Şimdi Ara

Phantom 3 Standard - CX 20 - Quadcopter Incelemesi - DroneBey (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.527
Cevap
24
Favori
28.636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dewr

quote:

Orijinalden alıntı: PUNTO MULTİJET

quote:

Orijinalden alıntı: Ranchoddas Chanchad

quote:

Orijinalden alıntı: flowerhorn

quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar ben bu cıhazı sorunsuz nereden alabılırım ?
    Çoğu kişiden bazı parçaları sorunlu geliyor duyumları alıyorum.Ne kadar doğru acaba ?

O durum galiba ilk üretilenlerde olmuş.

Rckolik ve rcgroups da sorun yaşayanlar olduğunu okumuştum. Ama bu son zamanlarda alanlar gayet memnun.
    Benim aldığım cihazda aynı şekilde sorunsuz bir ürün. Sadece içerisinde lehim topları vardı sorun yaratabilecek, onları da temizleyince sorun kalmadı.

Bu modeli düşünüyorsanız alın gitsin, güzel cihaz.
    Ama yeni başlıyorsunuz, daha küçük ve hafif bir modelde alın alışmak için.

Teşekkürler
    En güvenli site hangisi acaba ?

paypalla ödediğiniz sürece hepsi güvenli.

hobbyking ve banggood u düzenli kullanıyorum, bir sorun yaşamadım şimdiye kadar.

teşekkür ederim :)
    güvenliden kasıt hızlı kargo ve sorunsuz paketlemeydi :)

ikisi de ortalama 2-3 günde gönderiyorlar.
    paketleme konusunda, quanum u hk dan aldım, bir tane kağıda sarıp göndermişlerdi. ama normalde diğer kargoları düzgünce kutuya koyup yanını hava dolu poşetlerden doldurup gönderiyorlar. belki ücretsiz kargolu aldığımız için bizimkiler böyle gelmiştir, bilmiyorum.

quanum nova ıcın gumruk vergısı odedınız mı

Konu başlığının ne kadarını okudunuz ?

posete sarılmıs deyınce odememıs olabılır dıye dusundum
    169 dolardan nova sıparısım var da odeme yapmamı beklıyor hala , kumandalı fıyat

• konuya fransız kaldım mevzu nedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: hebelup

Arkadaşlar herkes bir şeyler eklemeye çalışıyor ama kimse telemetry den bahsetmiyor. Özellikle güçlü bir telemetry ile telefonunuzun ekranındda bile sisteminiz hakkında bilgiye sahip olabiliyorsunuz ya da anlık rota verebiliyorsunuz. Bu konuda fikir alışverişi yapmak isteyen var mı? Herşeyden evvel telemetry öneli geliyor bana.

Hocam siz yol gösterin.. ben araştırıyorum ama elektronik anlamda bu kadar kapsamlı iş yapmadım daha önce.. mesela elimdeki kamera olan xiaomiden görüntü alabilmeyi öğrendim fakat görüntü 1080p formatında olacağından görüntü aktarımı kaç sn geç gelir bilemiyorum.. racer fvp yapmayacağımdan sorun teşkil edermi mesela ? havadaki yarım saniye bile çok önemli..

Telefondan yönlendirme çok önemli mesela..

• punto mültijet eğer quanum nova yı almak istemiyorsanız. Hesabınızı sadece bu alışveriş için kullanmak istiyorum.169$ a quanum novayı alıp hesabı teslim edebilirim.
  • quote:

quote:

Arkadaşlar herkes bir şeyler eklemeye çalışıyor ama kimse telemetry den bahsetmiyor. Özellikle güçlü bir telemetry ile telefonunuzun ekranındda bile sisteminiz hakkında bilgiye sahip olabiliyorsunuz ya da anlık rota verebiliyorsunuz. Bu konuda fikir alışverişi yapmak isteyen var mı? Herşeyden evvel telemetry öneli geliyor bana.

Hocam siz yol gösterin.. ben araştırıyorum ama elektronik anlamda bu kadar kapsamlı iş yapmadım daha önce.. mesela elimdeki kamera olan xiaomiden görüntü alabilmeyi öğrendim fakat görüntü 1080p formatında olacağından görüntü aktarımı kaç sn geç gelir bilemiyorum.. racer fvp yapmayacağımdan sorun teşkil edermi mesela ? havadaki yarım saniye bile çok önemli..

