Şimdi Ara

..:: PEUGEOT TAKIMI ::.. ASLAN KRALLARIN MEKANI... (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.313
Cevap
0
Favori
193.840
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: OtoTurk

Deneme sürüşü yap evvela. Otomobil birazda şans işi. Ben 4 yıl 206 modelini kullandım buna rağmen 307 modelini alırken tereddütlerim vardı. İlk kasadan epey şikayetler geliyordu, internettede sağlam referansı yoktu. Son olarak sevisten bir arkadaş makyajlanan modelde bir çok sorunun giderildiğini ve korkmadan alabileceğimiş söyledi. Zaten dizel diyorsan ya HDI motor al yada Focus un TDCI motorunu al. Geride 110 HP bir tek Hyundai VGT kalıyor .

HDI motorun artısı sessiz bir motor olması. Ben 90 HP dizelini kullandım deneme yaparken, çok etkilendim performansından ve 90 Hp böyle ise 110 nasıldır tadında düşünerek 110 HP olana direkt daldım.

Şu an arabayı alalı 3 hafta oldu ve sol arka amortisörden veya arka kısımdan diyeyim "lop lop lop" gibi ses geliyor çukurlu ve kasisli yollarda. Onu çözmeye çalışıyorum. İlk 10 bin bakımına kadar elletmeyeceğim ancak devam derse o bakımda sorun olarak söyleyeceğim.

Araçta beğenmediğim bir şeyde ön kapıyı kaparken aldığım zayıflık hissi. Yani şöyle tok bir ses ile kapanmıyor kapısı. Buda bende bir zayıflık hissi uyandırıyor. 1300 kg otomobil için bence olmaması gereken bir şey.

İyi bir yakıt tasarrufu sağlayacağın aşikar ama. Karışık 1000 km, şehirdışı 1250 km civarı menzili var arabanın.

arkadaşım öncelikle şunu sorayım hdı motorla tdcı motor arasındaki fark nedir kullandığın motor pejoya ait değil bunu sende biliyorsundur bu gün göral pejoda makyajlı pejoyu test ettim bahsettiğin ses lok lok mu tok ttok mu çünkü aynı sesi bende duydum fakat teşhir aracı olduğunu düşünerek önemsemedim motoruna diyecek lafım yok volvodan tanıdığım bir motor ancak iç malzeme kalitesi vasatla orta arasında gidip geliyor motor ısınana kadar bi hayli ses alıyor içeriyeki volvo da bu ses min düzeydeydi pejoda max düzeyde

kapılardaki zayıflık hissi diğer modelde de vardı bu modelde de mevcut kısacası bir değerlendirme yaptım ve pejo sadece tamponu ve farları değiştirip sorunları giderdim diye size deyim yerindeyse itelemiş kullandığım araçta sunroof vardı açtım test sürüşü sonunda kapatamadım neticede arabayı servise götürdüler sanırım giderilmiş ağrızalar bunlarsa giderilmemişi nasıldır çok çaba harcadım olumlu bir yönünü göreyim diye ama göremedim hocam sen diyorsun ses geliyor diye bu tip sesler sıfır arabadan gelecek sesler değil

• FİRMAYA SOR!

quote:

Orjinalden alıntı: can83

ya 307'nin sürtünme katsayısını bilen yok mu ya...!
  • merhaba arkadaşlar! 2006 model 307 1.6 110 bg triptronik araç sahibiyim. aracımdan çok memnundum ta ki 3 hafta önce kendi hatamla bir kasise çok hızlı girene kadar. tamam hata bende,göremedim... ama o günden beri araba çalışmaya başladıktan sonra vites geçişlerinde ve de gaza bastığım zamanlarda arabanın altından gacır gucur sesler geliyır. çok gıcık bir durum... fakat sesler,5 dk içinde kesiliyor... neden olabilir bu yaa?

bu arada,arabayı servise götürdüm,ustayla sürüşe çıktık,ve ne şansszılıksa arabadan ses gelmedi ,usta da arabanın birşeyi yok abi diyor. sonuçta sesini duymadan arabaya teşhis koymam saçma olur dedi ve ben de gittim. bu aralar yoğunum,ilk fırsatta servise gideceğim tekrardan...

