Şimdi Ara

Peugeut 3008 satış sıkıntısı. Piyasa ne durumda, neler oluyor ? (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
169
Cevap
0
Favori
11.404
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ofisten bir arkadaşım clio symbol, kayınço ise dizel lineayı en az 2 aydır satamıyor.

aracın satış rakamı yukarı çıktıkça talipleri de o oranda düşecektir.

• Hocam 1 aydır sürekli 3008 ilanlarını takip ediyorum. Özellikle Allure Elegance donanım paketini takip ediyorum.

Takip ettiklerimden satılanlar oldu. Birkaç örnek ilan söyleyeyim.

1. Allure Elegance hatasız boyazsız tramersiz. 100.000km idi, fiyat 290.000TL idi. Bu araç satıldı.
    2. Allure Elegance hatasız boyazsız tramersiz. 100.000km. fiyat 298.000 TL. Bu araç satılmadı.

Senin aracın Allure Elegance'a göre baya boş kalıyor. 290.000TL çok fazla, pazarlık payı hesaba katılsa bile fazla. 270'in üzerine gitmesi çok zor. Piyasa baya düştü.

• zeytinkoy kullanıcısına yanıt

Hocam,zaten yukarıda bahsetmişler yeni gelen arabalar + ana paraya koyduğun faizle 0 alabiliyorsun.

• Piyasa zaten durgun genel olarak ta.

280-290 bin param olsa(ki 3008 radarimda bir araç,severim)

Param varsa gider 0 ini alırım 30-40 neyse farkı.

Kredi işine girecek adamda ki burası cokomelli.2 yıl geri ödemeli 120 bin 0 faiz kampanya var 0 da pegoutta.200 milyar parası olan adam gider 0 alır.kredi ile 0 aldığın pejo nün geri odemesk hemen hemen aynı yada tolore edilir rakamlar.

Ez cumle durgun piyasada en durgun araçlar şuan pejo grubu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ultrasaray0643 -- 10 Şubat 2021; 16:7:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Az önce peugeut bayiinden bir satış temsilcisi ile görüştüm.

Makyajlı kasa benzinli otomatik active: 350.000 tl
    Makyajlı kasa dizel otomatik allure: 395.000 tl (dizelin active'i yokmuş)
    Makyajsız kasa dizel otomatik active: 350.000 tl

Aracımı da 280.000'e kadar vermeyi düşünüyorum. Fiyatlardan haberi olmayan bazı arkadaşlar 30-40k daha koyar sıfırını alırım diyor, ancak arada göründüğü gibi 30-40k koyup sıfır alınacak bir fiyat farkı yok. 70k azımsanacak bir meblağ dğl. Şu kadar koyar bunu alırım lafları da söylemesi kolay. Herkesin parası sıfırına yetecek diye bir kural yok. Adamın cebinde 280k vardır en fazla, suv istiyordur, 3008'leri seviyordur, 70k daha fazla veremeyeceği için buyurur gelir benim arabama talip olur. Bu kadar basit. Sattığım araç da 3 yaşında 30000 kmde hatasız pırıl pırıl bir araç. Bir malı bu kadar öldürmenin anlamı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selamolsun1 -- 10 Şubat 2021; 16:42:53 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • selamolsun1 S kullanıcısına yanıt

Arkadaşım aracınız model yılı olarak 4 yıllık bir araç. 30.000 km yapılmış bir araç... 3-4 yıl 30.000 km kullanılmış bir araç ile sıfır araç fiyatı kıyaslanır mı hiç? Peug bayisi 0 km araç için 120bine 12 ay gibi birşey olacak %0 faizli kampanya yapıyor. 280-290bine kim alsın 2.el 3-4 yllık arabayı? 0 arabayla 2.el arabanın fiyatını kıyaslama kafasından bir sıyrılın artık lütfen...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fbyram -- 10 Şubat 2021; 16:53:53 >
  • Stand Alone kullanıcısına yanıt

Çok çook düşmüş. Yoka yakın.

• quote:

Orijinalden alıntı: defiant82

Sarı site 4-5 aydır yerinde sayiyo oraya göre Fiat mi yazılır yahu  Gercek alıcı fiati 240-245 dersen bi iki günde satılır ha ben yine PSA almam o ayri 

Ben de PSA denildiği zaman uzakta kalmayı tercih ediyorum. ABD pazarında olmaması bile başlı başına bir sebep.

