Şimdi Ara

Peugeot Türkiye galerilere satılan otomobilleri geri toplatıyor!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
43
Cevap
0
Favori
4.763
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> Peugeot Türkiye galerilere satılan otomobilleri geri toplatıyor!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    5734 Mesaj
    Bildiğiniz gibi galeriler bayiilerde araba bırakmadı hepsini topladı, yoğun şikayet gelince Peugeot Türkiye bunu yapan bayileri tespit etmiş ve bu arabaları geri almazsanız bayiliğiniz sıkıntıya girer demiş. Şuan bayiler aynı arabaları 30 - 40 bin lira daha pahalıya geri alacak gibi. Ama şu var o otomobillerin hepsi plaka takıldı ikinci el oldu. Ne olacak hepimiz göreceğiz

Kaynak: Burak Ertem

https://eksiup.com/v/391168179

https://eksiup.com/v/391168565

https://eksiup.com/v/391168723

https://eksiup.com/v/391168900

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cihat_, -- 13 Şubat 2020; 10:44:2 >

|
    |

• Burada sıkıntı bayilerin değil ki.
    Tamamen peugeot Türkiye'nin.
    Bayinin işi ne arabayı satmak ve adam arabayı belirtilen fiyattan satmış, ha ona değilde bana satsaydı demek sadece olayın tarafını değiştirmekten öteye gitmez.
    Bu iş peugeot türkiyenin kendi beceriksizliği. iş bilmezliği.
    Bı lansman politikasının uygulanmasına kim karar verdiyse sorumlusu odur.
    Kendince orjinal bir fikir bulduğunu sanan bu zat, aslında otomobil piyasasından ve konjonktürün özel durumundan bi haber şekilde bir lansman süreci yönetmiştir.
    508 de bununla ilgili bir çok eleştiri yaptık ama çok memnun kalmış olacaklar ki aynen devam ettiler.
    Ve sonuç bu.
    Ben 20 yıldır ilk çıkan araçları daha bayiye gelir gelmez inceleyen birisiyim. (Marka model fark etmez) ama bu kadar iş bilmez bir lansman politikasını bunlarda gördüm.
    Aracın daha tükiyeye ne zaman geleceğini, kaç lira olacağını ilan etmiyorsun.
    Ama tüketiciye gel kaparo ver sıraya yazalım diyorsun.
    Böyle şey olurmu?
    Kaparo aldıklarınla ön talebi ölçüp araca ona göre fiyatlama yapıyorsun.
    Sonrada 3_5 araç getirip milleti heveslendirip aaaa araç bitti diyip kendince karaborsa yaratıyorsun.
    Sonra da yok bayi suçlu yok alsatçı suçlu yok o suçlu yok bu suçlu.
    2 tane suçlu var bu işte birisi peugeot türkiye
    Diğeri de 20_30 bin fazla parayı verip o galerici alsatçıdan araçları alan tüketici.
    Eğer tüketiciler kendilerine reva görülen bu lansman politikasını onaylayıp peugeot a bulunmaz hint kumaşı muamelesi yapmasalar böyle rezil bir lansman politikasını bir daha kimse uygulayamaz.

Tekrar yazıyorum 2008 almayın aldırmayın.
    250 gibi fiyatlara premium olmayan b sınıfı crossover almak gerçekten hesap bilmemektir.

(Aracı kötülemek için yazmıyorum aracı ayrıca tartışırız konuşuruz ama tüketiciye yapılan bu muameleyi onaylamamalıyız hepimiz tüketici olarak aynı gemideyiz)

Bayideki s.t. arabanin uzerinde satildi ibaresi olmamasina rağmen ben bunu alacağım dememe rağmen " ee artik bitti bu arabalar nisan-mayis gibi kalirsa kismet" gibi 3.seviye sözler ile arac satmak istemiyordu anlaşıldı...
    Aradim PSA 'yi"Ben arabayı görüyorum, biniyorum satin almak istiyorum adam satmıyor şase numarasi bu, bu araba satılık mi değil mi yoksa satildi mi satilmadi mi ? Bu nasıl iş diye kayit bile biraktim."

Peugeot hic tutulan araba olmadi bu *008 araçlarına kadar, bunlarin da bir yeri oynadi... Kendilerince al sat yaparak piyasayı yukselttiler. Bir tek bu değil son kalan xtrail dizel de de oldu ayni hikayeler.. Son cikan 2008 daha bayilere gelmeden bitti alanlarin da hepsi sari siteye koydu, nasil son kullaniciysa bunlar?
    Yerli ve milli araba yapar miyiz bilemem ama cakalligin kitabini yazariz o kesin.