• Bence en dogrusunu yapmissin. Bilirim o servise gittiginde ses kesilmelerini hata vermemelerini bana cok oldu yani :)

Motor Sogukken mi bu hatayi veriyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: son_samuray
    arkadaşım öncelikle şunu sorayım hdı motorla tdcı motor arasındaki fark nedir kullandığın motor pejoya ait değil bunu sende biliyorsundur bu gün göral pejoda makyajlı pejoyu test ettim bahsettiğin ses lok lok mu tok ttok mu çünkü aynı sesi bende duydum fakat teşhir aracı olduğunu düşünerek önemsemedim motoruna diyecek lafım yok volvodan tanıdığım bir motor ancak iç malzeme kalitesi vasatla orta arasında gidip geliyor motor ısınana kadar bi hayli ses alıyor içeriyeki volvo da bu ses min düzeydeydi pejoda max düzeyde

kapılardaki zayıflık hissi diğer modelde de vardı bu modelde de mevcut kısacası bir değerlendirme yaptım ve pejo sadece tamponu ve farları değiştirip sorunları giderdim diye size deyim yerindeyse itelemiş kullandığım araçta sunroof vardı açtım test sürüşü sonunda kapatamadım neticede arabayı servise götürdüler sanırım giderilmiş ağrızalar bunlarsa giderilmemişi nasıldır çok çaba harcadım olumlu bir yönünü göreyim diye ama göremedim hocam sen diyorsun ses geliyor diye bu tip sesler sıfır arabadan gelecek sesler değil

Haklısın dostum, eleştirdiğin konular benimde eleştirdiğim konular. Gerçi ben eski kasasını daha çok seviyorum 307 nin ancak nasip yeni kasaya oldu. Araçta bilhassa kapılarda zayıflık hissi var, arkadan gelen o lok lok veya tok tok gibi bahsettiğim ses sanırım kronik çünkü dün ziyaretime gelen bir aile dostumda da var 307 HDI ve onu kullandım, kasisli yolda aynı sesi duydum.

Şu ana kadar eleştirebileceğim başka yönü oluşmadı ancak alternatiflerinin bir çoğu arasından tercihim oldu yinede. Bugün kırmızı ışıkta belki inanmayacaksınız iki tane 206, 3 tane 307 en önde yanyana / arka arkaya durduk. İki tanede kaldırımda parketmiş 307 vardı. içimden dedim ki "Pejo cennetindemiyim". Yani öyle veya böyle çok satan bir araç Peugeot.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OtoTurk -- 20 Mayıs 2006; 22:34:39 >

• quote:

Orjinalden alıntı: aLLyC

Bence en dogrusunu yapmissin. Bilirim o servise gittiginde ses kesilmelerini hata vermemelerini bana cok oldu yani :)

Motor Sogukken mi bu hatayi veriyor.

evet,motor çalışmaya başladıktan ve araba harekete geçtikten 1 dk sonra her gaza basışımda vıyk vıyk diye ses geliyor alttan... 5-6 dk sonra da,sanırım motor ısınınca gidiyor...
  • arkadaslar ses dedinizde benimde aklima bisi geldi;

2006-206 sahibiyim. ocak 2006da aldim araci. memnunum. (benzinli)

sorum su:

araci 1.vites ile ilk kaldirirken, eger hizli kalkis yaparsam sorun yokta.. yavas yavas cikarsam yola (1000devir) sanki motorun aldinda bisi varda surtuyor gibi bir ses cikiyor. bu neden olabilir?

