Şimdi Ara

Philips 190 C6FS incele (19' LCD)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
762
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Slm arkadaşlar ben başlıkta belirttiğim monitorü aldım. 556 ytl ..
    * philips 190 C 6 F S *
    ----------------özellikleri-----------------------
    LCD panel tipi : 1280 x 1024 piksel, Parlama önleyici polarize yüzey, RGB dikey şerit (hikaye)
    Panel Boyutu : 19 inç / 48 cm
    Efektif izleme alanı : 376,3 x 301,1 mm
    Piksel aralığı : 0,294 x 0,294 mm (pikzeller az bi dikkat ile seçilebiliyo aradan yol geçiyo sanki. gerçi çoğu 19" de böle)
    Parlaklık (nit) : 270 nit
    Kontrast oranı (tipik) : 600:1
    Ekran renkleri : 16,2 M
    İzleme açısı (yatay) : 160 derece
    İzleme açısı (dikey) : 145 derece
    Tepki süresi (tipik) : 8 ms------------------------------->>> (harika)
    Beyaz Renklilik, 6500K : x = 0,313 / y = 0,329
    Beyaz Renklilik, 9300K : x = 0,283 / y = 0,297
    Maksimum Çözünürlük : 75 Hz'de 1280 x 1024
    Tavsiye Edilen Çözünürlük : 60 Hz'de 1280 x 1024
    Video Nokta Hızı : 140 MHz
    Yatay Tarama Frekansı : 30 - 83 KHz
    Dikey Tarama Frekansı : 56 - 76 Hz
    sRGB : Evet

-------------Bağlanabilirlik---------------------
    Sinyal Girşi : Analog (VGA)-----------------dvi olsa:(
    ı Boyutlar
    Derinlik (tabanla birlikte) : 201 mm
    Yükseklik (tabanla birlikte) : 420 mm
    Genişlik (tabanlıkla birlikte) : 442 mm

Ağırlık : 5,3 kg
    Tüketim : 36W (Tipik)++++
    ----------**********--------*///---------/*---/-/-/-/-/----------------------------------*/**************************************************
    Fakat yazı netliğinde hiç de tatmin etmedi beni hatta iade edebilirim.

Şimdi beni lşüphelendiren : eğer başka bi üst modele terfi etsem de değişen bşi olcakmı?
    Bunun sebebi acaba nedir?Ben nokta aralığı diye düşünüyorum 0.264 de gördüm (17")gayet güzel.
    çünkü şu an piyasadaki 19" lcd lerin ~%97 nokta aralığı 0.294 eğer ben bi üst model alsam dahi 0.294 olucak ve yine aynı kalitemi olucak?
    çıkışının da analog vga olması da netliği etkileyen negatif faktörlerden ama o kadar etkilimi?
    windows dan clear type yi de etkinleştirdim ama yine tatmin etmiyor...
    Yoksa 19" lcdlerin hepsi mi böle...?

Şimdi ne yapsam?bü üst medele geçeyimmi?bana tavsiye edeceğiniz bi model var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi is25 -- 22 Kasım 2005, 12:33:17 >

• arkadaşım sana şiddetle PHİLİPS170X6FB ALMANI ÖNERİRİM SEN 19 İNÇ İ 560 YTL ALMIŞSIN BU BENİM DEDİĞİM MONİTÖR 575-600 ARASI DEĞİŞİYOR AMA 17 İNÇÇ DEMEKKİ ARADA Bİ FARK VAR BEN KULLANIYORUM X6FB BÖYLE BİRŞEY GÖRMEDİM BAYILACAM ZERAFETİNE PERFORMANSINA
  • 19 inç olanında x serisi var ben onu almayı düşünüyorum bi incele derim
  • var var olmasınada fiyatı el yakıyor 800 civarı
  • quote:

Orjinalden alıntı: sprachen

arkadaşım sana şiddetle PHİLİPS170X6FB ALMANI ÖNERİRİM SEN 19 İNÇ İ 560 YTL ALMIŞSIN BU BENİM DEDİĞİM MONİTÖR 575-600 ARASI DEĞİŞİYOR AMA 17 İNÇÇ DEMEKKİ ARADA Bİ FARK VAR BEN KULLANIYORUM X6FB BÖYLE BİRŞEY GÖRMEDİM BAYILACAM ZERAFETİNE PERFORMANSINA

Selam,
    Senin de 170X6FB monitörün hayırlı olsun benim ki de inşallah. Yalnız sen zannedersem şikayet edecem falan demişsin sana bulmuşlar bi yerden dvi kablo. Ama benim kutunun içinden dvi kablo çıkmadı tabiki. Ben şu an vga'den bağladım. Görüntüler gene dde çok güzel. Bugün bi dvi kablo almayı düşünüyorum. Sen acaba iki kabloyu da denedin mi vga ve dvi'ı? kalite açısından bi fark yaratıyor mu gerçekten?

