gec cumartesi elimde olacagini soylediler. yaninda 4 tanede gozluk verdiler. hd ricever icinde..

nasil ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: caprice41

PHILIPS HMP3000 MKV MEDIA PLAYER ile Ezcool Full Hd Box 1080p Media Player fiyatları aynı ikisini kıyaslıcak olursak hangisi daha iyi sizce*

bende 7696 sahibiyim tabiiki almışken hmp 3000 alıp tv ile takım olsun istedim iki cihaz hakkındaki tüm yorumları okudum fakat philips hmp 3000,de altyazı boyutu 22,nin üstüne çıkmıyor arkadaşlar kullanıcılarıda bu durumdan şikayetçi ama şu sıralar yeni yeni piyasaya çıkan hmp 5000,de bu sorun yokmuş oda 150 tl üzeri sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ergin967 -- 28 Aralık 2011; 22:26:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ergin967

quote:

PHILIPS HMP3000 MKV MEDIA PLAYER ile Ezcool Full Hd Box 1080p Media Player fiyatları aynı ikisini kıyaslıcak olursak hangisi daha iyi sizce*

bende 7696 sahibiyim tabiiki almışken hmp 3000 alıp tv ile takım olsun istedim iki cihaz hakkındaki tüm yorumları okudum fakat philips hmp 3000,de altyazı boyutu 22,nin üstüne çıkmıyor arkadaşlar kullanıcılarıda bu durumdan şikayetçi ama şu sıralar yeni yeni piyasaya çıkan hmp 5000,de bu sorun yokmuş oda 150 tl üzeri sanırım

bilgilendirme için sağol arkadaşım.
  • quote:

quote:

hayırlı olsun. 7696k aldık bizde pek fark olacağını sanmıyorum. makine güzel makina sadece usb hdd ten her mkv filmi açmıyor şimdilik tek problemi bu başka diğer herşeyi bir çok tv den üstün.

• bu media playerler 3d oynatmıyor değil mi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: papiraov

bu media playerler 3d oynatmıyor değil mi.

gerçek 3-D oynatmaz zaten gerçek 3-D oynatan cihazlar daha yeni çıkacak 3-d half sbs oynatır,ki bunu oynatmak için cihaza ihtiyaç yok harici disktende oynatabiliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: alptd70

7606 aldım ancak usbden makineyle çektiğim filmleri oynatamadım.youtube daki filmlerin çoğunu oynatmıyor.flash player istiyor.ne yapmam lazım

çektiğin filmleri oynatmaması normak mkv bile bi çoğunu oynatmıyor medya player oynatıcı alırsan o sorunu halledersin.
    youtube olayına gelince tv yi nete bağladığın zaman youtubeye girişte güncelleme varsa uyarıyor ve yapıyor ben öyle yaptım. 7696k de güncelledim youtube de herşey açıyor. 7606 da farklı mı bilmiyorum. birde tv nin son yazılımı çıktıysa sitesinden indir ve kur bilmiyorsan servisini ara yanlış bi yazılım kurarsan tv ye zarar verebilirsin.
  • quote:

quote:

gerçek 3-D oynatmaz zaten gerçek 3-D oynatan cihazlar daha yeni çıkacak 3-d half sbs oynatır,ki bunu oynatmak için cihaza ihtiyaç yok harici disktende oynatabiliyor

ergin bey şunu anlamakta zorlanıyorum.biz bu phılıps 7696 k ile ne seyredebiliriz.media player yada 3d bluray player.3d bluray player ile usbden harici hdd bağlantı kurabilrmiyiz.tvnumuzla ne yapabliriz.
  • quote:

quote:

quote:

ergin bey şunu anlamakta zorlanıyorum.biz bu phılıps 7696 k ile ne seyredebiliriz.media player yada 3d bluray player.3d bluray player ile usbden harici hdd bağlantı kurabilrmiyiz.tvnumuzla ne yapabliriz.

merhaba,harici diske koyacağınız mkv,avi benzeri filmleri usb girişinden izleyebilirsiniz.bluray player ile orijinal yada kopyası 15 tl civarı payasalarda bulunan bluray disc seyredebilir usb girişine flash disk yada harici disk bağlayarakta film izleyebilirsiniz fakat bluray disc player media player kadar çok format açmaz örneğin benim panasonic fotoğraf makinamın çektiği videolar mov formatında ve ancak media playerimde oynatabiliyorum size tavsiyem eğer internetle aranız iyi ise bol bol mkv film indirip media playerde izleyin inanın tv,de normal kanallardan film izlemek istemeyeceksiniz

