Şimdi Ara

==> PEUGEOT 508 Hakkında Herşey <== (594. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (2 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil
5 sn
12.609
Cevap
137
Favori
1.300.339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 592593594595596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

yaklaşık on gündür 2011 2012 model 1.6 vti 120 hp motorlu 508'in yakıt tüketimi ile ilgili kullanıcı paylaşımı arıyorum fakat bir türlü bulamadım. Ciddi bir şekilde almayı düşünüyorum bu aracı.

Forumda sayfalarca yazı okudum ama tüketim değerlerine rastlayamadım.

Bu aracın şehir içi 100 km.de benzin tüketimi kaç lt.dir ve lpg uyumu nasıldır ?

Bilen üyeler yardımcı olursa çok makbule geçecek.

Saygılar
  • sabahattin ali S kullanıcısına yanıt
    Pm ile cevaplandi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ardadaşlar 2012-13 model ekranlı olan paket kaç bine kadar alınır sizce? İstediğim rakamlara 200bin km üzeri araçlar buldum. Yılda 15 bin km yapıyorum ama arabanın son kullanıcısı da olmak istemem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • herkese selamlar,

2015 e-hdi access araç sahibiyim, arabamdan genel olarak memnunum. ancak multimedia bluetooth sistemini beğenmiyorum ve sorunlu buluyorum. son olarak geçen hafta 45.000 bakımı için yetkili servise gittiğimde, yeni güncellemesi varsa bu smeg sisteminin güncellenmesini talep ettim. fransadan güncelleme şifresi fln diyerek bana 150 tlye patlayacağını söylediler, güncellemeyle nelerin ekleneceğini ya da düzeleceği bilgisi de veremediler. kızdım yaptırmadım. cep telefonuma indirdiğim mypeugeot uygulamasını kullanamıyorum. belki mevcut güncelleme bunu düzeltebilirdi. Aracın mevcut sistem versionu SMEG5.42.B.R4 (25.11.2016) İnterrnette biraz araştırma yaptım. Güncelleme dosyasına fln ulaşamadım.

1. Güncelleme konusunda yardımcı olabilir misiniz?

2. 2.200 Tl. civarında androidli Navimex sistemi var. bu sistemin aracın sistemiyle uyumluluğu konusunda tecrübesi olan var mı? önerir misiniz?

teşekkürler

• serinkan S kullanıcısına yanıt
    Biraz araştırınca internette smeg+ için son seviye yazılımın 5.43.A.R2 olduğunu gördüm. Size uyar mı bilmiyorum!!!

https://www.gpspower.net/peugeot-citroen/336981-firmwares-smeg-70.html

Kullanıcı: jestosebno, 22nd June 2018, 08:59 PM

Latest firmware for smeg+ is 5.43.A.R2.
  • smeg+ navigasyonlu modeli herhalde.
    2011 var bende landiranzo lpg kitli LPG de ortalama 30 -35 kr civarı yakıyor.
    vti larda uyumda sıkıntı yok ama thp lerde var.
    ben 2 senedır kullanıyorum sıkıntı yasamadım.access modelı var bende sırf far ve yagmur sensoru yok dıye active almak ıcın satacagım.
    eskı civic de bu sensorler vardı.sızın ıcın bu ıkı sensor onemlı degıl dıyorsanız
    118 bınde aracım sahıbındende ılanı yok.ama dusunursenız yazarsanız fıyatta yardımcı olmaya calısırım
  • yusufyulaa Y kullanıcısına yanıt
    Yusuf bey, aracınızla ilgileniyorum.

DM'den görüşebilir miyiz?
  • nicolasanelka39 kullanıcısına yanıt
    Multimedya ile ilgili bir şeyler yapabildin mi?
    ben de ios kullanıcısıyım, multimedya'da video izleme şansımız olabilir mi?
  • Arkadaşlar hayırlı akşamlar.Bende birkaç gündür özellikle 2015 ve sonrası 508 lere bakıyorum.Araç hem görünüm hem donanım olarak çok hoşuma gidiyor.

Bana genel olarak aracın artı eksileri nelerdir?

Kronik sorunları var mıdır?Yakıt tüketimi ve otomatik şanzımanı nasıldır?

Bir de donanım paketleri arasında nasıl farklar vardır?

Bunlarla ilgili olarak bilgi verebilir misiniz lütfen?

