Şimdi Ara

==> PEUGEOT 508 Hakkında Herşey <== (524. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12.606
Cevap
137
Favori
1.295.755
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 522523524525526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Var tabi aracın güç duruma göre bütün işlevleri kapatıp ekeonomi moduna geçiyor araç
  • mikail_666 M kullanıcısına yanıt
    Bu durum pegout ve citreon araçların tamamında var ama ben 508 alırken en istemediğim konu bu vites geçişleriydi c4 ve c5 kullanmış biri olarak ama kesinlikle arada çok büyük fark bence 508 de bu durum daha azaltılmış kesinlikle
  • mikail_666 M kullanıcısına yanıt
    Aynen mevcuttur.
    Birebir aynı motor şanzıman

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaslar,
    benim 508 e perde de taktirdim
    perde kapi icine girmiyor camin kenarindaki alanlara giriyor.
    cam aciliyor perdeye birsey olmuyor
    perdeyi cikartmak istediginiz zaman dilinden cektiriyorsunuz.
    bir de hediye cikti koltuk arkasi canta olarak
  • Bende aynı şekilde kullanıyorum. Hem arka hemde arka kapılarda mevcut. Cam filmine güzel bir alternatif

• gulersem G kullanıcısına yanıt
    Üstadım müsait olunca perdelerin fotolarını bekliyorum
  • Arkadaşlar geçen gün octavia kullandım, direksiyonu çok yumuşak geldi. Dönüşlerde nerdeyse tek parmağınla çevirebilirsin.
    Benim 2013 active 508 imin direksiyonu çok daha sert, dönüşlerde falan tek elle zorlanıyor biraz.
    Sizin direksiyon durumu nedir, benim aracımla ilgili bir durum mu acaba.

Ayrıca perdeleri bende merak ettim, fotoğraf ve fiyat olursa çok iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ssebasti -- 9 Ağustos 2016; 15:59:08 >
  • Sert hocam sert birde bozuk satihta cok haraket ediyor direksiyonu birakinca,hidrolik direksiyon normalde oynamaz diye biliyorum eski arabam boyle degildi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ssebasti kullanıcısına yanıt
    direksiyon sehir ici icin sert ama uzun yolda stabil.

• Teşekkürler arkadaşlar cevaplar için, en azından biraz içim rahatladı :) Ama gerçekten sert..
  • quote:

Orijinalden alıntı: @immortal

direksiyon sehir ici icin sert ama uzun yolda stabil.

Peki hocam uzun yolda rüzgar durumu nasıl, rüzgar çok sallıyor gibi geldi bana, sizin izlenimleriniz nasıl ?
  • Evet 508 in direksiyonunun diğer bazı araçlara göre daha sert olduğu doğrudur ama uzun yolda rüzgar sallaması başka bir çok araçta da başınıza gelebilecek olağan bir durum yeni kasa makyajsız passatla kıyaslayarak bunu söyleyebiliyorum

• cceranimoo kullanıcısına yanıt
    4 yıl 120.000 km 508 kullandım yaklaşık 1 yıldır yeni kasa (b8) passat kullanıyorum.
    508 in direksiyonu gerçekten sert kalıyor ama bu ne kadar kötü bişey tartışılır.
    Açıkcası 508 kullanırken "bu ne kadar ağır bir direksiyon" diye yakındığımı hatırlamıyorum.
    Passat gerek hafifliği gerekse yoldaki tepkileri ile 508'den iyi.
    Ama şu meseleyi belirtmeden geçemeyeceğim; 120.000 km'de satana kadar girmediğim bozuk yol çukur v.s. kalmadan, aracın gözünü budaktan zerre sakınmadan kullanmış olmama rağmen alt takımda,ön düzende en ufak bir parça değişimi rot ayarı bozulması v.b. sorun yaşamazken daha 20.000 km'de olan ve çok dikkatli kullandığım passatımda bazen öyle lakır lukur boşluk sesleri geliyorki insanın bozuk yola giresi hiç gelmiyor.
    İşin güzeli servis bununla ilgili "normal" deyip geçiyor.
    Biraz olsun biyerine bi gres falan sıksalar ya da bi anahtarla iki somun sıksalar gam yemeyeceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafaserhan

4 yıl 120.000 km 508 kullandım yaklaşık 1 yıldır yeni kasa (b8) passat kullanıyorum.
    508 in direksiyonu gerçekten sert kalıyor ama bu ne kadar kötü bişey tartışılır.
    Açıkcası 508 kullanırken "bu ne kadar ağır bir direksiyon" diye yakındığımı hatırlamıyorum.
    Ama şu meseleyi belirtmeden geçemeyeceğim; 120.000 km'de satana kadar girmediğim bozuk yol çukur v.s. kalmadan, aracın gözünü budaktan zerre sakınmadan kullanmış olmama rağmen alt takımda,ön düzende en ufak bir parça değişimi rot ayarı bozulması v.b. sorun yaşamazken daha 20.000 km'de olan ve çok dikkatli kullandığım passatımda bazen öyle lakır lukur boşluk sesleri geliyorki insanın bozuk yola giresi hiç gelmiyor.
    Biraz olsun biyerine bi gres falan sıksalar ya da bi anahtarla iki somun sıksalar gam yemeyeceğim.

Passat variant benimde ciddi radarımda olan bir araç.

