Şimdi Ara

Phanteks Eclipse P400 Kasa İncelemesi & Kullanıcı Kulübü (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
491
Cevap
8
Favori
20.335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tahaozkul

toplamak istediğim bilgisayar için kasa araştırıyorum. bu kasa çok hoşuma gitti. alan arkadaşlar da kasayla ilgili güzel yorumlar yazmışlar.
    google da ararken nanokatalog sitesinde satışı var gözüküyor.
    http://www.nanokatalog.com/PHANTEKS-Eclipse-p400-Midi-Tower-siyah-bilgisayar-kasasi,PR-382503.html

güvenilir bi site mi bilgisi olan var mı?

Merhaba ,
    Bizler bu kasayı yaklaşık 3-4 ay önce yurt dışından computeruniverseden aldık. Yorumları okursan çok sıkıntılar çektik ve ortalama siparişten 90 gün sonra kasayı kendi çabalarımla alabildim. O zamanlar Türkiye' de satışı yoktu. Bizler cefasını çektikten sonra pazara girdi. Şuanda Türkiye yetkili satıcısı Corax Alpha. Ama yerinde olsam İnventustan alırım. Orda da satılıyor. Başın ağrımaz. Fiyatıda ucuz. Ben yurt dışından getirmeme rağmen 350 tl ye patladı. Şuan da İnventusta 312 tl stoklara 15 gün sonra girecekmiş. Ah felek yaktın bizi :(

• p400s kullanan varmı bu fan kontrolcüsünü merak ediyorum inventustan alıcam kasayı şimdiden 2 tanede ekstra kasa fanı sipariş ettim.anakartım giriş seviyesi anakart 1 cpu 1 şasi fanı takabilyorum.bu fan kontrolcüsüne kaç fan takılabiliyor ekstra birşey almam gerekli mi yoksa 2(3) fana yetermi kendi kabloları vs ?
  • up
  • attakkann1 kullanıcısına yanıt
    fan kontrolcüsü için 3 tane molex bırakmışlar dışarıda 1 tanesi arkada egsoza bağlı 2tane daha takabilirsin 3 seviye kontrol ediliyor kontroller olarak güzel kasadır ama imkanın varsa tempered glass al ben almadığım için pişmanım
  • Humboldt H kullanıcısına yanıt
    genelde deneyimler olumlu yönde. sanırım kendileri ile de konuşup kararımı öyle vereeğim. teşekkür ederim
  • Bu kasada sıvı soğutma kullanan var mı arkadaşlar? Varsa modelini bilmek isterim uyum sorunu yaşamamak için
  • quote:

Orijinalden alıntı: ssschutzstaffel_ss

Bu kasada sıvı soğutma kullanan var mı arkadaşlar? Varsa modelini bilmek isterim uyum sorunu yaşamamak için

Hocam bende tempered glass edition var. 140mm fan için hem önce hem üstte yer var. Onlarca kişi kullanıyor sıvı soğutma. Ben de alacağım yaza doğru. Sıkıntı çıkmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekran kartını dik olarak monte edebiliyor muyuz acaba? Sanki pci-e slotlarının yanındaki kısım dik montaj için ayrılmış gibi ama emin olamadım.

• Yorumlara bakarak sipariş verdim, dün geldi hemen topladım. Sonuç artı ve eksi yönleri ile,

-Saç kalınlığı çok az daha kalın olabilirdi

-Ön tarafta hdd bağlantı yuvaları kasa içeriği ile gelebilirdi

-Egzoz fanı Mid Tower Kasa için 14cm olabilirdi

+Tasarım ve işlevsellik çok iyi olmuş.

+Kasa ile gelen fanlar ucuz olsada 3kademeli kontrolcü görevini yerine getiriyor ve düşük devirde ses oldukça azalıyor.

+Şasesi hafif olmasına rağmen sağlam duruyor, pek esnemiyor.

+Dış boya buzdolabı dışı gibi fırın boyaya benziyor. Kılcal çizikler pek farkedilmez.

+Kablo saklama tarafı geniş ve gizleme yerleri çok iyi ayarlanmış.

+Hdd bağlantısını en hızlı yaptığım kasa, çok iyi tasarlanmış.

Genel olarak kasa Mid Tower dan ziyade ATX kasa boyutlarına yakın. Fakat iç tasarımı sayesinde doldur beni sıkıntı yok diyor adeta. 3 adet Arctıc fan sipariş verdim. İçindeki fanları değiştirince sonundaki S harfinin hakkını tam anlamı ile verecektir.

