Şimdi Ara

<<<< PEUGEOT PARTNER TEPEE GRUBU >>>> (196. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.380
Cevap
18
Favori
713.894
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 194195196197198
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ~YuSuFeLiLi~

Vites geçişlerinde Ford daha bi sağlam his veriyor bana..
    Bide peugeot da şöyle birşey var.Vitesi büyülttünüz diyelim,ayağımızı debriyajdan çekip gaza yüklendiğimizde vites kolu geriye doğru oynuyor.(5.vites için konuşuyorum)

Söylediğiniz doğru vites kolunda bu olay oluyor. Ama ( belki de bizim araçtan kaynaklanıyordur ) Ford'da debriyaj pedalı çok sert vites yolları daha kısa ama geçişler sert.

Ama iş dizel motor sesine gelince Ford Peugeot'un önünde yer alıyor! Eğer benim gibi dizel motor gürültüsünden hoşlanıyorsanız kaymak asfaltta ( yol sesi duyulmadığında ) 100-120 km/s arası gitmek bile keyif vermek için yetiyor.
  • Arkadaşlar gözüm aydın beklenen ilk gelişme sağolsun beni fazla bekletmeden yaşandı. Vites körüğünde yırtık oluştu
  • quote:

Orijinalden alıntı: turuncude

Arkadaşlar gözüm aydın beklenen ilk gelişme sağolsun beni fazla bekletmeden yaşandı. Vites körüğünde yırtık oluştu

tesbihmi takdınız yoksa o bölgeye ?
  • quote:

Ford'da debriyaj pedalı çok sert vites yolları daha kısa ama geçişler sert.

bunun sebebi tepeede debriyaj teli yok hidrolikli connectte ise eskı sistem tellı

tepenın viteside hidrolik
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ~YuSuFeLiLi~

Vites geçişlerinde Ford daha bi sağlam his veriyor bana..
    Bide peugeot da şöyle birşey var.Vitesi büyülttünüz diyelim,ayağımızı debriyajdan çekip gaza yüklendiğimizde vites kolu geriye doğru oynuyor.(5.vites için konuşuyorum)

Söylediğiniz doğru vites kolunda bu olay oluyor. Ama ( belki de bizim araçtan kaynaklanıyordur ) Ford'da debriyaj pedalı çok sert vites yolları daha kısa ama geçişler sert.

Ama iş dizel motor sesine gelince Ford Peugeot'un önünde yer alıyor! Eğer benim gibi dizel motor gürültüsünden hoşlanıyorsanız kaymak asfaltta ( yol sesi duyulmadığında ) 100-120 km/s arası gitmek bile keyif vermek için yetiyor.

arkadaşım benim 3.üncü değiştirişim vites halatı kronik sorunlu tepeelerde ilerki zamanlarda sekman seslerini duyarsın,içerdeki elemanları kestamit polyamid malzemelerden yaptıkalrından dolayı cabuk aşınıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: 76 ~aziz~ 76

quote:

Arkadaşlar gözüm aydın beklenen ilk gelişme sağolsun beni fazla bekletmeden yaşandı. Vites körüğünde yırtık oluştu

Tesbihle alakası ne onu anlamadım. Yırtan unsur tesbih mi yoksa? Ayrıca tesbih takmak kişisel tercihtir, kimi takar kimi takmaz.

