Şimdi Ara

PEUGEOT VE LPG

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
0
Favori
30.761
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADAŞLAR PEUGEOT KULLANIPTA LPG TAKAN, TAKTIRAN VARMI ARANIZDA BENİM ARKADAŞLARIMDAN BİRİ 206 1,6 XT YE TAKTI HEMEN PROBLEMLER BAŞLADI EN SONUNDA DAYANAMAYIP SÖKTÜRDÜ, DİĞERİ 306 1,6 YA TAKTI AYNI ŞEKİLDE ARIZALAR HEMEN ORTAYA ÇIKTI VE MÜŞTERİSİ ÇIKINCA HEMEN SATTI KURTULDU, LPG MARKASI TARTARİNİ DİĞERİ BRC İDİ YANİ MARKAYLA KALİTEYLE İLGİLİ DEĞİL, BENİM ŞAHSİ FİKRİ BU PEUGEOTLAR LPG SEVMİYOR (KARBÜRATÖRLÜ 106-205 LER HARİÇ) GÖREN, DUYAN, TAKAN VARSA BURAYA LÜTFEN YAZSIN LPG DÜŞÜNEN ARKADAŞLARADA FİKİR VERMİŞ OLURSUNUZ, BENCE EKONOMİ YAPAYIM DİYORSANIZ HDI ALIN DERİM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BySerkan -- 25 Ocak 2009; 12:12:40 >

• arkadaşım merhaba,
    ben tam pug alma aşamasındayım. lpg işini bende biraz sorguladım. kimse tavsiye etmedi. sevmiyor ve devamlı problem çıkartıyor dediler. ben aksaraydayım geçen bir gt ci arkadaş ereğliden bana raba göstermeye geldi. biraz konuştuk lpg işinide. konyada sıralı sistem atıyorlarmış ama garanti yokmuş ama konyada bir kişi pug lara sıralı sistem yerine eski düzen atıyormuş ama motorda çift beyin kullanarak basınçlı sistem oluşturuyormuş. 750 ytlye 2 sene garanti. istersen ondan attıralım dedi ama bizim pazarlık tutumadı. bendeki bilgi bu kadar. ama daha detaylı bilgisi olana varsa benide bilgilendirsin çünkü ben gt almaktan bu yüzden vazgeçtim quicksilwer alacam.
  • SAHİBİNDEN.COM , ARABAM.COM A BAKIYORUM 206GTI, 206CC, 307 SW LPG Lİ BİR SÜRÜ ARAÇ VAR SORSAM KÖTÜ DEMEZLER SATTIKLARI İÇİN
  • haklısın kimse kötü demez
    ama sattıklarına göre vardır bir dalgası
    daha detyalı bilgisi olan kimse yokmu ?????
    (bende 96 vectrada sıralı sitem lpg var
    saat gibi hiçbir problemi yok)
  • bi arkadaşın 206'ya tüp taktırıp problem yaşadığından bahsetmişsin
    bu işi çok iyi yapan kişiler var tabi nasıl bir tüp taktığında çok önemli bir problem yaşayacağını zannetmiyorum.
  • bilgilendirme amaçlı örneklemeler yapabilirmisin? (mesela nerde kimler hangi markalar?)
  • slm
    ben özellikle lpg taktırmak için 406 aldım üst versiyon otm

sebebi dizel olan ikinci aracıma mazot yetiştirememek oda otm vites 2004 ama şehir içinde 670 km yi zor görüyor hatta gennelde trafiğe baglı olarak 590 ı bile zor görüyor deposu 160 milyona doluyor hatta daha kötüsü 2004 yılında tam 55 milyar saydım bugünkü satış fiyatı 30 cıvarında. gelelim 2000 mod 406 sv ye

aracı aldık 1750 ytl ye sıralı sistem taktırdım ve kabus başladı.güya ekonomi yapacaktık.nedendir bilinmez tüp takıldıkdan sonra ortaya cıkan tekleme yuksek rolanti istop etme haata vites dahi değişmiyordu.tüpü takan takarken lpg prg yaparken bir şekilde beyin yazılımına zarar vermiş. araç herseyi yanlış algılıyor.15 gün burnumdan geldi oysa tamiri o kadar kolayki 2 yol var.
    1 serviste yeni yazılım 10 dk sürüyor.ama servis lpg li diye kapıya bile yanaştırmıyor
    2 aynı model arabadan 1 adet bulup yazılım kopyalamak. onuda nasıl bulcan bulsan nası arabanın sahibini razı edecen adam korkar vermez

ama ülkemiz bayağı cag atlamış korsan yazılım bulup 2001 mod yazılım yükledik.araç şimdi iyi sorun yok
    ama tüpün yazılımını yazana dikkat edin allahdan ben ankarada oturuyorum düşünsenize ya karsda veya sinopta otursam nerden bulcam yazılım fln.
    o yüzden dikkatli taktırın mutlaka daha önce pejoya en az 10 tüp takmış kişilere taktırın

• 106 veya 306 alıpta lpg taktıranlara helal dogrusu adamların altında lance rover var lgp taktırıyolar ;) :D
  • lpg ciler yazılımı yendiden yüklerken atıyorum golf ya da astra yazılımı varsa elinde uyar uyar diye onu yüklüyorlarmış sanırım sorun buradan kaynaklanıyormuş.. pejoların ateşleme sistemleri sevmiyomuş lpg yi bide
  • hayret edıyorum ya nasıl piknik tüpüne balıyorlar arabayı.
    ben korkarım abi olur mu öyle şey.

demek ki 406ya tüp taktırmıycaz.
    bu arada 406 başlığına bi soru sordum hee
  • bana sorarsanız hb arabaların hiçbirine tüp taktırılmamalı.