Phanteks Eclipse P400 Kasa İncelemesi & Kullanıcı Kulübü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erginy15 -- 18 Ekim 2017; 18:18:20 >

• erginy15 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun güzel görünüyor.Bende amazondan zamanında almıştım.P400s yerine beyaz p400 kapaklı gelmişti ve 2. eldi.İade edip o zamandan beri takipteyim.Ancak beyaz değilde siyah ve içi beyaz olan modele döndüm.Parlak beyaz olması hoşuma gitmedi.Mat diye düşünüyordum.Acaba siyahlarda parlak siyah mı.
  • boras06 kullanıcısına yanıt
    Sağolun. Diğer renkleri hakkında fikrim yok. Youtube incelemelerine göre bakıp internet üzerinden aldım. Kasa için pişmanlığım yok, çok hoşuma gitti. Sadece keşke anakartı kasadan önce almasaymışım dedim. Onu da beyaz alırdım. Mobilya ya uyumlu oldu baya.

• AngelDust! kullanıcısına yanıt
    Ekran kartını dik bağlamak için değil orası. PCI yuvalarına takılan parçaları ekstra yukarıdan desteklemek için kayan bir parça var orada. Vidalı bağlantı da var ilaveten.

• erginy15 kullanıcısına yanıt
    anladım teşekkür ederim.

• Merhaba arkadaşlar eski Everest kasamı yenilemek istiyordum bu Phanteks P400S Eclipse Tempered modelini beğendim ve almak istiyorum ancak kullanıcılara sormak istediğim bir soru var,

1)Kullandığım PSU Cooler Master Bronze GX 650W üst tarafa takılı. Bu kasada PSU alt tarafa takılıyormuş uyup/uymama sorunu çıkar mı acaba?

• herhangi bir sorun olmaz
  • Merhabalar ben de 2 gün önce Cooler Master Haf 912 Combat modelinden Phanteks p400 s Modeline geçiş yaptım. MSI Core Frozr L (Çift Fan Takılı) işlemci soğutucu yönünden korkuyordum ama sorunsuz takıldı. Kasa saç kalınlığı kesinlikle daha kalın olmalıydı. Çok ince, narin hissiyatı yaratıyor. Cam görselliği mükemmel hale getiriyor. Kasayı Inventus'tan aldım. Seasonic Focus+ 750 Watt 80+ Gold güç kaynağı ve MSI Gaming X GTX 1080 ekran kartı ile sorun yaşamadım. Yerleşim, kasa iç dizaynı güzel. Kasa içerisinden çıkan RGB şeridin mıktantıslı oluşuna bayıldım, bant, yapıştırıcı vs hiç gerekmiyor. Öndeki fanı söküp Fractal Design 2 tane fan taktım ancak arkadaki fandan daha büyük bir fan takamıyorsunuz ne yazık ki alan yetersiz kalıyor. Sıcaklık ile ilgili yazın sorun yaratabilecekmiş gibi hissettiğim ve bu kasada görsellik olarak daha tatmin edici olacağını düşündüğüm için ekran kartı ile birlikte kurulum yapabileceğim bir sıvı soğutma yöntemine geçmek istiyorum ancak henüz araştırma aşamasındayım. Kasa üzerinde gelen fan kontrolcüsünün etkisini görmedim desem yeridir hatta hangi modda çalıştığını anlayamadım bir türlü sürekli aynı hızda çalışıyormuş gibi geliyorlar.

• Phanteks Evolv ATX kasalardaki Fan hub ın mantığını bilen var mı? Kasa üzerinde fan kontrol tuşu yok ama içeride fan hub mevcut.
  • Arkadaşlar Phanteks p400s içinden çıkan led şeriti nereye bağladınız ? Kasanın ön ledlerinin bağlanacağı tek yer var, diğer led şerit için takacak yer bulamadım. Anakartta rgb headerlar var led şeritin girişi uygun değil. Bilgi verirseniz sevinirim.
  • ocean-x O kullanıcısına yanıt
    LED adaptör alman gerekiyor.

https://urun.n11.com/kablolar/phanteks-rgb-led-adapter-P223270148

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Armag3d0N A kullanıcısına yanıt
    nzxt hue+ cihazına bağlama şansım var mı peki ?
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.