Şimdi Ara

Peugeot Motoru?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
40
Cevap
0
Favori
6.469
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşalar motordan anladığını sandığım bir arkadaşım bana Peugeotun şehir içi için ideal olduğunu yani dur kalk anlamında tabi işte ivmelenmesi filan iyiymiş ama uzun yola ("İstanbul-Ağrı-İstanbul" gibi) pek dayanıklı bir motora sahip değilmiş bir süre sonra bayılıyormuş uzun ve aralıksız kullanımda. Aynı yolda bir Renault ile bir Opel, Hyundai, ... ile tabi aynı seviyedeki modelleri ile kapışamazmış motor bakımından uzun yolda.
    Bukanı bana biraz garip geldi sizin aranızda Peugeot kullanan ya da motorunu iyi bilen varsa ve beni bu konuda aydınlatırsa sevinirim. Teşekkürler.

• valla ivmelenmesi konusunda arkadaşına katılıyorum. allaha şükür şimdiye kadar hiç selektör-korna yaptırtmadık taksici-dolmuşçulara ışıklarda beklerken bunun dışında arabayla en uzak edirneye gidip geldim(yaklaşık 2-3 saatlik bir yol). Yolda mola vermedim, ağustos ayıydı ve ortalam 120-130 kilometreyle gittik. gözüm özellikle hararet göstergesindeydi fakat 90'dan yukarı hiç çıkmadı. sanmam böyle bir sorun olacağını.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jordan Collier

valla ivmelenmesi konusunda arkadaşına katılıyorum. allaha şükür şimdiye kadar hiç selektör-korna yaptırtmadık taksici-dolmuşçulara ışıklarda beklerken bunun dışında arabayla en uzak edirneye gidip geldim(yaklaşık 2-3 saatlik bir yol). Yolda mola vermedim, ağustos ayıydı ve ortalam 120-130 kilometreyle gittik. gözüm özellikle hararet göstergesindeydi fakat 90'dan yukarı hiç çıkmadı. sanmam böyle bir sorun olacağını.
    Olabilir

Renault un tek sevdiğim özelliği motorlarını kendisi üretmesi.

Ama üretim kalitesini artırması gerek citti ölçüde bi VW seviyesine getirirse üretim kalitesini çok çok iyi olacak.

bide adamlar bi laguna üretiyo allahım kim alır o arabayı aşırı sportif çizgiler yapmaya çalışmışlar hiç güzel değil .

Megane HB içini çift renk felan yapsalar birazdaha kaliteli üretime gitseler mazda 3 gibi çok felaket araba olacak.

Fiat da arabalarını çok gelişmeleri var.

Uzun yol arabalrın sınandığı kalitesinin sınandığı yerdir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reanimate -- 22 Kasım 2005, 20:37:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Reanimate

Olabilir

Renault un tek sevdiğim özelliği motorlarını kendisi üretmesi.

Ama üretim kalitesini artırması gerek citti ölçüde bi VW seviyesine getirirse üretim kalitesini çok çok iyi olacak.

bide adamlar bi laguna üretiyo allahım kim alır o arabayı aşırı sportif çizgiler yapmaya çalışmışlar hiç güzel değil .

Megane HB içini çift renk felan yapsalar birazdaha kaliteli üretime gitseler mazda 3 gibi çok felaket araba olacak.

Fiat da arabalarını çok gelişmeleri var.

Uzun yol arabalrın sınandığı kalitesinin sınandığı yerdir..

Alıntıları Göster
    Hmmm teşekkürler arkadaşlar. Sanırım modele ve kullanana göre değişiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: .C.O.

Hmmm teşekkürler arkadaşlar. Sanırım modele ve kullanana göre değişiyor.

Alıntıları Göster
    bana kalırsa pejo gibi kalitesini dünyaya ispat etmiş bir firmanın böyle abuk kabul edeceğim bir iddiaya muhatap edilmesi bile abes olmuş.. olur mu hiç öyle şey ya, bu kadar kullanan adam var piyasada, hangisinden duydunuz böyle birşey... ben kullanıyorum, kıytırık bir 206 hem de... yok öyle bir durumu...

-sevmiyorum pejoyu ayrı konu. hatta arkadaş ortamında konusu açılınca benim araba demiyorum, "pejo" diyorum.. araba demiş olmamak için-

• quote:

Orijinalden alıntı: __SaDRaZaM__

bana kalırsa pejo gibi kalitesini dünyaya ispat etmiş bir firmanın böyle abuk kabul edeceğim bir iddiaya muhatap edilmesi bile abes olmuş.. olur mu hiç öyle şey ya, bu kadar kullanan adam var piyasada, hangisinden duydunuz böyle birşey... ben kullanıyorum, kıytırık bir 206 hem de... yok öyle bir durumu...

