Şimdi Ara

Phantom 3 Standard - CX 20 - Quadcopter Incelemesi - DroneBey (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.527
Cevap
24
Favori
28.636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • OlguErhan kullanıcısına yanıt
    Konum sabitleme hangi mode oluyor ?

Modeları kumandaya yazdım ama hangisi konum sabitleme anlamadım.

Phantom 3 Standard - CX 20 - Quadcopter Incelemesi - DroneBey

İsimlerine göre, mode lardan anladığım şu

Stable mode, rüzgarın etkilemediği, sadece kumandadan verilen komutlara göre hareket ettiği mode.
    Altitude Lock, belirli bir yüksekte sabit kalıyor
    Direction Lock, internette videoları da izlememe rağmen bir şey anlamadım. açınca tek bir yöne mi gidiyor yani ?
    RTH, eve dönüş. yerdeyken açınca da havalanıyor bilginiz olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6234B2BB9 -- 27 Aralık 2015; 14:14:09 >

• Sol sıfır sağ 1 sabit uçuş olduğu yerde asılı kalır.

Ama uçuşa başlamadan önce ayar var helikopteri alıp dönüyorsunuz fln onu her uçuştan önce yapmazsanız ne return home çalışır nede konum sabitleme

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan

Sol sıfır sağ 1 sabit uçuş olduğu yerde asılı kalır.

Ama uçuşa başlamadan önce ayar var helikopteri alıp dönüyorsunuz fln onu her uçuştan önce yapmazsanız ne return home çalışır nede konum sabitleme

Stable mode yani, kalibrasyonu iyi yapınca iyi çalışıyor demek ki. Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ranchoddas Chanchad
    ....
    Direction Lock, internette videoları da izlememe rağmen bir şey anlamadım. açınca tek bir yöne mi gidiyor yani ?
    ....

Diğer konularda bilgi sahibisiniz bu nedenle direction lock olayını açıklayayım.
    Bu moda aldığınızda araç size göre hangi yönde olursa olsun başlangıç noktasına göre sağ kolu ileri ittiğinizde öne doğru (Yani sizden ileriye), sağ kolu geri çektiğinizde geriye doğru (yani size doğru) gelmeye başlar
  • Lipo pillerinizin voltajlarını kontrol etmek aynı zamanda belli değerin altına düştüğünde size uyarı vermesini sağlamak için aşağıdaki üründen kullanıyorum. Batarya kapağına yapıştırıp balans soketinden bağlantı yapıyorum. Pilde hücre başı 3.3 V düştüğünde uyarı vermeye başlıyor.
    Banggood Lipo Alarm

(Link referanslı linkdir bilginize. Referanslı link yasaksa kaldırabilirim.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hebelup -- 27 Aralık 2015; 22:19:13 >

• quote:

quote:

Bak video başında yapıyorum kalibrasyon :)

Kayıt 1080P 60 Fps ama Youtube şu an işliyor 1 saat sonra o ayar aktif olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 27 Aralık 2015; 23:56:05 >

• quote:

quote:

quote:

Bak video başında yapıyorum kalibrasyon :)

Kayıt 1080P 60 Fps ama Youtube şu an işliyor 1 saat sonra o ayar aktif olur.

Hocam dünkü uçuşdan önce bugün baştan ayar yapmadan yine uçtum ayarsızlık oluşmadı stable modda..

gimbal güzel iş çıkartıyor

FVP araştıran oldu mu ? gimbaldan önce fvp patlatabilirim ..

Bugünkü uçuşumuz gimbalımız olmasada

Güvenli bir şekilde 9 dakika uçuş sağladım. ışık ilk uyarı verdiğinde cihazı indirdim yere. Evde kontrol ettiğimde pil %36 seviyesindeydi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dewr -- 28 Aralık 2015; 1:37:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hebelup

quote:

....
    ....

Diğer konularda bilgi sahibisiniz bu nedenle direction lock olayını açıklayayım.
    Bu moda aldığınızda araç size göre hangi yönde olursa olsun başlangıç noktasına göre sağ kolu ileri ittiğinizde öne doğru (Yani sizden ileriye), sağ kolu geri çektiğinizde geriye doğru (yani size doğru) gelmeye başlar

Bildiğimiz headless mode yani, teşekkürler
  • dewr kullanıcısına yanıt
    Fpv ben biraz araştırdım, bütçeye göre çeşit çeşit ürünler var.

