Şimdi Ara

Phenom X 4 980, 970 , 965 veya 955 alıcam ama kararsızım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
865
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle lütfen şu linkteki fiyatları inceleyin ;www.vatanbilgisayar.com/products.aspx?L2=OEMCPU&qs=|19=106
    (arkadaşlar lütfen linke tıkladıktan sonra sol taraftaki Phenom X 4'e tıklayın, ne kadar uğraştıysamda tam linik almıyor sadece tüm işlemciler sıralanıyor )

Arkadaşlar yukarıdaki linkte 4 tane işlemci var sizce hangisini alayım, bana 239 Tl lik fiyatıla Phenom x 4 955 Black edition gayet uygun gibi geldi çünkü diğer pahalı modelleri ile arasında fark sadece hızı Ph x 4 955 3,2 Ghz en yükseği olan Ph x 4 980 ise 3,7 Ghz işlemci var , ikiside 45 nm ikiside 8 MB ön belleğe sahip ama aralarındaki fiyat farkı 165 Tl gibi büyük bir fark, yani sırf 0,5 Ghzlik bir fark içinde bu kadar para vermek ne kadar doğru olur bilemiyorum...Sizce 955 modeli beni iki sene rahat götürürmü piyasadaki oyunlar vakımından

Bu arada Bu yaz AMD piyasaya yeni işlemcilerini sürecekmiş gibi bişeyler duydum bu forumda , doğrumu ? sizce beklemelimiyim ? Sma çokta beklemek istemiyorum

Tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar, şimdiden teşekkürler ;)

• Eylül gibi bulldozerler cıkar muhtemelen. x4 955 en mantıklısı aradaki farka ne kadar değer bende bilmiyorum.
  • 955 al o fiyat farkına sogutucu alırsın..
  • Şu anda Vatan Computer'in Müşteri Yorumlarına Bakıyorumda 955 modelinin işlemcinin üzerindeki fanın çok ses çıkardığı yazıyor ama diğer taraftanda programla fan hızını düşürebiliyormuşuz. O zaman Heralde sessizleşir değilmi ?

Birde tabiiki ayrıca bir işlemci fanıda alınabilir ama iyi bir işlemci fanı ne kadar olur onu bilemiyorum , ayrıca işlemci fanı nasıl değiştirilir pek bildiğim bir olay değil :)
  • ark dedigi dogru o fark ile fanın kralı alınır...oc yapmıyacaksan. o fan bile yeter
  • phenom x4 955 alın artan parayla da iyi bir soğutucu alın hem stok fanın sesinden kurtulursunuz hemde işlemci daha serin çalışır üstelik overlock ile işlemciyi 3.8 ghz'e rahatlıkla çıkartabilirsiniz
  • ya arkadaş fan nasıl takılır anlamam diyor siz oc yaparsın falan diyorsunuz alemsiniz valla
    konuyu açan arkadaşım bütçen hangisine müsaitse onu al kendi fanıda okadar ses yapmıyor bakma sen
    illa tavsiye istersen 965 modeli gayet yeterli ve fanıda gayet sessiz alttaki sitede indirim var 250 tl peşin fiyatı ama 1 gün kalmış indirimin bitmesine.
    yada bekleyip yeni modellerden al kışa doğru çıkacak diyorlar buldozeri
    http://www.hepsiburada.com/Liste/amd-phenom-ii-x4-965-34ghz-soket-am3-black-edition-kutulu-islemci/ProductDetails.aspx?productId=bd97054&categoryId=46

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 15 Haziran 2011; 8:00:21 >

• overclock u biz bulmadık ya yapamıcak bişey yok, şu donanımhaberde en fazla 1 saat gezse overclock master olur
    Phenom x4 955 den 1 lira fazlası sokağa atılmış paradır burada en mantıklı yatırım 955+ soğutucu almak soğutucusuz phenom zor iş müziği bastırır oyunun sesini bastırır kafanı ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: MeTaL_KnighT
    Şu anda Vatan Computer'in Müşteri Yorumlarına Bakıyorumda 955 modelinin işlemcinin üzerindeki fanın çok ses çıkardığı yazıyor ama diğer taraftanda programla fan hızını düşürebiliyormuşuz. O zaman Heralde sessizleşir değilmi ?

Birde tabiiki ayrıca bir işlemci fanıda alınabilir ama iyi bir işlemci fanı ne kadar olur onu bilemiyorum , ayrıca işlemci fanı nasıl değiştirilir pek bildiğim bir olay değil :)

bahsettğn işlemcilerde stok fanın hepsi aynıdır yani x4 955 nekadar sesliyse x4 980-970-965'te okadar seslidir.
  • ozaman bana sessizi denk gelmiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172
    ozaman bana sessizi denk gelmiş

senin fanın dunyada esi benzerı yok ozaman dostum
  • merhaba ben 965 kullaIcisiyim 5 ay once topladim pcmi ve 965 i sadece 260 tlye aldi m gayet memnun kalirsin ama fani bi sure sonra piskolojini bozmaya baslicaktir bence 965 al 80-90 tl yede de bi sunbeam ccf al tamamdir hem serin hmde sesiz oyun ve islemin keyfini cikar eger fan almaz isen pcnden soguyacaksin bikcaksin 965 ii ama fansiz bi hic :-D :-D
  • 925 + Xıgmatek Hdt

250+30 280tl

Fsb 200 @ 250 2.8 @ 3.5 ddr3 1333 @ 1666
  • quote:

Orijinalden alıntı: bugra34
    quote:

alakası yok aslında hocam, x4 965 BE stok fanı bende kullandım.
    eğer bios'dan otomatik fan devri kontrolü açarsan ve profili standart ve sessize ayarlarsan ses rahatsız edici değil.
    o fanlar çok yüksek devirde çalışabildiği için full devirde çok sesli olur, OC yapmayanlar rahatlıkla kullanabilir.

ben sese çok duyarlı olmama rağmen aylarca sorunsuz kullandım stok fanı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahafiec -- 15 Haziran 2011; 10:01:06 >

• 925 + sesiz soğutucu + oc
  • 955 al ama yukarıda arkadaşların dediğin gibi işlemci için stok fan yetersiz olacaktır, çok sesli çalışıyor oyun oynarken, o yüzden bütçene göre xigmatek veya başka bir marka soğutucu al oldukça rahat edersin.
  • 955 soğutucu demişsinizde birde link verseniz şu soğutucu için en f/p sinden.
  • quote:

eğer bios'dan otomatik fan devri kontrolü açarsan ve profili standart ve sessize ayarlarsan ses rahatsız edici değil.
    o fanlar çok yüksek devirde çalışabildiği için full devirde çok sesli olur, OC yapmayanlar rahatlıkla kullanabilir.

crysis 2 de işlemci ısısı 63 derece stok fan deviri 7200 rpm sanki odamda jet kalkıo gibi hissettiriyo bana :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahafiec

quote:

Orijinalden alıntı: bugra34
    quote:

ben sese çok duyarlı olmama rağmen aylarca sorunsuz kullandım stok fanı...

demek koca dünyada 2 kişiy,z arkadaşım aynen
    artı fan ayar programı var xpert fan yani imzamdaki anakart cdsinden kurdum onunlada hız ayarı yapılıyor ama gerek duymadım. yani kısaca sesi abartılı değil

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.