-sevmiyorum pejoyu ayrı konu. hatta arkadaş ortamında konusu açılınca benim araba demiyorum, "pejo" diyorum.. araba demiş olmamak için-

Alıntıları Göster
    her söylenene inanma uzun yolda falan bişey olmaz uzun yol araçların iştahını açar

bi arkadaş balıkesirden erzurum horasana defalarca gitti geldi sorun yaşasaydı söylerdi

• quote:

Orijinalden alıntı: lokosit

her söylenene inanma uzun yolda falan bişey olmaz uzun yol araçların iştahını açar

bi arkadaş balıkesirden erzurum horasana defalarca gitti geldi sorun yaşasaydı söylerdi

Alıntıları Göster
    peugeot kötü motor kullanırmı yaw saçma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: okyaypay

peugeot kötü motor kullanırmı yaw saçma.

Alıntıları Göster
    halt etmiş arkadaşın. motordan anladığını sanıyordun ya. anlamadığı konusunda emin olabilirsin. bence ipiyle kuyuya inme.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aya

halt etmiş arkadaşın. motordan anladığını sanıyordun ya. anlamadığı konusunda emin olabilirsin. bence ipiyle kuyuya inme.

Alıntıları Göster
    ya bir dostum bana mevcut palio 1.2 si ile memleketine gidip gidemeyeceğini sordu.. ailesi ile ve yüklü imiş. güvenememiş falan..
    dedim nereye... dedi kars...

dedim git, çok rahat gidersin. yokuşlarda sıkışırsan vites inmeye erinme... sıkıntın olmaz.

nitekim gitti geldi, tek sorun olmadı, ben yolda kalırım diyordum ama birşey olmadı, 3 şoför kullandık dedi.. benzinlik hariç durmamışlar.

ne diyeyim, 1200 cc palio bile rahatça gidip geliyor, pejo gidemezse çok ama çok ayıp.

haftasonu eskişehire gideceğim, elimi değip geri geleceğim desem yeri var, 10 dk falan duracağım... size 206 nın sonucunu söylerim :D

• quote:

Orijinalden alıntı: __SaDRaZaM__

ya bir dostum bana mevcut palio 1.2 si ile memleketine gidip gidemeyeceğini sordu.. ailesi ile ve yüklü imiş. güvenememiş falan..
    dedim nereye... dedi kars...

dedim git, çok rahat gidersin. yokuşlarda sıkışırsan vites inmeye erinme... sıkıntın olmaz.

nitekim gitti geldi, tek sorun olmadı, ben yolda kalırım diyordum ama birşey olmadı, 3 şoför kullandık dedi.. benzinlik hariç durmamışlar.

ne diyeyim, 1200 cc palio bile rahatça gidip geliyor, pejo gidemezse çok ama çok ayıp.

haftasonu eskişehire gideceğim, elimi değip geri geleceğim desem yeri var, 10 dk falan duracağım... size 206 nın sonucunu söylerim :D

Alıntıları Göster
    yaklaşık 6 sene kadar 98 model 406 kullandık birçok elektronik sorun çıkarsada motor konusunda gerçekten çok iyi olduğunu sölemek isterim...

ve birçok modellinde Pejp gerçekten seriliği ile dikkat çekiyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: infinite

yaklaşık 6 sene kadar 98 model 406 kullandık birçok elektronik sorun çıkarsada motor konusunda gerçekten çok iyi olduğunu sölemek isterim...

ve birçok modellinde Pejp gerçekten seriliği ile dikkat çekiyor...

Alıntıları Göster
    yaf nolacak bakımını yaptıktan sonra murat 124 bile gider gelir
  • quote:

Orijinalden alıntı: lokosit

yaf nolacak bakımını yaptıktan sonra murat 124 bile gider gelir

Alıntıları Göster
    ben 600km yolu tapa gaz 91 model 700 cc 24 beygir motorlu fiat 126 bis le gittim geldim sabuncu belini tırmandım :)
  • Arkadaşın saçmalamış.Motor bir makinadır ve uzun yolda bayılma diye bir tabi kullanılamaz.Ölçülen güç ve tork eğrisi takibinde fiziksel olarak ne marka olsun görevini yerine getirir.Motor sadece döndüğünden yolun uzun veya kısa olmasının hiçbir etkisi olmaz.Uzun yola çıkınca güç kaybı gibi bir arıza dünya otomotiv tarihinde duyulmuş görülmüş arıza değildir.
    quote:

Orjinalden alıntı: .C.O.

