Şimdi Ara

Pfizer CEO’su: “Kovid-19’a karşı her yıl aşılanmak gerekebilir” (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
1.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yok sen endişelenme senin gibilerin ruhuna takmışlar çipi bi kez daha çip israfı yapmazlar sen win 10 unda oyun oynamaya devam et bebe

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • matador_mirkhan M kullanıcısına yanıt

Hangi hastalığın tedavisini buldular son elli yıldır? Hastalık icat edip hastalığı belli seviyede tutan ilaçlar sürüyolar sadece hiç bir hastalık tedavi edilip bitirilmiyor bunu söyleyince bilim bilim diye ne konuştuğunu neyi konuştuğunu bile bilmekten aciz tipler kafayı uzatıyo hemen

• Bu işin ticarete döneceği belliydi.
    Artık bölge bölge aşı fabrikalari açarlar dünyanın her yerine.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • YasinCC kullanıcısına yanıt
    Obozitenin bulaşıcı olduğu senin o batı ülkelerinde yapılan araştırmalar sonucu çıkmış bir durum. Senin sayende cidden tam ortadoğu ülkesiyiz işte. Günümüzde cehalet de eğitimli, youtube'dan oradan buradan.

Bak, obizete salgın değilmiş hatta salgınmış(kim diyor ona da dikkat et):https://www.who.int/activities/controlling-the-global-obesity-epidemic

• Sürekli mutasyona uğrayan RNA virüsü için beklenen sonuç idi zaten. Salgın erken bitseydi bu durum konuşulmayacaktı ama biz muhteremler salgının sürekli devam etmesi için var gücümüzle çalıştığımız için aşı tekrarları gerekecek.

Aşının her yıl tekrar etmemesi için aşı ile virüsün yayılma hızını +10 birim düşürüyorsak, şimdiye kadar aldığımız önlemler ile bizim de +5 birim düşürmemiz gerekiyor.

• İlaç şirketleri iyi gelir kapısı buldular. Her yıl laboratuvarda mutasyonlu korona yapıp aşı satarlar. 65 yaş üstü aşı oldu da ne oldu yine ev hapsi ve dolmuşa bile almazlar

• Nobel ödüll Profesör bile Corananın laboratuarda üretildiğini söyledi. Her yıl mutasyon geçiriyor aşı firmaları zengin oluyor. biyolojik silah olarak da kullanılabilir DNA ya gizli hasar verebilir

• Aşı için verdikleri hassasiyeti neden antiviral geliştirmek için göstermiyorlar.Molnupiravir gibi tüm varyasyonlara karşı etkili bir antiviralin çalışması aşı çalışmaları kadar hızlı ilerlemiyor?

• $~€~¥

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

Benim nerem aşı karşıtı? Dahası aşı karşıtılığı düşmanıyım, nereden salladın anlamak mümkün değil!!

Her bokolog demişsin, her bokolog dediğin okumadan, bilip bilmeden sallar. Okumuşum, referans vermişim sana, ithamın için de pes diyorum.

Psikolojik bulaşıcı hastalıklar var, obezitenin de psikolojik yönü var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raxetul -- 21 Nisan 2021; 19:19:59 >
  • Al işte, buyur burdan yak.
  • yav bi tane düzgün yorum yok cahiliyet diz boyu bütün ülkelere rüşvet vererek pandemi yalanını sürdürüyo dsö 1 yıl oldu 1 hala cahil cahil yorumlar atıyonuz bu nedir abi ya evimde televizyon yok 6-7 senedir siz sürekli kovid haberleri izleye izleye beyniniz sulanmış diyo kovid belirtileri tad koku kaybı vs adam yemek yiyo yemegi kokluyo ulan acaba koku alıyomuyum diye yiyo tadına bakıyo tat alıomuyum diye alamadıgını farkettiginde tamam öldüm ben bittim ben kesin ölecem diyerek zaten bulasınca ölecegine inanarak bağışıklıgını iyice düşürüyo vücut savunamıyo sonra yok efendim hastane bilmem ne günde 16 hapı yutuyo ağır kortizol ilaçlarını sonra yallah mezara

• DH Misafiri D kullanıcısına yanıt

israil insanlarının çoğuna aşıyı uyguladı yahudilerden bahsediyoruz kendi milletine boş aşı uygulamamışsa bişey bilmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: raxetul

Benim nerem aşı karşıtı? Dahası aşı karşıtılığı düşmanıyım, nereden salladın anlamak mümkün değil!!

