Şimdi Ara

PHILIPS 3D/FPR GÖZLÜK PFL7696/7666/7606 MODELLERİ (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.338
Cevap
6
Favori
188.515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mslr

quote:

Orijinalden alıntı: DFX

quote:

Orijinalden alıntı: mslr

quote:

Orijinalden alıntı: konsoldede

lg benim firmam degil, philips de degil ama yigidi öldür hakkini yeme, 3d ve input lag ,led local dimming konusunda philips lg nin gerisindedir bizzat avrupada test edilmistir, yoksa neden gidip ben lg alayim ki tersine philips alabilirdim

Arkadaslar uzun sure LG LW5500 ve Philips 7606-7696 arasında kalmıs ve LG ye karar vermişken fikrim malesef tekrar degıstı.Ben tv alamıcam bu gıdısle.
    servis agı yuzunden zaten sogumustum LG den, bıde kullananların sd ve hd yayın ızlerkenkı hıslerı ve tv nın Philipse gore yetersız kaldıgı, sadece 3d olayında daha ıyı oldugu fıkrımın degısmesıne sebep oldu, buna katılanlar ve katılmayanlar sebeplerıyle bırlıkte paylasırsanız sevınırm..

Bende 47lw4500 aldım ve 3D dısında bence kullanılacak tv değil. Philips bence işlemcisi sayesinde daha doğal renkler veriyor. LG de ise pastel renk veriyor sanki ne ayar denediysem olmadı ve ne 2d hadi onu bırakın HD yi Malesef beğenmedim ve keyfim kaçtı. Ayrıca aldığım tv nın sag üst te ışık sızması var ve sadece siyah zeminde görülüyor. O yüzden yeni aldım ama hevesim kaçtı.

Bundan önce 2 defa philips LCD kullandım. Onlarda ışık sızması yok tu. 82 ve 106 ekrandi Bundan 2 sene once yine LG almıştım. Ama ışık sızması ve renklerinden dolayı begenmemistim. Philips ile degistirmistim Belki 2 senede birseyler degismistir dedim ama yine olmadı.

tesekkurler yorumlarınız ıcın yanı soylenenler bos degıl demekkı,
    tabıkı her ıkı tv nınde eksılerı var ancak onemlı olan hangı eksıklıgı goze alıp kabullencemız
    benı tek dusunduren philipsin 3d si ve usb den film(hd,3d) oynatması gerısı kabulumdur, maclarda falan bı sorun yasıcamı zannetmıyorum
    en azından servısıde lg ye gore kalıtelı dıye dusunuyorum..

Philipsin 3d bilemem. Ama kullanmakta oldugum 47lw4500 ile 3d bluray film denedim. (Avatar ve 3d belgesel )Gercekten muazzamdı. Önceliğin 3d ise gozu kapali alabilirsin.

• ist. bilişimde

47PFL7606H Philips Led Tv 2.999 TL

47LW5500 LG Led Tv 2.999 TL

Yaklasık 1buçuk aydır.3D tv araştırıyorum.bu iki tv arasında karar veremedim bi türlü? Yada deneyimlerinize dayanarak baska bir 3d tv öneriniz varmı?(fiyatı max.3000TL)
    ayrıca internet tv de bildiğim kadarıyla istediğimiz siteye girebiliyomusuz.ama merak ettiğim her sitedeki videoları açabiliyormu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkness87

ist. bilişimde

47PFL7606H Philips Led Tv 2.999 TL

47LW5500 LG Led Tv 2.999 TL

Yaklasık 1buçuk aydır.3D tv araştırıyorum.bu iki tv arasında karar veremedim bi türlü? Yada deneyimlerinize dayanarak baska bir 3d tv öneriniz varmı?(fiyatı max.3000TL)
    ayrıca internet tv de bildiğim kadarıyla istediğimiz siteye girebiliyomusuz.ama merak ettiğim her sitedeki videoları açabiliyormu?

lg şuan bir tek youtube daki videoları açıyor uygulaması sayesinde philips de flash player varmı bende merak ediyorum açıkcası
  • Arkadaşlar şahsi fikrimdir ve eleştirimdir.
    Benim anlamadığım bir durum var, anlayanlar izah etsin lütfen...

Kalkıp 3,000.TL lik TV ye bakılıyor,tv inceleniyor beğeniliyor amma velakin , usb den dts çözmemesi çok büyük eksiklik !!!, yok efendim mkv oynatıyor alt yazı göstermiyor gibi sorunlar, forumun büyük çoğunluğunu ele geçirmiş durumda..

