Şimdi Ara

Phantom 3 Standard - CX 20 - Quadcopter Incelemesi - DroneBey (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.527
Cevap
24
Favori
28.636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Noname olduğu için gemfan dan daha iyi olacağını düşünmüyorum. O nedenle bir çok yerde olan noname ürünlerdense bunu denemye karar verdim. kargoyla birlikte arada oluşan 5$ farka değmez diye düşünüyorum.
  • CX-20'nin motorları kaç uçurma sonra değişmesi gerekiyor?
  • hebelup kullanıcısına yanıt
    ben isme dikkat etmedim pek bilgim de yok aslında da.

iki çift de ben sipariş verebilirim de yurt içinde pervane bulabilir miyim acaba hocam bu konuda yardımcı olabilir misiniz ?
    bildiğiniz yer veya teki kırılıp tek pervanesi kalan biri var mıdır ?
    tek bir tane olsa bile yeter şimdilik

edit: siyah vida kapaklı olan eksik. sanırım cw oluyordu o.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaDMaxiBo -- 4 Ocak 2016; 17:53:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: belgrava

CX-20'nin motorları kaç uçurma sonra değişmesi gerekiyor?

Motorlar nispeten 50 uçuşu tamamlayabilecektir ama rulmanlara bakım yapmak şartıyla.

quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

ben isme dikkat etmedim pek bilgim de yok aslında da.

iki çift de ben sipariş verebilirim de yurt içinde pervane bulabilir miyim acaba hocam bu konuda yardımcı olabilir misiniz ?
    bildiğiniz yer veya teki kırılıp tek pervanesi kalan biri var mıdır ?
    tek bir tane olsa bile yeter şimdilik

edit: siyah vida kapaklı olan eksik. sanırım cw oluyordu o.

Tek pervane satılacağını sanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hebelup -- 4 Ocak 2016; 18:50:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hebelup

Yaw şimdi 3 seçenek var,

1. Ya Quadcopter müthiş bir ayara sahip ( Kullanıcısı olayı aşmış )
    2. Ya havada hiç rüzgar yok,
    3. Yada Pilot mükemmel kullanıyor

Benim cihaz neden deli dana gibi psikopat hamleler yaparken buradaki sakin sakin miss gibi bir uçuş olmuş

Allah aşkına aşağıdaki benim helikopterin davranışlara bakın

• OlguErhan kullanıcısına yanıt
    Hocam öncelikle kalkıştaki ilk hatamı desem bilemedim halbuki siz helikopterde kullandınız.. cihaz size doğru dönük.. helide hatırlarsanız kuyruk size bakıcam siz heliyi devamlı kuyruktan takip etmeniz gerekir önerilir.. cx i de siz kaldırırken ters kaldırıyorsunuz.. ister istemezde benim fikrim cihazı kalkış da yaptığı yalpalanmayı düzeltmek için hamle yaptığınızda quadın önü size bakmadığından fazladan düzeltme yapıyorsunuz çünkü akıl o anda cihazın size doğru baktığını algılamıyor ve parmaklarınız fazladan hamle yapıyor. şu videoda yaptığınız yönlendirme manevrasını tersine yapmış olsanız bu şekilde dönme olmayacaktır.

benim videolara baktıysanız kalkış tamamında karşıya bakıyor kullanırken hep arkasındayım geri dönüşler dışında bana bakmıyor hep bakış yönümde quadın önü..

Ekleme : Hocamızın pilotluğuna laf yok daha bize ders anlatıcak telemetry ile ilgili.. beni en çok düşündüren şey lehiö kısmı.. ufacık o 4 adet noktaya nasıl lehim yapabilirim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dewr -- 5 Ocak 2016; 1:07:56 >

• Telemetry ile ilgili çalışmalara başlıyorum elimden geldiğince açıklamalı bir şeyler yapacağım. Ancak siparişimi ayın 10undan sonra vereceğim. Malum duygusal konular.
    Lehim konusu düşündürmesin. En kolay işlem aslında. Sadece ısı korkutuyor adamı o da devre kartları o kadar ısıya dayanacak güçte merak etmeyin.

Pilotluktan ziyade sizde gimbal var. CG ayarınızı çok kaydırıyor. Gimbalınızı ve bağlı kamerayı bir şekilde ortaya doğru yaklaştırırsanız nispeten bu hareketi yapmayacaktır. Her uçuşta kalibrasyon da yapıyorsunuz bu nedenle ondan olacağını düşünmüyorum ama ben Mission Planner kullanarak sizinkinden ayrı bir kalibrasyon yaptım. Tüm eksenleri gösteren bir kalibrasyon işlemi var onu da yapmanızı öneririm. Hatta bu işlemi dışarıda gps bağlı iken yapmak çok daha iyi oluyor. Kablosuz bağlantı olayını halledince o kalibrasyon işlemini de gösteririm. Kablo ile zor oluyor zira döndürürken kablo ayaklarınıza vs dolaşıyor. Ancak temelde sizin yaptığınız kalibrasyonun 6 eksende yapılmasına dayanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hebelup -- 5 Ocak 2016; 6:47:53 >