• derfgt D kullanıcısına yanıt

Bu sene allahın izniyle ihtiyaç kredilerim bitiyor ve 1 sene içinde bir araç almayı düşünüyorum, böyle ara sıra giriyorum baba malum siteye aman tanrım! o ne? 2005 model araba bile 90 bin liradan satılıyor :)))))))

Ulan hiç uğraşmam gider sıfır arabaya binerim diyip en azından 130'a egea alır ona binerim, yine de gidip 90 bin TL verip de bu arabaları almam yanından geçmem..

Dediğiniz gibi insanın bu 2. el araç fiyatlarına baktıkça gidip sıfır alası geliyor.

Millet eşeğe binecek üstüne de işi bitince bizi kamçılayacak oh ya ne ala memleket...

• quote:

Orijinalden alıntı: fbyram

Arkadaşım aracınız model yılı olarak 4 yıllık bir araç. 30.000 km yapılmış bir araç... 3-4 yıl 30.000 km kullanılmış bir araç ile sıfır araç fiyatı kıyaslanır mı hiç? Peug bayisi 0 km araç için 120bine 12 ay gibi birşey olacak %0 faizli kampanya yapıyor. 280-290bine kim alsın 2.el 3-4 yllık arabayı? 0 arabayla 2.el arabanın fiyatını kıyaslama kafasından bir sıyrılın artık lütfen...

Aynen  bı de arkadaş telefonda konuşmuş ciddi alıcı için showroomda adamlar liste fiyatından bayağı iniyo hele böyle bir zamanda hulâsa 280 e de zor satar aylarca bekleyecek 

• quote:

Orijinalden alıntı: defiant82

Aynen  bı de arkadaş telefonda konuşmuş ciddi alıcı için showroomda adamlar liste fiyatından bayağı iniyo hele böyle bir zamanda hulâsa 280 e de zor satar aylarca bekleyecek 

Alıntıları Göster
    Satamassam da satamam sorun yok memnunum aracımdan bundan gülünecek bişey çıkarman tuhaf.. Buradaki pek çok kişiyle üsluplarımız farklı. Gelen yorumlar için yine de tşk ediyorum. Bana Gerçekten yardımcı olacak aydınlatıcı yorumlar da geldi çünkü. Kalın sağlıcakla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selamolsun1 -- 10 Şubat 2021; 18:26:1 >

• Liseli çocuklar şehirdeki semtteki galericiler araba meraklıları herkes favoriye ekliyor sonra satıcılar rağbet var sanıp tok saticiyi oynuyor sonuc elde var sıfır. Favoriye eklenmesi kriter değil onlara yari fiyatına veriyorum deseniz alacak durumu yok.alsatci galericiler de alarm kurup ilaniniz yayına girince favoriye ekliyor ki birden fiyat düşerse önce ben kapayim niyetindeler.2020 alışkanlıkları bitmeli artık döviz böyle kaldıkça her model yılı arasında %5-10 arasi fiyat duser sıfırı 330 binse 4 yaşındaki 250 bin eder degilse boşa beklemiş olursunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

Ben de PSA denildiği zaman uzakta kalmayı tercih ediyorum. ABD pazarında olmaması bile başlı başına bir sebep.

Alıntıları Göster

Ben alirim ama Amerikali Fransiz araci almaz mumkun degil o satamazsin.

Ama şöyle bir durum da var , Opel ikizleri Pontiac, Buick , Chevrolet vb. bunlar zamaninda Opel araclarini logo degistirerek satti, simdi de hangileri Opel ile PSA 'ya gectiyse onlar dolayli yoldan satabilir.

Bilmiyorum Opel satilinca GM'den PSA ya gecrn baska marka var mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanmerto -- 10 Şubat 2021; 18:45:23 >

• klasik peco işte. şimdi zamanında 307 de çok tutmuştu. 3008'in durumu da o durum. biraz modası geçince 2. elinin ne hallere düştüğünü göreceksiniz. o yüzden 3008'den hevesinizi alıp fazla uzatmadan satın. yoksa zararınız daha da büyür.

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanmerto

Ben alirim ama Amerikali Fransiz araci almaz mumkun degil o satamazsin.

Ama şöyle bir durum da var , Opel ikizleri Pontiac, Buick , Chevrolet vb. bunlar zamaninda Opel araclarini logo degistirerek satti, simdi de hangileri Opel ile PSA 'ya gectiyse onlar dolayli yoldan satabilir.

Bilmiyorum Opel satilinca GM'den PSA ya gecrn baska marka var mi

Alıntıları Göster

Şahsen kolay kolay PSA tercih etmem. Kendimce sebeplerim var herkesin kendi tercihidir.