Önlemi başta alacaklardı. Hangi bayi sattığının üstüne para verip arabayı geri alır. Aldığı arabayı hangi fiyattan geri satabilir. Pek oluru olan birşey gibi gelmiyor bana.

Ama bayilere yaptırım uygulayabilirlerse helal olsun derim.

Peugeot, yaptığı iyi işlerin bir yerinde mutlaka tüketiciyi mağdur eder. Örneklerini hep gördük. Adam gibi olma yolunda ilerlerken hep tökezlemiştir.

3008 le başlayan iyileşme, şımarma dönemiyle beraber gerilemeye başladı.

Yalan haber! Uydurma haber! Yorum yapmaya değmez. Bayinin işi aracı satmak, satmış mı? Satmış. Galeriye satılamaz diye bir kanun da yok!!! Hukuken de böyle birşey mümkün deği. Hukuken mümkün olsa bile yapamaz, aracı geri alacak, sonra o aracı 2. el olarak sıfırından pahalıya mı satacak?

Konuya yorum yaptığınıza değmez, tamamen uydurmadır bence.

Kanalınız güzel ben uzun süredir severek takip ediyorum da, her konunun altına reklam tadında post atarsanız imajınız için iyi olmaz. Burada sponsorluk sistemi var yapıştırırlar banı.

Nelerden medet ummaya başlamişsiniz:D cebinizde 300 k paraniz var bu tiplerin arabalarini mi bekliyorsunuz.

• Yarbay
    4221 Mesaj
    Yok daha neler imkansız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Ama bayilere yaptırım uygulayabilirlerse helal olsun derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi auto_man -- 13 Şubat 2020; 1:53:46 >
  • Yarbay
    2333 Mesaj
    bunun devamı gelebilir. bayiler bir süredir stokçuluk yapıyorlar. buda markalara zarar veriyor. haklarını istemeleri normal. diğer markaların bayilerine de sıçraması muhtemeldir.
    aslında bu işi devletin kovalaması gerekir. fiyatlar sürekli arttığı için bir vergi kaybı söz konusu.
    |
    |
    Bayideki s.t. arabanin uzerinde satildi ibaresi olmamasina rağmen ben bunu alacağım dememe rağmen " ee artik bitti bu arabalar nisan-mayis gibi kalirsa kismet" gibi 3.seviye sözler ile arac satmak istemiyordu anlaşıldı...
    Aradim PSA 'yi"Ben arabayı görüyorum, biniyorum satin almak istiyorum adam satmıyor şase numarasi bu, bu araba satılık mi değil mi yoksa satildi mi satilmadi mi ? Bu nasıl iş diye kayit bile biraktim."

Peugeot hic tutulan araba olmadi bu *008 araçlarına kadar, bunlarin da bir yeri oynadi... Kendilerince al sat yaparak piyasayı yukselttiler. Bir tek bu değil son kalan xtrail dizel de de oldu ayni hikayeler.. Son cikan 2008 daha bayilere gelmeden bitti alanlarin da hepsi sari siteye koydu, nasil son kullaniciysa bunlar?
    Yerli ve milli araba yapar miyiz bilemem ama cakalligin kitabini yazariz o kesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aLLyC -- 13 Şubat 2020; 3:52:58 >

• Çavuş
    81 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    HacıMurat124

