Şimdi Ara

Peugeut 3008 satış sıkıntısı. Piyasa ne durumda, neler oluyor ? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
169
Cevap
0
Favori
11.411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Değerli forumdaşlar, bu ilan sahibi ile ona destek çıkan yancıları, al-sat/galeri takımı tarafından algı olabilir. 2020 Model 3008 Dizel Otom araç için 299K ilanlar varken hiç kimse 4 yaşında araca 279K ödemez. Eğer ödeyecek salak varsa bana haber verin. Bu şahıslar buraya bir konu ortaya attılar ve nabız ölçtüler. Yemeyin boş hikayeleri...

• quote:

Orijinalden alıntı: Ben sero

Satıldı mı araç.
    Kapora aldım hocam. Satış yarın olacak kısmetse.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selamolsun1

Kapora aldım hocam. Satış yarın olacak kısmetse.

Alıntıları Göster
    Ne kadara anlaştınız sorması ayıptır. Aynı araçtan var. Satıp ev alma ihtimalimiz var

• quote:

Orijinalden alıntı: aaguler

Değerli forumdaşlar, bu ilan sahibi ile ona destek çıkan yancıları, al-sat/galeri takımı tarafından algı olabilir. 2020 Model 3008 Dizel Otom araç için 299K ilanlar varken hiç kimse 4 yaşında araca 279K ödemez. Eğer ödeyecek salak varsa bana haber verin. Bu şahıslar buraya bir konu ortaya attılar ve nabız ölçtüler. Yemeyin boş hikayeleri...

Adam kapora verdiler diyo ama yarın illaki satışını noterini burda paylaşır da biz de inanirikkk 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • defiant82 kullanıcısına yanıt

2020 Model, 12.000 km'de, çok daha donanımlı, daha yeni motor, daha yeni şanzımana sahip, garantisi süren ( Büyük harfle yazayım GARANTİLİ ) ve daha pazarlık etmeden, bu şüpheli ilana konu 2017 model, garantisi bitmiş aracı sadece 20.000 TL düşük bedele alacak "zeka dolu insan" olur mu sence ? Buna cevap ver, sen alı mıydın ?

• quote:

2020 Model, 12.000 km'de, çok daha donanımlı, daha yeni motor, daha yeni şanzımana sahip, garantisi süren ( Büyük harfle yazayım GARANTİLİ ) ve daha pazarlık etmeden, bu şüpheli ilana konu 2017 model, garantisi bitmiş aracı sadece 20.000 TL düşük bedele alacak "zeka dolu insan" olur mu sence ? Buna cevap ver, sen alı mıydın ?

Ben zaten almam da alana da karismam 

• Sahibinden ilanlarına yorum yapma seçeneği gelse ne olur?

Ha işte bu olur, konunun özeti :)

• quote:

Orijinalden alıntı: mahmut_emmi

bence alıcılar, senin arabanı satma niyetinin olmadığının farkındalar. bu nedenle kimse aramıyor sormuyor.

Laf olsun diye yazan bir arkadaş daha..

medyum yada falcımısın?

ne alaka adam bir fiyat yazmış, neymiş satmaya niyeti yokmuş da ondan aramıyorlarmış  

sanırım sen al sat yapan ya da o kafada olan birisin.

• Arkadaş sattıysa hayırlı olsun demek düşer, bayideki sıfır fiyatları bilmeyen/gidip sorma zahmetinde bulunmayan bir kitle var bu ülkede, bunlar sahibinden.com'a bakıp araç fiyatı muadillerinden ucuzsa alıp geçiyorlar. Ve bu duruma bizler her ne kadar şaşırarak baksak da, böyle bir realite var.

• quote:

Ne kadara anlaştınız sorması ayıptır. Aynı araçtan var. Satıp ev alma ihtimalimiz var

Alıntıları Göster
    279.000 tl'ye anlaştık hocam. Sizin aracın donanım, km, model yılı ve hasar durumu nedir ? 25 gündür baya bir içli dışlı oldum 3008 piyasasıyla ilgili. Takriben ne kadar satılabileceği ile ilgili bir tahminde bulunabilirim belki.

• quote:

279.000 tl'ye anlaştık hocam. Sizin aracın donanım, km, model yılı ve hasar durumu nedir ? 25 gündür baya bir içli dışlı oldum 3008 piyasasıyla ilgili. Takriben ne kadar satılabileceği ile ilgili bir tahminde bulunabilirim belki.