3008 konusuna gelirsek; çıktığı dönem gerek tasarımı, gerek motor-şanzıman uyumu gerekse sürüş dinamikleri ile beğeni toplamış bir araçtı lakin halkımızdaki PSA imajı pek olumlu yönde değil. Uzun bir süre de şirket aracı olarak 3008 kullandım. Önceki mesajlarda da belirttiğim gibi, çoğu insan Fransız SUV aracına ikinci elde 4 yaşındaki bir modele 250,000TL+ paraları bağlamaz. Zaten eskisi gibi kredi de alınmıyor ve insanların cebinde para kalmadı. Satılmaması son derece normal.

• quote:

Orijinalden alıntı: selamolsun1

Az önce peugeut bayiinden bir satış temsilcisi ile görüştüm.

Makyajlı kasa benzinli otomatik active: 350.000 tl
    Makyajlı kasa dizel otomatik allure: 395.000 tl (dizelin active'i yokmuş)
    Makyajsız kasa dizel otomatik active: 350.000 tl

Aracımı da 280.000'e kadar vermeyi düşünüyorum. Fiyatlardan haberi olmayan bazı arkadaşlar 30-40k daha koyar sıfırını alırım diyor, ancak arada göründüğü gibi 30-40k koyup sıfır alınacak bir fiyat farkı yok. 70k azımsanacak bir meblağ dğl. Şu kadar koyar bunu alırım lafları da söylemesi kolay. Herkesin parası sıfırına yetecek diye bir kural yok. Adamın cebinde 280k vardır en fazla, suv istiyordur, 3008'leri seviyordur, 70k daha fazla veremeyeceği için buyurur gelir benim arabama talip olur. Bu kadar basit. Sattığım araç da 3 yaşında 30000 kmde hatasız pırıl pırıl bir araç. Bir malı bu kadar öldürmenin anlamı yok.

malı öldürmenin anlamı yok da 3 yıl önce yarı parasına aldığın malı şimdi iki katına satamıyorum diye söylenmenin de anlamı yok.

• Piyasa çok yüksek.

Bende de 2019 model 2008 var.

1.5 BlueHDI EAT6

2019 Aralıkta 135.000 TL ye aldığım aracın ikinci eline 250.000 TL para isteniyor.

O kadar para verip düşük model ve risksiz görünse bile ikinci el alacağıma sıfır araç alırım diye düşünen çok insan var.

Kaldı ki şu an piyasada sıfır kilometre ikinci el çok araba var.

O kadar parası olanlar sıfır ikinci elleri kolluyordur.

Sonuçta TL mevduat faizleri yükseldi, döviz düşüyor, sıfır araçlar geliyor.

Bu alsatçılar bu arabaları ellerinde tuttukları her gün içerideler. Bir yerden sonra bazıları ske ske fiyat düşürüp gerekirse zararına da olsa satmak zorunda kalacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atade28 -- 11 Şubat 2021; 8:52:39 >
  • selamolsun1 S kullanıcısına yanıt

Güzel demişsin kardeşim. Malı öldürmenin anlamı yok. 290 a talibi olmayan aracı 0 ı da öyleyse 350 e falan koy. En azından yüksek fiyata talibi olmaz. Keyfe keder satıcıyım dersin.

( not: aracın 3 değil, 4 yaşında. 2021-2017=4 )

• 2017 yılında 166.600 TL ye aldığınız ve plakasına kurban kanı sürüp 4 yılda 30 bin km kullanıp eskittiğiniz mala 285.000 TL ye neden alıcı yok, piyasa ne durumda, neler oluyor? diyorsunuz. neye şaşırsak acaba?

• Merak ettiğim bir husus var Forumun ordinaryüs uzman fiyat biçici arkadaşları cevap verirse memnun olurum

Başlığı açan arkadaşa bilmem kaç yıl önce bilmem kaça aldınız diye sorup uzman görüşlerinizi yazıyorsunuz

Allah aşkına elinizi vicdanınıza koyup mertçe şuraya yazar mısınız?

"Bilmem kaç yıl önce aldığım aracımı şu anki piyasası ne olursa olsun ben aldığım fiyatında altına satarım çünkü bilmem kaç yıl bindim" Bunu yazıp gerçekten yıllar önce aldığı aracı için o zamanki fiyatlara aracınızın satılık ilanını paylaşma cesaretiniz var mı?

Bunun yazanlarınız eminim kendi araçlarınıza bayideki sıfırından da fazla istersiniz

Haydi şuraya koyun varsa ilanınız

"3 yıl önce 100k ya aldığım aracımı şu an 80k ya veriyorum İlanı da burada"

Hadi bekliyorum

"Başlıktaki araç benim olsa 180k 200k ya satardım" diyecek olanınız var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozay06 -- 11 Şubat 2021; 16:48:40 >

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.