Mesela aliexpress de herşey dahil setler 60-65 dolar. Ama ne kamerası iyi, ne ekranı. 5-6 km menzil yazsalar da çok zor.
    İyi bir ekran zaten 60-70 dolara satılıyor. Ama çok sayıda alıp kullanan da var.

Genel olarak sistemi şu şekilde, multikoptere bir transmitter ve kamera bağlıyorsunuz, yerde görüntüyü küçük ekranlardan alacaksanız o , ekrana bir tane de receiver bağlıyorsunuz. Transmitter ve receiver ın ucunda da anten oluyor. Ve bu görüntüyü aldığınız sistemi beslemek için de bir pil.
    Alternatif olarak ekran yerine gözlük de alabiliyorsunuz, ama daha çok aksiyon mini quadlarda kullanılıyor gözlük ve fatsharklar bizim multikopterden de pahalı.

Sistem bu şekilde, gerisi alacağınız ürünlerin kalitesine ve amaca göre değişiyor. Ne kadar bir mesafe istediğinize ve bütçenize göre seçeceksiniz ürünleri.

Tabi bir yerden sonra da quanum novanın kendi kumandası yetmeyecek, mesafeyi şu an tam hatırlamıyorum ama çok çok fazla da değildi.

Genel olarak bu şekilde.

Bir de tavsiye, şu kanala bakın : https://www.youtube.com/user/CharpuFPV/videos

250 lik quad türü de inanılmaz eğlenceli, hatta bu büyük sınıftan çok daha eğlenceli geldi bana. Bu yüzden fpv işini önce bu minilerde deneyeceğim ben.

• şunu düşünüyorum youtubeda videolar mevcut.. Kumanda menzili 300 metre, bu set açık alanda 1,5 km demiş.. hayli hayli yeter.. negatif bir yorum göremedim youtubeda.

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=63646
  • quote:

Orijinalden alıntı: dewr

şunu düşünüyorum youtubeda videolar mevcut.. Kumanda menzili 300 metre, bu set açık alanda 1,5 km demiş.. hayli hayli yeter.. negatif bir yorum göremedim youtubeda.

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=63646

Gözlük olarak o değil de şu linkteki öneriliyor :http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__78125__Quanum_DIY_FPV_Goggle_V2_w_5_inch_LCD_Monitor_Kit_.html

http://www.aliexpress.com/item/New-Arrival-5-8Ghz-250mW-32CH-AV-Transmitter-Module-The-lightest-Transmitter-for-FPV/1802381976.html?ws_ab_test=searchweb201556_7,searchweb201644_3_79_78_77_82_80_62_81,searchweb201560_4

http://www.aliexpress.com/item/Singapore-Freeship-2013-NEW-FPV-5-8G-600mW-32-Channel-Wireless-Audio-Video-A-V-Receiver/1241086077.html?ws_ab_test=searchweb201556_7,searchweb201644_3_79_78_77_82_80_62_81,searchweb201560_4

Kamera da tüm dünyada önerilen :http://www.surveilzone.com/DC5V-plastic-case-mini-sony-super-had-ccd-600tvl-super-camera-2.8mm-lens-for-fpv

Şu şekilde setler de varhttp://www.aliexpress.com/item/FPV-5-8G-600mW-A-V-32CH-Transmitting-Receiving-System-TS832-RC832-RP-SMA-Kit/1070833505.html?ws_ab_test=searchweb201556_7,searchweb201644_3_79_78_77_82_80_62_81,searchweb201560_4

Açıkcası 250 lik quad dışında, ben de quanum nova için fpv istiyorum. Yaklaşık 3 km e kadar da görüntü almak isterim. Ama detaylı araştırmadım henüz. Siz benden önce alırsanız, bende sizin yorumlarınıza göre hareket ederim. En azından quadı Eminönü civarından kaldırdığımda, Kız kulesine kadar gidip gelebilmeli. Tabi pil durumu da var ama 3-4 dk da gider herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6234B2BB9 -- 28 Aralık 2015; 12:42:51 >

• flowerhorn kullanıcısına yanıt
    www.banggood.com dan almani tavsiye ederim. Benimki sorunsuzdu.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: flowerhorn

quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar ben bu cıhazı sorunsuz nereden alabılırım ?
    Çoğu kişiden bazı parçaları sorunlu geliyor duyumları alıyorum.Ne kadar doğru acaba ?