• quote:

quote:

quote:

quote:

merhaba,harici diske koyacağınız mkv,avi benzeri filmleri usb girişinden izleyebilirsiniz.bluray player ile orijinal yada kopyası 15 tl civarı payasalarda bulunan bluray disc seyredebilir usb girişine flash disk yada harici disk bağlayarakta film izleyebilirsiniz fakat bluray disc player media player kadar çok format açmaz örneğin benim panasonic fotoğraf makinamın çektiği videolar mov formatında ve ancak media playerimde oynatabiliyorum size tavsiyem eğer internetle aranız iyi ise bol bol mkv film indirip media playerde izleyin inanın tv,de normal kanallardan film izlemek istemeyeceksiniz

merhaba peki bu mkv dediğiniz bir anlamada 3d mi aluyor mkv olarak yayını 3d tv de 3d yayın olarak mı izliyoruz.

• herkese selam,
    sali gunu servis kurulumu gerceklestirdi yani elektrik fisine takti.. :)) Bir kac bilenen ozelliklere ilaveten servisten zorla ogrendiklerim ;

1- Masa ayagi duvar aski aparatina donusebiliyormus.. Yuvalarini gosterdi sadece o yuvalara takilan yuvarlak duvara monte aparatlari kutudan cikmiyormus..
    2- Usb- klavye vede mouse kullanima ilavaten bunu kablosuz olarakta yapabiliyormus.. alip denemek lazim veya sahip olanlar deneyip yazarlasa netlesir..
    3- Usb-wifi illa philips olmasi gerekmedigini bir montajda verilen baska bir marka wifiyi calistirdigini soyledi..

benim kuracalayarak edindiklerim ;

1- Usbden mkv yazilim guncelemeden vede 3d leri oynatiyor bir kac 3d de oynatmadi zanndersem ses kodeclerinde sorun vardi..
    2- Internete bagladim super..
    3- Usbden film yada harici hard discden medya ya gerek yok bence eger bilgisayariniz aciksa direk PC den hepsini oynatiyor, Pc den derken hdmi cikisiyla degil modem-ag uzeriinden; bende pc kablosuz aga bagli, tv kablo ile..
    4-3D yi simdiye kadar sony`de, samsung`da aktif gozluklerle bayagi seyreden bir kisi olarak soylendigi gibi pasif gozluklerin hic bir eksigi yok..Artilarini zaten herkes biliyor (fiyat-hafiflik-saglik) Zaten magzalarda 3d pasif tekrar tekrar test ederek terettudsuz satin aldim..
    5- Turksat ve astra uydusu uzerinde HD kanalarlar var, ozellikle astra 3d testi super..
    6-3D izlerken golgeler meydana geliyorsa net goruntu icin goruntu ozelliklerinden fotograg secenegini seciniz derim.. puruzsuz goruntuye ulasabilrisiniz..
    7-SD yayinlar idare eder, tuplu yayin beklemeyin.. yanliz dikkat ettim hotbird-astradaki baba kanalarin (rai-rtl-vox-arte vb..) sd yayinlari cok iyi, bizim turk kannallarin ise her konuda oldugu gibi dusuk kalite olmasi SD yyaini etkiliyor..

simdilik bu kadar,

deneyeceklerim,
    1- usb klavye ve mouse
    2- hhd takip kayit ozelligi
    3- usb- wifi

son soz olarak;

SUPER BIR CIHAZ rakibi samsung D7000-8000 hic bir eksigi yok fazlasi var..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi G774 -- 29 Aralık 2011; 1:24:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: G774

herkese selam,
    sali gunu servis kurulumu gerceklestirdi yani elektrik fisine takti.. :)) Bir kac bilenen ozelliklere ilaveten servisten zorla ogrendiklerim ;

1- Masa ayagi duvar aski aparatina donusebiliyormus.. Yuvalarini gosterdi sadece o yuvalara takilan yuvarlak duvara monte aparatlari kutudan cikmiyormus..
    2- Usb- klavye vede mouse kullanima ilavaten bunu kablosuz olarakta yapabiliyormus.. alip denemek lazim veya sahip olanlar deneyip yazarlasa netlesir..
    3- Usb-wifi illa philips olmasi gerekmedigini bir montajda verilen baska bir marka wifiyi calistirdigini soyledi..

