Şimdi Ara

PHILIPS 3D/FPR GÖZLÜK PFL7696/7666/7606 MODELLERİ (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.338
Cevap
6
Favori
188.515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: panelci

quote:

Orijinalden alıntı: konsoldede

tv den baktim son güncellemeye, en son indirdigim,kasimda cikan güncelleme gözüküyor

Eğer imkanınız varsa Tv'yi İnternet'e bağlayıp güncelleyebilirmisiniz,yada Philips türkiye yerine Philips global sitesinden indirip yazılımı,birde başlangıçta kullandığınız ülke olarak(dil seçeneği değil)Almanya olarak değiştirip tekrar deneyin.7**6 modellerinde h serileri için güncelleme mutlaka olması lazım..

ARKADAŞLAR BENİM ARIZALI 42PFL7696/H TV'Mİ DEĞİŞTİRDİLER. YENİSİNİN YAZILIMINI KONTROL ETTİĞİMDE 94 NO'LU YAZILIM YÜKLÜ. ESKİSİNDE İSE YAZILIM ESKİYDİ. PHILIPS'İN SİTESİNE GİRDİĞİMDE İSE HALA GÜNCEL YAZILIM OLARAK 84 NO'LU YAZILIM GÖZÜKÜYOR. YANİ PHILIPS'İN SİTESİ GÜNCEL DEĞİL. BİLGİNİZ OLSUN.

• quote:

Orijinalden alıntı: DHinferno

Birde şöyle bir konu var.Philips pasif gözlüklü modellerin panellerini LG den alıyor diye.Ben parlak ve canlı renklerden hoşlanırım asla LG almam.Şimdi 7606 da Lg panel varsa renkler Lg deki gibi pastel ve mat mı?(Kütahya da oturuyorum malesef gözümle göremedim bu tv yi.6xxx ve 5xxx serilerini izledim renkler ve görüntü tam istediğim gibi şuan evde samsung 40b530 kullanıyorum ve memnunum)

ARKADAŞLAR PHILIPS'LERİN PANELLERİ LG DİYE SÜREKLİ KONUŞULUYOR.
    BEN ARAŞTIRDIM.
    EVET PHILIPS ARTIK PANELLERİ KENDİ ÜRETMİYORMUŞ. AMA BİR KISIM CİHAZDA PANELLER LG, BİR KISIM DADA SHARP.
    7000-8000-9000 SERİLERİ SHARP'TEN ALIYORMUŞ.
    AYRICA RENKLER İNANILMAZ CANLI. 3D PERFORMANSIDA MÜTHİŞ. BEN ÇOK MEMNUNUM.
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizcaptain

quote:

quote:

pfl7679 model

arkadaşlar televizyon kendi kendine kapandı böyle sorun olan daha önceki sayfalarda okumustum

otomatik kapanma falan kapallı durup dururken kapandı behzatı seyrederken :D

teknik bir sorun olabilir örnegin elektrik dalgalanmasi , tv nizde cok baglanti olaylari ayrica cep telefonu sebekesi,sinyal yukseltici cogaltici larin oldugu yerde oturuyorsaniz tv niz etkilenebilir, oturdugunuz yerde ,yada komsularinizda kaplosuz tv,tlf pc,modem vs varsa sizin esyalariniz etkilenebilir

bu konuyuda dikkate alacağım eski yazılarda durup dururken kapanan arkadaşın mesajını buldum onun tv si değişmiş yarın servisi arayıp bir bilgi alsam iyi olur

cevabınız için ayrıca teşekkürler.

