Şimdi Ara

PHANTEKS P350X (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
1
Favori
8.291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Mat pütürlü, gördüğüm en iyi kalitede diyebilirim zaten ağır bir kasa malzeme kalitesi belli ediyor kendini. Bol bol kablo saklama alanı var arkasında modüler olmayan bir psu kullanıyorum ve 2 adet hdd, 1 adet ssd kullanmama rağmen arka kapağı zahmetsiz bir şekilde kapatabiliyorum.
  • Emre-Dylan kullanıcısına yanıt
    Yetmiyordan kastınız nedir? Sizin için olumsuz taraflarını belirtebilirmisiniz?
    Yetmediği nokta nedir hocam? Benim aklıma gelen tek eksisi üst kısmına sıvı soğutma takılamaması.
  • Arkadaşlar yeter diye aldım ama radyatör ve fan desteği bir süre sonra yetersiz olduğunu farkettim. Sıkış pıkış custom sıvı soğutma takmak istemediğime karar verdim. Kaldı ki ön tarafa aio takdığımızda içeri sıcak hava doluyor ve gpu alev alev yanıyor p300 kullanıyorum aynı sorun onda da o daha beter hatta. p350x şık bir kasa ama giriş seviyeleri için üretilmiş bir kasa benim gözümde, nede olsa 60 dolarlık bir kasa kendisi. Gerçi o ara bütçem yoktu bunu aldım şuan upgrade yapmayı düşünüyorum premium bir kasa ile.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre-Dylan

Arkadaşlar yeter diye aldım ama radyatör ve fan desteği bir süre sonra yetersiz olduğunu farkettim. Sıkış pıkış custom sıvı soğutma takmak istemediğime karar verdim. Kaldı ki ön tarafa aio takdığımızda içeri sıcak hava doluyor ve gpu alev alev yanıyor p300 kullanıyorum aynı sorun onda da o daha beter hatta. p350x şık bir kasa ama giriş seviyeleri için üretilmiş bir kasa benim gözümde, nede olsa 60 dolarlık bir kasa kendisi. Gerçi o ara bütçem yoktu bunu aldım şuan upgrade yapmayı düşünüyorum premium bir kasa ile.
    Aklınızda upgrade için kasa önerileri var mı? Ben de düşünüyorum bu ara yardım almak iyi olabilir benim için de

• quote:

Arkadaşlar yeter diye aldım ama radyatör ve fan desteği bir süre sonra yetersiz olduğunu farkettim. Sıkış pıkış custom sıvı soğutma takmak istemediğime karar verdim. Kaldı ki ön tarafa aio takdığımızda içeri sıcak hava doluyor ve gpu alev alev yanıyor p300 kullanıyorum aynı sorun onda da o daha beter hatta. p350x şık bir kasa ama giriş seviyeleri için üretilmiş bir kasa benim gözümde, nede olsa 60 dolarlık bir kasa kendisi. Gerçi o ara bütçem yoktu bunu aldım şuan upgrade yapmayı düşünüyorum premium bir kasa ile.
    Kullandığınız aio fanların hava akımı kaç cfm. Birde kasa içinden sıcak havayı tahliye eden fan kullanıyormusunuz?
    Dedikleriniz doğru custom ile kullanılacak bir kasa kesinlikle değil.
    Fakat 240'lık aio ile hiçbir sıkıntı yaşamadım önden yeterli temiz hava alıp üstte taktığım 2 adet 120mm ve arkadaki 1 adet 120mm ile tahliye ediyorum. Üstelik ekran kartım rx580.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RaúL

Aklınızda upgrade için kasa önerileri var mı? Ben de düşünüyorum bu ara yardım almak iyi olabilir benim için de

Alıntıları Göster
    Evolv X, Lian li lancool digital argb arasında gidip geliyorum 700tl fiyat farkı var aralarında.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FoxPark

Kullandığınız aio fanların hava akımı kaç cfm. Birde kasa içinden sıcak havayı tahliye eden fan kullanıyormusunuz?

Alıntıları Göster
    P350xte aio soğutucu yok p300de evga clc 240 var. P350xte on tarafta aigo fanlar içeri çekiyor temiz havayı üstteki aigolar ise tahliye ediyor 35cfm civarı bu fanlar. Egzoz fanı takamiyorum aptal kasaya anakartin heatsinkinden dolayı şaka gibi bir cm daha geniş olsaydı egzoz fanı da alacaktım 120cfmlik bir şey.

