Şimdi Ara

Phantom 3 Standard - CX 20 - Quadcopter Incelemesi - DroneBey (72. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.527
Cevap
24
Favori
28.636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Programin ismi ardu pilot apm diye gecio.. googleda aratirsan bulabilirsin.. yapacagin islem senginfb yani serhan abimiz aylar once videosunu cekip anlatmisti

https://youtu.be/znDH-vsXQF0

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dewr

Programin ismi ardu pilot apm diye gecio.. googleda aratirsan bulabilirsin.. yapacagin islem senginfb yani serhan abimiz aylar once videosunu cekip anlatmisti

eyvallah..bak ben dün uçurdum o turuncu kırmızı ışık olayı 30 saniye boyunca uçurdum kırmızı ışığa döndü kendisi ama problem gene aynı uyur videsou...https://www.youtube.com/watch?v=28grZd1Dmhk&feature=youtu.be

bide ayar programı için ben bunu indiriyorum ? MissionPlanner-1.3.43.zip doğrumu bu isim 52 mb lık sadece

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haribo21 -- 21 Ocak 2017; 9:1:28 >

•  Phantom 3 Standard - CX 20 - Quadcopter Incelemesi - DroneBey

Phantom 3 Standard - CX 20 - Quadcopter Incelemesi - DroneBey

programı bumudur? daha bağlantı yapmadım kablo bulamadımda. ???

• Istanbul disinda oldugumdan bakamioum. Videoyu izledim. Mode 0-1 yapinca sabitlenmiyor dogrumudur ?

Program evet kendisi

• Bak cektigin videoda modar 0-0 . Stable mode 0-1 olacak.

• quote:

Istanbul disinda oldugumdan bakamioum. Videoyu izledim. Mode 0-1 yapinca sabitlenmiyor dogrumudur ?

Program evet kendisi

programı açıyorum usb yi taktım.... dronede ufak bi ses geliyo bağlandığı için galiba.. programın sağ üstündeki fişe tıklıyorum yükleniyor işareti saatlerce sürüyor bi türlü bağlantı olmuyor ? hiç başınıza geldimi. 3 tane pc de denedim ayrı ayrı masaüstü leptop vs?? bağlantı malesef yok bi türlü

EDİT ::*-* videonun başında hani bağlantı tuşuna bastıktan sonra time out diye bi hata veriyo diyor ya.aynısı bendede veriyor o tekrar basıyor ve oluyor ama benimki olmuyor işte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haribo21 -- 21 Ocak 2017; 19:5:38 >
  • quote:

Istanbul disinda oldugumdan bakamioum. Videoyu izledim. Mode 0-1 yapinca sabitlenmiyor dogrumudur ?

Program evet kendisi

sabitlenme zaten olmuyor.saçmalayyarak kafasına göre uçuyor.. zaten normaldede saçmalıyor ama istediğim noktaya çok zor bela gidiyor.sankii çok şiddetli rüzgar varmış gibi...benim 12 dolarlık mini drone öyle stabil uçuyorki görmeniz lazım :)
  • Herkse selam uzun zamandır girmiyordum baya ilerlemiş konu ayı sıkıntıları bizler de yaşadık yaşadığınız sıkıntıya toilet bowl effect deniyor kalibrasyon sıkıntılarından kaynaklı birşey. uçuş yapmadan önce kalibrasyon yapmanız gerekli. Ayrıca mp ile bağlayıp stabil ayarları da (firmware) atmak işinize yarayacaktır. Herşeyden önce kaliabrasyon öneli ayrıca gps bağlanmadan uçurmayı denemeyin. Genelde bu dönemlerde hava iyi olmuyor bulutlardan dolayı gps bağklantısı ya olmuyor ya da kesintili oluyor. Bu nednele dikkatli olun kalibrasyonları mutlaka yapın. mümkünse stabil firmware atın. Ek yük getirecek modiikayonlar yaptıysanız bunların body üzerinde düzgün dalğıldığından emin olun bunları yapınca mutlaka uçacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hebelup

