Şimdi Ara

Phantom 3 Standard - CX 20 - Quadcopter Incelemesi - DroneBey (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.527
Cevap
24
Favori
28.635
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: flowerhorn

arkadaşlar ben bu cıhazı sorunsuz nereden alabılırım ?
    Çoğu kişiden bazı parçaları sorunlu geliyor duyumları alıyorum.Ne kadar doğru acaba ?

O durum galiba ilk üretilenlerde olmuş.

Rckolik ve rcgroups da sorun yaşayanlar olduğunu okumuştum. Ama bu son zamanlarda alanlar gayet memnun.
    Benim aldığım cihazda aynı şekilde sorunsuz bir ürün. Sadece içerisinde lehim topları vardı sorun yaratabilecek, onları da temizleyince sorun kalmadı.

Bu modeli düşünüyorsanız alın gitsin, güzel cihaz.
    Ama yeni başlıyorsunuz, daha küçük ve hafif bir modelde alın alışmak için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ranchoddas Chanchad

quote:

Çoğu kişiden bazı parçaları sorunlu geliyor duyumları alıyorum.Ne kadar doğru acaba ?

Rckolik ve rcgroups da sorun yaşayanlar olduğunu okumuştum. Ama bu son zamanlarda alanlar gayet memnun.
    Benim aldığım cihazda aynı şekilde sorunsuz bir ürün. Sadece içerisinde lehim topları vardı sorun yaratabilecek, onları da temizleyince sorun kalmadı.

Teşekkürler
    En güvenli site hangisi acaba ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Teşekkürler

paypalla ödediğiniz sürece hepsi güvenli.

hobbyking ve banggood u düzenli kullanıyorum, bir sorun yaşamadım şimdiye kadar.

• Arkadaşlar bir sorum olacak,

Stable mode yani 0-1 de bir problem var. Hava çok rüzgarlı olduğu için stable mode a aldım ama gps e de bağlı olmasına hatta 10 saniyede bağlanmış olmasına rağmen stable mode çalışmadı. Stable mode a aldığımda motorlar hiç çalışmıyor.

Manuel uçuşta sıkıntı yok gayet dengeli ama rüzgardan dolayı acayip derecede kayıyor, sticki bıraktığım gibi fırlıyor rüzgarın etkisiyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6234B2BB9 -- 26 Aralık 2015; 19:33:01 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Teşekkürler

hobbyking ve banggood u düzenli kullanıyorum, bir sorun yaşamadım şimdiye kadar.

teşekkür ederim :)
    güvenliden kasıt hızlı kargo ve sorunsuz paketlemeydi :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Teşekkürler

ikisi de ortalama 2-3 günde gönderiyorlar.
    paketleme konusunda, quanum u hk dan aldım, bir tane kağıda sarıp göndermişlerdi. ama normalde diğer kargoları düzgünce kutuya koyup yanını hava dolu poşetlerden doldurup gönderiyorlar. belki ücretsiz kargolu aldığımız için bizimkiler böyle gelmiştir, bilmiyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Teşekkürler

ikisi de ortalama 2-3 günde gönderiyorlar.
    paketleme konusunda, quanum u hk dan aldım, bir tane kağıda sarıp göndermişlerdi. ama normalde diğer kargoları düzgünce kutuya koyup yanını hava dolu poşetlerden doldurup gönderiyorlar. belki ücretsiz kargolu aldığımız için bizimkiler böyle gelmiştir, bilmiyorum.

acaba diyorum acemiyim ya cx 10 mu alsam 85 lira D&R'da şuanda
    Boşa da para vermek istemıyorum sonucta küçücük bir şey 4 dakika uçuş süresi var

• cx20 satan var mı arkadaşlar ?
  • flowerhorn kullanıcısına yanıt
    Ilgilenirseniz tarantula x6 var. Youtubedan inceleyin sonra turkiye satis fiyatlarina rakamlarina bakin kafaniza yatarsa fiyat teklifi istersiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam gecen hafta bendede aynisi oldu. Calibrasyonu ewde yapmistim. Bugun ucus yaptim. Ucus oncesi kalibrasyonu acik havada tekrarladim. Sola dogru kaymadan eser kalmadi.. birazdan videoyu yuklerim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dewr