Alıntıları Göster
    2017 model active sp li 1.6 dizel otm. Kazasız boyasız 25 bin km civarında kırmızı renkli. Ekstra olarak krom çıtalar, egzoz çıkışları vs var.

Bu arada hayırlı olsun. Bizim araca 300k teklif edenler olmuştu 3 4 ay önce ama o zaman ki piyasa ile şimdiki tabiiki farklı.
    Benim merak ettiğim ilgi nasıl. İnsanlar bu aracı genel olarak seviyor ama 2.elde işler genelde değişiyor tabiiki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ben sero -- 12 Şubat 2021; 11:36:10 >

• quote:

Değerli forumdaşlar, bu ilan sahibi ile ona destek çıkan yancıları, al-sat/galeri takımı tarafından algı olabilir. 2020 Model 3008 Dizel Otom araç için 299K ilanlar varken hiç kimse 4 yaşında araca 279K ödemez. Eğer ödeyecek salak varsa bana haber verin. Bu şahıslar buraya bir konu ortaya attılar ve nabız ölçtüler. Yemeyin boş hikayeleri...

Piyasa sinirlerini bozmuş olabilir. Lakin benimde sinirimi bozuyor. Ancak realite varsa değişmez. 4 ay önce benzer aracıma 300k teklif edildi halbuki ilana bile çıkmamıştım. 2.elin peşinden koşmayan benim için ihtiyaç yoksa neden satayım. Ha satarsam sıfırını almam gerek çünkü 2.el işine girmiuorum. Bildiğim kadarıyla 70 80 bin fark var. 4 yaşında bir araç için o fark çok normal hatta leocular sıfırında fazla istiyor.

• quote:

2017 model active sp li 1.6 dizel otm. Kazasız boyasız 25 bin km civarında kırmızı renkli. Ekstra olarak krom çıtalar, egzoz çıkışları vs var.

Bu arada hayırlı olsun. Bizim araca 300k teklif edenler olmuştu 3 4 ay önce ama o zaman ki piyasa ile şimdiki tabiiki farklı.
    Benim merak ettiğim ilgi nasıl. İnsanlar bu aracı genel olarak seviyor ama 2.elde işler genelde değişiyor tabiiki.

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim. Dediğiniz gibi 3-4 ay önce fiyatlar çok farklıydı. Örneğin vavacars 3-4 ay önce aracıma 295k teklif etmişken, şu an 250k teklif ediyor.

Donanımı yazmamışsınız ama aracınızın bnmki gibi active sportpack donanım olduğunu varsayarsak, 278-282k aralığında satılabileceğini düşünüyorum.

Ben ilk başta 300'lü fiyatlar yazdım 18-20 gün kimse aramadı. 290'lı rakamlarda da yine yaprak kımıldamadı. Ne zamanki bir kaç gün önce 285k'ya düşüp "pazarlık olur" ibaresini başlığa koydum, o zaman biraz olsun hareketlenme başladı. Son 2 gündür 4-5 kişi aradı, dün de bir arkadaşla anlaştık. Bugün de kısmetse satış olacak. Durum bu yönde.

• quote:

Teşekkür ederim. Dediğiniz gibi 3-4 ay önce fiyatlar çok farklıydı. Örneğin vavacars 3-4 ay önce aracıma 295k teklif etmişken, şu an 250k teklif ediyor.

Donanımı yazmamışsınız ama aracınızın bnmki gibi active sportpack donanım olduğunu varsayarsak, 278-282k aralığında satılabileceğini düşünüyorum.

Ben ilk başta 300'lü fiyatlar yazdım 18-20 gün kimse aramadı. 290'lı rakamlarda da yine yaprak kımıldamadı. Ne zamanki bir kaç gün önce 285k'ya düşüp "pazarlık olur" ibaresini başlığa koydum, o zaman biraz olsun hareketlenme başladı. Son 2 gündür 4-5 kişi aradı, dün de bir arkadaşla anlaştık. Bugün de kısmetse satış olacak. Durum bu yönde.

Alıntıları Göster
    Mesajı düzelttim active sp li donanım. Ekstra krom çıtalar vs.. var. Ayrıca ilk elden. Sizin ki ne renk ti bu arada?

• quote:

Orijinalden alıntı: john mclane

Laf olsun diye yazan bir arkadaş daha..

medyum yada falcımısın?

ne alaka adam bir fiyat yazmış, neymiş satmaya niyeti yokmuş da ondan aramıyorlarmış  

sanırım sen al sat yapan ya da o kafada olan birisin.