ARKADAŞIM BANA ATTIĞIN MESAJI AYRINTILI OLARAK CEVAPLADIM. UMARIM YARDIMCI OLABİLMİŞİMDİR.
    EVET BENİM TV'Yİ UZUN UĞRAŞLARIM SONUNDA DEĞİŞTİRMEYİ BAŞARDIM. (FORUMU TAKİP EDENLER NE KADAR UĞRAŞTIĞIMI BİLİRLER.BURDA YAŞADIĞIM SORUNLARI, İZLENİMLERİ, ÇÖZÜM YOLLARINI PAYLAŞMIŞTIM.)
    YALNIZ YAŞADIKLARIMDAN SONRA ŞUNU SÖYLEMELİYİM.
    BÜTÜN FORUM BOYUNCA SÜREKLİ YOK PHILIPS'Mİ İYİ, LG'Mİ İYİ BUNU TARTIŞIP DURUYORUZ.
    SİZE KESİN OLANI SÖYLÜYORUM. CİHAZLARIN İYİLİĞİ İNSANLARIN BEKLENTİLERİNE GÖRE DEĞİŞİM GÖSTEREBİLİYOR. FAKAT TEKNİK SERVİS AÇISINDAN BAKILDIĞINDA, TEKNİS SERVİSİN KALİTESİ, CİHAZA HAKİMİYETİ, CİHAZ HAKKINDA BİLGİSİ NE OLURSA OLSUN (BAZEN YETERSİZ OLABİLİYORLAR) EN AZINDAN KARŞINIZDA MUHATTAP BULABİLİYORSUNUZ. BU ÇOK ÖNEMLİ. PHILIPS'İN TÜM TÜRKİYE'DE YAYGIN TEKNİS SERVİS AĞI MEVCUT. BEN KOCAELİ'NİN GÖLCÜK İLÇESİNDE YAŞIYORUM. BURADA BİLE PHILIPS'İN YETKİLİ SERVİSİ VAR. LG'DE BU MÜMKÜN DEĞİL. BİR SORUNLA KARŞILAŞTIĞINIZDA KARŞINIZDA KİMSEYİ BULAMIYORSUNUZ. CİHAZ ALIRKEN BUNU DİKKATE ALMANIZI TAVSİYE EDERİM.
    AYRICA PHILIPS'IN GEREK DIŞ GÖRÜNÜMÜ (DIŞ PANEL, AMBLIGHT ÖZELLİĞİ), GEREKSE GÖRÜNTÜ KALİTESİ LG'YE GÖRE ÇOK ÇOK İYİ. 3D PERFORMANSIDA MÜTHİŞ. USB'DEN FİLM VE ALTYAZI PROBLEMİDE YENİ GÜNCELLEMEYLE BİTTİ. SORUNSUZ ÇALIŞTIRIYOR.
    TEK EKSİĞİ 3D FİLM OYNATMIYOR ŞİMDİLİK. AMA BUDA PROBLEM DEĞİL. BİR MEDİA PLAYER ALIYORSUNUZ VE SORUN ÇÖZÜLÜYOR.
    BEN PHILIPS HPM3000 MEDİA OYNATICIYI VATAN BİLGİSAYARDAN 114 TL'YE ALDIM. EASY LINK ÖZELLİĞİ SAYESİNDE İKİ CİHAZI TEK KUMANDAYLA KULLANIYORUM. GEREKSİZ KUMANDA POPÜLASYONUNUDA ORTADAN KALDIRMIŞ OLDUM BÖYLELİKLE. ARKADAŞLARA TAVSİYE EDERİM.

• quote:

Orijinalden alıntı: madalkilinc

quote:

quote:

quote:

pfl7679 model

arkadaşlar televizyon kendi kendine kapandı böyle sorun olan daha önceki sayfalarda okumustum

otomatik kapanma falan kapallı durup dururken kapandı behzatı seyrederken :D

teknik bir sorun olabilir örnegin elektrik dalgalanmasi , tv nizde cok baglanti olaylari ayrica cep telefonu sebekesi,sinyal yukseltici cogaltici larin oldugu yerde oturuyorsaniz tv niz etkilenebilir, oturdugunuz yerde ,yada komsularinizda kaplosuz tv,tlf pc,modem vs varsa sizin esyalariniz etkilenebilir

bu konuyuda dikkate alacağım eski yazılarda durup dururken kapanan arkadaşın mesajını buldum onun tv si değişmiş yarın servisi arayıp bir bilgi alsam iyi olur

cevabınız için ayrıca teşekkürler.

