Şimdi Ara

==> PEUGEOT 508 Hakkında Herşey <== (601. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
12.606
Cevap
137
Favori
1.295.669
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 599600601602603
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Triger seti için hangi km de değiştirilmesi gerekiyor diyorlar? Bir de 2011 ve 2012 ilk üretimlerde triger problemi varmış sanıyorum, sonrakilerde iyileştirme yapılmış diye okumuştum, bilginiz var mı?
  • @immortal @ kullanıcısına yanıt
    Kitapçığında ve servis değişim periyodunda 180.000 km yada 10 sene olarak belirtilir. Bana göre daha önce değiştirmenin de hiç bir mantığı yok. Zaten arge çalışmaları yapılırken emin olun min 200.000 km test edilip daha güvenli olan km ler baz alınıyordur.

2011-2012 modellerin triger problemi olduğunu duymadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MAD MAX kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkürler. Triger sorun çıkarmadan önce bir belirti gösterir mi yoksa bir anda mı gider?

Ses olarak filan bir belirti duyamazsınız ama kayış gözle kontrol edildiğinde yıpranma, çatlak görünür.

• quote:

Orijinalden alıntı: @immortal

Triger seti için hangi km de değiştirilmesi gerekiyor diyorlar? Bir de 2011 ve 2012 ilk üretimlerde triger problemi varmış sanıyorum, sonrakilerde iyileştirme yapılmış diye okumuştum, bilginiz var mı?
    180.000 Km gerçekten çok iyi bir rakam.

Ancak gerçekte o kadar gidene rastlamadım. Genellikle araç su eksiltmeye başlıyor. Devirdaim pompasının kenarından hafif hafif su kaçırıyor.

Bu da genellikle 120 bin km sonrası başlıyor. Bu da çok iyi bir kullanım süresi.

Triger seti değişiminde devirdaim değişikliğiyle birlikte yapıldığı için su kaçırma olayı gözlenince ikisi bir arada değiştirilmiş oluyor.

Aracınızı suyunu 100 bin Km den sonra kontrol etmenizi ve eksiltme başlamışsa değişiklik için hazırlıklı olmanızı öneririm.
  • anahtarsiz giris olan 508'lerde;aractan ciktigimizda hic bir tusa veya kapi koluna dokunmadan aractan uzaklastigimizda aracin kendini kitlemesi programlanabilir mi? boyle bisey yaptiran var mi? arkadasta civic var onun sistemi dedigim gibi calisiyor mesela

Böyle saçmalıkları kimler, neden uyduruyor anlamış değilim.
  • rtal kullanıcısına yanıt
    Saçmalık değil, servis te ücretsiz triger seti değiştirenlerden bu forumda paylaşımda bulunan arkadaşlar olmuştu.

• Merhaba
    RT6 2.86 versiyon güncellemesi + tema konusunda ankarada yardımcı olabilirim. 508 ,308 , 3008 rt6 modellerinde

==> PEUGEOT 508 Hakkında Herşey <====> PEUGEOT 508 Hakkında Herşey <====> PEUGEOT 508 Hakkında Herşey <====> PEUGEOT 508 Hakkında Herşey <==

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali_ins4548 -- 7 Nisan 2019; 9:8:20 >
  • ali_ins4548 A kullanıcısına yanıt
    2.86 ya geçiş sonrası hata iyileştirmesi gibi durumlar var mıdır? Mesela benim cihazda bazen usb okumama problemi oluşuyor ama yazılımsal bir problem var. Versiyon yükseltmesi ile bu problem gider mi diye merak ediyorum.
  • 2016 modelde Access ile Business arasındaki koltuk döşeme rengi ve dashboard rengi dışında başka bir fark var mı? Bilgisi olan ?
  • 164 bin km'de shellden yakıt aldıktan hemen sonra "partikül katkı sıvısı az tamir ettirin" uyarısı verdi. 1 gün sonra sıvı eklendi, arıza giderildi. çok masraflı değil neyse ki ve 150 bin km daha gider dendi, araştıran olursa diye bilgi amaçlı yazmış olayım.
  • Arkadaşlar 50-60 bin km de bir kaç tane JBL ve sunroof lu 508 bakıyorum otomatik olmak şartı ile. Aracın sıkıntıları oluyor mu üzer mi beni ve Auto6R şanzıman çok üzer mi masraf çıkarır mı ? Şuan LPG li Honda civic aracım var CVT şanzıman araba bana hiç kaliteli gelmiyor nedense bu yüzden değiştiricem ve birazda kuçulmeye gidicem maddi açıdan pişman olur muyum ? Birde bu JBL opsiyonun avantajı ne bass falan mı var ?
  • yuzi_35 kullanıcısına yanıt
    508 ve civic cok farkli araclar. 508 auto6r i hali hazirda kullanan ; civic fb7 yi sahibi olarak 1 yil kullanmis, fc5 civic i de uzun uzun kullanmis biri olarak 508 total bakimdan civicten cok onde bi arac. Auto6r in saglamligindan supheniz olmasin, kullanim karakterini ogrenince gayet isgoren bi sanziman. 508 in yetkili servis bakimlarida 15 bin km de bir yapilir ve 10 bin km de bir bakim isteyen hondadan yariya yariya ucuzdur.hondaya pahali servis fiyatlari yuzundende ayri kizginim.hayirdir bmw ile falan kalite ve prestijde yarisiyorda biz mi kacirdik olayi ? Temiz bi 508 bulun bakin keyfinize bence. Biri c segmenti biri , d ve e segmenti arasina (407 ve 607 modellerinin yerini alsin , her 2 segmentede hitap etsin diye gelistirilmistir 508)konumlanmis bir arac her seyden once segment farki var.