Hocam gecen hafta bendede aynisi oldu. Calibrasyonu ewde yapmistim. Bugun ucus yaptim. Ucus oncesi kalibrasyonu acik havada tekrarladim. Sola dogru kaymadan eser kalmadi.. birazdan videoyu yuklerim

Teşekkürler, ben de uçuş öncesi tekrar kalibrasyon yapayım.
    Sizde de geçen hafta bendeki gibi 0-1 modunda motorlar çalışmıyor muydu, yoksa rüzgardan kayıyor muydu ?

Yani manuel modda kayması normal, ama stable mod bende hiç açılmıyor. Kumandayı alıyorum sol stick 0, sağ stick 1 e. Mavi ışık yanıyor, buraya kadar normal.
    Ama motorlara hiç güç gitmiyor.
    İnternettte birkaç videoda havadayken stable mode a aldıklarını gördüm, bununla alakalı olabilir mi ?

Benim yere 10-15 cm kala alıp denediğim de oldu ama yine durdu motorlar, indi cihaz. Daha yüksekte de deneyebilirim ama yine motorlar durursa sıkıntı

Bu arada iniş takımına o boru şeklinde olan köpükle sardım 2 kat. Çok iyi oldu, 20-30 cm den atıyorum, hiç sarsılmıyor bile, tavsiye ederim.
    Bir de elektrikli ayak seti almıştım, o da geldi geçenlerde. Kumandadan ayak açılıp kapanıyor. Ama gimbal de gelsin, birlikte montajını yaparım diye takmadım henüz.

• 0-1 modunda kaldırmaya çalışırsanız çalışmıyor.. havadayken 0-1 moduna alınca geçen hafta kalibrasyon başarısızlığından sola doğru gidiyordu, gaz kolunu sağa dayıyordum ama nafileydi.. rüzgarda vardı..

Bugün ise videoda görüleceği üzere gayet güzel bir şekilde 0-1 modu çalıştı.. eve dönüş modunu denemedim emin olamadığımdan..

öncelikle daha önceden 4 kanal heli ve oyuncak dronelardan sonra stable modu tarif etmek gerekirse arabadaki otomatik vites diyebilirim.. siz sadece gazı ve yönü düşünün gerisini stable mode hallediyor.. ciddi derecede rahatlık..

eve dönüş modu dışında 1-1 flight direction locked modeu açım dedim alet hareketlenince tırstığımdan kapadım bu mode tam olarak ne işe yarıyor ?

tabi bide altitude sensor mode var bunuda merak ediyorum...

Pil durumu ise ilk uçuşdaki 9:03 lük uçuş sonrası kalan pil yüzdesi %33

ikinci 10 dakikalık uçuş sonrası kalan pil yüzdesi ise %14 .. ikinci videoda ise quanumu alçaltıp bekledim biraz artık bip bip bip bip olunca indirdim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dewr -- 27 Aralık 2015; 0:39:02 >

• quote:

0-1 modunda kaldırmaya çalışırsanız çalışmıyor.. havadayken 0-1 moduna alınca geçen hafta kalibrasyon başarısızlığından sola doğru gidiyordu, gaz kolunu sağa dayıyordum ama nafileydi.. rüzgarda vardı..

Bugün ise videoda görüleceği üzere gayet güzel bir şekilde 0-1 modu çalıştı.. eve dönüş modunu denemedim emin olamadığımdan..

