Şimdi Ara

Phanteks P350X Soğutma (i5 9600K + Sapphire RX590 SE)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu kasayı kullanıyorum. Ön tarafta sabit 1100 rpm dönen kendi fanı var ve gayet sessiz. Başka fan almadım ve sistemin montajıni yapalı daha 3-4 gün oldu. 1 saat oyun sonrası ulaştığım değerler şöyle (Oda sıcaklığı 23)
    Temperli camı takmadan;
    İşlemci maks. 60
    Ekran kartı maks. 70

Temperli camı taktığımda;
    İşlemci maks 74
    Ekran kartı maks 76 gördüm.

Şimdi ben temperli camı takmazsam değerler gayet iyi. Ama camı takınca kasada egzos fan olmadığı için işlemci soğutucu ne kadar iyi soğutursa soğutsun sıcak hava kasa içinde kaldığı için sıcaklık mecburen artıyor. Kasaya takabileceğim fan ölçüleri;
    Öne 1tane 120-140mm
    Üste 2 tane 120-140mm
    Arkaya 1 tane 120mm fan takabiliyorum. Hepsini doldurmalı mıyım? Kaç tane taksam iyi bir soğutma olur ve hangi marka fan almalıyım. CFM'si yüksek ve sessiz çalışan ram önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Ön tarafta 2 tane 120mm, arka tarafta ise 1 tane 120mm fan takılı olması yeterlidir.
  • Öne 2 tane 120mm intake(takılıyorsa 2x 140) arkaya 1 tane 120mm exhaust.

Daha fazla fan daha iyi soğutma anlamına gelmiyor.

Ayrıca bu başlık önemli çünkü insanlar kasalara para veriyor ve uzay montajdan daha kötü sıcaklıklar elde ediyor. Hiç para harcamadan(yani kasalı kullanmayarak) daha iyi soğutma elde edebilirsiniz.

Yüzlerce TL vererek alarak aldığınız kasanızın airflowu yanlış mı doğru mu test etmek gerek çok kolay; yan kapağı çıkarıyorsunuz ve kasa uzay montaja dönüyor eğer sıcaklıklarınız düştüyse bilinki paranızı boşa harcamışsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 5 Mart 2019; 16:13:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Öne 2 tane 120mm intake(takılıyorsa 2x 140) arkaya 1 tane 120mm exhaust.

Daha fazla fan daha iyi soğutma anlamına gelmiyor.

Ayrıca bu başlık önemli çünkü insanlar kasalara para veriyor ve uzay montajdan daha kötü sıcaklıklar elde ediyor. Hiç para harcamadan(yani kasalı kullanmayarak) daha iyi soğutma elde edebilirsiniz.

Yüzlerce TL vererek alarak aldığınız kasanızın airflowu yanlış mı doğru mu test etmek gerek çok kolay; yan kapağı çıkarıyorsunuz ve kasa uzay montaja dönüyor eğer sıcaklıklarınız düştüyse bilinki paranızı boşa harcamışsınız.
    Merhaba iyi geceler hocam

Galiba bu PC kasaları konusunda bilgilisiniz bende sizin bu bulguların Özden biraz faydalanmak isterim bende kendi çapımda oyun amacıyla kullanılacak bir kasa topladım ama bu konularda acemi olduğum için galiba kasa konusunda baya kötü neredeyse hiç hava akışı olmayan bir kasa tercih etmişim modelde bu

https://www.hepsiburada.com/gamepower-atlas-oyuncu-mid-atx-kasa-pm-HB000008JHVR

Bu kasayla ortalama oyunlarda gpu 75-80 arası geziyor CPU ise hız aşırtma yapamadan stock fani ile ortalama 70 derecede ve bu sıcaklıklar bana baya fazla geliyor sistemi daha toplayali 3-4 ay oldu ben bu sıcaklık değerlerinden rahatsız olduğum için hava akışı iyi malzeme kalitesi iyi olan kasa tavsiyeleriniz varsa bekliyorum hocam yardımcı olursanız çok mutlu olurum iyi geceler fiyat olarak 500-750 800 kadar bütçe ayirabilirim hocam ama yeterli bu sıcaklık değerlerini en az 10 derece falan aşağı çekelim amacım daha serin çalışan ısınmaya bir kasaya sahip olmak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Öne kasanın üstündeki Phanteks 120mm kasa fanından bir tane daha aldım. 3pin ve ortalama sabit 1100rpm dönen sessiz bir fandı. O yüzden aynısından aldım. Arkaya ne alsam bilemedim. 4pinli ve CFM değeri yüksek bir egzos fan tavsiyesi istiyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.