Şimdi Ara

PHI | Bir Amatörün Gelişim Süreci :) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
342
Cevap
20
Favori
15.156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben de fujifilm s9600 kullanıyorum. Biraz daha gelişeyim, nikon d7000 gibi bir makina almak istiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stainless..

Fotoğraflarınızı beğendim, elinize sağlık. Anlatış tarzınız da sıkmıyor, ilk baştan en sona gelişmeniz fotoğraflarda görülüyor. Bir gün daha iyileri de olur inşallah.

Teşekkür ederim :)

quote:

Orijinalden alıntı: Sucuklu Menemen

quote:

Orijinalden alıntı: PHI

quote:

Orijinalden alıntı: İtakeİt

Amatör bir fotografcının gelişimini göstermesi acısından arada verdiğiniz bilgilendirmelerle beraber güzel bir çalısma olmuş, hosuma gitti sahsen :)

Ayrıca bu kare hosuma gitti

http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/222208_10151195252573785_1932189099_n.jpg

Aynen öyle. Nereden nereye geldiğimi kendim de gördükçe bir şeyler başarabildiğimi düşünüyorum bence. Artık bir şeyler de öğrendim teknik olarak. 11 ay sonuçta az değil. Hala amatörüm ama en azından bilgili amatörüm şu anda.

Hocam çok beğendim, ileride geliştireceğine inanıyorum. Sorması ayıptır kargosu vergisi vs. her şeyi dahil edersek bu bahsettiğiniz ekipmanların maliyeti ne kadar oldu?

Vallahi bi 3 bin lira oldu da fazlasını bilmiyorum. Sonu yok bunun daha başında 3000 lira

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Stainless..

Fotoğraflarınızı beğendim, elinize sağlık. Anlatış tarzınız da sıkmıyor, ilk baştan en sona gelişmeniz fotoğraflarda görülüyor. Bir gün daha iyileri de olur inşallah.

Teşekkür ederim :)

quote:

Orijinalden alıntı: Sucuklu Menemen

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: İtakeİt

Amatör bir fotografcının gelişimini göstermesi acısından arada verdiğiniz bilgilendirmelerle beraber güzel bir çalısma olmuş, hosuma gitti sahsen :)

Ayrıca bu kare hosuma gitti

http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/222208_10151195252573785_1932189099_n.jpg

Aynen öyle. Nereden nereye geldiğimi kendim de gördükçe bir şeyler başarabildiğimi düşünüyorum bence. Artık bir şeyler de öğrendim teknik olarak. 11 ay sonuçta az değil. Hala amatörüm ama en azından bilgili amatörüm şu anda.

Hocam çok beğendim, ileride geliştireceğine inanıyorum. Sorması ayıptır kargosu vergisi vs. her şeyi dahil edersek bu bahsettiğiniz ekipmanların maliyeti ne kadar oldu?

Vallahi bi 3 bin lira oldu da fazlasını bilmiyorum. Sonu yok bunun daha başında 3000 lira

bu makine ile bu amatör fotoğrafcılık helal. bu kadar hevesim olsa benim foto işine mark serisinden başlardım işe. tabi yanlış yapardım. başlangıç için güzel bir makine kendini geliştirdikçe yetmediğini anlarsınız o zaman fullframelere geçersiniz bu gidişle. tebrikler.

• Güzel konu, tebrikler.
  •  PHI | Bir Amatörün Gelişim Süreci :)

"Oyun Bitti"

İnternette gördüğüm bir fotoğrafın benzerini çekme çabaları. Bir nevi "remake" olarak düşünülebilir :)
    Bana ait bir kaç fotoğraf fikrim var satranç taşlarıyla alakalı, onları da bir kaç güne kadar çekerim sanırım.
    ________
    ISO 100
    f/22
    6 sn
    Canon 50 mm f/1,8
    Canon Kiss X5

•  PHI | Bir Amatörün Gelişim Süreci :)

• İnce Minare

İlk DRI tekniği denemem. Bundan sonra akşam/gece fotoğraflarında kesinlikle kullanacağımı düşünüyorum. Mümkün olan en ideal pozlamayı elde etmiş oluyoruz neredeyse.

EXIF bilgilerini vermem mantıksız olur çünkü en kısası 1,6 en uzunu 30 sn olan ve f/8 diyafram değerlerindeki 5 fotoğraftan oluşturuldu. Sigma 10-20 ve Canon Kiss X5 ile çekildi.

