Şimdi Ara

Peugeot yeni logosunu tanıttı! İşte yeni logoyla gelecek ilk model

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
138
Cevap
0
Favori
14.571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
54 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Peugeot yeni logosunu tanıttı! İşte yeni logoyla gelecek ilk model

Stellantis isimli yeni otomotiv şirketinin doğuşuyla birlikte kendisini sektörde daha yukarıya konumlandırmaya hazırlanan Peugeot, buna yönelik adımlar atmaya devam ediyor. Yeni Peugeot logosu da bu adımlardan biri.

Gerek dijital gerek fiziksel ortamda şirketin marka kimliğini yeniden belirleyecek olan yeni Peugeot logosu, şirketin tarihi boyunca taşıdığı 11'inci logo olarak karşımıza çıkıyor. Oldukça minimalist ve zarif bir tasarıma sahip logoda ünlü 'Peugeot aslanı' çok daha etkileyici bir biçimde tezahür edilmiş. Onun üzerinde de oldukça sade bir yazı tipinin kullanıldığı 'Peugeot' yazısı bulunuyor.

Yeni Peugeot logosunda günümüz trendlerinden biri olan 'flat design' isimli tasarımdan vazgeçilmemiş. Zira son dönemde marka kimliğini ve logosunu yenileyen diğer otomotiv üreticilerinin de bu adımı attığını görmüştük. Düz tasarım olarak da adlandırabileceğimiz bu logo tasarımında gölge ve kabartma efektlerinden ziyade sadelik ön planda tutuluyor.

Ayrıca Bkz.2021 Skoda Fabia'nın teknik detayları açıklandı: Yalnızca benzinli motorlar ve akıllı çözümler

Peugeot'nun yeni logosuyla birlikte değişim başladı bile. Zira Fransız markaya ilişkin her yerde artık bu logoyu görebiliriz. Resmi web sitesi, sosyal medya kanalları, showroom'lar ve pazarlama materyallerinde artık bu yeni logoyu göreceğiz. Peki bu logoyu yeni Peugeot modellerinin üzerinde de görebilecek miyiz? Tabii ki evet. Öte yandan, bu logonun bir benzerini 2019'da e-Legend konsepti üzerinde görmüştük.

Peugeot'nun yeni logosunu üzerinde taşıyacak ilk model yeni nesil Peugeot 308 olacak. Şimdiye dek kamuflajlı bir şekilde test edilirken görüntülenen kompakt modelin 18 Mart 2021'de örtüsü kaldırılacak. Böylelikle yeni logonun bir otomobil üzerinde nasıl göründüğünü görmek için uzun süre beklemek zorunda kalmayacağız. 

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması

Kaynak:https://int-media.peugeot.com/en/25-february-2021-peugeot-lion-roars-louder#prettyPhoto

• Bakıyorum da PSA grubunu çekemeyenler çok :) Herkesin aklına Porsche gelmiş, benim aklıma Lamborghini logosu geldi. Ayrıca yukarda bir arkadaş belirtmiş bu eskiden kullandıkları bir logonun modernize edilmiş hali. Bence güzel de olmuş. Citroen de o çavuş pırpırını yenilemeli :) PSA grubu son yıllarda araç dizaynı ve kalitesini çok yukarıya çekmiş durumda. 3008 ile başlayan yeni görünüm Peugeot'yu çok yukarılara taşıdı. Citroen de her zamanki gibi işlevselliğe daha çok önem veriyor. C5 Aircross işlevsellik bakımından sınıfının en güzel araçlarından biri. Şeklini de ben beğeniyorum ama sevmeyeni de var saygı duyarım. Sanki Opel'e biraz üvey evlat muamelesi ediyor gibi. 2019 Corsa'ya bindim geçen, oyuncak gibi, 2008'deki Corsa D çok daha oturaklı bir araçtı...
  • Porsche çakması

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gayet güzel olmuş

• Berbat olmuş eski logo daha özgündü bu Çin'li çakma bir şey olmuş.

• çakma porsche harbiden

• porsche çakması olmuş

• Cakma lambo
  • pejonun kendi logosu çok daha iyiydi. kendine has bi şekli şemali vardı. artık sadelik yapıcam diye herşeyi mahvettiler. sadece otomobil değil, bilgisayardan tut, evdeki eşyalara kadar. sadelik sadelik diye ne kadar estetik varsa hepsinden yoksun bırakıldı herşey.

• peugeot'nun ceo su yeğenine tasarlatmış galiba yeni logoyu.

• Porsche a nasil benzettiniz anlamadim ama

1960 Peugeot logosu:

Adamlar 60 yil onceki logoyu modernize etmisler. Eskiden gelen bir logo yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hemican -- 25 Şubat 2021; 18:32:0 >
  • Stellantis'le, hep daha geriye.

• Pejo amblem değiştireceğine rokfor tenekesi gibi olan araçlarına biraz daha kalite getirsin.

• 1nci sınıf çakma😂
  • Herkes logolardaki ince detayları atıp daha net ve detaysız versiyonlara geçerken pejo kıl gibi detayları olan, küçültünce anlaşılırlığı bozulacak bir yeniliğe gidiyor. Grafiker gözüyle böyle.

Yeğene tasarlatma olayına tamamen katılıyorum.

• Bakıyorum da PSA grubunu çekemeyenler çok :) Herkesin aklına Porsche gelmiş, benim aklıma Lamborghini logosu geldi. Ayrıca yukarda bir arkadaş belirtmiş bu eskiden kullandıkları bir logonun modernize edilmiş hali. Bence güzel de olmuş. Citroen de o çavuş pırpırını yenilemeli :) PSA grubu son yıllarda araç dizaynı ve kalitesini çok yukarıya çekmiş durumda. 3008 ile başlayan yeni görünüm Peugeot'yu çok yukarılara taşıdı. Citroen de her zamanki gibi işlevselliğe daha çok önem veriyor. C5 Aircross işlevsellik bakımından sınıfının en güzel araçlarından biri. Şeklini de ben beğeniyorum ama sevmeyeni de var saygı duyarım. Sanki Opel'e biraz üvey evlat muamelesi ediyor gibi. 2019 Corsa'ya bindim geçen, oyuncak gibi, 2008'deki Corsa D çok daha oturaklı bir araçtı...

• hakkını verirlerse güzel olmuş.

• Eski logo daha iyiydi bence
  • Dodge, porche ve ferrarinin ortaya karışığı gibi olmuş 🤣🤣 ama yine de güzel bir logo olmuş açıkçası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anilk91 -- 25 Şubat 2021; 18:46:11 >
  • peugeot coşturmaya devam ediyor

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.