Ancak iki aracı teraziye koyunca direk vazgeçiyorum ( benim ki 508 SW ) Özellikle sizin yorumlarınızdan sonra..

Yaklaşık 40 bin tl fark verip karşılığında ne alıyorum ?

+ Güncel kasa- yeni model- düşük km. bir araç..Eyvallah
    + DSG ( ki bunu eksilere de yazacağım )
    + Yol tutuş
    + Sürüş pozisyonu
    + Daha iyi ikinci el piyasası

Peki nelerden feragat ediyorum ?

- Donanım ( comfortline ile kıyaslarsak, katlanır ayna, navigasyon, bixenon far, elektrikli koltuk, cam tavan, v.s ) Highline zaten uçuk fiyatlarda.
    - Daha düşük tüketim
    - Daha düşük servis maliyetleri
    - DSG nin sorun yaşatma potansiyeli
    - Bozuk yol koşullarına daha dayanıksız ön takım

Yani para-çokomel ilişkisinde 508 kesinlikle çok mantıklı hale geliyor.

Ve kendi aracıma levorg haricinde bir alternatif düşünemiyorum.
  • Arkadaşlar benim iş ortağımda 1.6 tdi 2014 passat var bende aracımı alırken passat mı 508 yoksa super b mi diye çok düşündüm 508 de beni kasan tek sıkıntı citreon c4 ve c5 kullanmış biri olarak şanzıman dı ama oda 508 de bana göre çok daha yumuşak bir geçişe sahip tabi bir dsg ile mukayese kabul etmez ama dsg nin de handikaplarını hepimiz biliyoruz ayrıca evet 508 passat kadar yol tutuşuna sahip olmayabilir ama yine de her iki aracıda sürekli kullan biri olarak bu konuda arada uçurum olduğunu kesinlikle söyleyemem 508 de yol tutuşunda hiç fena değil bence.
    Sonuç olarak 508 imi aldıktan sonra kesinlikle parası ve verdiklerini düşününce kesinlikle 508 diyorum hele birde alure pakette bulunan jbl müzik sistemi yokmu beni öldürüyor wallahi.
    Son olarak forumda geçmişte bir arkadaşın 508 Hakkı'nda yapmış olduğu bir yorumla bitiriyorum...

508, çevresi için yaşamayan, onların aferinine ihtiyaç duymayan, ne istediğini bilen, keyif sahibi mütevazi insanların arabasıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cceranimoo -- 10 Ağustos 2016; 20:03:54 >
  • tahas T kullanıcısına yanıt
    Tahas Bey;

Acaba nerede değiştiniz ve memnunmusunuz. Zira benim aracında değişmesi gerekiyor ama servis 3200 TL istedi.
    1200 TL fark vermek istemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafaserhan

508 de ön takım gerçekten çok iyi. Hatta alt takımları çok naziktir yorumlarına rağmen. Bundan önce 2011 volvo c30 aracım vardı, sıfır almıştım ve 130 bine kadar iki kez porya nilyaları dağıldı, amortisörler değişti vs. 508 şu an 110binde ve maşallahı var. En ufak bir vuruntu boşluk yok. Hatta şu an datça taraflarında birkaç gündür ne yollara giriyorum ama testimden başarıyla geçmiş durumda:)

• quote:

Orijinalden alıntı: -mhm-

Tahas Bey;

Acaba nerede değiştiniz ve memnunmusunuz. Zira benim aracında değişmesi gerekiyor ama servis 3200 TL istedi.
    1200 TL fark vermek istemiyorum.

Ben maslakta çetinkaya otomotiv var peugeot özel servis, orada değiştirdim. Değiştirmeden önce bazen kaçırma yapardı, uzun yolda belli bir süre sonra performansı düşerdi vs. ama yine de çok problem değildi. Yalnız değiştikten sonra baya toparladı ve ilk günki haline geldi ve şu an iyi ki değiştirmişim diyorum. Katır gibi gidiyor, değişimler daha yumuşak, ufak durkalklarda hafif silkeleme vardı gitti. Yani yakın zamanda satmayacaksanız değiştirin. Satacak olsanızda bu avantajdır. Fiyat olarakta servis 3200 diyor doğru ama kdv dahil. Ben fatura almadım mesela, o şekilde olsaydı +KDV den bir miktar daha yüksek olacaktı ama fatura işime yaramaz derseniz 1200 ciddi fark.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tahas -- 10 Ağustos 2016; 20:40:22 >
  • @tahas
    Aracimin periyoduk bakim zamani geldi.
    Yetkili servis standart bakim icin 600 tl istiyor ( mazot filtresi dahil )
    Ancak ayni bakim paketi peugeot yedek parcacilarinda 200 tl ye satiliyor ( orjinal parcalar )

Bende ozel servis arayisindayim avrupa yakasinda.
    Bu bahsettiginiz cetinkaya servisi tavsiye edermisiniz ? Gerci basit yag filtre islemi yapilacak ama, yinede duzgun bi yer olsun isterim.
  • Herkese merhabalar, Aşağıdaki ilanda bulunan aracımız satılıktır.

2013 Model 508 Allure 115 hp 1.6 Dizel

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-sahibinden-2013-model-peugeot-508-e-hdi-allure-327979641/detay/
  • 
Sayfa: önceki 522523524525526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.