Edit: benim aracta jbl yok.aracim active x paket .aracimda sunroof, bixenon, navigasyon , elektrkli park freni ve keyless go, elektrikli koltuklar var.jbl i kullanmadigim icin bilemiyorum. Jbl olanlarda amfi ve subwoofer var bildigim kadariyla. Standart 508 muzik sistemi standart civic muzik sisteminden iyi bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kürşat alp -- 13 Nisan 2019; 0:38:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kürşat alp

508 ve civic cok farkli araclar. 508 auto6r i hali hazirda kullanan ; civic fb7 yi sahibi olarak 1 yil kullanmis, fc5 civic i de uzun uzun kullanmis biri olarak 508 total bakimdan civicten cok onde bi arac. Auto6r in saglamligindan supheniz olmasin, kullanim karakterini ogrenince gayet isgoren bi sanziman. 508 in yetkili servis bakimlarida 15 bin km de bir yapilir ve 10 bin km de bir bakim isteyen hondadan yariya yariya ucuzdur.hondaya pahali servis fiyatlari yuzundende ayri kizginim.hayirdir bmw ile falan kalite ve prestijde yarisiyorda biz mi kacirdik olayi ? Temiz bi 508 bulun bakin keyfinize bence. Biri c segmenti biri , d ve e segmenti arasina (407 ve 607 modellerinin yerini alsin , her 2 segmentede hitap etsin diye gelistirilmistir 508)konumlanmis bir arac her seyden once segment farki var.

Edit: benim aracta jbl yok.aracim active x paket .aracimda sunroof, bixenon, navigasyon , elektrkli park freni ve keyless go, elektrikli koltuklar var.jbl i kullanmadigim icin bilemiyorum. Jbl olanlarda amfi ve subwoofer var bildigim kadariyla. Standart 508 muzik sistemi standart civic muzik sisteminden iyi bu arada.
    Cevap için teşekkür ederim hem aynı benim gibi sizde Honda kullanmıs birisiniz dahada iyi oldu bu. Ve segment kalite olarak farkındayım zaten 508 in kalitesinin Hondada olmayan çogu şey var araçta servis konusunda haklısınız aşırı kazık Honda servisleri bu yüzden dışardan yaptırdım son bakımı.Sanırım bu yaz değişim yapıcam f/p acısında cebime para kalıcak bu kalite araç için iyi tercih olucagını dusunuyorum tek sıkıntım auto6r şanzıman CVT benziyor mu çunku CVT de çok harika bir sanzıman değil tam şehir içi sakin kullanımlık çok fazla otomatik araç kullandıgımdan (DSG-ZF-POWERSHİFT-CVT-EDC) pişman olmaktan korkuyorum 508 aldıktan sonra yeni kasayada param yetmıyor çok yuksek fiyatları temizi az km li 140 bin tl den başlıyor. Birde KM sorunu oluyor mu araçlarda sorun çıkarırmı yüksek KM alsam yoksa dediğim 40-50 Bin KM ler ideal mi ?
  • Bende de fb7 civic var, ben de 508 bakıyorum.

benim arac 42 bin km de rutin bakim disinda masraf acmadi.yuksek kmlerde baski balata degisim masrafi(3500 /4000 tl) olabilir.onun disinda kronik ariza veren bir durumu yok aracin.bu benim 2.auto6r li aracim. alisirsaniz seversiniz. alismakla alakali, ilkin bi test edin.

• quote:

Orijinalden alıntı: false6

Bende de fb7 civic var, ben de 508 bakıyorum.
    siz bulabildniz mi yada geçmeye kararlımısınız ?
    Benim kriterlere göre pek bulamadım. 2016'nın üstü yok zaten malum 2017 veya 2018, gördüğüm kadarıyla da km'si düşük olanların fiyatlar uçmuş ve çok yavaş gidiyor. Bakınıyorum arada göz ucuyla ama pek olacağı yok gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: false6

Benim kriterlere göre pek bulamadım. 2016'nın üstü yok zaten malum 2017 veya 2018, gördüğüm kadarıyla da km'si düşük olanların fiyatlar uçmuş ve çok yavaş gidiyor. Bakınıyorum arada göz ucuyla ama pek olacağı yok gibi.
    Bende 2013 model bakıyorum çunku 2015-2017 modeller hem uçuk hem km çok yuksek sanırım araçtan hiç inmiyorlar. Az km li bir kaç tane 2013 model buldum ama çok fazla kararsızım model düşürdüğüm için ileride pişman olurmuyum bilemiyorum.
  • 
Sayfa: önceki 599600601602603
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.