Her bokolog demişsin, her bokolog dediğin okumadan, bilip bilmeden sallar. Okumuşum, referans vermişim sana, ithamın için de pes diyorum.

Psikolojik bulaşıcı hastalıklar var, obezitenin de psikolojik yönü var.

Kusura bakma benim uğraştığım aşı karşıtı adamı savunur gibi obozite evet bulaşıcı bak aha bu da kanıtı diye gelirsen alacğaın tepki bu.

Obozite bulaşıcılığının korona gibi bir virüs salgını ile alakası dahi yok.

Sanılanın aksine Abd de fastfood ucuz olduğu için geliri düşük insanlar daha çok obezite ile uğraşırken mutfağı güçlü ülkelerde birlikte yemek vs gibi organizeler etkilidir. Obezitenin bulaşıcılığı sosyal, ekonomik bir çok nedene dayalı. Konu ile alakası yok.

Arada kaza kurşununa gittin affedersin

• DH Misafiri D kullanıcısına yanıt

Cünkü aşıyı kısa bir anlığına alıyorsun, bilinen ciddi sayılabilecek yan etkisi 30-40 dakikadan sonra görülmeyecek olan anafilaktik şok.

Ama ilaç alırsan uzun bir periyot boyunca alacaksın ki dokulara nasıl bir etki edecek, 1-2 yıllık kısa sürede kolayca bilinebilecek bir şey değil.

Aşı ve ilaçlar konusunda bilinen bir şey var ki bu şekilde ilerliyorlar. Ayrıca aşı geliştiren çalışmayı durdurup ilaç geliştirsin, ilaç geliştiren durup aşı geliştirmeye başlasın şekilnde bir beklenti kadar yanlış bir şey de yok.

İnsanları çok ciddi şekilde yanlışa yönlendirenlerin karşısına eksik bilgi ile gidersek onların daha da azıtmasına neden oluruz.

Sorun yok hocam, aşı karşıtına daha fazla tepki vermem gerekirdi.

Aşı vurulan yaş gruplarının hastaneye yatışlarındaki düşüş ortada iken insanlar nasıl hala aşı karşıtı oluyor bunu da anlamak mümkün değil.

Tandığım yaşlı birisi kanser hastası, 2 hafta önce ciddi ameliyat oldu. Evdeki evlatları, torunları covid oldu ama kendisi rahat rahat evin içinde aşılı olduğu için dolaşıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: raxetul

İnsanları çok ciddi şekilde yanlışa yönlendirenlerin karşısına eksik bilgi ile gidersek onların daha da azıtmasına neden oluruz.

Sorun yok hocam, aşı karşıtına daha fazla tepki vermem gerekirdi.

Aşı vurulan yaş gruplarının hastaneye yatışlarındaki düşüş ortada iken insanlar nasıl hala aşı karşıtı oluyor bunu da anlamak mümkün değil.

Tandığım yaşlı birisi kanser hastası, 2 hafta önce ciddi ameliyat oldu. Evdeki evlatları, torunları covid oldu ama kendisi rahat rahat evin içinde aşılı olduğu için dolaşıyor.

Masonlar, dünyayı yöneten 7 aile çıkarmış virüsü üzerine aşıyı da onlar önceden bulup şimdi parayla satıyorlarmış. Böylece bu 7 aile dünyayı yönetmeye devam ediyor vs vs  

Hadi öyle diyorsak bu adamların para kazanmak için aşıya mı ihtiyacı var? Konuştuğumuz telefondan, bindiğimiz arabadan, içtiğimiz içecekten her şeyden kazanıyorlar. Niye aşıya kalsınlar, niye kendilerini de riske atsınlar?

Bir de kansere çare bulundu olayı var, sadece zenginlere uyguluyorlarmış tedaviyi. Steve Jobs da boşuna öldü...

• Umit_22 kullanıcısına yanıt
    İnsanlarda 1 gram beyin olsa şu çıkarımı yapabilecek zaten şuanda yoğun bakımda 3 tanıdığım var grip 30-40 yaındaki adamı yoğun bakımlık eder mi? Eskiden 140 kiloydum o dönemlerde gripte oldum soğuk algınlığıda geçirdim hiç yoğun bakımlık yapmadı beni Covid neden kilolu insanları yoğun bakımlık yapıyor? Dediğiniz gibi çoğu ülke bu kadar önlem almasına rağmen neden serbest zamandaki gribin yıllık öldürme sayısını geçti? İnsanlara beyin aşılamak gerekiyor Covid aşısından önce.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.