Şimdi Ara

Peugeot Partner Kulübü (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
430
Cevap
2
Favori
128.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba üstad, 2007 partner 1,6 HDİ araç aldım 4 ay önce,
    aracıma 10 gün önce bozuk mazot aldım euro disel kullanıyorum ilkten anlayamadım tabii?
    araç gaz yemiyor depoyu boşalttım yeni mazot aldım yaklaşık 400 km kullandım ama aracın performansı düştü..
    rampa çıkarken köpek gibi çeken araç 5. vitesle başladığım rampayı 3. vitesle zor çıkıyorum..?
    3.4,5 viteslerde 3000 deviri geçemiyorum..? çözümü nedir acaba..?
    bir ustaya gösterdim bilgisayara bağladı tam arıza tespiti için 2 gün araç burada kalsın dedi..
    turbo olabilir, egr veya hava akış sensörü yada enjeksiyonlarda olabilir diyor ..?
    ne yapmalıyım bilgisi olan yazarsa sevinirim..

ayrıca bişey daha sormak istiyorum..?
    partnerlerin fanı neden 98 veya 100 derecelere yakın açıyor !!
    88 veya 90 gibi ayarlanabilirmi acaba..?

skalkir@hotmail.com

• Partner Tepee en iyi paketi hangisi ileride pişman olmıyacagım konforlu güvenlikli yardıncı olacak arkadaşlara şimdidien teşekkür ederim..
  • Bende 2000 partner var .aracı alalı 1 ay oldu. Araba da alarm varmı yokmu bılmıyorum. Arabanın ön camının sofore gore sol alt kosesınde mavı bır ısık yanıp sonuyor . Nasıl ogrenebılırım . bi yardımcı olurmusunuz
  • MERHABA ARKADAŞLAR

2008 1,9 D PARTNER ile bende aranızdayım benide eklerseniz sevnirim

2 gün oldu aracı alalı bazı sorularım olacak cevaplarsanız sevinirim

1) 1000 km yol yaptım 270 tl yaktı çok değilmi bu değer araç yüklüydü klima açık ve ortalama 110-120 hızla)

2) yolculuk bittikten sonra fandan sürtünme sesi gelmeye başladı eğildim baktım öndeki fan sapıtmış bi şekilde dönüyo fan moturunun falan komplemi değişmesi gerekiyor yoksa sadece pervanemi değişmesi gerekiyor (mardin dargeçitteyim burda pek servis yok)

teşekkürler
  • slm arkadaşlar bende partner 2005 2.0 hdi sahibiyim artık.. :) gerçekten kaçışı ve yakıt tüketimi mükemmel en azından bana göre harika bir kaç sorum olacak ufak tefek birşeyler yapmak istiyorum mesala bu araç için spor yay nerden bulabilirim azıcık alçatmak istiyorum 3.5 ii gibi vede blowoff uyuyormu acaba tavsiyelerinizi bekliyorum saygılar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redkid06 -- 4 Kasım 2012; 21:04:03 >
  • hdi motorsa turbo vardır bloof off uyar açaltmayıda fazla abartma sonra aracı kullanmak işgence olur sana
  • quote:

Orijinalden alıntı: alper_cakan

hdi motorsa turbo vardır bloof off uyar açaltmayıda fazla abartma sonra aracı kullanmak işgence olur sana

haklısınız o sebeble en fazla yayı 3.5 cm düşünüyorum 3 cm bulursam süper olur. blow konusunda daha önce taktıran varmı turbo motor ama sonuçta dizel bir motor uydurabilirmiyiz. sıkıntım o yaptıran kullanan varmı acep.
  • quote:

Orijinalden alıntı: redkid06

quote:

Orijinalden alıntı: alper_cakan

hdi motorsa turbo vardır bloof off uyar açaltmayıda fazla abartma sonra aracı kullanmak işgence olur sana

haklısınız o sebeble en fazla yayı 3.5 cm düşünüyorum 3 cm bulursam süper olur. blow konusunda daha önce taktıran varmı turbo motor ama sonuçta dizel bir motor uydurabilirmiyiz. sıkıntım o yaptıran kullanan varmı acep.

bloof offun ne bir sıkınıtısı olur nede bir yararı sadece ses çıkarmaya yarar. tek eksi tarafı sesi duymak için motoru biraz devirlendirmen lazım otomatikmen yakıt tüketiminin artışı demektir yayıda önleri kestir arkaları torsiyondan alçat sanayide 200 lira çözersin yay bulmak sıkıntı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alper_cakan -- 6 Kasım 2012; 2:35:22 >