Baktığım araç dizel olanı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhabalar arkadaşlar, 2012 model 508 sw ile aranıza katılmış bulunmaktayım, makınayı hafıf makyajlama adına bıkac sıparıs gectım alıexprsten, değişim yaptıkca buradan paylaşırım (feyste 508 puegeot turkıye sayfasına uyeydım gerı gorus kamerasına DANDIK dedım dıye attılar :) sımdı buralardayım.
    ilk olarak makınaya cam ruzgarlığı aldım orjınal 125 tlye içe geçmeli buldum yapıştırma olanlardan hem daha zarıf ve estetık hemde kullanışlı takmasıda gayet kolay;) ama arka camlar ıcın olmaması garıbıme gıttı? (video altta)

bırde makınamın navıgasyonve radyo gostergesını guncellemek ıstıyorum nasıl yaparım, kadran arasındakı ekranda oto radyo kapalı ve harıta kayıt bulunamadı dıye ıbareler belırıyor sanırım buda guncellenınce duzelıyormus ?yardımcı olursanız sevınırım ..
    ruzgarlık

• mustrix M kullanıcısına yanıt
    Peugeot yetkili servisini aradım. Peugeot 508 modellerinde üç tip multimedya sistemi kullanılıyormuş. İki ve üçüncü tip olanlara serviste güncelleme ile Apple car play desteği geliyor. Maalesef benim araç ilk tip. Yine de güncelleriz ama büyük ihtimalle olmaz dedi. Servisi şasi numarası ile kullanılan multimedya sistemini bilebiliyor.

• arkadaşlar 2012 1.6 e-hdi aracım 158bin km'ye geldi. son iki haftadır araba giderken isteksiz davranıyor, gaza çok az basarak hızlanmak istediğim zaman 4 bin devirlere çıkıyor ancak pek bir atılganlık yok. özellikle vites yükseldiğinde yeniden bir gazlama durumu oluyor. çok sakin kullanırsam bir sorun yok gibi ama o zaman da dediğim gibi isteksiz. aklıma gelenler; kalitesiz yakıt(son haftalarda bp'den aldım. şanzıman sorunu, turbo veya başka motor sorunu, yada kış lastikleri...

başına böyle bir şey gelen yada konuyu bilen varsa şimdiden teşekkür ederim.
  • Vti motor içime sinmedi ve şimdi 2012 1.6 e HDI motorlusuna talibim 508 in. Diğer taraftan C5 ile 508 kiyaslama çabamız da devam ediyor ailece.

Etrafımızda pek yok kullanan. Bu ara muadil 508 lerin fiyatı C5 leri geçmiş. Üretimden kalktığı için sanırım. Bir de 2011 12 C5 lerin içinde çok rahatsız edici kronik deformasyonlar oluşmuş. Kapı içlerinde özellikle.

508 lerde durum nasıl?

Bu iki aracı kıyaslama konusunda objektif gözlem veya tecrübelere çok ihtiyacım var.

Saygılar.

• kendi mesajımı alıntılıyorum klasik debriyaj seti değişmesi gelmiş benim aracın. aslında bir sorum var bu parçacılardan fiyat alıyorum yarı fiyat veriyorlar ama özel servis bana bunların orjinal olmadığını söyledi. bu parçaların orjinal olup olmadığını nasıl anlayacağız? neyse bu mesaja da kendim cevap vereceğim iyi forumlar.
  • Valeo varmis piyasada Renault kullaniyormus bu markayı. Bu ucuz olan onun urunuymus. Fena değil hemen hemen aynı diyen var garanti veremem diyen var. Bakalım kisfmet artık henüz karar vermedim.

Kullanimla alakalı. 200bin km de sıfır gibi duran 508de var. 60bin km de canı çıkmış 508 de var. Temiz kullanılmış bulmak gerek

• quote:

Orijinalden alıntı: sabahattin ali

Vti motor içime sinmedi ve şimdi 2012 1.6 e HDI motorlusuna talibim 508 in. Diğer taraftan C5 ile 508 kiyaslama çabamız da devam ediyor ailece.

Etrafımızda pek yok kullanan. Bu ara muadil 508 lerin fiyatı C5 leri geçmiş. Üretimden kalktığı için sanırım. Bir de 2011 12 C5 lerin içinde çok rahatsız edici kronik deformasyonlar oluşmuş. Kapı içlerinde özellikle.

508 lerde durum nasıl?

Bu iki aracı kıyaslama konusunda objektif gözlem veya tecrübelere çok ihtiyacım var.

Saygılar.
    Benim araç 2013 trafiğe çıkışlı ve 125 binde şu an. Hiçbir deformasyon yok, tertemiz. Deri koltuklar bile pırıl pırıl diyebilirim. Bu yaşta ve km'de öyle araçlar görüyorum, direksiyon sıyrılmış, koltuklar paramparça vs. Bu konuda bence sorun yaşamazsınız.

• Arkadaslar benzinli 2015 ve ustu arac dusunuyorum. Manuel seviyorum ama satista da otm daha giderli olur sanirim.

1. Hangisini tavsiye edersiniz manuel otm.?

2. Yakit durumu passat 1.4 tsi ile hemen hemen ayni gibi... yorumu olan var midir?

3. Lpg ye yatkin olan bir motor mudur... bu bakimdan manuel ve otm. fark ediyor mu?

4. Benzinli bakimlari daha uygun fiyatli ve daha az teferruatli mi? (Cogu marka boyle cunku)

Selamlar... kazasiz belasiz surusler...

• Bu arada 2015 ve ustu manuel benzinli cikmamis sanirim. Yeni kasa manuel benzinli yok muymus... bu olmadi simdi...

• 
Sayfa: önceki 592593594595596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.