öncelikle daha önceden 4 kanal heli ve oyuncak dronelardan sonra stable modu tarif etmek gerekirse arabadaki otomatik vites diyebilirim.. siz sadece gazı ve yönü düşünün gerisini stable mode hallediyor.. ciddi derecede rahatlık..

eve dönüş modu dışında 1-1 flight direction locked modeu açım dedim alet hareketlenince tırstığımdan kapadım bu mode tam olarak ne işe yarıyor ?

ikinci 10 dakikalık uçuş sonrası kalan pil yüzdesi ise %14 .. ikinci videoda ise quanumu alçaltıp bekledim biraz artık bip bip bip bip olunca indirdim..

Teşekkürler, o zaman tekrar bir kalibrasyon denemesi ve havadayken 0-1, yarın deneyeceğim.

stable mode anlattığınıza göre cidden iyiymiş. zaten kullanımı kolay bir model, özellikle helikopterlerle kıyaslayınca gerçekten çok kolay geldi bana.

Bendeki 2700 lük pil ile de ortalama 10 dk yakın gitti, sonra ötmeye başladı. 3000 mah pilim de geldi, herhalde o da 12-13 dk çıkarır.

Bu arada uçurduğunuz alan da güzelmiş, yenikapı da ki miting alanı gibi bomboş. benim uçurduğum alanın üstünde yüksek gerilim hattı var. Yanlışlıkla rth mode u açsam %80 ihtimal kablolara çarpar bir yerde

• Maltepe sahil hocam bende bugün keşfettim daha önceden bu tarafa geçmemiştim.. normalde rc pist alanına gidicektim burayı görünce gitmedim.. bişi yapacaklar ama daha belli değil herhalde millet araba öğreniyor o alanda halbuki girişte kocaman yazı var araç öğrenme yeri değildir diye :))

gimbal ne aldınız ?

bide fvp almak şart 100 metre ötesi kontrol zor gözükmüyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dewr -- 27 Aralık 2015; 1:14:27 >
  • quote:

0-1 modunda kaldırmaya çalışırsanız çalışmıyor.. havadayken 0-1 moduna alınca geçen hafta kalibrasyon başarısızlığından sola doğru gidiyordu, gaz kolunu sağa dayıyordum ama nafileydi.. rüzgarda vardı..

Pilin yüzdesini nasıl görebiliyoruz ?

Keyifli uçuşlar olmuş sizinde benim gibi inişlere çalışmanız lazım sanırım

• OlguErhan kullanıcısına yanıt
    Hocam pilin yuzdesini ewe gelince sarz aletine baglayip gorebilioum. Yoksa Quanumda ole bi ozellik yok. Inisler evet calismak lazim kamera bagli oldugu icin duzgun insek bile kameranin agirligi dusuruyor..

• quote:

Hocam pilin yuzdesini ewe gelince sarz aletine baglayip gorebilioum. Yoksa Quanumda ole bi ozellik yok. Inisler evet calismak lazim kamera bagli oldugu icin duzgun insek bile kameranin agirligi dusuruyor..

Benim son geliştirdiğim taktik en iyisi sanırım

Havada inerken yakalamak

• quote:

Bugün Gimbal Kamera vs. kendi pili tam şarjda 9.5 dakika kadar güvenli uçuş sağladı. Fazla Agresif değildim ama çok memnun kaldım çekimlerden v.s yayınlayacağım.

Return Home eve dön olayını test ettim çok başarılı ve yere kendi kendine indi

Phantom 3 Standard - CX 20 - Quadcopter Incelemesi - DroneBey

• Evet bende 2 pil uçuş yaptım bugün.

0-1 yani stable mode a havadayken almak gerekiyormuş gerçekten, sorunsuz çalışıyor.
    2700 mah pil ortalama 10 dk götürüyor, 3000 mah pili ilk kullanımım olduğu için zorlamadım-fazla bitirmedim ama hiçbir uyarı vermeden 8 dk dayandı, daha da giderdi.

İniş konusunda, zorlanan arkadaşlar bence bu boru şeklinde olan köpükleri mutlaka deneyin. Ben geri çıkaracağım ama inişte zorlananların işine yarar kesinlikle, epey yumuşatıyor inişleri. Ama zaten yumuşak iniş yapabiliyorsanız pek gerek yok, görüntü kirliliği yapıyor biraz. Ama uzaktayken multikopterin ön-arka çizgisini algılamanıza yardımcı oluyor.