Telefondan yönlendirme çok önemli mesela..

Ya bu videoda kullandığı pil örnek ben böyle videoları izleyerek yüksek pil sipariş ettim ama bu pil

http://www.amazon.com/3DR-IRIS-Battery-5100-mAh/dp/B00OJFW4QK/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1451423931&sr=8-1&keywords=3dr+5100mah

Nası bu kadar hafif ?

Weight: 320 g

• OlguErhan kullanıcısına yanıt
    Çünkü anlık verdiği amper değeri düşük. 8c 5100luk pil. Anlık 40 a güç veriyor. 8c oluncada küçük ve hafif oluyor. Hobbykingde 20cnin altında pil aradım bulamadım. Multistarin pilleri var ama hem stokta yok hem boyutlar karmaşık. .

Sanırsam 10clik piller bizi kurtaracak.. 3droboticsin pili pahalı ayrıca 39 dolar..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Çünkü anlık verdiği amper değeri düşük. 8c 5100luk pil. Anlık 40 a güç veriyor. 8c oluncada küçük ve hafif oluyor. Hobbykingde 20cnin altında pil aradım bulamadım. Multistarin pilleri var ama hem stokta yok hem boyutlar karmaşık. .

Sanırsam 10clik piller bizi kurtaracak.. 3droboticsin pili pahalı ayrıca 39 dolar..

Walla ben akşam üzeri 3 tane 2800 lük aldım. Puanlar ile diğer aldıklarımda bedavaya geldi.

Phantom 3 Standard - CX 20 - Quadcopter Incelemesi - DroneBey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 29 Aralık 2015; 23:45:33 >

• dewr kullanıcısına yanıt
    Turkiyeye geldim, bilgisayara bakmaya vakit olmuyor ama baya guzel gelismeler olmus sayfada.

Videolar cok guzel, hayirli olsun, oldukca hizli alismissin quadcopter a.

Ben fpv olarak asagidaki linktekini alacagim sanirim, henuz tam karar vermedim ama favorilerimin arasinda o duruyor, ayrica uretici ayni firma yani, direk bu quadcopter ile uyumlu;
    http://www.banggood.com/Cheerson-CX-20-RC-Quadcopter-Spare-Parts-5_8G-FPV-Image-Transmission-Device-Set-p-983740.html

Ayrica banggood da cx-20 nin aciklamasinda su yaziyor;
    Recommanded FPV system:
    Gimbal:http://www.banggood.com/FPV-2-Axis-Brushless-Gimbal-With-Controller-For-DJI-Phantom-GoPro-3-p-908068.html
    https://www.youtube.com/watch?v=psL4IPCoNMw&feature=youtu.be
    Camera:http://www.banggood.com/FPVfactory-FPV-Factory-G3-HD1080p-FPV-Sport-Camera-For-Gopro-Gimbal-p-967437.html
    Transmitter:http://www.banggood.com/Boscam-FPV-5_8G-500mW-AV-Wireless-Transmitter-TS352-p-915390.html
    FPV Cable:http://www.banggood.com/FPV-5_8G-Gopro3-Video-Output-Line-Gopro-AV-Video-Cable-p-77692.html
    Monitor with receiver:http://www.banggood.com/Boscam-RX-LCD-5802-5_8GHz-LCD-Diversity-Receiver-7-Inch-Monitor-p-908273.html
    Charger:http://www.banggood.com/Boscam-RX-LCD5802-Monitor-Charging-Adaptor-p-917321.html

Bunlardan da faydalanabilirsin.
    Cogu kisi BOSCAM marka kullaniyor sanirim.

Keyifli ucuslar.

• Hocam oncelikle hosgeldiniz beraber yagmur dami getirdiniz

Tesekkurler..
    Onceden 4 kanal w912 heli icin simulasyon kumandasi almistim gercekte olmasada bilgisayarda 250lilik helilerle 3d ucuslar falan yapabiliodum ardindan x5c ve cx 10 ile manuel olarak baya bi uctum. Simdi stable modda olunca zor gelmedi ama yavas yavas alisma ve cesaretlenme sureci diyelim..