TV de seyir için, akıcılık, doğru renkler, seyir kalitesi, performanslar, karşılaştırmalar, kullanıcı görüşleri , testler yerine!!! , devamlı TV nin usb sinden film oynatıp oynatmayacağı problemi konuşulur oluyor, sadece philips topiğinde değil diğer topiclerde de bunu okuyorum..

Değerli arkadaşlar , cihazın USB girişinden film oynatmak için uğrşacağınıza , alacağınız en ucuz 3d tv nin %5 fiyatına bu işlemleri fazlası ile yapan mediaplayer alırsınız, hadi biraz daha eklerseniz network media tank alırsınız ki tadından yenmez, , tv nin verdiği görüntü sizi tatmin ediyorsa , incir çekirdeğini doldurmayacak konularla kendinize dert edinmeyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: miki

Arkadaşlar şahsi fikrimdir ve eleştirimdir.
    Benim anlamadığım bir durum var, anlayanlar izah etsin lütfen...

Kalkıp 3,000.TL lik TV ye bakılıyor,tv inceleniyor beğeniliyor amma velakin , usb den dts çözmemesi çok büyük eksiklik !!!, yok efendim mkv oynatıyor alt yazı göstermiyor gibi sorunlar, forumun büyük çoğunluğunu ele geçirmiş durumda..

TV de seyir için, akıcılık, doğru renkler, seyir kalitesi, performanslar, karşılaştırmalar, kullanıcı görüşleri , testler yerine!!! , devamlı TV nin usb sinden film oynatıp oynatmayacağı problemi konuşulur oluyor, sadece philips topiğinde değil diğer topiclerde de bunu okuyorum..

Değerli arkadaşlar , cihazın USB girişinden film oynatmak için uğrşacağınıza , alacağınız en ucuz 3d tv nin %5 fiyatına bu işlemleri fazlası ile yapan mediaplayer alırsınız, hadi biraz daha eklerseniz network media tank alırsınız ki tadından yenmez, , tv nin verdiği görüntü sizi tatmin ediyorsa , incir çekirdeğini doldurmayacak konularla kendinize dert edinmeyin.

+1000Evet gerçek, yapıcı ve aydınlatıcı yorumlar bekliyoruz.Ve bu forumun philips 3d Televizyonlar için olduğunu ve alakasız başka tv yorumlarını istemiyoruz.(Başka bir marka tv ile phil'in karşılaştırması hariç)

• arkadas bizdede var 3d phil led.neden kimse bir kaç kelimede olsa yazmıyor.diyorumki harici harddiskten 3d seyrederken daha önce izlediğim sky 3d yi neden izleyemez oldum.biri anlatabilirmi.yahut tv neden kendi kendini açar kapatır görüntü keser.bu uydu cihazındanmıdır tv un kendisindenmi.servis servis diyeceksiniz ama kırşehirdeki servisin kendinden haberi yok.adamın bana söylediğine bi bakın....arızalanmadan önce bizi arasanız size yardımcı oluruz.(ulan geri zekalı ben müneccim şeyimi yedimki arızanın ne zaman olacağını bileyim)açıkçası philips aldım amma velakin çok pişman oldum.şans işi bu elektronik ama daha önce 4 tane vestel kullandım hiç birinde en ufak bi sorun yaşamadım.40 gün oldu bunu alalı nerdeyse 2 tv eskitmiş olduk.hay ben böyle şansın be.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mhtakif

darty den 42pfl7666k internetten 05.12.2011 de sipariş verdik hal kargoya bile verilmedi, her telefonla aramamızda bi yalan söylüyorlar..ve sonunda iptal ettirdim
    webde araştırıyorum bu tv den başka kimsede yok..
    philips in bu 7000 serisinden 37 inç olur 42 inç olur. dahili uydu alıcılı 3d li kampanya gören duyan olursa burda yazarsa sevinirim...