Bu arada ben de 17' almanı öneririm. Zaten oldukça büyük. Neredeyse 19' crt'nin izleme alanına sahip. 19' lcd çok büyük oluyor bence ve tabiki daha büyük nokta aralığı sebebiyle kalite biraz düşüyor.
    iyi günler

• quote:

Orjinalden alıntı: sbasol1981

quote:

Orjinalden alıntı: sprachen

arkadaşım sana şiddetle PHİLİPS170X6FB ALMANI ÖNERİRİM SEN 19 İNÇ İ 560 YTL ALMIŞSIN BU BENİM DEDİĞİM MONİTÖR 575-600 ARASI DEĞİŞİYOR AMA 17 İNÇÇ DEMEKKİ ARADA Bİ FARK VAR BEN KULLANIYORUM X6FB BÖYLE BİRŞEY GÖRMEDİM BAYILACAM ZERAFETİNE PERFORMANSINA

Selam,
    Senin de 170X6FB monitörün hayırlı olsun benim ki de inşallah. Yalnız sen zannedersem şikayet edecem falan demişsin sana bulmuşlar bi yerden dvi kablo. Ama benim kutunun içinden dvi kablo çıkmadı tabiki. Ben şu an vga'den bağladım. Görüntüler gene dde çok güzel. Bugün bi dvi kablo almayı düşünüyorum. Sen acaba iki kabloyu da denedin mi vga ve dvi'ı? kalite açısından bi fark yaratıyor mu gerçekten?

Bu arada ben de 17' almanı öneririm. Zaten oldukça büyük. Neredeyse 19' crt'nin izleme alanına sahip. 19' lcd çok büyük oluyor bence ve tabiki daha büyük nokta aralığı sebebiyle kalite biraz düşüyor.
    iyi günler

DVİ kablosunu alınca normal kabloyu hiç takmadım yani kısaca denemedim denemekde istemiyorum.DVİ daha güzeldir tabii ki.Ama bak daha önceleride böyle şeyler oldu philips müşt. hizmetlerini arayın sanıyorsam onlarda gönderiyorlarmış bir ara forumda öyle diyenler vardı

• Arkadaşlar ürünü aldığım yere bi sordum daha üst bir modele terfi edebilirmiyim diye? eğer alırsa deişebilirim
    dediğiniz gibi 17"de olabilir.Öncelikle mailime cevap bekliyorum.

Fakat ilk mesajımdada belirttiğim gbi sorun ne=?%Nokta aralığımı?
    190X6FB(19"alsam gerci oda 0.294 nokta aralığına sahip.)fakat benim monitorun aynısının 17" olanıda var ve nokta aralığı 0.264...

• arkadaşlar ürünü aldığım yere üründen memnun kalmadığımı ve değişmek istediğimi söledim tamam dediler...
    Şimdi kafam ii ce karıştı ama?hangisini alsam?
    1 - yine 19 mu yoksa 17 mi alsam(forumdaki arkadaşlar 17 lcd nerdeyse 19 crt ile aynı görülebilir alana sahip diyo)
    2 - 17 inç philips x6fb modeli çok övülüyo fakat aynı modelin 19u da mevcut ama nokta aralığı0.294 ve yazıları mahvedende bu bence.Şimdi ben x6fb alsam bile deişen bişi olcakmı(gerçi bu benim ki gibi analog girişli değil ama dvi olması her şeyi çözermi?
    3-Lightframe diye garip bi özellik var(x6fb de)
    ya birde anlamadığım parlak olması dahamı ii?Ben gözümü alıyo diye kısıyorum adamlar ii ce arttıryo üst modellerde:)
    Parlaklık (nit) : 300 nit
    Kontrast oranı (tipik) : 700:1
    4- 2 ürünün özelliklerine baktım renkler galiba aynı
    beyaz Renklilik, 6500K x = 0,313 / y = 0,329 x = 0,313 / y = 0,329
    Beyaz Renklilik, 9300K x = 0,283 / y = 0,297 x = 0,283 / y = 0,297

ürün karşılaştırma ve billeri
    http://www.consumer.philips.com/consumer/catalog/catalog.jsp?fredhopperpage=compare.jsp&fhquery=fh_view%3Dcompare&clickEventData=fh_location%3D%2F%2Fconsumer%2Ftr_TR%2Fcategories%3Ccatalog_tr_consumer%2Fcategories%3Cmonitors_pc_peripherals_gr_tr_consumer%2Fcategories%3Clcd_monitors_ca_tr_consumer%2Fcategories%3C%7Blcd_monitors_18_19_su_tr_consumer%7D&fhquery=fh_location%3Dfh_location%3D%2F%2Fconsumer%2Ftr_TR%2Fcategories%3Ccatalog_tr_consumer%2Fcategories%3Cmonitors_pc_peripherals_gr_tr_consumer%2Fcategories%3Clcd_monitors_ca_tr_consumer%2Fcategories%3C%7Blcd_monitors_18_19_su_tr_consumer%7D&activeCategory=MONITORS_PC_PERIPHERALS_GR_TR_CONSUMER&language=tr&country=TR&catalogType=CONSUMER&fhquery=fh_secondid%3D190C6FS_00_TR_CONSUMER&fhquery=fh_secondid%3D190X6FB_00_TR_CONSUMER

Şu anki monitörü götürüp 170x6fb alırsam kafa kafaya, 190x6fb alırsam üstüne 190ytl vericem?
    Şimdi ne yapsam bende bilmiyorum????
    Ayrıca aldığım yere ne desem azdır.Adam getir diyo deişelim hatta iade ble kabul ediyo 30 gün içinde.Yuh yani müşteri memnuniyeti diye buna derim ya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi is25 -- 24 Kasım 2005, 12:21:31 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.