PHI | Bir Amatörün Gelişim Süreci :)

Bu da bir başka kadraj. Bunda DRI yok, tek çekim.

ISO 100
    f/11
    13 sn
    Sigma 10-20
    Canon Kiss X5

• Şimdi son çekimleri gördüm de, şahane çekimler bunlar Fatih hocam.

Bu arada ikinci resimde imzanızı bu sefer kaldırıma sığdırmışsınız, bayağı yaratıcı olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amedra

Şimdi son çekimleri gördüm de, şahane çekimler bunlar Fatih hocam.

Bu arada ikinci resimde imzanızı bu sefer kaldırıma sığdırmışsınız, bayağı yaratıcı olmuş.

Bazen uygun yerler görürsem o şekilde yapıyorum.
  • Harika tek kelimeyle. Başarılarının devamını dilerim.
  • Çok hoş çalışmalar, özendim yav ne diyeyim bir fotoğraf makinem olsa da bende çekim yapabilsem keşke..
  • quote:

Ocak 2012'de başladı DSLR serüvenim. Japonya'dan bir Canon Kiss X5 (600D) ve kit lensi olan 18-55'le. Sonra 50 mm f/1,8 aldım, çok övdüler. Hakkını da fazlasıyla verdi. Sonrasında sete bir de 55-250 IS II ekledim. E kuş börtü böcek kelebek de çekmek lazım diyerekten. Arada tripod aldım, filtreler vs. Sonra baktım ki zoom her şey değil, geniş açı şart, çok lazım oluyor kimi yerlerde. Dedim zorlayayım şu bütçeyi bi de geniş açı alayım. Geçen ay ekipmanlara bir de Sigma 10-20 ekledim. Şimdilik her şeyim tam amatör bir fotoğrafçıya göre. Bi flaş almayı düşünüyorum (Yongnuo YN568EX muhtemelen) ama kararsızım halen, yazı bekleyeceğim sanırım almak için.

Vel hasılı ekipmanlar bunlar. Ocak'tan bu yana uğraşıyorum elimden geldiğince. Çok geç kaldığımı anladım Dslr için. Bundan en az 4-5 sene evvel geçmeliymişim meğer. Kompaktlarla kendimizi kandırmaktan başka bir şey değilmiş benimkisi :)

Makineyi aldığım günden bu yana ara ara eklediğim fotoğrafların tümü şurada;
    http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150549266263785.377153.645443784&type=3
    Url'leri buradan alıp beğendiklerimi ekleyeceğim bu sayfaya (evet en güzellerini eklerim muhtemelen) ama bu facebook albümü fotoğraf paylaşımının yanında Dslr'dan hiç anlamayan birinin zaman içindeki gelişimini gösteren güzel bir almanak oldu bence.

İşte albüme eklemeye değer gördüğüm ilk fotoğraflarımdan biri. Bakın da ilklerden beğendiğim şeyi görün, ne kadraj vaaar ne renk :)

29.01.2014 tarihli güncelleme
    Artık 600D'yi sattım. Yerine Fujifilm Xe2 + 18-55 f/2,8-4 ve 14 mm f/2,8 aldım. Mutluyum.

15.03.2014 tarihli bir güncelleme daha
    XE2 ve 18-55 de gitti ve yerine Fujifilm XT1 + 23 mm geldi. Şimdi XT1, 14 mm f/2,8 ve 23 mm f/1,4 var.

31.01.2016 güncelleme
    XT1 devam ama lens değişikliği oldu bir kaç ay önce. Çok çok sevdiğim 23 mm'i ve 14'mm'i satıp 18-55 ve 56 mm f/1,2 aldım. Prime lens bana göre değil, bir zoom aralığı lazım oluyor illa ki. Her ne kadar 23 mm halen en sevdiğim lens olsa da 18-55'in daha kullanılabilir olması cezbetti. Hedefte 10-24 var :)

Tabi o aralar jpg çekiyorum, hem raw nedir bilmiyorum tam :) Sonra raw’ı keşfediyorum

Diyorlar ki hdr diye bi şey var, böyle böyle oluyor. Şahane olur bi dene. Deniyorum, ilk denememde şöyle bir şey çıkıyor ortaya

Sonra uzun pozlama fotoğrafları görüyorum. Bayılıyorum tabi milletin çektiklerine. Hemen ben de başlıyorum denemelere :)

Peki makro? Tabii ki o mecraya da giriyorum hemen :)

Buğday tanesi

Tuz tanesi

Işık patlamasını falan da düzeltemiyorum daha photoshop'la. O kadar acemiyim düşünün :)

Artık yavaş yavaş bi şeyler öğrendiğime kanaat getiriyorum burdan sonra :)

Yavaş yavaş Photoshop ve Lightroom da öğreniyorum :)

Sonra o aralar çok beğendiğim ve yerel haber sitelerinde/yerel facebook sayfalarında da yayınlanan şu fotoğrafı çekip bi gurur duyuyorum kendimle :)

Bi ara sırf portreye yöneliyorum 50 mm ile.