• formdaki herkese selam.
    arkadaşlar bende partner tepee premium pack 110 hp(esp li olanından) sahra grisi modelini 1 hafta önce aldım, aracım şuanda 750 km de, tepee yi tercih etme nedenim daha öncede peu. 307 aracım olması ve peugeot dan memnun kalmış olmamdı.
    Ancak aldığım tepee bende tam anlamı ile hayal kırıklığı yarattı , sıfır km aracımın özellikle süspansiyonu felaket dercede ses yapıyor sanki amortisörler hiç yokmuş gibi
    en ufak bi kasisde çukurda, hatta bırakın çukuru ufacık bi pürüzde arac komple sallanıyor, zıplıyor arka orta koltuktan gıcırtı sesi ve bagaj kısmında takırtılar yoğun olarak geliyor, gıcırtılar bi nebze ama amortisörerin küt küt vurması çok can sıkıcı
    ben aracı almadan önce 90 hp lik test aracını uzun soluklu ve bozuk yolda test etme şansım oldu ve araçdan memnun kalmıştım ancak benim aldığım arac gerçekten beni arabadan soğuttu...
    merak ettiğin tek bi soru var. dğer tepee kullanıcısı arkadaşlar sizlerin araçlarında süspansiyon nasıl bu kadar sertmi ufacık bi taşın üstünden geçerken bile sesi içeride hissediyormusunuz..
    saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: alifish

formdaki herkese selam.
    arkadaşlar bende partner tepee premium pack 110 hp(esp li olanından) sahra grisi modelini 1 hafta önce aldım, aracım şuanda 750 km de, tepee yi tercih etme nedenim daha öncede peu. 307 aracım olması ve peugeot dan memnun kalmış olmamdı.
    Ancak aldığım tepee bende tam anlamı ile hayal kırıklığı yarattı , sıfır km aracımın özellikle süspansiyonu felaket dercede ses yapıyor sanki amortisörler hiç yokmuş gibi
    en ufak bi kasisde çukurda, hatta bırakın çukuru ufacık bi pürüzde arac komple sallanıyor, zıplıyor arka orta koltuktan gıcırtı sesi ve bagaj kısmında takırtılar yoğun olarak geliyor, gıcırtılar bi nebze ama amortisörerin küt küt vurması çok can sıkıcı
    ben aracı almadan önce 90 hp lik test aracını uzun soluklu ve bozuk yolda test etme şansım oldu ve araçdan memnun kalmıştım ancak benim aldığım arac gerçekten beni arabadan soğuttu...
    merak ettiğin tek bi soru var. dğer tepee kullanıcısı arkadaşlar sizlerin araçlarında süspansiyon nasıl bu kadar sertmi ufacık bi taşın üstünden geçerken bile sesi içeride hissediyormusunuz..
    saygılar.

MERHABALAR BURADA AYNI SORUNLARA YAKIN ŞEYLER BENDE YAZDIM AMA KİMSE TINLAMADI :) öncelikle size anlatıyım artık gayet tecrübeli oldum :) bendede 110 hp lik safety pack var ssahra gri aracın amörtisor kısmı rezalet,boş kutu gbi tokurduyor,yüke endeksli yapıldı deniliyor lakin ticaret le ugrasan 30 yasında biri olarak renault olsun peugot olsun volkswagen olsun bilimum bu klasman ki araclarn tümüne bizzat senelerce bindim ancak kıyasen tepee tam bir hayal kırıklığı,plastik ve bakalit sesinden araç kullanamaz haldeyim,amortisör igrenç,uzun yolda ses gıcırtı tokurtu ve yaylanmaktan böbrek taşı düşürdük ailecek :) vites körüğü kronik hastalık servisete tam 3 kere değiştirdik yine yırtıldı,burda bir arkadas,arkadaşın birine vites körüğüne tesbih mi taktınız demişte? ne alaka?? :)ayrıca bunun gibi şikayetler (vites körüğü yırtılması,yay,amortisör vbvb. şikayet.com da var)servise götürdüğümde tepee kullanıcılarının şikayeti aşağı yukarı aynıydı.vites halatlarında yakında su koyuyveriri kardeşim müsterih ol telaşlanma,ben ostim ve sitelerde esnafım paslanmaz çelik ve metal işleriyle ugrasyorum yani sanayi sektorundeyim!arabalardan da cok iyi anlarım bizzat lisanslı olarak 7 senedir DRAG yarışı hobi olarak yapıyorum,vites halatların arızalandıgında aracın yüksek vitesdeyken gaza yüklendiginde vites kolunda kasılma ve cızırtı seklinde ses gelicektir bunun neden içerisi polyamid maddeden imal edilmi olmasıdır,cok ayrı bi husus daha arka kelebek camların sesini servis dahi engelleyemiyor bu sorunu çözün dediğimde aptal patal cevaplar verdiler ben bile güldüm.cam ile kapının arasında yarım santimden fazla boşuk var camda kasılma ve titreşime neden oluyor ve iğrenç sesler geliyor.bn camı söküp arasını keçeyle besledim az da olsa azaldı nitekim 30.000 küsür TL para verip aldıgım aracta çektigim rezilliğe bak :) arka camdaki perdelerinde ses yapmaya baişlar yakında,sana diyecegim müsterih ol kardeşim :) saygılar sevgiler