1. Kaza yapsanız ve tüp patlasa hasar durumuna göre maksimum 1.5 metre uzaktasınız tüpe.
    2. Arabanın hiçbir türlü bagaj işlevi kalmaz.
    3. Teknik bilgim yok ama hissiyatım o ki, p206 ların motorları ve kaput alanı çok dar olması problemin temel sebebi olabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ekonomist406

hayret edıyorum ya nasıl piknik tüpüne balıyorlar arabayı.

hocam benim elektricimin arabasında büyük ev tüpü var normal lpg deposu görevi görüor gördügümde ölmüştüm geülmekten o şeklide sattı :D
  • ARABA NEYDİ DOSTUM
    quote:

Orjinalden alıntı: __RaVe__®

quote:

Orjinalden alıntı: ekonomist406

hayret edıyorum ya nasıl piknik tüpüne balıyorlar arabayı.

hocam benim elektricimin arabasında büyük ev tüpü var normal lpg deposu görevi görüor gördügümde ölmüştüm geülmekten o şeklide sattı :D
  • bu işi yaptırıpta ben yaptırdımda şöyle şöyle oldu diye anlatacak bir kişidemi yok?
  • şu 2a mühendisliğe bi soralım iyi ilgileniyor adamlar. konuya davet edelim onlardan biri sürekli foruma giriyodu. adamın yaklaşımı güzeldi yani sen gel bi çay içelim nasısa ikna ederim zihniyeti yoktu anladığım kadarıyla.
  • ARKADASLAR YAPMAYIN PEUGEOT VE LPG LAFINI AYNI CUMLEDE BILE KULLANMAYIN BANA SORARSANIZ YANI 206 IN VAR KARZIMAN BIR MILYAR LPG TAKTIRMIS OLMAK HAKKATEN COK KOMIK BENIM ARABAM 1400 OTM VITES INANILMAZ YAKIYOR YINEDE ARABAMI SEVIYORUM YINEDE BENZINDEN SASMIYOURM DEVEDE SİNEK KALIR BENZIN DERDI 20 MILYON LA SEHIR ICI 80 KM GIDIYOURM GERISINI SIZ HESAP EDIN ISTERSENIZ
    her zaman 206 PEUGEOTUN KEYFI BENZINLE CIKAR BU ARADA LPG TAKTRIIN DA ARADAKI FARKI GORUN
  • kardeş ya bende çok lpg tutkunu değilimde
    lpg her yönüyle harikaki sen diyorsun minicik arabayla 20 lirayla 80 km
    bende 2000 cc vectrayla 1400 kg araba 120-130 km yapıyorum
    devir saatinide bir gör sürerken. tokatlamadığım araba pek az. hızda gelirsen 220 km/h
    daha ne? hız ok. yakıt ok. sürüş keyfinde fark yok kardeşim.

sen git senin arabanın birde lpglisini sür. fark olmadığını anlarsın
    olsana yakıtaaki fark bana göre keyifdeki farka değer

lpg bende iii

• 206 cı kardeş. taş çatlasa 15 kağıdı geçmeyen bi arabayla ne karizması yapıyosun anlamadım. karizma denen şey parayı savurmakla olmaz. tam tersine hem ekonomi hem kaliteyi bir arada denk getirecek kadar (her konuda) akıllılıkla olur.

yanlış anlamana gerek yok bende de benzinli 306 var lpg şuan taktıramadık. uyumsuz diyolar zaten para yok şuan o ayrı konu. önceki aracımız lpg liydi.

bu karizma konusu ana başlık ta çok tartışıldı. şuan ben lpg yi tanımasam oo derim 306 ya lpg olur mu derdim eminim. görünen köy kılavuz istemez. çok karizma takılmak istiyosan önce bi tane 7.40 alırsın sonra dersinki bu arabaya lpg olur mu hiç cannım dersin. bizde deriz ki olur tabi niye olmasın ama durumun iyiyse taktırma deriz keyfe keder anlıycağın.

düşün taşın sana bi soru sorayım.. süper lüks ve hantal o kocaman arabaları neden dizel üretiyorlar hiç düşündün mü?

ya da ingiliz kraliyet arabaları neden lpg li?

ya da neden japonlar ticari taksilere LPG şartı koşuyorlar?

ya da neden fransızlar LPG taktırınca oluşan maliyeti arabanın vergisinden düşüyorlar?

ya da neden hava çok kirli olunca italya da sadece LPG li araçlar çıkabiliyolar Trafiğe?

çünkü onlar hem kendi milli ekonomilerini hem de çevreyi düşünüyorlar.. maalesef biz ise hala bedeli çok pahalı olan karizma peşindeyiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oneMoreCupofCoffee -- 21 Aralık 2006; 13:19:21 >

• benım arabamın 15 mılyar oldugunu kımse ıdda edemez kaldıkı modıfıyelerle 26 mılyr da 30 mılyarda olabılır ıkıncısı bırakın turkıyeyı dunyada 206 ya bınmıycek aaaa 206 n mı var dıyececek ınsan oglu ınsan tanımıyorum karı kız adam yaslı gecn ıhtıyar baska karızma arayan varmı
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.