gazi motor bagirmadan veriyorum 1000devir. ama istop edecek gibi bir sesde cikmiyor yani. normal bir kalkis yaparken 1.vitesde hep bu sesi duyuyuroum. ancak araci hizli kaldirirsam ses yok.???? (2000devir gibi)
  • Şu ana kadar eleştirebileceğim başka yönü oluşmadı ancak alternatiflerinin bir çoğu arasından tercihim oldu yinede. Bugün kırmızı ışıkta belki inanmayacaksınız iki tane 206, 3 tane 307 en önde yanyana / arka arkaya durduk. İki tanede kaldırımda parketmiş 307 vardı. içimden dedim ki "Pejo cennetindemiyim". Yani öyle veya böyle çok satan bir araç Peugeot.

bence bu kadar çok olmasının nedeni ucuz olması ve vasat bir kalite sunması.
    uygun bir zamanında git 307 den in mazda 3 e bin ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksın
  • cok yakin bi arkadasim pöjo 207 ye takti kafayi

benim bütün engellemelerime rağmen bu arabayi hala almak istiyo

ilk pöjo 207 yi alacak kişi olacak galiba turkiyede

eger kazayla alirsa o arabayi ki alacak gibi ,size burdan sürüs,konfor,kalite gibi özellikleri aktarırım

duzeltme: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alfredo Pacino -- 21 Mayıs 2006; 20:58:24 >
  • SEN SÜREKLİ NEDEN KÖTÜLÜYORSUN... VASAT KALİTE VS GİBİ... İNSANLAR BEGENİLERİ BÜTÇELERİ YADA HİSLERİ DOĞRULTUSUNDA HAREKET EDİYOR. SEN BEGENMEYE BİLİRSİN ANCAK BEGENENLER VARKİ ALIYOR... BENCE BAZEN FAZLACA FEVRİ DAVRANIYORSUN... MAZDA İÇİN YÜZLERCE ŞEY YAZABİLİRİM SANA... MESELA 2. EL NEKADAR EDİYOR? KAÇ GÜNDE SATIYORSUN? VS VS

Orjinalden alıntı: japon dostu

Şu ana kadar eleştirebileceğim başka yönü oluşmadı ancak alternatiflerinin bir çoğu arasından tercihim oldu yinede. Bugün kırmızı ışıkta belki inanmayacaksınız iki tane 206, 3 tane 307 en önde yanyana / arka arkaya durduk. İki tanede kaldırımda parketmiş 307 vardı. içimden dedim ki "Pejo cennetindemiyim". Yani öyle veya böyle çok satan bir araç Peugeot.

bence bu kadar çok olmasının nedeni ucuz olması ve vasat bir kalite sunması.
    uygun bir zamanında git 307 den in mazda 3 e bin ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksın

• peugeot'dan vazgeçip japon arabası mı alsın yani, şaka yapıyor olmalısın...
  • arkadaşlar 307 1,6 benzinlinin triger kayışı değişimi kaç kmde bilen var mı? Benim arabada 2004 307 3 kp. Özellikle dizaynını çok seviyorum. Rengi çok elit(okyanus lercivert- bej deri). 0-100'e kopartması manyak iyi. Yol tutuşu tatminkar düzeyde. Gaza yüklenince motorun sesi çok tahrik edici. İçi geniş. Fakat geçen hafta sevise gittim 40000de araç. Fren balataları değişti. Önfren diskleri değişti, debriyaj balatası bitmek üzereymiş idare etsin dedim. Bakım masrafı 500 ytl. + 300-350 debriyaj balatası için diyolar. Zorlarsam 1000 ytl buldururdum tek bir serviste. Daha 40000deki araç için fazla bir masraf değil mi? Hem de 10000de bir götürüyorum aracı.