Herkse selam uzun zamandır girmiyordum baya ilerlemiş konu ayı sıkıntıları bizler de yaşadık yaşadığınız sıkıntıya toilet bowl effect deniyor kalibrasyon sıkıntılarından kaynaklı birşey. uçuş yapmadan önce kalibrasyon yapmanız gerekli. Ayrıca mp ile bağlayıp stabil ayarları da (firmware) atmak işinize yarayacaktır. Herşeyden önce kaliabrasyon öneli ayrıca gps bağlanmadan uçurmayı denemeyin. Genelde bu dönemlerde hava iyi olmuyor bulutlardan dolayı gps bağklantısı ya olmuyor ya da kesintili oluyor. Bu nednele dikkatli olun kalibrasyonları mutlaka yapın. mümkünse stabil firmware atın. Ek yük getirecek modiikayonlar yaptıysanız bunların body üzerinde düzgün dalğıldığından emin olun bunları yapınca mutlaka uçacaktır.

eyvallah.... 2 tane usb kablo denedim sağ üstteki fiş tuşuna basıyorum bağlantı yok diyor... bügun kablo alıcam yeni bakalım olucakmı

• TAM TAMINA 6 TANE BİLGİSAYARDA DENEDİM EN SONUNDA ABLAMIN leptobunda çalıştı program çıldırmak üzereeydim... daha kurulum yapmadım ama bağlantı oldu gps falan çalışıyo sağa soal yatırıyom ekrandada bigliler oynuyor... tşekküür ederim abilerime... kurulumu başlıcam sorum olursa yine sorarım ona göre
  • quote:

evet ilk sorum geliyor. kalibrasyonda yukarı aşşağı sol falan yapıyom..ters çevir diyor çeviriyorum orda kalıyor ilerlemiyor ? en az 10 kere denedim olmadı sizde oldumu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: haribo21

quote:

evet ilk sorum geliyor. kalibrasyonda yukarı aşşağı sol falan yapıyom..ters çevir diyor çeviriyorum orda kalıyor ilerlemiyor ? en az 10 kere denedim olmadı sizde oldumu ?

ters çevir dedikten sonra siz ters çevirin 2 sn bekleyin ve space basıp devam edin..

• quote:

quote:

quote:

ters çevir dedikten sonra siz ters çevirin 2 sn bekleyin ve space basıp devam edin..

tamam deniorum şimdi yazcam sonucu

• quote:

quote:

quote:

okadarki denedim hata hata hata en son program hata verdi :D naapcaz... ters dönme hareketinimi algılamıyor.bu engeller benim başıma iyicene bela oldu ha... sizin gibi hiç şansım yok ya. tek seferde kalibrasyon yapıp uçurmak istiyorum artık

• haribo21 kullanıcısına yanıt
    Sizin ayni sorunu ben sol yatirilacakken yasiyordum. Halada yasarim. Sola yatirip devam ederim.

• quote:

Sizin ayni sorunu ben sol yatirilacakken yasiyordum. Halada yasarim. Sola yatirip devam ederim.

kalibsrasyonu bi şekilde bitirdim... ben şimdi orayı geçtim hani motor açma yeri varya.en altta kırımızı gösteriyo kumandayı açıyorum gazı sağa yatıyorum drone bi türlü çalışşmıyor motor devreye girmiyor.kırmızı ışık ne yaptıysam sabitleyemedim.kumandayımı görmüyo acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haribo21 -- 25 Ocak 2017; 15:19:29 >
  • quote:

quote:

peki ne yapcaz ?

bu işlemleri yaparken en başından hata aldığınız kısma kadar olan video çekip paylaşırmısınız ?
  • quote:

quote:

quote:

peki ne yapcaz ?

bu işlemleri yaparken en başından hata aldığınız kısma kadar olan video çekip paylaşırmısınız ?

yukarda bişi yazdım mesajı değiştirdim fazla gözükmesin diye. bakarsan çok sevinirim :)))
  • quote:

quote:

quote:

peki ne yapcaz ?

https://m.youtube.com/watch?v=v9cGTqxVt2Y

Ekranda beyaz noktaları yakalıyoz ya hani

2 tane altta kalmıştı.ilerle dedim Gine'de kalibrasyon bitti Kuman'da falan ayarlar tam oldu videodaki gibi

Şuan uçurmak istiyorum bitmiş halini göremedim

• uçmuyor... yoytubede benim sorunu yaşayan insanlar var.. ingilzice yazıyo yorumlar anlamadım..bilen varmı ? kalibrasyondan sonra oldu yani bu...
  • 
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.