• quote:

Orijinalden alıntı: imfatalty

Dedikleriniz doğru custom ile kullanılacak bir kasa kesinlikle değil.
    Fakat 240'lık aio ile hiçbir sıkıntı yaşamadım önden yeterli temiz hava alıp üstte taktığım 2 adet 120mm ve arkadaki 1 adet 120mm ile tahliye ediyorum. Üstelik ekran kartım rx580.
    Valla yükte 2070 kartım 65 67 derece oluyor bunu daha ferah tutmaya çalışacağım. Lisanlı lancoolun alt kısmına da fan takılıyor direk gpuya vuruyor usttekilerde tahliye edecek egzoz ile birlikte tahminim en az 6 7 derece düşer.

• quote:

P350xte aio soğutucu yok p300de evga clc 240 var. P350xte on tarafta aigo fanlar içeri çekiyor temiz havayı üstteki aigolar ise tahliye ediyor 35cfm civarı bu fanlar. Egzoz fanı takamiyorum aptal kasaya anakartin heatsinkinden dolayı şaka gibi bir cm daha geniş olsaydı egzoz fanı da alacaktım 120cfmlik bir şey.

Alıntıları Göster
    35 cfm hava akımı çok yetersiz. Yüksek cfm li fan tercih etmeniz faha mantıklı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FoxPark

35 cfm hava akımı çok yetersiz. Yüksek cfm li fan tercih etmeniz faha mantıklı.

Alıntıları Göster
    Biliyorum farkındayım ama yinede yetersiz ön tarafa x62 aio takarsam içerisi cehennem olur p300de GTX 1070 g1 kartım 75 dereceleri görüyor. P300 p350x giriş seviyeleri kasalar benim hatam yine gidip p serisini aldım.

Hocam istediğiniz kasayı alın, o fanlardan 10 adet dahi taksanız aynı sonuçları alırsınız. Kasadan ziyade öncelik olarak corsair, coolermaster gibi fanlara yönelmeniz gerek. Benim takmış olduğum fanlar sessiz modda 48, performans modunda 84cfm hava girişi/çıkışı sağlıyor.
    Bende bu kasayı seçecektim ama bir kaç sebepten vazgeçtim..bu kasaya yöneldim ama türkiyede satışı yok.amazon.de den almayı düşünüyorum yada amazon.comdan
    https://youtu.be/DR0OWyE6aI0

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alprux

Bende bu kasayı seçecektim ama bir kaç sebepten vazgeçtim..bu kasaya yöneldim ama türkiyede satışı yok.amazon.de den almayı düşünüyorum yada amazon.comdan
    https://youtu.be/DR0OWyE6aI0
    N11 de coraxalpha nın (distrubitor), ön siparişi var. Şubat ayına kadar beklerim derseniz (benim gibi) alabilirsiniz.
    Diğer türlü Emre-Dylan üyesi uygun fiyata stabileceğini söylemiş.

https://m.n11.com/phanteks-eclipse-p350x-profesyonel-pc-gaming-oyuncu-kasa-siyah-P310494426

• FoxPark kullanıcısına yanıt
    Videodaki CM kasayı kastediyor galiba Türkiye'de satılmıyor derken.
    P350X İnventus'ta stokta var ama fiyatı sizin bahsettiğiniz ön siparişten pahalı tabii:https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=9610
    Kasım ayında yeni bir sistem topladım, kafayı başka bir markaya taktığım için bu modeli es geçmiştim ama bu fiyatlarda en iyi kasalardan biri bu.
  • leventserdar kullanıcısına yanıt
    Aynen pahalı ama dediğim gibi ön sipariş durumundan dolayı fiyat uygun. Çek vs varsa daha uygun. Şubata kadar beklerim derseniz alın geçin. Tabş yine son karar sizin.
  • raiser ile bu kasada ekran kartını dik olarak monte etmek için alan var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SeytanTilki

raiser ile bu kasada ekran kartını dik olarak monte etmek için alan var mı ?
    Ekstra olarak vertical gpu dediğimiz parçayı almak gerek 30 40 dolar ama trde satan yok ve kasanın genişliği yeterli gelmeyebilir emin değilim.

• quote:

Orijinalden alıntı: SeytanTilki

raiser ile bu kasada ekran kartını dik olarak monte etmek için alan var mı ?

https://www.phanteksusa.com/products/phanteks-vertical-gpu-kit

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.