• hebelup kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam.. alıcağınız ürünler belli ise paylaşırmısınız ? bende bakınıyorum ama karar veremedim ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hebelup

http://www.banggood.com/Gemfan-9_4x5-9450-Carbon-Fiber-Multirotor-Self-Lock-Propellers-CWCCW-p-974634.html

Ben bunlardan aldım tam uyumlu olduğu söyleniyor stardart pille +3 dk uçuş süresi ve kaldırma kuvvetinde artış oluyormuş denemek için aldım. Nasipse dener sonuçları yazarım

yedek olarak da ucuz bir set almak mantıklı mıdır ?

http://www.banggood.com/Self-locking-9450-2CW2CCW-Propeller-For-DJI-Phantom-Version-1-2-p-968169.html

halen sipariş vermedim.

• MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt
    Tabii ki alabilirsin en azından kırık vs gibi durumlarda acil ihtiyacını görür. Allah kaza bela versin ama pervane vs bunlar sarf oluyor. yapacak birşey yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan

quote:

Orijinalden alıntı: dewr

Hocam güzel alan :) mesafeyi test edebildiniz mi ?

bide boscamın bence keskinlik sorunu var.. detay geçiş noktalarında renk değişimlerinde karıncalanma yapıyor..

Yok yaw şıkır şıkır çekiyor sırf o yüzden Xiaomi Yi bağlamıyorum helikoptere. Xiaomi Yi kamerasını şapkaya bir aparat diktim de ona bağladım :)

1.6 Gb lık keyifli bir video upload ediyorum 30 dk ya hazır olur. Ayrıca Boscam için bir kayıpsız netlik vereyim 95 mb kaliteyi görün :

İndirin : https://www.dropbox.com/s/q0mvp7kyd7rrtvm/Boscam_Zero_Netlik.rar?dl=1

ısyerımdekı bılgısayar dropbox u acmıyor
    baska bır yere de upload edebılır mısınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: albatros1123

Teşekkür ederim OlguErhan hocam RCKOLİK ten ulaşmaya çalışırım.

Konu takipteyim benim gibi birkaç kişi daha var heralde kumandasız sadece cihazı alan turnigy ile kullanmak isteyen olursa nasıl yapıldığını yazmaya çalışacağım.

Daha önce yapan varsa da bilgi paylaşırsa sevinirim.

turnıgy ıle ucurunca menzılı ne kadar oluyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ranchoddas Chanchad

quote:

Hocam gecen hafta bendede aynisi oldu. Calibrasyonu ewde yapmistim. Bugun ucus yaptim. Ucus oncesi kalibrasyonu acik havada tekrarladim. Sola dogru kaymadan eser kalmadi.. birazdan videoyu yuklerim

Teşekkürler, ben de uçuş öncesi tekrar kalibrasyon yapayım.
    Sizde de geçen hafta bendeki gibi 0-1 modunda motorlar çalışmıyor muydu, yoksa rüzgardan kayıyor muydu ?

Yani manuel modda kayması normal, ama stable mod bende hiç açılmıyor. Kumandayı alıyorum sol stick 0, sağ stick 1 e. Mavi ışık yanıyor, buraya kadar normal.
    Ama motorlara hiç güç gitmiyor.
    İnternettte birkaç videoda havadayken stable mode a aldıklarını gördüm, bununla alakalı olabilir mi ?

Benim yere 10-15 cm kala alıp denediğim de oldu ama yine durdu motorlar, indi cihaz. Daha yüksekte de deneyebilirim ama yine motorlar durursa sıkıntı

Bu arada iniş takımına o boru şeklinde olan köpükle sardım 2 kat. Çok iyi oldu, 20-30 cm den atıyorum, hiç sarsılmıyor bile, tavsiye ederim.
    Bir de elektrikli ayak seti almıştım, o da geldi geçenlerde. Kumandadan ayak açılıp kapanıyor. Ama gimbal de gelsin, birlikte montajını yaparım diye takmadım henüz.

elektrıklı ayak ne ıse yarıyor
    ayaklar kamerada çıkmasın dıye mı aldınız

uzun ınce kopukler genelde su borusu yalıtımında kullanılıyor
    koçtaştan tanesını yaklaşık 50 kurusa alabılırsınız
    yaklasık %98 ı hava oldugu ıcın çok hafıftır

• quote:

Orijinalden alıntı: senginfb

Turkiyeye geldim, bilgisayara bakmaya vakit olmuyor ama baya guzel gelismeler olmus sayfada.

Videolar cok guzel, hayirli olsun, oldukca hizli alismissin quadcopter a.