O durum galiba ilk üretilenlerde olmuş.

Rckolik ve rcgroups da sorun yaşayanlar olduğunu okumuştum. Ama bu son zamanlarda alanlar gayet memnun.
    Benim aldığım cihazda aynı şekilde sorunsuz bir ürün. Sadece içerisinde lehim topları vardı sorun yaratabilecek, onları da temizleyince sorun kalmadı.

Bu modeli düşünüyorsanız alın gitsin, güzel cihaz.
    Ama yeni başlıyorsunuz, daha küçük ve hafif bir modelde alın alışmak için.

Teşekkürler
    En güvenli site hangisi acaba ?

paypalla ödediğiniz sürece hepsi güvenli.

hobbyking ve banggood u düzenli kullanıyorum, bir sorun yaşamadım şimdiye kadar.

teşekkür ederim :)
    güvenliden kasıt hızlı kargo ve sorunsuz paketlemeydi :)

ikisi de ortalama 2-3 günde gönderiyorlar.
    paketleme konusunda, quanum u hk dan aldım, bir tane kağıda sarıp göndermişlerdi. ama normalde diğer kargoları düzgünce kutuya koyup yanını hava dolu poşetlerden doldurup gönderiyorlar. belki ücretsiz kargolu aldığımız için bizimkiler böyle gelmiştir, bilmiyorum.

quanum nova ıcın gumruk vergısı odedınız mı

• quote:

Orijinalden alıntı: PUNTO MULTİJET

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Çoğu kişiden bazı parçaları sorunlu geliyor duyumları alıyorum.Ne kadar doğru acaba ?

Rckolik ve rcgroups da sorun yaşayanlar olduğunu okumuştum. Ama bu son zamanlarda alanlar gayet memnun.
    Benim aldığım cihazda aynı şekilde sorunsuz bir ürün. Sadece içerisinde lehim topları vardı sorun yaratabilecek, onları da temizleyince sorun kalmadı.

Teşekkürler

hobbyking ve banggood u düzenli kullanıyorum, bir sorun yaşamadım şimdiye kadar.

paketleme konusunda, quanum u hk dan aldım, bir tane kağıda sarıp göndermişlerdi. ama normalde diğer kargoları düzgünce kutuya koyup yanını hava dolu poşetlerden doldurup gönderiyorlar. belki ücretsiz kargolu aldığımız için bizimkiler böyle gelmiştir, bilmiyorum.

Evet, alan herkes ödedi galiba.

• quote:

Orijinalden alıntı: mkeles84

Fiyat olarak daha uygundu sadece gövde 140$'dı o zaman.http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__68865__Quanum_Nova_FPV_GPS_Waypoint_QuadCopter_PNF_EU_Warehouse_.html

Hem pil ve kumandayı ayrı alarak onların da vergisinden kurtulmuş olduk. Merak ettiğim cx-20'de ayakların olduğu yerdeki siyah anten, kumandayla mı gelecek yoksa gövdeden çıkmalıymıydı?
    Kumanda olarak da bunu sipariş verdim. Şimdi bir de siyah anten mi almam lazım.
    http://www.gearbest.com/rc-quadcopter-parts/pp_217078.html

bır ara 120 dolara ınmıstı sonra gerı 140 dolara cıktı sanırım
    sadece quadcopter

• quote:

Orijinalden alıntı: PUNTO MULTİJET

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Teşekkürler

Konu başlığının ne kadarını okudunuz ?

• 140 doların altına inmedi. en uygun fiyatlı ve kargo süresi en kısa avrupada satıldı 140 dolar olarak.
  • Arkadaşlar herkes bir şeyler eklemeye çalışıyor ama kimse telemetry den bahsetmiyor. Özellikle güçlü bir telemetry ile telefonunuzun ekranındda bile sisteminiz hakkında bilgiye sahip olabiliyorsunuz ya da anlık rota verebiliyorsunuz. Bu konuda fikir alışverişi yapmak isteyen var mı? Herşeyden evvel telemetry öneli geliyor bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dewr

140 doların altına inmedi. en uygun fiyatlı ve kargo süresi en kısa avrupada satıldı 140 dolar olarak.

120 dolara ındı nova sadece cıhaz batarya yok kumanda yok
    26 kasımdı sanırım
    http://forum.donanimhaber.com/m_104353429/mpage_172/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GEÇBATAN -- 29 Aralık 2015; 14:21:36 >

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.