Electroword de Philips 42PFL7676K 3D LED TV 2.599TL ye alabilirsin. Dahili uydu alıcısı mevcut fakat wireless bağlantısı için philips adaptör alman lazım 70 TL civarında olması lazım. Orada kurulum yaptırıp hemen alıp eve götürebilirsin.
    Kurban bayramında bu 3D LED TV yi 2.399TL ye aldım fakat pek memnun değilim tavsiye etmem.
    -Kayan Alt yazılarda özellikle haber kanallarında titreme yapıyor.
    -TV kanallar arası geçişi çok yavaş
    -Menusunde bile saçmalıyor bir önceki menuye geri dönemeyip simsiyah karanlık ekranda kalıyor. tekrar ana menuye girmen gerekiyor.
    -Yekili servisi çok yetersiz özellikle Philips Bayrampaşa Coşkunlar Elektronik hiç memnun değilim. Alt yazı titremesini test etmek için TV yi aldılar test ettiler telefonda kendi gözleriyle gördüklerini söylemelerine rağmen Sorun yok yayından kaynaklanıyor diyip geri gönderdiler. Geri geldiğinde ise artık NET Tv çalışmaz oldu philips sunucusuna bağlanamıyor. servisi tekrar çağırdık bugün geldiler oda halledemedi sonra philipsin sunucularında çalışma yapılıyor diyip gittiler: 10 gündür bitmeyen bir çalışma nasıl oluyor :) bu servis verdiği cevaplarla beni daha çok güldürmeye devam edecek.. ama sinirimden gülücekler tabiki bunlar..

Bu kadar basit sorunlar bile TV den soğumama yetti.
    işin Özü tavsiye etmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ergelen

quote:

darty den 42pfl7666k internetten 05.12.2011 de sipariş verdik hal kargoya bile verilmedi, her telefonla aramamızda bi yalan söylüyorlar..ve sonunda iptal ettirdim
    webde araştırıyorum bu tv den başka kimsede yok..
    philips in bu 7000 serisinden 37 inç olur 42 inç olur. dahili uydu alıcılı 3d li kampanya gören duyan olursa burda yazarsa sevinirim...

Electroword de Philips 42PFL7676K 3D LED TV 2.599TL ye alabilirsin. Dahili uydu alıcısı mevcut fakat wireless bağlantısı için philips adaptör alman lazım 70 TL civarında olması lazım. Orada kurulum yaptırıp hemen alıp eve götürebilirsin.
    Kurban bayramında bu 3D LED TV yi 2.399TL ye aldım fakat pek memnun değilim tavsiye etmem.
    -Kayan Alt yazılarda özellikle haber kanallarında titreme yapıyor.
    -TV kanallar arası geçişi çok yavaş
    -Menusunde bile saçmalıyor bir önceki menuye geri dönemeyip simsiyah karanlık ekranda kalıyor. tekrar ana menuye girmen gerekiyor.
    -Yekili servisi çok yetersiz özellikle Philips Bayrampaşa Coşkunlar Elektronik hiç memnun değilim. Alt yazı titremesini test etmek için TV yi aldılar test ettiler telefonda kendi gözleriyle gördüklerini söylemelerine rağmen Sorun yok yayından kaynaklanıyor diyip geri gönderdiler. Geri geldiğinde ise artık NET Tv çalışmaz oldu philips sunucusuna bağlanamıyor. servisi tekrar çağırdık bugün geldiler oda halledemedi sonra philipsin sunucularında çalışma yapılıyor diyip gittiler: 10 gündür bitmeyen bir çalışma nasıl oluyor :) bu servis verdiği cevaplarla beni daha çok güldürmeye devam edecek.. ama sinirimden gülücekler tabiki bunlar..

Bu kadar basit sorunlar bile TV den soğumama yetti.
    işin Özü tavsiye etmiyorum.

teknosada 42pfl7696k 2500tl ye aldım geçen gün.. sorun yok şimdilik ölü piksel testi felan da yaptım,
    1-2 ufak sorun var ewet
    kayan yazılarda ve
    kendi uydusu 10970 v 30000 dsmartın hd lerin olduğu frekansı tam alamıyorum lnb değiştirerek de denedim ama çözüm bulamadım
    elinde türksat için kanal listesi olan varsa paylaşırsa sevinirim..
    menü
    ayarlar
    tv ayarları
    tercihler
    kanal listesi kopyala
    usbye kopyala diyerek alabilirsiniz
    Repair diye bi klasör oluşturuyor usb de onu paylaşırsanız

• arkadaşlar ben 47pfl7606 kullanıyorum. televizyondan çok memnunum. teledünya hd kullanıyorum. conax modül taktım. kutu yok yani.televizyonun tüm özelliklerini kullanabiliyorum.
    size şöyle söyleyeyim. özellikle sd yayınları süper. show tv falan. yani ben şimdiye kadar televizyon seyretmiyormuşum yani.hd yayınlarını söylememe gerek yok. televizyonun kayıt özelliği var. usb yi takıyorsun. istediğin kanalı programlıyor.net tv zaten süper.yani harika bir televizyon. yani herkese tavsiye ediyorum. her televizyonu açtığımda iyiki bu televizyonu almışım diyorum.
  • arkadaşlar PHILIPS 47PFL7696 mdelinde uydudan izlediğimiz yayını kaydedebiliyormuyuz?
    eğer oluyorsa ben başaramadım karıştararak detaylı anlatabilirmisiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizcaptain

arkadaşlar PHILIPS 47PFL7696 mdelinde uydudan izlediğimiz yayını kaydedebiliyormuyuz?