Alıntıları Göster

sen geç kaldın. bence konuyu okuma artık. konu bitti. ben ve alsatçılık  

siyah ve beyaz gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahmut_emmi -- 12 Şubat 2021; 11:24:29 >

• Ben sero B kullanıcısına yanıt

Kendi adına konuş, sinirlerim gayet yerinde. Hatta sinirlerim o kadar sağlam ki, özellikle comarlar ve cahillerle girdiğim tartışmalarda ( mülahaza sunumu ) çelik gibi sinirlerimle hataya sevk eder, hayattan soğuturum. Tabi asla yalanı savunmak gibi aşağılık olmam. Ama sen bakıyorum da savunmuşsun. Demişsin ki "Bildiğim kadarıyla 70 80 bin fark var. " Bilmiyorsun. Şu anda sahibinden.com'da, 2020 model hatasız 301.000 TL ye 3008 active life 1.5 bhdi otm. ilan var. Daha pazarlık yapilacak pay da var bunda düşün. İstersen link atabilirim.

Şimdi yazdıklarımı bir daha oku ve sana zahmet cevap ver :

2020 Model, 12.000 km'de, çok daha donanımlı, daha yeni motor, daha yeni şanzımana sahip, garantisi süren ( Büyük harfle yazayım GARANTİLİ ) ve daha pazarlık etmeden, bu şüpheli ilana konu 2017 model, garantisi bitmiş aracı sadece 20.000 TL düşük bedele alacak "zeka dolu insan" olur mu sence ? Buna cevap ver, sen alır mıydın ?

• quote:

Kendi adına konuş, sinirlerim gayet yerinde. Hatta sinirlerim o kadar sağlam ki, özellikle comarlar ve cahillerle girdiğim tartışmalarda ( mülahaza sunumu ) çelik gibi sinirlerimle hataya sevk eder, hayattan soğuturum. Tabi asla yalanı savunmak gibi aşağılık olmam. Ama sen bakıyorum da savunmuşsun. Demişsin ki "Bildiğim kadarıyla 70 80 bin fark var. " Bilmiyorsun. Şu anda sahibinden.com'da, 2020 model hatasız 301.000 TL ye 3008 active life 1.5 bhdi otm. ilan var. Daha pazarlık yapilacak pay da var bunda düşün. İstersen link atabilirim.

Şimdi yazdıklarımı bir daha oku ve sana zahmet cevap ver :

2020 Model, 12.000 km'de, çok daha donanımlı, daha yeni motor, daha yeni şanzımana sahip, garantisi süren ( Büyük harfle yazayım GARANTİLİ ) ve daha pazarlık etmeden, bu şüpheli ilana konu 2017 model, garantisi bitmiş aracı sadece 20.000 TL düşük bedele alacak "zeka dolu insan" olur mu sence ? Buna cevap ver, sen alır mıydın ?

Bunun zeka seviyesi ile alakası yok. Piyasası ile alakası var. Ona bakarsan 255 bine qq benzinli veriyorlar sıfır. Koyduğun mantığın piyasa ile alakası yok. Bugün arada 15 bin km için 3 yıl yaşlıda olsa 20 25 bin fark verenler tabikide olur. En düşük 3008 fiyatlarından bunu çıkarabilirsin. Ben asla ve kata fiyatları savunmam. Yaşın kaç bilmiyorum ama yöneticilerin yaptığı yanlışların bedelini al satçılara veya bayilere tamamen bırakmakta ancak akboyların işi. Bu alım satım işleri günlük değişir. Ben aynı gün aynı tip dairenin 50 bin farkla satıldığını biliyorum. 50 bin farkla alanada aptal diyemezsin çünkü diğer 50 bine düşük satanın aciliyeti varmış. Tr gibi geri kalmış ekonomilerde fiyat istikrarı olmaz. Tcmb nin asıl görevi işte bunu sağlamak.

• Ben sero B kullanıcısına yanıt

Yani sen 300K bedele 2020 model 3008 yerine 280K bedel ile 2017 modelini alır mısın ?

• quote:

Mesajı düzelttim active sp li donanım. Ekstra krom çıtalar vs.. var. Ayrıca ilk elden. Sizin ki ne renk ti bu arada?

Alıntıları Göster
    Benimkinde de sizinki gibi krom detaylar mevcuttu. Ayrıca yan basamakları vardı. Rengi beyaz. Ben sanırım 3. Kullanıcısıydım.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.