Şimdi Ara

==> PEUGEOT 508 Hakkında Herşey <== (31. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
12.609
Cevap
137
Favori
1.300.617
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Peugeot İngiltere web sitesinden aldığım Peugeot 508 teknik verileri (Yakıt tüketimi - Performans verileri) :

==> PEUGEOT 508 Hakkında Herşey <==

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leon79 -- 12 Mart 2011; 10:08:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leon79

Sadece tarafsız, ama piyasadaki mevcut tüm eş değer araçları inceleyen biri olarak yorum yapmak istiyorum, bir önceki aracım Peugeot 308 comfort, şuan kullandığım araç 3008 Premium Pack her iki aracımıda ortalama 1.5 sene kullandım, her iki aracımında ilk kullanıcısıydım, kullandığım bu süreçte herhangi bir problem yaşamazken etrafımdaki (marka belirtmeyeceğim) bir çok araca göre daha keyifli bir sürüşe sahip olduğunu düşünüyorum (araç almadan tüm markaları test ederim, EuroNcap testleri, ön cam görüş alanı, konfor, araç içi ses ve genişlik unsurlarını bir bir detaylandırırım - her seferinde ister istemez beni Peugeot'a getiriyor.), el freni belkide kimileri için çok önemli olmayabilir ama kontaktan anahtarı çıkardığımda arabanın el frenine geçtiğini görmek (çok ciddi bir şey olmasada) hoşuma gidiyor ve hayatımı kolaylaştırıyor, bir aksilik olmaz ise bir sonraki aracım Peugeot 508 olacak ondada bu özelliği tercih edeceğimi düşünüyorum (olmaması durumunda Peugeot 508'den vazgeçeceğimide sanmam), yine kimileri için gereksiz gözüken head-up screen uzun yolda dikkat dağıtmadan hız ve diğer bilgilere ulaşmamı sağlıyor (hepsi gözümün önünde) bunlar zorunlulukmu ? tabiki değil, ama insan alıştımı yokluğunu hissediyor.

Objektif yorumda bulunduğun için teşekkür ederim...

• Salı günü annemin çalıştığı bayideki (Efe) Lansman gecesine katılıcam bir terslik olmazsa.O zaman alabildiğim kadar bilgi ve bir sürü detaylı resmi paylaşmaya çalışıcam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: smg05

quote:

Orijinalden alıntı: karantina61

Dün dağ faremi doğurdu diye sormuştum yorumları görünce fareyi bile doguranamış. :)))

Bence satışlar tutulmazsa insignia 2.0 130 hp AT gibi bunun da fiyatı bir bakmışsınız 10.000 tl den fazla indirim olmuş o zaman 60.000 tl ye full pug alınabilir. Tabi pug Türkiye de iş yapmak isterse.......

Böyle birşeyin olacağını düşünmüyorum. 3008 ve 5008'in fiyat aralığı ortada, 508 bu modellerden daha yukarıda konumlandırıldığına göre 60.000'e allure donanımlı bir 508 imkansız gibi birşey. Ancak küresel ölçekte bir mali kriz sırasında bu dediğiniz olabilir

Bence 508 almayı düşünen arkadaşlar,özellikle Pug kullanıcıları acele etmesinler. Yaza doğru indirimler, kampanyalar illaki olacaktır.

• arkadaşlar yanlışım varsa düzeltin 508 sw dizel 1.6 61.000 TL iken şimdi 63.000 tl ne oldu? nerdeyse masaj koltuklu rlatitute fiyatına geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: saimsener

arkadaşlar yanlışım varsa düzeltin 508 sw dizel 1.6 61.000 TL iken şimdi 63.000 tl ne oldu? nerdeyse masaj koltuklu rlatitute fiyatına geliyor