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yüzbaşı
    734 Mesaj

Kanalınız güzel ben uzun süredir severek takip ediyorum da, her konunun altına reklam tadında post atarsanız imajınız için iyi olmaz. Burada sponsorluk sistemi var yapıştırırlar banı.
    AutoClubTR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Tamamen peugeot Türkiye'nin.
    Bayinin işi ne arabayı satmak ve adam arabayı belirtilen fiyattan satmış, ha ona değilde bana satsaydı demek sadece olayın tarafını değiştirmekten öteye gitmez.
    Bu iş peugeot türkiyenin kendi beceriksizliği. iş bilmezliği.
    Bı lansman politikasının uygulanmasına kim karar verdiyse sorumlusu odur.
    Kendince orjinal bir fikir bulduğunu sanan bu zat, aslında otomobil piyasasından ve konjonktürün özel durumundan bi haber şekilde bir lansman süreci yönetmiştir.
    508 de bununla ilgili bir çok eleştiri yaptık ama çok memnun kalmış olacaklar ki aynen devam ettiler.
    Ve sonuç bu.
    Ben 20 yıldır ilk çıkan araçları daha bayiye gelir gelmez inceleyen birisiyim. (Marka model fark etmez) ama bu kadar iş bilmez bir lansman politikasını bunlarda gördüm.
    Aracın daha tükiyeye ne zaman geleceğini, kaç lira olacağını ilan etmiyorsun.
    Ama tüketiciye gel kaparo ver sıraya yazalım diyorsun.
    Böyle şey olurmu?
    Kaparo aldıklarınla ön talebi ölçüp araca ona göre fiyatlama yapıyorsun.
    Sonrada 3_5 araç getirip milleti heveslendirip aaaa araç bitti diyip kendince karaborsa yaratıyorsun.
    Sonra da yok bayi suçlu yok alsatçı suçlu yok o suçlu yok bu suçlu.
    2 tane suçlu var bu işte birisi peugeot türkiye
    Diğeri de 20_30 bin fazla parayı verip o galerici alsatçıdan araçları alan tüketici.
    Eğer tüketiciler kendilerine reva görülen bu lansman politikasını onaylayıp peugeot a bulunmaz hint kumaşı muamelesi yapmasalar böyle rezil bir lansman politikasını bir daha kimse uygulayamaz.

Tekrar yazıyorum 2008 almayın aldırmayın.
    250 gibi fiyatlara premium olmayan b sınıfı crossover almak gerçekten hesap bilmemektir.

(Aracı kötülemek için yazmıyorum aracı ayrıca tartışırız konuşuruz ama tüketiciye yapılan bu muameleyi onaylamamalıyız hepimiz tüketici olarak aynı gemideyiz)

Pm ile soru cevaplanmayacaktır.

• Yarbay
    5820 Mesaj
    hukuki olarak imkansız
    |
    |
    Yalan haber! Uydurma haber! Yorum yapmaya değmez. Bayinin işi aracı satmak, satmış mı? Satmış. Galeriye satılamaz diye bir kanun da yok!!! Hukuken de böyle birşey mümkün deği. Hukuken mümkün olsa bile yapamaz, aracı geri alacak, sonra o aracı 2. el olarak sıfırından pahalıya mı satacak?

Konuya yorum yaptığınıza değmez, tamamen uydurmadır bence.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

iyi diyorsun da bu tospa firması yıllarca bunu yapmadı mı? millet gidip sıraya yazdırmadımı. Şimdi diğer bayiler de bunu yapıyor diye suçlayamayız hepsi yapmakta haklılar. Madem sıraya yazılmak milletin hoşuna gidiyor itibarı artıyor bunu bir gurur kaynağı olarak sohbetlere malzeme yapıyor o zaman kimse diğer markaları suçlayamaz.
    |
    |
    otomobilci_x kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Haber uydurma bence.
    |
    |

|
    |

|
    |

BİLİRKİŞİ
  • Yüzbaşı
    561 Mesaj
    İsterse çok iyi bir araba olsun -b suv eninde sonunda- bu 2008’e asla para vermem bu yapılanlardan sonra. Peugeot ilgiyi görünce doğuştan beter oldu. Sattıkları arabaların da uzun vadede ne hale geleceğini göreceğiz. 8 vites müthiş diye atlıyor millet. Daha 208 gelecek 170-180 den aşağı olmaz. Kendilerini premium sanıyorlar heralde.
    |
    |

Eline sağlık hocam, durumu çok net açıklamışsın.
    |
    |

Peugeot, yaptığı iyi işlerin bir yerinde mutlaka tüketiciyi mağdur eder. Örneklerini hep gördük. Adam gibi olma yolunda ilerlerken hep tökezlemiştir.

3008 le başlayan iyileşme, şımarma dönemiyle beraber gerilemeye başladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 13 Şubat 2020; 12:15:59 >
  • Yarbay
    8062 Mesaj
    Peugeot gerçekten şikayetçi ise çözümü basit.

6 ay siparişler için şu andaki fiyat garantisi ile teslimat yaparsın. Tüm galerilerin elinde patlar.

|
    |

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Sayfa:
Reklamlar
Mobilya Takımları
haberler
SEO
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,531
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.