ARKADAŞIM BANA ATTIĞIN MESAJI AYRINTILI OLARAK CEVAPLADIM. UMARIM YARDIMCI OLABİLMİŞİMDİR.
    EVET BENİM TV'Yİ UZUN UĞRAŞLARIM SONUNDA DEĞİŞTİRMEYİ BAŞARDIM. (FORUMU TAKİP EDENLER NE KADAR UĞRAŞTIĞIMI BİLİRLER.BURDA YAŞADIĞIM SORUNLARI, İZLENİMLERİ, ÇÖZÜM YOLLARINI PAYLAŞMIŞTIM.)
    YALNIZ YAŞADIKLARIMDAN SONRA ŞUNU SÖYLEMELİYİM.
    BÜTÜN FORUM BOYUNCA SÜREKLİ YOK PHILIPS'Mİ İYİ, LG'Mİ İYİ BUNU TARTIŞIP DURUYORUZ.
    SİZE KESİN OLANI SÖYLÜYORUM. CİHAZLARIN İYİLİĞİ İNSANLARIN BEKLENTİLERİNE GÖRE DEĞİŞİM GÖSTEREBİLİYOR. FAKAT TEKNİK SERVİS AÇISINDAN BAKILDIĞINDA, TEKNİS SERVİSİN KALİTESİ, CİHAZA HAKİMİYETİ, CİHAZ HAKKINDA BİLGİSİ NE OLURSA OLSUN (BAZEN YETERSİZ OLABİLİYORLAR) EN AZINDAN KARŞINIZDA MUHATTAP BULABİLİYORSUNUZ. BU ÇOK ÖNEMLİ. PHILIPS'İN TÜM TÜRKİYE'DE YAYGIN TEKNİS SERVİS AĞI MEVCUT. BEN KOCAELİ'NİN GÖLCÜK İLÇESİNDE YAŞIYORUM. BURADA BİLE PHILIPS'İN YETKİLİ SERVİSİ VAR. LG'DE BU MÜMKÜN DEĞİL. BİR SORUNLA KARŞILAŞTIĞINIZDA KARŞINIZDA KİMSEYİ BULAMIYORSUNUZ. CİHAZ ALIRKEN BUNU DİKKATE ALMANIZI TAVSİYE EDERİM.
    AYRICA PHILIPS'IN GEREK DIŞ GÖRÜNÜMÜ (DIŞ PANEL, AMBLIGHT ÖZELLİĞİ), GEREKSE GÖRÜNTÜ KALİTESİ LG'YE GÖRE ÇOK ÇOK İYİ. 3D PERFORMANSIDA MÜTHİŞ. USB'DEN FİLM VE ALTYAZI PROBLEMİDE YENİ GÜNCELLEMEYLE BİTTİ. SORUNSUZ ÇALIŞTIRIYOR.
    TEK EKSİĞİ 3D FİLM OYNATMIYOR ŞİMDİLİK. AMA BUDA PROBLEM DEĞİL. BİR MEDİA PLAYER ALIYORSUNUZ VE SORUN ÇÖZÜLÜYOR.
    BEN PHILIPS HPM3000 MEDİA OYNATICIYI VATAN BİLGİSAYARDAN 114 TL'YE ALDIM. EASY LINK ÖZELLİĞİ SAYESİNDE İKİ CİHAZI TEK KUMANDAYLA KULLANIYORUM. GEREKSİZ KUMANDA POPÜLASYONUNUDA ORTADAN KALDIRMIŞ OLDUM BÖYLELİKLE. ARKADAŞLARA TAVSİYE EDERİM.

teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için deneyip tekrar son mesajınızdaki işlemleride yaparım

• philips servisi ile konustum simdilik usb den 3d efekti filmi oynatmiyor sonra belki güncelleme ile gelir
  • sony 40ex520 ve philips 37pfl7606 arasında kaldım.benim için 3d ve diğer ekstra özellikler çok önemli değil(görüntü kalitesi önemli) fakat almışkende 200tl fazla verip 3" farka rağmen philips almaya değermi ne dersiniz?

ayrıca philips'in 2dyi 3d ye çevirme performansı nasil ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhansar -- 19 Aralık 2011; 14:54:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhansar

sony 40ex520 ve philips 37pfl7606 arasında kaldım.benim için 3d ve diğer ekstra özellikler çok önemli değil(görüntü kalitesi önemli) fakat almışkende 200tl fazla verip 3" farka rağmen philips almaya değermi ne dersiniz?

öncelikle philips'in 7000 serisinde 2dyi 3d ye çevirme yok şimdilik. özellik olarak philips iyi. görüntü olarak karşılaştırmanız gerekiyor bizzat deneyip bence.
    karşılaştırma için
    http://www.sony.com.tr/product/tv-102-40-lcd/kdl-40ex520?source=rss#pageType=TechnicalSpecs
    http://www.philips.com.tr/c/televizyonlar/7000-series-94-cm-37-inc-easy-3d-dvb-t-c-37pfl7606h_12/prd/?t=specifications

• quote:

Orijinalden alıntı: mhtakif

quote:

sony 40ex520 ve philips 37pfl7606 arasında kaldım.benim için 3d ve diğer ekstra özellikler çok önemli değil(görüntü kalitesi önemli) fakat almışkende 200tl fazla verip 3" farka rağmen philips almaya değermi ne dersiniz?