benim kuracalayarak edindiklerim ;

1- Usbden mkv yazilim guncelemeden vede 3d leri oynatiyor bir kac 3d de oynatmadi zanndersem ses kodeclerinde sorun vardi..
    2- Internete bagladim super..
    3- Usbden film yada harici hard discden medya ya gerek yok bence eger bilgisayariniz aciksa direk PC den hepsini oynatiyor, Pc den derken hdmi cikisiyla degil modem-ag uzeriinden; bende pc kablosuz aga bagli, tv kablo ile..
    4-3D yi simdiye kadar sony`de, samsung`da aktif gozluklerle bayagi seyreden bir kisi olarak soylendigi gibi pasif gozluklerin hic bir eksigi yok..Artilarini zaten herkes biliyor (fiyat-hafiflik-saglik) Zaten magzalarda 3d pasif tekrar tekrar test ederek terettudsuz satin aldim..
    5- Turksat ve astra uydusu uzerinde HD kanalarlar var, ozellikle astra 3d testi super..
    6-3D izlerken golgeler meydana geliyorsa net goruntu icin goruntu ozelliklerinden fotograg secenegini seciniz derim.. puruzsuz goruntuye ulasabilrisiniz..
    7-SD yayinlar idare eder, tuplu yayin beklemeyin.. yanliz dikkat ettim hotbird-astradaki baba kanalarin (rai-rtl-vox-arte vb..) sd yayinlari cok iyi, bizim turk kannallarin ise her konuda oldugu gibi dusuk kalite olmasi SD yyaini etkiliyor..

simdilik bu kadar,

deneyeceklerim,
    1- usb klavye ve mouse
    2- hhd takip kayit ozelligi
    3- usb- wifi

son soz olarak;

SUPER BIR CIHAZ rakibi samsung D7000-8000 hic bir eksigi yok fazlasi var..

öncelikle vermiş olduğun sağlıklı bilgiler için teşekkürler.bende şimdi laptoptan hdmi kablo ile bağlanacaktım.
    şu 3. madde de dediğin gibi benimde pc kablosuz bağlı tv kablo ile bağlı.
    fakat bunu nasıl yapacağız biraz açarsan sevinirim. pc de win 7 kurulu tv ayarlarına baktım. biraz uğraştım pc ye bağlan diye menuya girdim ok ledim
    fakat bulmuyor pc yi nerden sorun anlayamadım?

• Arkadaşlar bendede 47pfl 7696 aldım, uydu alıcısı yok. Hd uydu alıcım mp özelliğide olduğu için bazı sorunları dert etmiyorum. Güncellemeyle USB den 3d filimleri açıyor. Tüm mkv leri açmıyor. Philips dışında, smc marka usb wifi taktım hiç görmedi.
    Televizyonla laptop arasında bağlantı kuruyor. Ama interneti paylaştıramadım. Lap top int yi wifi olarak başka yerden alıyor. Bu konuda yardım ederseniz sevinirim.
  • 7696K alan arkadaşlar,bu tv nin uydu alıcısı kullanışlı mı?uydu alıcıyı haricen almaktansa böyle tv ye entegre almak daha mı mantıklı?
  • çektiğim videolar .avı formatında, tv aldığım markete götürdüm ordada oynatmadı.youtube ise 2 ayrı büyük markette denettim ana sayfayı açıyor ancak video oynat diyince plug in content uyarısı veriyor.biraz sonrada get flash player ikazı veriyor.satıcılarda çok şaşırdı ama oynatmadı.Tvde güncellemeyi yaptım.philips'in sayfasındaki yazılımın yüklenmesine hiçbir servis onay vermiyor.tv internetten kendi günceller diyorlar.
  • Orijinalden alıntı: caprice41

öncelikle vermiş olduğun sağlıklı bilgiler için teşekkürler.bende şimdi laptoptan hdmi kablo ile bağlanacaktım.
    şu 3. madde de dediğin gibi benimde pc kablosuz bağlı tv kablo ile bağlı.
    fakat bunu nasıl yapacağız biraz açarsan sevinirim. pc de win 7 kurulu tv ayarlarına baktım. biraz uğraştım pc ye bağlan diye menuya girdim ok ledim
    fakat bulmuyor pc yi nerden sorun anlayamadım?