Bunun dışında, kamera yada fpv bence şart, yani uçuşta bir amaç olmalı. Çünkü uçuşu gerçekten kolay, git - gel - yüksel tamam, peki sonra ? Gimbal ile kamera bağlayınca güzel görüntü almaya çalışırsın, fpv ile uzak mesafeye yollamaya çalışır eğlenirsin. Ama bu şekilde, hele bir de stable mode a alınca kullanımı kolay kaçıyor.

Bir de videolarda konum sabitleme vardı, o hangi mode oluyor ?

Son olarak bir de sorum olacak, yükseliş alçalışlar bende biraz geç oluyor gibi, normal mi ? Yani helikopterde iken throttle çubuğunu yükselttiğim gibi fırlardı heli, bunda o kadar hassas değil gibi geldi. Sağ stick de sorun yok, anında yön değişiyor ama gaz tepkisi biraz yavaş geldi bana.

Gimbal olarak bu ürünü aldım :http://www.banggood.com/FPV-2-Axis-Brushless-Gimbal-With-Controller-For-DJI-Phantom-GoPro-3-p-908068.html
    Diğer ürünlerden biraz ağır ama, fiyatı süper, yorumlar da gayet iyi, internette detaylı kurulum videoları da var. Benim hoşuma gitti, elime geçince yorum yaparım.

• quote:

Evet bende 2 pil uçuş yaptım bugün.

0-1 yani stable mode a havadayken almak gerekiyormuş gerçekten, sorunsuz çalışıyor.
    2700 mah pil ortalama 10 dk götürüyor, 3000 mah pili ilk kullanımım olduğu için zorlamadım-fazla bitirmedim ama hiçbir uyarı vermeden 8 dk dayandı, daha da giderdi.

İniş konusunda, zorlanan arkadaşlar bence bu boru şeklinde olan köpükleri mutlaka deneyin. Ben geri çıkaracağım ama inişte zorlananların işine yarar kesinlikle, epey yumuşatıyor inişleri. Ama zaten yumuşak iniş yapabiliyorsanız pek gerek yok, görüntü kirliliği yapıyor biraz. Ama uzaktayken multikopterin ön-arka çizgisini algılamanıza yardımcı oluyor.

Bunun dışında, kamera yada fpv bence şart, yani uçuşta bir amaç olmalı. Çünkü uçuşu gerçekten kolay, git - gel - yüksel tamam, peki sonra ? Gimbal ile kamera bağlayınca güzel görüntü almaya çalışırsın, fpv ile uzak mesafeye yollamaya çalışır eğlenirsin. Ama bu şekilde, hele bir de stable mode a alınca kullanımı kolay kaçıyor.

Bir de videolarda konum sabitleme vardı, o hangi mode oluyor ?

Son olarak bir de sorum olacak, yükseliş alçalışlar bende biraz geç oluyor gibi, normal mi ? Yani helikopterde iken throttle çubuğunu yükselttiğim gibi fırlardı heli, bunda o kadar hassas değil gibi geldi. Sağ stick de sorun yok, anında yön değişiyor ama gaz tepkisi biraz yavaş geldi bana.

Gimbal olarak bu ürünü aldım :http://www.banggood.com/FPV-2-Axis-Brushless-Gimbal-With-Controller-For-DJI-Phantom-GoPro-3-p-908068.html
    Diğer ürünlerden biraz ağır ama, fiyatı süper, yorumlar da gayet iyi, internette detaylı kurulum videoları da var. Benim hoşuma gitti, elime geçince yorum yaparım.

Aynen şöyle yazın üstüne konum sabitleme vs. seri yapabiliyorsunuz

Phantom 3 Standard - CX 20 - Quadcopter Incelemesi - DroneBey

• 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.