• bende katılıyorum size nasıl olucak hiç anlamadım bu işi.ne yapıcaz bütün yorumları okuyorum araba mercedes gibi anlatılıyor benim aracım daha 1000 km de ama sogudum resmen seslerden motora yakıta tipe diyecek lkaf yok ama bu aslanlar afrika aslanı gibi...
    bende satacam 110 luk almışken en fulunü alalım dedik pişmanım keşke en basitini alsaydım bu kadar içim yanmazdı...
    cam seslerine çözüm bulan varsa lütfen cevapşlasın kece benzeri bişey bende denedim ama işe yaramadı.
  • Ne oldu bu aslanlara böyle ya.
    Arkadaşlar Gökhan abi nin açtığı Tepee Premium Pack diye bir başlık daha var orada sorunlarınıza cevap bulabilirsiniz.
    Birde hafif ticariciler başlığı var Aziz in. her iki başlık buraya göre daha aktif.Mesajları oraya kopyalarsaniz daha çok yardım bulabilirsiniz.

xXxDH HAFİF TİCARİCİLERİN MEKANIxXx
    XXXXl___l TEPEE PREMİUM PACK l___lXXXX

EDIT: Linkler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ~YuSuFeLiLi~ -- 28 Aralık 2010; 11:19:20 >

• işin komik yanıda şu ben tepeyi alma aşamasındayken, yakın çevrem ısrarla caddy nin yeni çıkanını almamı söylediler, hatta antep vw bitanede bulmuştum trendline metalik kahverengi manuel vites, tepeyi 34500 aldım cadyy de 37500 bırakacaklardı, dedik daha öncede peugeot kullandık bildik markadır,, ve dahada cansıkıcı olanı caddy arkası makaslıdır konforlu olmaz diye tepee yi tercih etmiş olmam, malum tepee bağımsız süspansiyon ha bide 308 le aynıymış vay anam vayy, o km araba alda keyfini süreme nediyelim canımız saoğlsun.. ama bunu satarsam bidaha almandan şaşmam demedi demeyin.
  • Aslında ben de almadan önce bu başlıkta ve diğer yerlerde sordum net bir arıza bilgisi alamadım. Ama aldıktan sonra okuduklarımla kendimi hazırlıklı hissediyorum. Vites körüğünün yırtılmasına şaşmadım örneğin. Çok ağır arıza çıkarmadığı sürece mesele yok. Ancak çok fazla da haksızlık yapılmamalı, yeni nesil kangoo ve doblo kullananlarda durum ne incelenmeli. Arıza yapıyorlar mı? işin aslı ben takırdasa da tukurdasa da kullanacağım. Kısmet olursa en az 5 yıl kullanmayı planlıyorum. Ama banlayan arkadaşa tekrar soruyorum tesbih takmakla vites körüğü yırtılması arasındaki bağlantı nedir?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 76 ~aziz~ 76

quote:

Tesbihle alakası ne onu anlamadım. Yırtan unsur tesbih mi yoksa? Ayrıca tesbih takmak kişisel tercihtir, kimi takar kimi takmaz.

