Şimdi Ara

Peugeot Moped Yağ/Benzin oranı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15
Cevap
0
Favori
12.860
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Peugeot mopedim var. Galiba 50 cc geçen sene benzine yağı belli bi oranda döküyordum. İki saat oranlardım motorda arıza çıkmasın diye ben şimdi bu oranı unuttum. Bu oran neydi yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
    Not: Arkadaşlar bazı sitelerde araştırdım kimisi 1:20 kimisi 1:50 demiş. Lütfen siz yardımcı olun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gençüye -- 22 Mart 2015; 10:19:00 >

• arkadaşlar hiç bilen yok mu?
  • 1/30-40 Arasında olsun korkma.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gençüye

Peugeot mopedim var. Galiba 50 cc geçen sene benzine yağı belli bi oranda döküyordum. İki saat oranlardım motorda arıza çıkmasın diye ben şimdi bu oranı unuttum. Bu oran neydi yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
    Not: Arkadaşlar bazı sitelerde araştırdım kimisi 1:20 kimisi 1:50 demiş. Lütfen siz yardımcı olun İşte motorum.
     Peugeot Moped Yağ/Benzin oranı
    Edit: hacı dedem zamanında bunu sıfır almış. Vay hacıdedem vay.

Kardeşim oranı tutturduysan bana da söyler misin benim de lastik patlamıştı 3 4 aydır binmiyorum ben de bir de başına geldiyse lastiği nerden bulabilirim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Bir litre benzine iki kapaktır. Yada 40 gram..
  • 50'de bir veya %2 veya 98 gram benzine 2 gram yağ

Daha çok yağ koysan da olur amma benzinin oktanını ve dolayısıyla performansı düşürürsün.

"...fuel-to-oil ratio ranging from 16:1(%6,25) to as low as 100:1(%1)"
    http://en.wikipedia.org/wiki/Two-stroke_oil
  • quote:

Orijinalden alıntı: arda4

50'de bir veya %2 veya 98 gram benzine 2 gram yağ

Daha çok yağ koysan da olur amma benzinin oktanını ve dolayısıyla performansı düşürürsün.

"...fuel-to-oil ratio ranging from 16:1(%6,25) to as low as 100:1(%1)"
    http://en.wikipedia.org/wiki/Two-stroke_oil

Deli duman atıyor..

• koyduğun benzinin %5i yağ katılması lazım diye hatırlıyorum
    1lt ye 50 ml
    bende kullandım emektar 103 hala duruyorda yatışta
  • iki zamanlı motorlarda markalara gore deyisiklik gostersede kesinlikle ikizamanlı motoryagı kullanılmalı ve oran 1/25-30 arasıdır bu olcu herseferinde aynı aynı oranda sıfırdan olmalıdır yanı yarımdepo benzinin üzerine benzinalırsanız depoya goredeyil aldıgınız litreye gore hesaplanır bu oranda kücük oynamalar olabilir 1/20-35 oranlarında yagoranı azalırsa motorun performansı artar ama yalama azoldugu icin motora zarar verir yag oranı cok olursa performans düser ve ekzos duman atar bir süre sonra buji yalanacagından motor stop eder ve calısmaz ikizamanlı motor kullanan arkadasların yedek buji bulundurması iyi olur
  • DİKKAT: Motor 2 zamanlı olduğu için yakıt olarak yağ ve benzin karışımı kullanılmaktadır. Kullanılacak yağ kesinlikle ve sadece iki zamanlı motor yağı olmalıdır. Hatalı ve eksik yağ kullanımından oluşan hasarlar garanti dâhilinde değerlendirilmez. Uzun süre beklemiş bozuk, bayat benzin ve yakıt karışımları ile alkol katkılı benzinler makineye zarar verir. Bu bakımdan yakıtın hazırlanması konusunda satıcı ve servislere mutlaka danışın.
    Yakıtınızı yalnız temiz kaplara boşaltın veya benzin deposu olarak kullanılmak için üretilmiş kaplar ve doğru bir ölçek kullanın. Yakıtın hazırlanmasında kesinlikle süper benzin ya da piyasa adıyla bio yakıtlar kullanmayın. Karışımda sadece normal kurşunsuz benzin kullanılmalıdır. 2 Zamanlı yağ üreticisinin yönergesinde belirtilen karışım oranına uygun miktarda yağ ve benzin karışımını hazırlayın. (Örneğin üzerinde “1:50” ibaresi bulunan bir 2 zamanlı motor yağının gerekli karışım oranı 100 ölçek benzin için 2 ölçek yağın karıştırılması olarak açıklanabilir. Yani 5 Lt. Benzine 100 ml. iki zamanlı motor yağı karıştırılması uygun görülmektedir. (Makine ilk kez çalıştırılıyor ise bu oranı 5 litre benzin için 200 ml olarak düzenlemekte fayda olacaktır.) Benzer şekilde, piyasada yaygınlıkla satılan bir kısım 2 zamanlı motor yağları üzerinde “1:20” ibaresi bulunanlar için önerilen oran 5 litre benzin için 250 ml 2 zamanlı motor yağı karıştırılmasıdır. (ilk çalıştırmada 350 ml) Karışımı belirtilen oranda hazırladıktan sonra bidonu içindeki yağ ve benzinin birbirlerine tam olarak karıştığından emin olana dek iyice çalkalayın. Süzgeçli bir huni yardımı ile karışımı makinenin yakıt deposuna doldurun.
    Önemli Not: Yakıt yağ karışımını kesinlikle yakıt deposu içinde hazırlamayın. 3-4 günden fazla kullanılmadan bekleyen makinenin deposunda bekletilen yakıt karışımdaki yağ ve benzin ayrışacağından, yakıt kesinlikle depo dışına çıkartılıp çalkalanmadan makine çalıştırılmamalıdır. Uzun süre beklemiş bozuk, bayat benzin ve yakıt karışımları ile alkol katkılı benzinler makineye zarar verir. Lütfen güvenilir marka yağ ve benzin kullanın. Aksi takdirde motorunuzda yüksek tamir maliyetli hasarlar oluşabilir

satın alınan ikizamanlı motor yagına gorede ölcüde deyisiklik olabilyor oyuzden ikizamanlı motoryagı alın onların üzerinde olcü verilir

• Yağı bol koymakta fayda var. Ben genelde 1 litreye 100 ml koyuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ömerim55

Yağı bol koymakta fayda var. Ben genelde 1 litreye 100 ml koyuyorum.

çekiş düşer, siyah duman atar motor.

• 1:50

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 litreye 40 gram atılması önerilir,fazlası bujiyi yağlar ve motor bağırır gitmez

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.