Şimdi Ara

PHENOM II X2 550 B.E. DAHA FAZLA ÇIKARAMADIM :((

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.121
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • anakart gigabyte 790gp-ud4h, işlemci phenom 2 x2 550 b.e., ram kingston hyprex 1066 2*1
    1 gün boyunca uğraştım ama daha fazla götüremedim, bende ramlere yüklendim bari onlar çıksın diye ama işlemciyi bi türlü daha yukarı çıkaramadım el elden üstündür vardır mutlaka bilen birileri ve bilen kişiler tavsiyede bulunurlarsa büyük sevaba geçerler bu arada soğutucu sunbeam CCF.

• Hocam gayet iyi overclock etmişsin görünüşe göre ramler oc. 1200 Mhz'de çalışıyor. İşlemci 4 Ghz'de. :)
  • 4 çekirdek açmayı denedinizmi,açılmıyormu çekirdekler

bide bu hızda stabilmi ve sistem performansı nasıl bu hızda, bi winrarla dosya çıkartmayı denermisin?

hd bluray filmlerde takılma oluyormu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi righteous@ -- 10 Mart 2010; 14:00:52 >
  • Phenom II X2 550 ve X2 555'lerin üretim bandında 2 çekirdeğinin kapatılması aslında hepsinin çekirdeklerinin bozuk olduğu anlamına gelmiyor diyebiliyorum. Amd'nin çıkardığı Magny Cours kod adlı 12 ve 8 çekirdekli sunucu işlemcilerinde de durum böyle. İşlemcilerinin üretim bandında çekirdeklerinin stabil olamayacağı kanısıyla 4 çekirdekli işlemcinin 2 çekirdeği kapalı olarak geliyor diyebiliyorum. Bazılarının 4 çekirdeği açılabiliyor ancak stabil değil. Bazılarınınki hiç açılmıyor. Bazılarınınki de açılıyor ve Phenom II X4 965 gibi çalışıyor.

4 çekirdeği açılmış bir Phenom II X2 555

• renklem hocam, daha 4 ghz olmadı ya 3.94 ben 4.1 4.2 falan hedefliyordum bu işlemciyi alırken

righteous hocam, malesef diğerleri kabak çekirdeği çıktı açılmıyor kısmet işte 2 çekirdek dewam ediyoruz sistem gayet stabil orthos falan yaptım sorun wermedi. hızına gelince E8400 kadar olmasa da azcık ucundan jet gibi tatmin edici desem yeridir

• 4 Ghz üstü imkansız değil lakin çok ciddi bir çoğunluk bunu yapamıyor bende dahil. 3.97-94 Ghz normal olarak o işlemcinin gidebileceği son nokta eğer uç bir soğutma işlemini dahil tutmaz isen.

4 çekirdek olmayışına üzüldüm ama bu demek değildir ki 3 çekirdekte olmayacak. Onu bir araştır 3 çekirdek olarak kullanabilirsin belki.

Tatmin edicilik kısmı içinde aynı kanaatteyim hele bir de 4 çekirdek olsaydı
  • daha alalı 3 gün oldu acaba işlemciyi bi şekilde bozup vatana götürsem bu bozulmuş desem yenisini verirler mi

hocam bu arada bildiğim kadarıyla diğer çekirdekleri aktif yapmak için "disable" olan "ACC" özelliğini "auto" yapmak yetiyor dimi extra bişe yapıyormuyuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DownClock01 -- 10 Mart 2010; 16:36:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: righteous@

4 çekirdek açmayı denedinizmi,açılmıyormu çekirdekler

bide bu hızda stabilmi ve sistem performansı nasıl bu hızda, bi winrarla dosya çıkartmayı denermisin?

hd bluray filmlerde takılma oluyormu?

benim ob 785 anakartimda bile hd filmlerde takilma olmuyor sen amd olayina yanlis yaklasiyorsun bence.bu alet bu haliyle 4ghz 8400'den iyidir hiz ayni cache ayni ama ram kontrolcusu.

underclock

gigabyte anakartlarda acc haricinde hybrid bios secenegini de acman gerekiyor.cekirdek acan bir bios oldugundan da emin olman lazim bazi versiyonlarda kapatiyor giga.

4+ olmasi icin c3 revizyon olmasi lazim o da 550 de yok.555 dedikleri alet c3'dur belki.iki cekirdegin birden bozuk olma ihtimali yok gibi bir sey sen acamadin bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jake Lockley -- 10 Mart 2010; 16:43:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

underclock

gigabyte anakartlarda acc haricinde hybrid bios secenegini de acman gerekiyor.cekirdek acan bir bios oldugundan da emin olman lazim bazi versiyonlarda kapatiyor giga.

4+ olmasi icin c3 revizyon olmasi lazim o da 550 de yok.555 dedikleri alet c3'dur belki.iki cekirdegin birden bozuk olma ihtimali yok gibi bir sey sen acamadin bence.

tamam hocam ben açamadım o zaman kabul ediyorum sana zahmet olucak ama bana bi anlatsana nasıl açılıyor bu kör olasıca çekirdekler

ayrıca 550 b.e. lerde de çekirdeklerin açıldığına %100 eminim çünkü "@lexis" hocam açmış hemde 3.5 ghz de kullanıyor 4 çekirdek birden kıskandım valla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DownClock01 -- 10 Mart 2010; 17:05:57 >

• ".45 ACP" hocam Allah razı olsun senden normal olan seçeneği dediğin gibi hybrid yaptım şak diye 4 çekirdek oldu akşam biraz uğraşim bu haliyle kaç ghz olucak tekrardan Allah razı olsun, tuttuğun altın olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: underclock