çok alakası var o bölgeyi tesbih yırtar git sor servise direk tesbih kolyemı vardı burda der

• ................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TEPEE PREMİUM PACK -- 22 Ocak 2011; 21:34:30 >
  • .......................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TEPEE PREMİUM PACK -- 22 Ocak 2011; 21:35:32 >
  • ....................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TEPEE PREMİUM PACK -- 22 Ocak 2011; 21:36:17 >
  • ..............

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TEPEE PREMİUM PACK -- 22 Ocak 2011; 21:37:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TEPEE PREMİUM PACK

quote:

Aslında ben de almadan önce bu başlıkta ve diğer yerlerde sordum net bir arıza bilgisi alamadım. Ama aldıktan sonra okuduklarımla kendimi hazırlıklı hissediyorum. Vites körüğünün yırtılmasına şaşmadım örneğin. Çok ağır arıza çıkarmadığı sürece mesele yok. Ancak çok fazla da haksızlık yapılmamalı, yeni nesil kangoo ve doblo kullananlarda durum ne incelenmeli. Arıza yapıyorlar mı? işin aslı ben takırdasa da tukurdasa da kullanacağım. Kısmet olursa en az 5 yıl kullanmayı planlıyorum. Ama banlayan arkadaşa tekrar soruyorum tesbih takmakla vites körüğü yırtılması arasındaki bağlantı nedir?

Arkadaşlar cümleten merhaba

şimdi. sıradan başlayalım bu sayfanın en kıdemli üyesi ve emaneten baktığım bu konuya Rasim abi Tepee yi sattıktan sonra konu sahipsiz kaldı...

@turuncude

bu ve diğer başlıklarda sordunuzda size bu araç tümseklerde zıplatmazmı dedik veya sayfa sayfa amortisiör şikayetleri konularını hayır yokmu dedik tabiki hayır bir çok arkadaşımız bu sorunları yaşadı ve servis çözümler üretti.

vites körüğü konusunda bu şikayeti ilk sizden duyuyorum demekki istisna siz harici burada yaklaşık 100 üye ile şöyle veya böyle muhatabım hiç rastlamadım inanın.

bu 2 kardeş konuda yaklaşık 200 üstü sayfa var ve hepsi farklı detaylar içeriyor ve hepsi birer emek ürünü merak edip okuyanlar bu yeni konseptin arıza detaylarına ulaşabilir

biz yazdık cevap gelmedi bir mazeret değil burası bu modelin müşteri hizmetleri on line servisi değil bende burada çalışmıyorum

ama herşeyi paylaşıyoruz sorun söyleyelim..

alın keyfini sürün ve sorunlar çıkınca adres burası...

iyi günde hiç göremediğim insanlar meğer Tepee sahibi olmuş hayırlı olsun hoşunuza gitmiyorsa satın..

Valla bu grupta ( tepee grubu ) çoğu sayfayı okudum ama belirgin bir şikayete rastlamadım. Amortisör konusunu zaten ben hiç açmadım. bana göre bu araçta olması gereken gibi. Benim daha önceki yazdıklarımı okursanız aldığım araçtan eski aracım binek otomobildi ona rağmen ( önceki aracım 2007 corolla idi ) çok memnun kaldığımı özellikle belirttim. Hatta yukarıdaki mesajımda bile bu sorunlara hazır olduğumu da söyledim. Forumda iyiyi de konuşacağız kötüyü de. Corolladan çok çektiğim için bunda yaşanacak ufak tefek sorunları olağan karşılıyorum. Daha çok yeniyken aracım hasar alıp onarılmış da olsa ben bu aracı memnuniyetle kullanıyorum ve kullanacağım. Şuan 3500 de Allah 103500 km yi görmeyi nasip etsin bu araçta diyorum...

• ...............

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TEPEE PREMİUM PACK -- 22 Ocak 2011; 21:37:39 >
  • Ülkemiz şartlarında yol koşullarında sorunsuz araç mümkün mü? En sorunsuzu denen Toyota bile bize neler yaşattı.
  • 
Sayfa: önceki 194195196197198
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.