Fiyati yukselttilermi bilmiyorum ama suan gorunen 63000TL oldugu. 508, Passat, Jetta, Latitude gibi araclarin bir tamamini Cenevre Oto Fuar'inda gecen hafta sonu inceledim. Kalite olarak 508'e yanasabilen bir tek Passat var. Latitude'un en dolusu 65000TL gibi cok guzel bir fiyat. Bu fiyata o dolulukta bir 508 beklemek 508'e haksizlik olur, cunku Latitude ile arasinda bariz fark var. Araci inceleyince goreceksiniz bu durumu. Hatta sw versiyonu sedan versiyonundan daha da guzel. Latitude dolulugunda bir 508'in 80000TL'ye yaklasan bir fiyat gercegide var tabi. Kalite ve motor farki var fakat 15000TL fark abarti. Latitude dolulugunda bir 508'i 70000 gibi fiyata piyasaya surseydiler, bomba gibi bir giris olurdu, ve kendilerine tek rakip olarak gordukleri (bunu soyleyen Peugeot France yetkilileriydi fuarda) Passat'in tahtina ciddi bir aday olurdu. Aday olurdu diyorum, cunku Passat seviyesine gelmek o kaliteyi daha ucuz sunarak bitmiyor. Yillarin aliskanliklarini degistirmek zaman alir.

• quote:

Orijinalden alıntı: since1964

quote:

Orijinalden alıntı: saimsener

arkadaşlar yanlışım varsa düzeltin 508 sw dizel 1.6 61.000 TL iken şimdi 63.000 tl ne oldu? nerdeyse masaj koltuklu rlatitute fiyatına geliyor

Fiyati yukselttilermi bilmiyorum ama suan gorunen 63000TL oldugu. 508, Passat, Jetta, Latitude gibi araclarin bir tamamini Cenevre Oto Fuar'inda gecen hafta sonu inceledim. Kalite olarak 508'e yanasabilen bir tek Passat var. Latitude'un en dolusu 65000TL gibi cok guzel bir fiyat. Bu fiyata o dolulukta bir 508 beklemek 508'e haksizlik olur, cunku Latitude ile arasinda bariz fark var. Araci inceleyince goreceksiniz bu durumu. Hatta sw versiyonu sedan versiyonundan daha da guzel. Latitude dolulugunda bir 508'in 80000TL'ye yaklasan bir fiyat gercegide var tabi. Kalite ve motor farki var fakat 15000TL fark abarti. Latitude dolulugunda bir 508'i 70000 gibi fiyata piyasaya surseydiler, bomba gibi bir giris olurdu, ve kendilerine tek rakip olarak gordukleri (bunu soyleyen Peugeot France yetkilileriydi fuarda) Passat'in tahtina ciddi bir aday olurdu. Aday olurdu diyorum, cunku Passat seviyesine gelmek o kaliteyi daha ucuz sunarak bitmiyor. Yillarin aliskanliklarini degistirmek zaman alir.

Sayın Since, güzel ve doğru tespitlerde bulunmuşsunuz. Bende fiyatı aşırı pahalı bulanlardanım. Araç her ne kadar kalitelide olsa bu fiyatlar rekabetçi değil. Şimdi forumdan takip edebildiğimiz kadar ile genelde tercih edilecek olan model Allure 1.6 ve 2.0 bunların fiyatları ise opsiyonlarla beraber 80 küsür ile 90 küsür aralığında görünüyor. Bu fiyatlar verildikten sonra alınabilecek 2. el ve sıfır araçlara baktığımızda daha cazip görünüyor (en azından bana öyle) 2. elde mesela 2008 model bmw5.20,2008-2009 audi A6, 2010-11 Passat cc. Passat cc oldukça albenili görünüyor beyaz renk ve panaromik cam tavan ile :) sıfır seçeneklerde ise daha az maliyetli ve tam donanımlı Superb, volvos60 hemen dikkat çekiyor. Velhasıl karar vermek zor. 10-12 bin tl daha aşağı olsaydı 508 allure seçenekleri bu araç çok satardı o zaman diye düşünüyorum.

• Bugün forumdan noktanınsabiti ile Göral'a gittim tekrar, bu kez birlikte inceledik aracı..