Ben de 2004 opel vectra elegance'da var. Araç 60000de. Aldığımızdan beri(15000de bir) 4.servisine gitti. En pahalı servis ücreti 350 ytl. Balata istemiyor, fren diski istemiyor, debriyajla ilgili sorun yok, Sadece aldığım ilk sene içinde sis farları ampülü patlamıştı değiştirmeye gitmiştim servise. (Pardon 5000. kmde ve 12000.kmde türkiyedeki kötü benzinlerden dolayı yolda kaldım, hemen parçaları ücretsiz değiştirildi.) Bence pejonun kalite sorunu var ama spor kullanım zevki super

• DİZEL 406 ALMAYA KORKUYORUM (SORUN ÇIIKARIR VE SESLİDİR DİYE) SİZ NEDERSİNİZ??
  • 96 model 306 1.8 otomatik vites hakkında bilgi sahibi olan arkadaş var mı ?
    nası gider ? nası yakar ? parçaları ucuzmudur ? masraf çıkarır mı ?
    özelliklede peugeot'un otomatik şanzımanı nasıldır ?
  • arkadaşlar ben bu forum a yeni katıldım ben 3senedir 307 xt benzinli kulalanıcısıyım arabamı genelde seviyorum fakat benzinli olması biraz beni sarsıyo elektronik olarakta 2 -3 defa arıza yaptı ama kullanım olarak süper ben opel astra dan bu araca geçtim astra bunun yanında traktör ama bir gerçek var 2003 ekim ayında full orarak aldığım bu arç 36 ay da bana 45 000 ytl mal oluyo daha 5 ay borcu var satmaya kalksam 22 000 /25 000 ytl arası bu adaletmi şimdi???? şimdi ben bu arabayı seveyim yoksa edeyimmi
  • Benim kardeşimde 95 model 1.8 xt var, senin düşündüğün aracın kilometre kaç bilmiyorum ama bu araçlar 7-8 yaşından sonra çok sorun çıkarıyor, otomatik şanzımanla ilgili sorun olmadı ama iki defa motorla ilgili sorun çıktı kapak ve contalar değişti. Bir depo ilede 350 km falan gidiyor baya yakıyor anlayacağın. Makyajlı 1.6 bulursan daha iyi olur. Tip olarak bence 307'den daha iyi.

quote:

Orjinalden alıntı: er9en

96 model 306 1.8 otomatik vites hakkında bilgi sahibi olan arkadaş var mı ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: sercos

Benim kardeşimde 95 model 1.8 xt var, senin düşündüğün aracın kilometre kaç bilmiyorum ama bu araçlar 7-8 yaşından sonra çok sorun çıkarıyor, otomatik şanzımanla ilgili sorun olmadı ama iki defa motorla ilgili sorun çıktı kapak ve contalar değişti. Bir depo ilede 350 km falan gidiyor baya yakıyor anlayacağın. Makyajlı 1.6 bulursan daha iyi olur. Tip olarak bence 307'den daha iyi.

quote:

Orjinalden alıntı: er9en

96 model 306 1.8 otomatik vites hakkında bilgi sahibi olan arkadaş var mı ?

km'si 70.000'de ama baya bi yakıyomuş gerçekten yaaa

• arabam 307 xt 2004 33000km de şimdi bu aracı verip 207 hdi almak mantıklımı
  • quote:

Orjinalden alıntı: STRONG 1970

arabam 307 xt 2004 33000km de şimdi bu aracı verip 207 hdi almak mantıklımı

Benzin 3 ytl yi aştı, 207 HDI sıfır fiyatı senin aracının ikinci el değerine yakın bir fiyattır muhtemelen. Yada 5000 ytl daha pahalıdır diyelim. Yılda 50000 km yol yapıyorsan 2 yılda aradaki farkı amorti edersin mazot ve düşük yakıt tüketimi sayesinde.
  • quote:

Orjinalden alıntı: rotary_power

özür dilerim direk dalış yaptım topiğinize HAYIRLI OLSUN TOPİĞİNİZ İYİ PAYLAŞIMLAR DİLERİM

len rotary ne ne kadar patavatsız bi adamsın önce pejoya say söv sonrada özür dile

arkadaşlar topiğiniz hayırlı olsun iyi paylaşımlar dilerim 1-2 ay öncesine kadar 106 alacaktım ama pejonun bazı problemlerini duydum çevremdeki insanlar yaşadı onun için dh konu açtım ama kimseden ses çıkmadı açıkçası bende almaya korktum neme lazım ağrısız başımızı ağrıtmaya değmez diye düşündüm

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.