Ben fpv olarak asagidaki linktekini alacagim sanirim, henuz tam karar vermedim ama favorilerimin arasinda o duruyor, ayrica uretici ayni firma yani, direk bu quadcopter ile uyumlu;
    http://www.banggood.com/Cheerson-CX-20-RC-Quadcopter-Spare-Parts-5_8G-FPV-Image-Transmission-Device-Set-p-983740.html

Ayrica banggood da cx-20 nin aciklamasinda su yaziyor;
    Recommanded FPV system:
    Gimbal:http://www.banggood.com/FPV-2-Axis-Brushless-Gimbal-With-Controller-For-DJI-Phantom-GoPro-3-p-908068.html
    https://www.youtube.com/watch?v=psL4IPCoNMw&feature=youtu.be
    Camera:http://www.banggood.com/FPVfactory-FPV-Factory-G3-HD1080p-FPV-Sport-Camera-For-Gopro-Gimbal-p-967437.html
    Transmitter:http://www.banggood.com/Boscam-FPV-5_8G-500mW-AV-Wireless-Transmitter-TS352-p-915390.html
    FPV Cable:http://www.banggood.com/FPV-5_8G-Gopro3-Video-Output-Line-Gopro-AV-Video-Cable-p-77692.html
    Monitor with receiver:http://www.banggood.com/Boscam-RX-LCD-5802-5_8GHz-LCD-Diversity-Receiver-7-Inch-Monitor-p-908273.html
    Charger:http://www.banggood.com/Boscam-RX-LCD5802-Monitor-Charging-Adaptor-p-917321.html

Bunlardan da faydalanabilirsin.
    Cogu kisi BOSCAM marka kullaniyor sanirim.

Keyifli ucuslar.

verdıgınız lınktekı monıtor 27 dolara satılandan

alıcı ve verıcı takıyoruz buna
    1 adet de sarj edılebılır batarya ekledık mı sıstem tamam

xıaomı yı goruntuyu mını hdmı dan verıyor
    mını hdmı to av cable denen bır kablo bulup takarsak o konu da hallolur
    veya transmıtter receıver setınden de çıkabılır buna benzer kablo

• quote:

quote:

Ayaklarla gimbalin baglantisi nedir ? Gimbal varken ayaklar cikmiomu ?

Ayaklar çıkar ama gimbal boşta kalır desteği olmadan çantaya koymak sağlıklı olmaz. Ayaklar takılı alan bir çanta olursa çok daha iyi

beyaz strafordan kesıp yapıştırarak kendınız de yapabılırsınız bır çanta
    strafor kesmek ıcın ısıtılmıs tel kullanıyorlardı
    dremel veya matkap kesıcı uçlarıyla belkı kolayca halledılebılır

yalıtım malzemelerı satan yerlerde hazır satılıyor
    veya beyaz esyalardan çıkanlarla da halledılebılır

kamera ıcın darbe emıcı olarak da kullanabılırsınız
    kasklarda da kullanılıyor aynı malzeme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GEÇBATAN -- 5 Ocak 2016; 15:39:09 >

• mıssıon planner da 360 around ozellıgı var mı
    (bır cısmın etrafında 360 derece donerek vıdeosunu cekmek)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GEÇBATAN -- 5 Ocak 2016; 15:24:15 >
  • Yok ama turn verebiliyorsunuz yani bir noktaya git orada 2tur 3 tur dön şeklinde.
    örnek olarak spline rota ile bir merkez etrafında 10 nokta verip her noktada 36 derece dönmesi için ayarlarsan çekimi yapmış olursun. Teorik olarak konuşuyorum. Pratikte denemedim.
  • yurtdısı gımbal tavsıyesı lutfen
    3 axıs ıle 2 axıs arasında stabılıte farkı var mı
    3 axıs aldıgımıza deger mı?

2 axıs olan ama çok harıka çekım yapan gımballer var
    2 axıs olan bazı gımballerde tıtreme sorunu gozlemledım
    modelden modele degısıyor bu durum bazıları tıtrıyor bazıları çok harıka

3 AXIS GIMBAL LINKI 73 DOLAR CIVARI

163 gram çok hafıf gımbal 42,13 dolar

banggood, puanla 38 dolara gelen, 230 gram 2 axıs gımbal

hafıf gımbal banggood 163 gram 42,5 dolar puanla zaten alıex de de o fıyat

hangısını onerırsınız arkadaslar

• quote:

Orijinalden alıntı: PUNTO MULTİJET

quote:

quote:

Hocam güzel alan :) mesafeyi test edebildiniz mi ?

bide boscamın bence keskinlik sorunu var.. detay geçiş noktalarında renk değişimlerinde karıncalanma yapıyor..

Yok yaw şıkır şıkır çekiyor sırf o yüzden Xiaomi Yi bağlamıyorum helikoptere. Xiaomi Yi kamerasını şapkaya bir aparat diktim de ona bağladım :)

1.6 Gb lık keyifli bir video upload ediyorum 30 dk ya hazır olur. Ayrıca Boscam için bir kayıpsız netlik vereyim 95 mb kaliteyi görün :

İndirin : https://www.dropbox.com/s/q0mvp7kyd7rrtvm/Boscam_Zero_Netlik.rar?dl=1

ısyerımdekı bılgısayar dropbox u acmıyor
    baska bır yere de upload edebılır mısınız?

Aynen bende iş yerindeyim çekimler evde :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.