Fvp olayi karmasik ve bu konuda ciddi derecede bilgisizim ve bu kisi bilgi edinme olarak geciricem sanirim ozellikle ocak ayini.. simdilik gimbal siparisi verdim walkeranin plastik versiyonunu banggooddan. 55 dolara aldim indirimdi puandi falan.. agirlik kismina onem wererek bunu sectim..120gr..

Olgu hocam bende pil olayini eger dusuk cli bulamaz isem kafamda bir çòzùm var teknelerde pilleri monte ettigimiz bambu agacindan yapilan yataklar var.. ondan iki tane alip ayakliklari sungerle kapladiktan sonra sungeriin ust kismina monte edip 2 adet 2700luk pili paralel baglamayi dusunuyorum.. hedef minumum 16 dak ucus suresi .. deneyebilirsin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dewr -- 30 Aralık 2015; 0:34:11 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Sanırım bu üründen bahsediyorsunuz.
     Phantom 3 Standard - CX 20 - Quadcopter Incelemesi - DroneBey Phantom 3 Standard - CX 20 - Quadcopter Incelemesi - DroneBey Phantom 3 Standard - CX 20 - Quadcopter Incelemesi - DroneBey
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__75570__Dual_Battery_Mounting_Plate_for_Quanum_Nova_Quadcopter.html

Ben piller için şimdilik elimde olan aşağıdaki pili kullanıyorum. Cyber Sale ile 6$ a satın almıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hebelup -- 30 Aralık 2015; 9:25:04 >

• quote:

Sanırım bu üründen bahsediyorsunuz.
     Phantom 3 Standard - CX 20 - Quadcopter Incelemesi - DroneBey Phantom 3 Standard - CX 20 - Quadcopter Incelemesi - DroneBey Phantom 3 Standard - CX 20 - Quadcopter Incelemesi - DroneBey
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__75570__Dual_Battery_Mounting_Plate_for_Quanum_Nova_Quadcopter.html

Ben piller için şimdilik elimde olan aşağıdaki pili kullanıyorum. Cyber Sale ile 6$ a satın almıştım.

Evet hocam mantık bu ama bu ürün sanırsam aylardır stoklara girmiyor.. bende de 2700lük var, 2200lük kalmamıştı siz almışsınız demekki :)

Telemetry sistem için soruyorum,

cihazın içini açmadım, bazı cihazlarda telemetry bağlantı kısmını lehim yapıp sıfırdan bağlantı yapıyorlar bazılarında ise lehim yapılan kısım hazır 4lü soket var.. bizimkiler yeni versiyon olduğundan soket hazırmıdır ?

• quote:

quote:

Sanırım bu üründen bahsediyorsunuz.

Evet hocam mantık bu ama bu ürün sanırsam aylardır stoklara girmiyor.. bende de 2700lük var, 2200lük kalmamıştı siz almışsınız demekki :)

Telemetry sistem için soruyorum,

cihazın içini açmadım, bazı cihazlarda telemetry bağlantı kısmını lehim yapıp sıfırdan bağlantı yapıyorlar bazılarında ise lehim yapılan kısım hazır 4lü soket var.. bizimkiler yeni versiyon olduğundan soket hazırmıdır ?

Peki bu ürünü satan tek site burası mı ? bulamazmıyız acaba başka yerde ?

• OlguErhan kullanıcısına yanıt
    Hocam işteyim akşama artık bir araştırma gerek..

• quote:

Bu quad ile normalde uçarken motor gücünü komple kestiğinizde motorlar kendini kapatmakta bu da bazen sinyal kaybına, bağlantı kopmasına neden olmakta. Bunu engellemek maksatlı yeni bir özellik eklemeye karar verdim. Normalde motor kilidini açıp hafiften güç verdiğinizde motorlar çalışır daha sonra gücü kesince motorlar tamamen dururdu. Yapacağımız ayarla motor kilidini açtığınızda (arm) ve motora ilk gücü verdiğinizde motorlar yavaş bir devirle dönmeye kalkış yapmasanız da olduğu yerde dururken motorlar dönmeye devam eder, uçup geldikten sonra iniş yaptığınızda da dönüş yavaş bir devirle devam eder yalnıca motor kilidini açtığınızda (disarm) motorlar dönmeyi bırakır.