Börtü böceksiz olmaz tabi :)

Sonra bi ara fotoğraflara isim yerine dörtlük ya da iki mısra falan yazayım diyorum, ilklerden
    Kuklayım ben kuklayım
    Annem giydirdi beni
    Babam boyadı yüzümü
    Öğretmenler doldurdu içimi
    Kuklayım ben kuklayım

9. Konya müzik festivaline gidiyorum 9 gün süren etkinliğin 7 günü boyunca. Fotoğraflarım baya beğeniliyor, dergiye çıkıyor, festivalin sanat yönetmeni dergiden fotoğraflarımı görüp çeşitli yerlerde kullanmak üzere izin istiyor. Sanatçılardan biri 1 fotoğrafımı çok beğnip albümünde kullanıyor :) Bir şeyler başarabilmiş olmanın sevinciyle daha bi sıkı sarılıyorum çekimlere

Arada bi kaç tane de ünlü çekiyorum :)

Tuz Gölü'ne gidip enfes bir günbatımında çok beğendiğim gün batımı ve silüet fotoğrafları çekiyorum bi ara.

Ve sonunda geniş açısına kavuşuyor bu amatör :)

Geniş açıyı hiç çıkarmaz oluyorum artık neredeyse

Sonra geniş açıya devam tabii ki :)

Konya/Beyşehir'den şu çok beğendiğim kare çıkıyor şansıma

Bu arada artık fotoğrafta insan figürü olmasına dikkat ediyorum olabildiğince. Mümkün olduğunca boş kare çekmeme kararı alıyorum, insan insan insan! :)

Amma yazdım yahu. Kopyala+yapıştır'dan bıkkınlık geldi. Şimdilik bu kadar. Albümün kısa bi özetii geçmiş oıldum böylelikle
    Benim has konyalım

Seneye bi konya buluşması yapalım da :) Bi görüşelim senle

Burada bulutları nasıl yaptın?Doğal hali mi oluyor?

iPhone 5 ile yapsak kurtarmaz mı?

Bu arada Gerçekten çok güzel olmuş.Emeğine sağlık +rep
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

Orijinalden alıntı: Muhammet

Benim has konyalım

Seneye bi konya buluşması yapalım da :) Bi görüşelim senle

Burada bulutları nasıl yaptın?Doğal hali mi oluyor?
    [ image]http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/20295_10151176184988785_1349897565_n.jpg[/simage]

iPhone 5 ile yapsak kurtarmaz mı?

Bu arada Gerçekten çok güzel olmuş.Emeğine sağlık +rep

İlk mesajı alıntı yapmayın lütfen, mesajınızı editledim. Sayfa düzeni çok bozuluyor ve gereksiz yere uzuyor.

O fotoğraf geniş açı lens ile çekildi, genel olarak bulutlara etkisi olduğu kesin. iPhone ile deneyin, belki olur :)

• başarılı hocam
  • fotoğraflar mükemmel. Umarım bi gün bende böyle kareler yakalayabilirim :)
  • Fotoğraflar gerçekten çok güzel, sormak istediğim nokta fotoğraf makinenizden ne kadar menmunsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Selçuk ALAGÖZ

Fotoğraflar gerçekten çok güzel, sormak istediğim nokta fotoğraf makinenizden ne kadar menmunsunuz?

Giriş/orta seviye bir makine olarak ideal bence 600D. Oldukça memnunum.
  • Ellerine sağlık hemşehrim tamamı birbirinden güzel kareler
    1. sayfada son fotoğraflarda ateş çemberi gibi enteresan bir foto var o nedir acaba ?
    Bir zamanlar Kodak 4 MP lik bir makinam vardı onunla aşağıdaki kareyi çekmiştim bunun HDR li profesyonel versiyonunu mümkünse sizden görmek isterim malum 1 seneye kalmaz tramvaylarımız değişecek sonraki nesillere nostalji olur...

• Tebrikler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güsel...
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.