".45 ACP" hocam Allah razı olsun senden normal olan seçeneği dediğin gibi hybrid yaptım şak diye 4 çekirdek oldu akşam biraz uğraşim bu haliyle kaç ghz olucak tekrardan Allah razı olsun, tuttuğun altın olsun

Yeni çekirdeklerin hayırlı olsun.
    Hevesin kursağında kalmadan açılan çekirdekleri stabil olup olmadıkları test etmeni öneririm. Önereceğim programlar prime95 (en az 30dk), cinebench r10 (üst üste 3 defa testi tekrarlamanı öneririm).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FaTeeH -- 10 Mart 2010; 18:27:51 >

• merhaba benim amd II athlon x4 (2.8ghz ) üm var şuan stabil olarak 3.5 ghz de çalışıyor. bi kaç sorum olcak yardım ederseniz sevinirim.
    anakarım asus M4A77TD PRO , kingston hiperx 1333mhz ram im var

ram o.c. ile 1557 mhz le stabil çalışıyor bir zarar verir mi?

işlemcinin hızını arttırmak istiyorum ama voltaj vermeye korkuyorum acaba zarar vermicek şekilde ne kadar voltajını arttırabilirim.(coolmaster 32 derecede stabil)

birde l3 cache açma olayını duydum ama bir şekilde yapamadım acc yi açtım auto yaptım olmadı yardım ederseniz sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: FaTeeH

quote:

Orijinalden alıntı: underclock

".45 ACP" hocam Allah razı olsun senden normal olan seçeneği dediğin gibi hybrid yaptım şak diye 4 çekirdek oldu akşam biraz uğraşim bu haliyle kaç ghz olucak tekrardan Allah razı olsun, tuttuğun altın olsun

Yeni çekirdeklerin hayırlı olsun.
    Hevesin kursağında kalmadan açılan çekirdekleri stabil olup olmadıkları test etmeni öneririm. Önereceğim programlar prime95 (en az 30dk), cinebench r10 (üst üste 3 defa testi tekrarlamanı öneririm).

sağolasın hocam hem orthos da hemde prime95 de uzun süre test ettim bi sorun olmadı çok şükür şimdi sıra o.c. yapmaya geldi İnşallah onuda becerebilirim

orcun kardeş soğutman iyi ise ver gitsin voltajı ama 1.60 geçme derim

• underclock

gozun aydin.ver bakim clocku 3.77'i gecebiliyor musun?:) default iken niye prime yaptin ki oc yapip prime yapacaktin neyse artik.yeni acilan cekirdeklerden biri 3.9 yapsa bile biri 3.5 uzerine cikmazsa dordu de 3.5 kalir bunu aklindan cikarma.

quote:

ram o.c. ile 1557 mhz le stabil çalışıyor bir zarar verir mi?

işlemcinin hızını arttırmak istiyorum ama voltaj vermeye korkuyorum acaba zarar vermicek şekilde ne kadar voltajını arttırabilirim.(coolmaster 32 derecede stabil)

birde l3 cache açma olayını duydum ama bir şekilde yapamadım acc yi açtım auto yaptım olmadı yardım ederseniz sevinirim

ramlerin 1557 olmasi zarar vermez stabil ise sorun yok stabil degil ise 1.95v'a kadar voltaj verebilirsin amd sistemde sorun olmaz ama i5-i7 sistemde 1.65v uzeri voltaj veremiyorsun islemciye zarar verebiliyor duyarsan karistirma.

1.55v verirsin ama 1.5v ile ne oluyorsa o kalsin bence.630 islemcin sanirim.l3 cache icin acc auto ve unleashed mode enable secmelisin son biosu yukle yuklemediysen.

• amd sanki kilit koymuş x3 425 lere x4 b25 olarak 3900mhz 1 fsb bile yükseltsen windowsa girmiyor işe bak voltajı dayadım yok banamısın demedi soğutucuda iyi yapacak bişey yok sanırım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi solid -- 9 Mart 2010; 21:40:16 >
  • 45.ACP Bilgileriniz için teşekkürler. Deneyip tekrar yazarım.

bir de ram im 1333mhz lik onu daha da arttırsam sorun olurmu ?

Underclock : sanada sağol kardeşim =)
  • .45 APC abi son bios u yükledim dediğini de yaptım olmadı =(

bak fotosunu da yüklüyom yardımcı ol bana lütfen..

• quote:

Orijinalden alıntı: solid

amd sanki kilit koymuş x3 425 lere x4 b25 olarak 3900mhz 1 fsb bile yükseltsen windowsa girmiyor işe bak voltajı dayadım yok banamısın demedi soğutucuda iyi yapacak bişey yok sanırım...

Değerleriniz çok güzel. Benim bi türlü zamanım olmadı işlemciyi zorlamaya.
    Bu arada HT değerlerini düşürmeyi denediniz mi? Bunun etkisi olabilir.

Ekleme: Birde işlemciniz vid değerleri nedir? Yani default voltajı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FaTeeH -- 10 Mart 2010; 23:33:15 >
  • quote:

ht düşürdüm yine sonuç alamadım benim işlemci vid yüksek 1.325v düşük vid cpularda 4ghz barajı aşılır sanırım sendeki cpu vid kaç?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi solid -- 9 Mart 2010; 23:57:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: solid

quote:

ht düşürdüm yine sonuç alamadım benim işlemci vid yüksek 1.325v düşük vid cpularda 4ghz barajı aşılır sanırım sendeki cpu vid kaç?

Bendeki de 1,325v . Valla ben sınırlarını zorlamadım. 3,4ghz olarak 1,39v olarak kullanabiliyorum. Default voltaj ilede 3240mhz sorunsuz. @gündoğdu nickli arkadaşda ki işlemcinin değeri 1,2v idi ve güzel oc değerleri almıştı hatırladığım kadarıyla.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.