Arkadaşalar motordan anladığını sandığım bir arkadaşım bana Peugeotun şehir içi için ideal olduğunu yani dur kalk anlamında tabi işte ivmelenmesi filan iyiymiş ama uzun yola ("İstanbul-Ağrı-İstanbul" gibi) pek dayanıklı bir motora sahip değilmiş bir süre sonra bayılıyormuş uzun ve aralıksız kullanımda. Aynı yolda bir Renault ile bir Opel, Hyundai, ... ile tabi aynı seviyedeki modelleri ile kapışamazmış motor bakımından uzun yolda.
    Bukanı bana biraz garip geldi sizin aranızda Peugeot kullanan ya da motorunu iyi bilen varsa ve beni bu konuda aydınlatırsa sevinirim. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi steadyrockin -- 23 Kasım 2005, 13:20:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: steadyrockin

Arkadaşın saçmalamış.Motor bir makinadır ve uzun yolda bayılma diye bir tabi kullanılamaz.Ölçülen güç ve tork eğrisi takibinde fiziksel olarak ne marka olsun görevini yerine getirir.Motor sadece döndüğünden yolun uzun veya kısa olmasının hiçbir etkisi olmaz.Uzun yola çıkınca güç kaybı gibi bir arıza dünya otomotiv tarihinde duyulmuş görülmüş arıza değildir.
    quote:

Orjinalden alıntı: .C.O.

Arkadaşalar motordan anladığını sandığım bir arkadaşım bana Peugeotun şehir içi için ideal olduğunu yani dur kalk anlamında tabi işte ivmelenmesi filan iyiymiş ama uzun yola ("İstanbul-Ağrı-İstanbul" gibi) pek dayanıklı bir motora sahip değilmiş bir süre sonra bayılıyormuş uzun ve aralıksız kullanımda. Aynı yolda bir Renault ile bir Opel, Hyundai, ... ile tabi aynı seviyedeki modelleri ile kapışamazmış motor bakımından uzun yolda.
    407 uzun yolda problemsiz

• quote:

Orijinalden alıntı: ankaralı33

407 uzun yolda problemsiz

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar tekrar teşekkür ederim, buradan anlaşılan ben direk tufaya geldim ya da yanlış anladım. Bu kadar kişi aynı şeyi yazarsa bu doğru bir bilgiye ispattır. Arkadaşla bir daha konuşsam iyi olacak bu konu üzerine. Bakalım belki farklı anlamışımdır(?).
  • quote:

Orijinalden alıntı: .C.O.

Arkadaşlar tekrar teşekkür ederim, buradan anlaşılan ben direk tufaya geldim ya da yanlış anladım. Bu kadar kişi aynı şeyi yazarsa bu doğru bir bilgiye ispattır. Arkadaşla bir daha konuşsam iyi olacak bu konu üzerine. Bakalım belki farklı anlamışımdır(?).

Alıntıları Göster
    tabi uzun yolda onemli olan arabanın motorunu iyi sogutman hararet yaptırmaman yeterli
  • quote:

Orijinalden alıntı: jamaica

tabi uzun yolda onemli olan arabanın motorunu iyi sogutman hararet yaptırmaman yeterli

Alıntıları Göster
    yahu uzun yol olsun kısa yol olsun arabayı normal şartlarda kullandıktan sonra niye hararet yapsın bi problemi de yoksa. ha yok problem varsa bunu da tutup uzun yolla ilişkilendirmek hiç mantıklı değil. yol uzun da olsa kısa da olsa soğutmada problem varsa araba hararet yapar. hararet de uzun yolda da aynıdır şehir içinde de...

kaldıki uzun yolda zorlanmayan bi araba için hararet ihtimali daha düşüktür. önden rüzgar aldığı için ve araç hareket halinde ve sürekli şehir içine göre daha yüksek hızda olduğu için radyatördeki su daha rahat soğur. tabi motor da...

yani bu hararet mevzusu üstüne çok gitmişsiniz de söylemek istedim...

• quote:

Orijinalden alıntı: aya

yahu uzun yol olsun kısa yol olsun arabayı normal şartlarda kullandıktan sonra niye hararet yapsın bi problemi de yoksa. ha yok problem varsa bunu da tutup uzun yolla ilişkilendirmek hiç mantıklı değil. yol uzun da olsa kısa da olsa soğutmada problem varsa araba hararet yapar. hararet de uzun yolda da aynıdır şehir içinde de...

kaldıki uzun yolda zorlanmayan bi araba için hararet ihtimali daha düşüktür. önden rüzgar aldığı için ve araç hareket halinde ve sürekli şehir içine göre daha yüksek hızda olduğu için radyatördeki su daha rahat soğur. tabi motor da...

yani bu hararet mevzusu üstüne çok gitmişsiniz de söylemek istedim...

Alıntıları Göster
    benim 206 gtim var ankara istanbul arası 2 saat 18 dakika sürüyor hararet artmıyor bile performansıda düşmüyor

• quote:

Orijinalden alıntı: kuds

benim 206 gtim var ankara istanbul arası 2 saat 18 dakika sürüyor hararet artmıyor bile performansıda düşmüyor

Alıntıları Göster
    hararetten demedim koşullarda motor arıza çıkarma olayı fransız arabaları pek sağlam değiller bu bulindik bişe.Adi demiyorum ama rakiplerinden iyi değiller.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reanimate

hararetten demedim koşullarda motor arıza çıkarma olayı fransız arabaları pek sağlam değiller bu bulindik bişe.Adi demiyorum ama rakiplerinden iyi değiller.

Alıntıları Göster
    kim demişse halt etmiş..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.