usta sende ki k ile mi bitiyor
    PHILIPS 47PFL7696k mı yani? eğer öyleyse
    kendi uydusu 10970 v 30000 dsmartın hd lerin olduğu frekansı tam alamıyorum lnb değiştirerek de denedim ama çözüm bulamadım
    menü
    ayarlar
    tv ayarları
    tercihler
    kanal listesi kopyala

veya diğer k serisiyle biten arkadaşlarda paylaşabilir mi
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: denizcaptain

arkadaşlar PHILIPS 47PFL7696 mdelinde uydudan izlediğimiz yayını kaydedebiliyormuyuz?

usta sende ki k ile mi bitiyor
    PHILIPS 47PFL7696k mı yani? eğer öyleyse
    menü
    ayarlar
    tv ayarları
    tercihler
    kanal listesi kopyala

veya diğer k serisiyle biten arkadaşlarda paylaşabilir mi

malaesef k olmayan model dahili uydu anteni mevcut değil bende hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: manolpan

quote:

Orijinalden alıntı: madalkilinc

ARKADAŞLAR MERHABA.
    ARIZALI OLAN PHILIPS 42PFL7696/H TV'Mİ DEĞİŞTİRDİLER.
    TV BUGÜN GELDİ.
    ŞU ANDA SORUN GÖZÜKMÜYOR.
    BENİM MERAK ETTİĞİM BU TV'DE 3D FİLM NASIL SEYREDECEĞİM.
    3D FİLM SEYREDEBİLMEK İÇİN YİNE PHILIPS'İN HPM3000 MEDİA PLAYER'INI ALDIM. BUNU TAKINCA TV'NİN DAHA ÖNCE AKTİF OLMAYAN 3D MENÜSÜ AKTİF HALE GELDİ.
    ELİMDE BİR KAÇ TANE 3D FİLM VAR. (THE FINAL DESTINATION, AVATAR)
    FAKAT BİR TÜRLÜ FİLMLERİ 3D OLARAK SEYREDEMEDİM. GÖZLÜĞÜ TAKTIĞIM HALDE NORMAL BAKARKENDEN FARKLI GÖRMÜYORUM. BULANIK GÖRÜNTÜLER.
    3D MENÜSÜNE BAKTIĞIMDA OTOMATİK, 3D-YAN YANA, 3D-ALT ÜST SEÇENEKLERİ VAR.
    3D-YAN YANA SEÇENEĞİNİ SEÇTİĞİMDE GÖRÜNTÜYÜ YAN YANA İKİ GÖRÜNTÜ OLARAK GÖRÜYORUM
    3D-ALT ÜST SEÇENEĞİNİ SEÇTİĞİMDEDE GÖRÜNTÜYÜ ÜST ÜSTE İKİ GÖRÜNTÜ OLARAK GÖRÜYORUM.
    OTOMATİKTEDE HİÇBİRŞEY DEĞİŞMİYOR.
    NASIL OLACAK BU ANLAYAMADIM.
    3D FİLM NASIL SEYREDECEĞİM. NE YAPMAM GEREKİYOR. YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM.

Senin izlemeye çalıştığın 3D görüntüler muhtemelen eski tip karton gözlükle izlenen tip.Bu tv de 3D half sbs türünde olan filmleri izleyeceksin.Normalde filmi ilk açtığında ekranda yanyana iki tane aynı görüntüyü göreceksin.Tv dende 3D modunda yanyana olan seçeneğe bastığında iki görüntü birleşip bulanık hale gelecek.Gözlüğü takıp 3D izleyebilirsin.

Arkadaşım çok teşekkür ederim.
    Haklısın. Bendeki filmler eski tip karton gözlüklerle izlenenlerdenmiş.
    senin söylediğin filmden buldum ve dediğini yaptım
    TV'min 3D performansı müthiş. harika.
    tekrar teşekkür ederim verdiğin bilgi için.