öncelikle philips'in 7000 serisinde 2dyi 3d ye çevirme yok şimdilik. özellik olarak philips iyi. görüntü olarak karşılaştırmanız gerekiyor bizzat deneyip bence.
    karşılaştırma için
    http://www.sony.com.tr/product/tv-102-40-lcd/kdl-40ex520?source=rss#pageType=TechnicalSpecs
    http://www.philips.com.tr/c/televizyonlar/7000-series-94-cm-37-inc-easy-3d-dvb-t-c-37pfl7606h_12/prd/?t=specifications

2d to 3d özelliğinin olmaması çok kötü oldu phlips ağır basıordu ama şimdi daha da kararsız kaldım

• quote:

quote:

quote:

karşılaştırma için

2d to 3d özelliğinin olmaması çok kötü oldu phlips ağır basıordu ama şimdi daha da kararsız kaldım

nası yanı 7606 veya dıger 76** serılerde 2d yı 3d ye cevırme ozellıgı yok mu?

• 2d-3d çeviri yok hdd den 3d film izliyemiyosun ne anladım ben bu tv den 3d izlemek bin bir eziyet desenize.PDL7906 nasıl peki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxxasparagasxxx -- 19 Aralık 2011; 16:41:29 >
  • herkese selam

7696H seri tv de, türkçe altyazısı içine softsub olarak gömülü avatar 1080 p half sbs filmini wd hdtv live ile izlediğimde altyazılar softsub şekilde filme gömülü olmasına rağmen karışık çıkıyor... ancak 3dsubtitler programı ile .idx şekilde çevirmek lazım...

altyazısı softsub şekilde gömülü olan half sbs .mkv leri sadece philips mi altyazılarını karıştırarak okuyor?

LG de sorun yok deniyor acaba bu konuda da mı sorun yok?

tr dublaja geçmek istemiyorum ama altyazılar cidden kafayı yedirtti bana özellikle avatar ın 19 gb lik versiyonunun altyazısını hiçbir yerde bulamadım
  • ölüpiksel li 7676t yi verdim , yenisini aldim biraz nazlandilar ama onlarda haklilar bu 3 kez tv degistirmem ama sucum yok ki lg nin anakart i yandi philips de ölü piksel cikti, bunda ne var diye yüzeysel olarak baktim ses görüntü yerinde, ölüpiksel test i yapmayacagim zaten bir daha gidersem degistirmezler ama kesinlikle lg den daha iyi, usb den 3d filmleri oynatmiyor diye kafaya takmayin alin bir ucuz mediaplayer bakin 3d filmlere, philips in 7000 serisini cok sevdim sd hd playstation 3 deki performansa görüntü kalitesine bittim ben pisman degilim aradigim tv yi buldum insallah lg gibi yanmaz hele Ambilight Spectra 2 ile sanki göklerde ucuyorum hissi veriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kreuger -- 19 Aralık 2011; 22:24:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mslr

quote:

quote:

quote:

karşılaştırma için

2 d'den 3 d'ye çevirme özelliğinin olmadığı forumun ta en başında bildirilmişti.Ben de olmadığını duyduğumda phil'den soğumuştum.Fakat 2 d'den 3 d'ye çevirme özelliğinin 3 d filmlerdeki gibi olmadığını,yalnızca biraz derinlik kattığını görünce ve benim için önemli olan sd yayın kalitesinin phil'de daha iyi olduğunu görünce tekrar phil'e döndüm.Tabii şu anda maddi durum nedeniyle henüz alamadım ama ilk dişe dokunur bir kampanya yakalar yakalamaz hemen alacağım inşallah.Usb'den 3 d film meselesini de media player'dan çözdümmüydü daha ne istenirki.2' d'den 3 d'ye çevirme özelliğini gerçekten pek kafaya takmayın.Ben izleyince boşuna takmışım dedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasfer -- 19 Aralık 2011; 20:23:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hasfer

quote:

Orijinalden alıntı: mslr

quote:

quote:

quote:

karşılaştırma için

2 d'den 3 d'ye çevirme özelliğinin olmadığı forumun ta en başında bildirilmişti.Ben de olmadığını duyduğumda phil'den soğumuştum.Fakat 2 d'den 3 d'ye çevirme özelliğinin 3 d filmlerdeki gibi olmadığını,yalnızca biraz derinlik kattığını görünce ve benim için önemli olan sd yayın kalitesinin phil'de daha iyi olduğunu görünce tekrar phil'e döndüm.Tabii şu anda maddi durum nedeniyle henüz alamadım ama ilk dişe dokunur bir kampanya yakalar yakalamaz hemen alacağım inşallah.Usb'den 3 d film meselesini de media player'dan çözdümmüydü daha ne istenirki.2' d'den 3 d'ye çevirme özelliğini gerçekten pek kafaya takmayın.Ben izleyince boşuna takmışım dedim.

pdl7906 da 2d-3d çeviri özelliği varmı peki hocam?

• http://www.philips.com.tr/c/televizyon-7000-serisi/33679/cat/#filterState0=7000_SERIES_FLAT_TV_SE_TR_CONSUMER%3Dtrue
    Philips'te 7906 serisi yok.Linktede görüldüğü gibi 76** diye gidiyor easy3d serisi.2 d'den 3 d'ye çeviri de 8000 ve 9000 serilerinde olacak.Fakat bunların satışı ne zaman başlar bilinmez.7000 serilerinde bu özelliğin yazılımla mümkün olamayacağını da forumdaki bir arkadaş yetkili birine çektiği maille bize bildirmişti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: madalkilinc

quote:

Orijinalden alıntı: DHinferno

Birde şöyle bir konu var.Philips pasif gözlüklü modellerin panellerini LG den alıyor diye.Ben parlak ve canlı renklerden hoşlanırım asla LG almam.Şimdi 7606 da Lg panel varsa renkler Lg deki gibi pastel ve mat mı?(Kütahya da oturuyorum malesef gözümle göremedim bu tv yi.6xxx ve 5xxx serilerini izledim renkler ve görüntü tam istediğim gibi şuan evde samsung 40b530 kullanıyorum ve memnunum)

ARKADAŞLAR PHILIPS'LERİN PANELLERİ LG DİYE SÜREKLİ KONUŞULUYOR.
    BEN ARAŞTIRDIM.
    EVET PHILIPS ARTIK PANELLERİ KENDİ ÜRETMİYORMUŞ. AMA BİR KISIM CİHAZDA PANELLER LG, BİR KISIM DADA SHARP.
    7000-8000-9000 SERİLERİ SHARP'TEN ALIYORMUŞ.
    AYRICA RENKLER İNANILMAZ CANLI. 3D PERFORMANSIDA MÜTHİŞ. BEN ÇOK MEMNUNUM.

Philips 7xxx serisi Easy 3D FPR gözlüklü TV panellerini LG den almaktadır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi miki -- 19 Aralık 2011; 21:39:51 >

• LG varken bende ,1-2 normal 2D filmlerini 3D ye cevirdim ama sonuc berbat zaten gercek 3d ye gözlerim zor tahammül ediyor bu ceviriyi hic sevmedim cünkü kalitesiz yapmacik bir ceviri oluyor .tabiki kisiden kisiye degisir ,zevk meselesi
  • Çok güzel yorumlar ve kullanıcı deneyimleri var. Şunu sormak istiyorum led tv sahiplerine yarın öbür gün alıp gittiğimde bir tane video denemek isteyeceğim. Led'ler de tercih yapmak için renklerde özellikle referans olarak kullandığınız bir video var mı?
  • arkadaslar, playstation 3 oynarken clear lcd acik mi olacak kapali mi ?
  • quote:

büyük konusmamak gerektigini bir kez daha anladim, lg tv im daha 10 gün olmadan yandi ,anakart inda bir sey yanmis, haliyle geri verdim ,lg ye güvenim sarsildi,
    mecburen diger passiv 3d tv sine mecbur kaldim philips 42PFL7676T aldim. kurdum valla hicde fene degilmis 3d film e baktim diger tv kanallarina baktim güzel gösteriyor , sevdim bu modeli biraz daha kurcalayim bakalim birde ölüpiksel testi yapayim tamamdir

Nasıl yahu? LW980S, anakartı yandı? Çok üzüldüm bu duruma, ne şanssızlıktır sizdeki. Umarım bu sefer bir sorun yaşamazsınız.

• 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.