Bayiinin bana söylediğine göre showroomdaki Allure donanım araç satılmış bile..
  • aracın "lansman" fiyatı fazla olmuş bence de ama bugün toyotaya bakın, corolla, orta donanım (alaşım jant dahi yok) düz vites 90 bg.lik arabaya 51.300 TL istiyor. buna bakıldığında çok makul duruyor aslında 508'in fiyatları..
  • quote:

Orijinalden alıntı: terazi_kılıç

aracın "lansman" fiyatı fazla olmuş bence de ama bugün toyotaya bakın, corolla, orta donanım (alaşım jant dahi yok) düz vites 90 bg.lik arabaya 51.300 TL istiyor. buna bakıldığında çok makul duruyor aslında 508'in fiyatları..

aynen...rakip marka-modellere göre fiyatlar normal...tuhaf olan tüm sıfır araç fiyatlarının uçuk olması...hele ki benzin 4.16tl iken...yine de şöyle %5 daha düşük olsaydı güzel olurdu...1.6dizel otomatik 61000tl yerine 57-58000'ye kapışılırdı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi plateau -- 12 Mart 2011; 23:55:05 >
  • bir de "passatçı"ların açıklayamadığı bir konu var: daha önce C5'e bakarken 1500 kg. bir aracı 110 bg'lik dizel bir motor o kasayı kaldıramaz, yokuşlarda bayılır diyorlardı, şimdi bakıyorsunuz; 1500 kg. bir passat ve 105 bg! anlamadım ki nasıl oluyor bu? o yöndeki yorumlar neden 1.6 tdi 105 lik passat için yapılmıyor? bu beygirler dışında passatın üstünde "gizli eller" mi var bilemedim? çekilen fiyata bakıyorsunuz orta donanıma 65 bin küsür.. ülkemizde ne acıdır ki, fiyat ne kadar kazıksa o kadar kalitelidir şeklinde bir yanılgı var..
  • quote:

Orijinalden alıntı: enoktakenokta

Bugün forumdan noktanınsabiti ile Göral'a gittim tekrar, bu kez birlikte inceledik aracı..

Aracın üzerindeki ilgiden belliydi zaten, kapıdan giren 508'i karşısında görünce cazibesine dayanamayıp incelemeye başlıyordu :)
  • quote:

Bugün forumdan noktanınsabiti ile Göral'a gittim tekrar, bu kez birlikte inceledik aracı..

piyasaya daha çıkmamış bir araca balıklamasına bu kadar çok atlanırsa kusura bakmayın ama bayilerde keriz değil...
    adamlar istedikleri gibi satarlar arabalarını..biz Türk mileti olarakta maaşallah yeniliklere aç bir toplumuz....hıyarım var diyene tuuuzz bende diye koşturuyoruz...dört beş sene
    öncesine kadar 40 bin liraya 0 passat araç alınırdı..şimdi 1.6 allure dolu bir 508 80 bin gibi bir rakam çıkıyo ki karşımıza
    sadece yuh diyorum..hemde en kocamanından..nereye gidiyor bu işin sonu anlamadım...60 bin liraya 2 oda bir salon daireler satılıyor bu ülkede...tamam parasının hesabını bilmeyen insanlar gider gönül rahatlığıyla alırlar bu arabayı(hoş öyle bir durumda olsam gider 4x4 jeep alır ona binerdim...)ama benim gibi parasının
    hesabını kılı kırk yararaktan tutan bir kişi olarak gerçekten biraz insaf yahu(geçen yıl bu devlete 25 yılını veren bir abim emekli ikramiyesi olarak 40 bin lira gibi bir rakam aldı )..tamam kalitelidir,donanımlıdır ama kardeşim sonuçta içi plastik dışı metal
    4 teker üzerinde giden bir alet değil mi bu araba dedikleri...tabi daha araç bayilere gelmeden her gün mekik dokursan kapılarının önüne adamlar 80 binde derler 100 binde derler..daha test sürüşü bile yapmadan piyasaya yeni çıkmış bir araca milyarlar saçmayın...bırakın şöyle bayileri bir rahat bakın bakalım ne oluyor...tabi bu benim görüşüm..isteyen tuzunu alsın bayilerin kapısına dayansın..