Selam,
    oncelikle tv, yi internete sokabiliyormusunuz yani ip numarasini modemeden aliyor mu ? Almiyorsa ;

-AG ayarlarina girerek kurulumu gerceklestiriniz..(eger direk adsl modeminize bagli ise otomatik ip ali seciniz, eger benim gibi adsl modeme bir ALT adsl modemden ulasiyorsaniz kendiniz ip nosu vermelisiniz bunun icin yeri statik ip kismidir.. Verilen IP telefon hattinin bagli oldugu IP olmalidir. ,Mesela; 192.168.1.100 gibi..

-AG ayarlarini yaptiktan sonra bir netTV deneyiniz bunun icin SD yuvasina en az 4 gb Kart takilmasini istiyor elinizde mutlaka vardir.. Dikkat edin SDyi kendisi formatliyor yani bilgileriniz gider..Yedekleyiniz bilgilerinizi..

Eger NET tivi ulasiyor ve internete baglaniyorsaniz isin yarisi tamam..

geri kalani BIlgisayarda Windows medya palayerda kitapligi paylasima acmakla gerceklesiyor..

Bununla ilgili su an aklima gelen kisa ozet bu, gerekirse ayrintili bir kontrol ederek yazarim, su an isteyim..

Ama bunlarin hepsini ben kullanim kitapcigindan yaptim. Kitap kutusundan cikmiyor, kendisinin uzerinde yani help kisminda.. veya internetten PDF olarak ayni bilgileri indirebilrisiniz.. Orada cok guzel anlatilmis..

• tv nete bağlanyor onda sıkıntı yok. win 7 kurulu olan laptopta w.m.playeri açıyorum ordan medya akışında paylaşım verdim hatta orda tv yi de gördü izin verilenler listesinde tv nin ağ adı var.
    ama tv nin pc ye gözat menusunda ok dedimmmi arıyor diyor dakikalarca arıyor öyle kalıyor iptal ediyorum.
    2. bir konu hdmi ile tv ye bağlandım. usb den açmadığı bluray 3d filmleri pc de açtığı için tv de 3d olarak izleyebildiğimi gördüm.
    fakat 3 boyuta aldığım zaman altyazılarda 3 boyutlu görünüyor dolayısıyla okunmuyor çok büyük oluyor.
    km playerde o kadar uğraştım yazı yı küçültmeye çalıştım v.s gom playerde denedim 3d film çok güzel çalışıyorlar ama altyazılarda 3d konumunda bakarken büyüyor.
    bu konuda tecrübe ve bilgi sahibi olanların yorumlarını bekliyorum.
  • quote:

tv nete bağlanyor onda sıkıntı yok. win 7 kurulu olan laptopta w.m.playeri açıyorum ordan medya akışında paylaşım verdim hatta orda tv yi de gördü izin verilenler listesinde tv nin ağ adı var.
    ama tv nin pc ye gözat menusunda ok dedimmmi arıyor diyor dakikalarca arıyor öyle kalıyor iptal ediyorum.

ethernet kablosunu çıkar tak bi, öyle beklerken
  • quote:

tv nete bağlanyor onda sıkıntı yok. win 7 kurulu olan laptopta w.m.playeri açıyorum ordan medya akışında paylaşım verdim hatta orda tv yi de gördü izin verilenler listesinde tv nin ağ adı var.
    2. bir konu hdmi ile tv ye bağlandım. usb den açmadığı bluray 3d filmleri pc de açtığı için tv de 3d olarak izleyebildiğimi gördüm.
    fakat 3 boyuta aldığım zaman altyazılarda 3 boyutlu görünüyor dolayısıyla okunmuyor çok büyük oluyor.
    km playerde o kadar uğraştım yazı yı küçültmeye çalıştım v.s gom playerde denedim 3d film çok güzel çalışıyorlar ama altyazılarda 3d konumunda bakarken büyüyor.
    bu konuda tecrübe ve bilgi sahibi olanların yorumlarını bekliyorum.

altyazı ya da türkçe ses dosyasını eklemek için bir program var şimdi adını unuttum bu dosyaları filmin içine gömmen gerekiyor hd filmlerde oldugu gibi filmin üzerine sürükleyince altyazı çalışmıyor

• 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.