• Dizel araçta fazla yarar peşinde değilim blow sesi çıksın yeter orjinal olarak yay bulursam yay takarim ama orjinalligi bozmam kestirme işinin dönüşü sıkıntı olur istediğim zaman spor yaylar istediğim zaman orjinal yaylar olacakki anlamı olsun..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://www.youtube.com/watch?v=3PYVaJTWg1Y izleyin fikir edinin arkadaşlar öndeki tamponda bulunan eklenti gerçekten müthiş ankara içinde bunu yapabilecek firma varmı.?
    birde yan basamak yaptıran arkadaşlar maliyetti ne tutuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: redkid06

Dizel araçta fazla yarar peşinde değilim blow sesi çıksın yeter orjinal olarak yay bulursam yay takarim ama orjinalligi bozmam kestirme işinin dönüşü sıkıntı olur istediğim zaman spor yaylar istediğim zaman orjinal yaylar olacakki anlamı olsun..

elektronik blow-off isinizi görecektir hem maliyeti az olur hem de istediginiz sesi daha raht alırsınız.
  • arkadaslar aracımıza ozel olarak yaptırdıgımız arka koruma demirini satıyorum satmamızın sebebi aracımızın 1 sene önce perte cıkmması yüzünden. Görmek isteyen arkadaslar is yerimize gelip görebilir , cayımızı da icer sohbet ederiz. ilan sayfası
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-minivan-van-has-oto-kromaj-ozel-yapim-arka-korkuluk-92769193/detay/

isteyen olursa aracın üzerindeki fotografını da koyabilirim
  • arkadaşlar cam ve kapı olayını anlayamadım yeni aldığım araçta çift sürgü koltuk ve camlar orjinal ama ruhsatta cinsi kamyonet-kapalı kasa vede tipi partner kombi van olarak geçiyor noter yanlış yazmış olabilirmi.. yada bu şekildemi olması gerekiyor.
  • bursa dan selamlar arkadaşlar bende bir partner ciyim aracım 2000 model 71 bg 192,000 km sıfır almıştık aracı hala kullanmaktayız bi kaç parçası boyalı sadece yeterki bakımını zamanında yaptır ömür boyu arabalık yapar.
  • bir yanlışlık yok kardeş o şekilde garip bir uygulama var benimkide çift sürgülü kapalı kasa kamyonet olarak geçiyor

bu arada bugun anahtarınıda sustalıya çevirdim tam oturmuyor ama rahatsız edicide bir görüntüsü yok benim çok hoşuma gitti

(partner 2008 1,9 d)
  • quote:

Orijinalden alıntı: unbreakabl

bir yanlışlık yok kardeş o şekilde garip bir uygulama var benimkide çift sürgülü kapalı kasa kamyonet olarak geçiyor

bu arada bugun anahtarınıda sustalıya çevirdim tam oturmuyor ama rahatsız edicide bir görüntüsü yok benim çok hoşuma gitti

(partner 2008 1,9 d)

uygulamanızın fotografını cekio koyarsanız yaptırmak isteyen üyelerimize yardımcı olmus olursunuz
  • en kısa sürede koyacağım
  • biraz geç oldu ama resim çekebildim
    sustalı anahtarlık 23 tl
    önce bi anahtarcıda yeni anahtarın ucunu açtırıyoruz 5 tl

sonrası resimlerde sıralı şekilde çipe dikkat edin yeni kumanda kabına mutlaka aktarın resimlerde işaretli çip yeni kumanda kabına dik pozisyonda koyun zaten yeri var arkasınada bi kürdan sıkıştırınki oynamasın (2 ve 3 nolu resimler)

önemli not:
    anahtarın ucunu yaptırdıktan sonra kontak ve depo kapağı için deneyin benimki kontağı açıyo ama depo kapağını açmadı muhtemelen taşlamayı eksik yaptılar tekrar taşlatcam

Peugeot Partner Kulübü

Peugeot Partner Kulübü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unbreakabl -- 15 Aralık 2012; 7:35:09 >

• arkadaşlar selam... 2003 partner 1.4 benzin-lpg hususi otomobil aracımla aranıza katılmış bulunuyorum....

ruhsat bilgilerine gelince noterde karışıklık yapılmış olabilir. mesela benimkini dizel diye yazmışlar tescil esnasında düzelttim, dosyasından kontrol edip düzelttiler.. sizin aracında kamyonet yazması şüpheli ise, aracın tescildeki dosyasında fabrika çıkış belgelerinde yazan bilgileri kontrol ettirin. kamyonet ile hususi oto arasında muazzam fark var, her yıl muayene, yüksek vergi, k belgesi, kar lastiği vs... vs... benim böyle dertlerim yok çok şükür, çünkü partnerim hususi oto..
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.