Motorla ilgili yaptığım ayara ait bir fotoğraf düzenledim. Yapmak isterseniz buradan yapabilirsiniz. Gördüğüm kadarı ile MP yeni arayüzünde bu ayarı yapmaya izin vermiyor. Bu nedenle Full Parameter Tree kısmından yapabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hebelup -- 30 Aralık 2015; 13:22:23 >

• quote:

quote:

Bu quad ile normalde uçarken motor gücünü komple kestiğinizde motorlar kendini kapatmakta bu da bazen sinyal kaybına, bağlantı kopmasına neden olmakta. Bunu engellemek maksatlı yeni bir özellik eklemeye karar verdim. Normalde motor kilidini açıp hafiften güç verdiğinizde motorlar çalışır daha sonra gücü kesince motorlar tamamen dururdu. Yapacağımız ayarla motor kilidini açtığınızda (arm) ve motora ilk gücü verdiğinizde motorlar yavaş bir devirle dönmeye kalkış yapmasanız da olduğu yerde dururken motorlar dönmeye devam eder, uçup geldikten sonra iniş yaptığınızda da dönüş yavaş bir devirle devam eder yalnıca motor kilidini açtığınızda (disarm) motorlar dönmeyi bırakır.

Motorla ilgili yaptığım ayara ait bir fotoğraf düzenledim. Yapmak isterseniz buradan yapabilirsiniz. Gördüğüm kadarı ile MP yeni arayüzünde bu ayarı yapmaya izin vermiyor. Bu nedenle Full Parameter Tree kısmından yapabilirsiniz.

Çok teşekkürler şimdi o değeri 51 yapsak yeterli gelecek değil mi ?

Ayrıca bu kullandığınız programı internetten indiriyoruz yada cd demi var ?

Ah acemilik ahhh cihazın usb girişi ile bağlanıcaz sanıyorum. İçini açmak gereklimi yoksa altından bağlanırmı. Bağlanmak için pil bağlayıp enerji vermek gerekli mi

• quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan
    Çok teşekkürler şimdi o değeri 51 yapsak yeterli gelecek değil mi ?

Ayrıca bu kullandığınız programı internetten indiriyoruz yada cd demi var ?

Ah acemilik ahhh cihazın usb girişi ile bağlanıcaz sanıyorum. İçini açmak gereklimi yoksa altından bağlanırmı. Bağlanmak için pil bağlayıp enerji vermek gerekli mi

Değeri 50 yapmanız yeterli 51 yapmanıza gerek yok.
    Programın adı Mission Planner internetten indirip kuruyorsuuz. Quada pil bağlamadan da yapılıyor ama sürekli güç uyarısı veriyor bu nedenle quad a güç verip alttaki usb bağlantısından bağlamanız yeterli. Önce programı kurun sonra makineyi bağlayın çünkü program le birlikte apm driverları da kuruluyor. İçini açmanıza gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hebelup -- 31 Aralık 2015; 8:57:42 >

• Merhabalar,

Elimde 2 axis no name gimbal var. Sıfır kullanılmamıştır. İhtiyacı olan varsa bana pm den ulaşabilir.

Ürün linki:

http://www.banggood.com/FPV-2-Axis-Brushless-Gimbal-With-Controller-For-DJI-Phantom-GoPro-3-p-908068.html
  • Sonunda aldım ben de kopteri.

Montajı yaptım. Ama uçamadı, kar yağıyor burada.

Bu vidaları çok sıkmak gerekir mi?
    İlk kalkış manuel modda olmak zorunda mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: diegoforlan

Merhabalar,

Elimde 2 axis no name gimbal var. Sıfır kullanılmamıştır. İhtiyacı olan varsa bana pm den ulaşabilir.

Ürün linki:

http://www.banggood.com/FPV-2-Axis-Brushless-Gimbal-With-Controller-For-DJI-Phantom-GoPro-3-p-908068.html

Benim aldığım model de buydu.

Nasıl bir ürün ? Denediniz mi ?
    Haftaya gelir herhalde benimki de, 3 hafta olmuştur alalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6234B2BB9 -- 31 Aralık 2015; 15:35:12 >

• 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.