• quote:

Orijinalden alıntı: tttnet.net

quote:

piyasaya daha çıkmamış bir araca balıklamasına bu kadar çok atlanırsa kusura bakmayın ama bayilerde keriz değil...
    adamlar istedikleri gibi satarlar arabalarını..biz Türk mileti olarakta maaşallah yeniliklere aç bir toplumuz....hıyarım var diyene tuuuzz bende diye koşturuyoruz...dört beş sene
    öncesine kadar 40 bin liraya 0 passat araç alınırdı..şimdi 1.6 allure dolu bir 508 80 bin gibi bir rakam çıkıyo ki karşımıza
    sadece yuh diyorum..hemde en kocamanından..nereye gidiyor bu işin sonu anlamadım...60 bin liraya 2 oda bir salon daireler satılıyor bu ülkede...tamam parasının hesabını bilmeyen insanlar gider gönül rahatlığıyla alırlar bu arabayı(hoş öyle bir durumda olsam gider 4x4 jeep alır ona binerdim...)ama benim gibi parasının
    hesabını kılı kırk yararaktan tutan bir kişi olarak gerçekten biraz insaf yahu(geçen yıl bu devlete 25 yılını veren bir abim emekli ikramiyesi olarak 40 bin lira gibi bir rakam aldı )..tamam kalitelidir,donanımlıdır ama kardeşim sonuçta içi plastik dışı metal
    4 teker üzerinde giden bir alet değil mi bu araba dedikleri...tabi daha araç bayilere gelmeden her gün mekik dokursan kapılarının önüne adamlar 80 binde derler 100 binde derler..daha test sürüşü bile yapmadan piyasaya yeni çıkmış bir araca milyarlar saçmayın...bırakın şöyle bayileri bir rahat bakın bakalım ne oluyor...tabi bu benim görüşüm..isteyen tuzunu alsın bayilerin kapısına dayansın..

Tamamıyla katılıyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: tttnet.net

quote:

+100000 daha sıkıntıs var mı yok mu belli değil test aracı yok alacak kişiler tamamen dış görünüşüne o kadar parayı verecek hele bide kronik sıkıntıları varsa 80,000TLye rezillik...

• madem bu araçlar kapışılmaya başlamış, neden alanlardan birisi bile forumu takip etmiyor?????? Bu kadar meraklı birisi vardıysa bence zaten aylardır burada son gelişmeleri takip ediyor olurdu. Ben aracın kapışılıyor olması konusunda şüpheliyim
  • Selam salı günü aracı gördükten sonra alma konusunda karar vereceğim 1.6 e- HDİ allure
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuf4444

madem bu araçlar kapışılmaya başlamış, neden alanlardan birisi bile forumu takip etmiyor?????? Bu kadar meraklı birisi vardıysa bence zaten aylardır burada son gelişmeleri takip ediyor olurdu. Ben aracın kapışılıyor olması konusunda şüpheliyim

Kapisiliyor diyen yok zaten aracin lansmani daha yapilmadi. Goral 1 tane 508 getirmis o da aninda satilmis. Kapisilip kapisilmayacagi onumuzdeki aylarda belli olacak birsey.
  • Active - 1.6 e-HDi 112 bg Stop and Start - Auto6R
    DONANIMLARI NEDİR ACABA KENDİ SİTESİNDE BULAMADIM?
  • quote:

Orijinalden alıntı: E.TAH

Active - 1.6 e-HDi 112 bg Stop and Start - Auto6R
    DONANIMLARI NEDİR ACABA KENDİ SİTESİNDE BULAMADIM?

Benim de anlayamadığım konu. Peugeuot'un galiba bir açıklaması olacak.
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.