• Arkadaşlar acil cevap lazım darty indiriminden 37pfl7606 alacağım eğer web browser i (tarayıcısı) varsa.Net tv değilde internet tv olması lazım yani tv den istediğim kanala girebilmeliyim bu özellik var mı? Bu akşam indirim bitiyor cevap bekliyorum.Yada doğru tercih mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DHinferno

Arkadaşlar acil cevap lazım darty indiriminden 37pfl7606 alacağım eğer web browser i (tarayıcısı) varsa.Net tv değilde internet tv olması lazım yani tv den istediğim kanala girebilmeliyim bu özellik var mı? Bu akşam indirim bitiyor cevap bekliyorum.Yada doğru tercih mi?

tv nin özellikleri burda ...7000 serisi aynı hemen hemen ufak tefek değişiklikler var
    http://www.philips.com.tr/c/televizyonlar/7000-series-94-cm-37-inc-easy-3d-dvb-t-c-37pfl7606h_12/prd/
    web browser i var

darty yaşadığınız şehirdeyse alın
    ben ayın 5inde sipariş verdim web den sitesinden ayın 13üne kadar yollayamadılar..hergün değişik bi yalan söylüyolar en son 17sinde yollayacağız dediler bende iptal ettim

• Birde şöyle bir konu var.Philips pasif gözlüklü modellerin panellerini LG den alıyor diye.Ben parlak ve canlı renklerden hoşlanırım asla LG almam.Şimdi 7606 da Lg panel varsa renkler Lg deki gibi pastel ve mat mı?(Kütahya da oturuyorum malesef gözümle göremedim bu tv yi.6xxx ve 5xxx serilerini izledim renkler ve görüntü tam istediğim gibi şuan evde samsung 40b530 kullanıyorum ve memnunum)
  • quote:

Birde şöyle bir konu var.Philips pasif gözlüklü modellerin panellerini LG den alıyor diye.Ben parlak ve canlı renklerden hoşlanırım asla LG almam.Şimdi 7606 da Lg panel varsa renkler Lg deki gibi pastel ve mat mı?(Kütahya da oturuyorum malesef gözümle göremedim bu tv yi.6xxx ve 5xxx serilerini izledim renkler ve görüntü tam istediğim gibi şuan evde samsung 40b530 kullanıyorum ve memnunum)

panel lg doğru ama renkler pastel ve mat değil asla son derece doğal ve canlı renkler bunu sağlayanda philips,in görüntü işlemcisi
  • quote:

Orijinalden alıntı: ergin967

quote:

Birde şöyle bir konu var.Philips pasif gözlüklü modellerin panellerini LG den alıyor diye.Ben parlak ve canlı renklerden hoşlanırım asla LG almam.Şimdi 7606 da Lg panel varsa renkler Lg deki gibi pastel ve mat mı?(Kütahya da oturuyorum malesef gözümle göremedim bu tv yi.6xxx ve 5xxx serilerini izledim renkler ve görüntü tam istediğim gibi şuan evde samsung 40b530 kullanıyorum ve memnunum)

panel lg doğru ama renkler pastel ve mat değil asla son derece doğal ve canlı renkler bunu sağlayanda philips,in görüntü işlemcisi

panel lg bile olsa renkler aynı diyorsunuz.ben canlılık ve parlaktıktan yanayım gerek tv olsun gerek foto ve video kamera olsun yemişim doğallığı.çok doğallık isteyen varsa tüplüye devam etsin.(tabi sarıyı mavi maviyi kırmızı görmekten bahsetmiyorum)

• büyük konusmamak gerektigini bir kez daha anladim, lg tv im daha 10 gün olmadan yandi ,anakart inda bir sey yanmis, haliyle geri verdim ,lg ye güvenim sarsildi,
    mecburen diger passiv 3d tv sine mecbur kaldim philips 42PFL7676T aldim. kurdum valla hicde fene degilmis 3d film e baktim diger tv kanallarina baktim güzel gösteriyor , sevdim bu modeli biraz daha kurcalayim bakalim birde ölüpiksel testi yapayim tamamdir
  • quote:

Orijinalden alıntı: konsoldede

lg benim firmam degil, philips de degil ama yigidi öldür hakkini yeme, 3d ve input lag ,led local dimming konusunda philips lg nin gerisindedir bizzat avrupada test edilmistir, yoksa neden gidip ben lg alayim ki tersine philips alabilirdim

Testlerinizin sonuçlarını merakla bekliyoruz.Avrupa'daki testlerden ziyade sizin gibi iki tv markasını da bizzat tecrübe etme şansına nail olan arkadaşların görüşleri benim için daha önemli.Ayrıca yaşamış olduğunuz talihsizlik için de geçmiş olsun dilerim.''T'' modeli demişsiniz böyle bir model var mı?Size zahmet lütfen LG ile Phil'in SD yayınlarını da karşılaştırırsanız sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.