Şimdi Ara

Peugeot 5008 (937. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
37.525
Cevap
145
Favori
1.643.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 935936937938939
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tttnet.net

quote:

Orijinalden alıntı: serkanakt

quote:

quote:

İlk vites geçişleri sadece birinci vitesten ikinciye geçerken biraz hissediliyor.diğer viteslerde herhangi bir hissetme yok çok güzel bir vitesi var..ayrıca 2013 model 115 hp aracımın çekişi çok iyi hiç bir sıkıntı yaşamadım..Yakıt tüketimi ilk 500 km de 6,9 du.Ben genelde şehir içi kullandım.En yakın zamanda resimlerimi de yükleyeceğim..Hepinize iyi günler..

bizim 112 hp"lik aslanlarla arada ki 3hp fark kullanım açısından çok farkediyor mu açıkcası merak ediyorum..birde jantlar kaç inç..16" ile 17" arasında oldukça bir tüketim farkı var..sitede öyle görünüyor..

112hp olanları bilmiyorum ama ben chevrolet cruze aracımdan sonra 5008 in performansı çok iyi. Benim jantlar 16'' yakıtı söylediğim gibi ama düşer diye tahmin ediyorum.Acaba 17'' olanların yakıtı azmı yoksa fazlamı? Teşekkürler..

tabi daha aracınız çok yeni kesinlikle düşer..

16"
    şehir içi 4.8 lt

şehir dışı 4lt

karma 4.3 lt

17"
    şehir içi 5.2 lt

şehir dışı 4.6 lt

karma 4.8 lt

sayın ttnet. bilgiler için çok teşekkür ederim.Bu foruma üye olduğum için çok mutluyum..Sizlere foruma kattığınız önemli bilgiler için tekrar teşekkür ederim...
  • Herkese iyi forumlar. Araçlarını yeni alan arkadaşlara hayırlı olsun, Allah kaza, bela vermesin. Bende 2011 Ocak çıkışlı 5008 var. Aracın direksiyonu soyulmaya başlamıştı. Malatya daki servise başvurdum on gün önce. Bugün direksiyon derisi garantiden değişti hem de 15 dk gibi bir sürede. Aracın garanti süresi dolmuş olmasına rağmen işlemi gerçekleştirmeleri güzeldi. Eğer başka bir arkadaşın da benzer bir problemi olmuşsa örnek olsun diye bu mesajı yazdım. Herkese iyi sürüşler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maltanb

Herkese iyi forumlar. Araçlarını yeni alan arkadaşlara hayırlı olsun, Allah kaza, bela vermesin. Bende 2011 Ocak çıkışlı 5008 var. Aracın direksiyonu soyulmaya başlamıştı. Malatya daki servise başvurdum on gün önce. Bugün direksiyon derisi garantiden değişti hem de 15 dk gibi bir sürede. Aracın garanti süresi dolmuş olmasına rağmen işlemi gerçekleştirmeleri güzeldi. Eğer başka bir arkadaşın da benzer bir problemi olmuşsa örnek olsun diye bu mesajı yazdım. Herkese iyi sürüşler.

sizinde yeni ise hayırlı olsun..
    evet 2010 ve 2011 ilk yarı arabalarda direksiyon soyulması ve salıncak burçlarla ilgili bir problem olabiliyor..onlarda zaten garantiden değişiyor....başka bir kronik sorun şu anda forumda gözükmedi...
  • quote:

quote:

quote:

İlk vites geçişleri sadece birinci vitesten ikinciye geçerken biraz hissediliyor.diğer viteslerde herhangi bir hissetme yok çok güzel bir vitesi var..ayrıca 2013 model 115 hp aracımın çekişi çok iyi hiç bir sıkıntı yaşamadım..Yakıt tüketimi ilk 500 km de 6,9 du.Ben genelde şehir içi kullandım.En yakın zamanda resimlerimi de yükleyeceğim..Hepinize iyi günler..

bizim 112 hp"lik aslanlarla arada ki 3hp fark kullanım açısından çok farkediyor mu açıkcası merak ediyorum..birde jantlar kaç inç..16" ile 17" arasında oldukça bir tüketim farkı var..sitede öyle görünüyor..

112hp olanları bilmiyorum ama ben chevrolet cruze aracımdan sonra 5008 in performansı çok iyi. Benim jantlar 16'' yakıtı söylediğim gibi ama düşer diye tahmin ediyorum.Acaba 17'' olanların yakıtı azmı yoksa fazlamı? Teşekkürler..

hayırlı olsun arabanız.... yeni bir araç için tüketim çok iyi...dahada düşer..kıskandım...demekki sakin bir tarzınız var....
    kazasız günlere...
  • quote:

Orijinalden alıntı: drskycrest

Arkadaşlar,

Ben oldum olası otomatik vites kullandığım için kendi ve yakınlarımın tecrübeleri

otomatik şanzımanda problem yaşadığım araçlarım: opel astra 1,3 cdti, chevrolet cruze, jetta dsg

problem yaşamadıklarım: mercedes manda kasa, daewoo espero, daewoo super salon, fiat palio, hyundai santa fe, chevrolet captiva, bmx 316i, peugeot 5008, nissan qasqai 2000 dizel,

herkese iyi forumlar

Not: şu anda arabaya cyclone2 takılıyor inşallah güzel tecrübelerimi size aktarabilirim. Sayın melodram sağolsun izmirde hallederiz demişti ama izmire kadar bekleyemedim, zehiri aldık bir defa.

hocam sormayı unutma..ankarada da taktıracağımız anlaşmalı yerleri varmı...?
    bak takipteyiz haaaa......şimdiden hayırlı olsun..demir usta da takılıyor değilmi...?
  • quote:

Orijinalden alıntı: maltanb

Herkese iyi forumlar. Araçlarını yeni alan arkadaşlara hayırlı olsun, Allah kaza, bela vermesin. Bende 2011 Ocak çıkışlı 5008 var. Aracın direksiyonu soyulmaya başlamıştı. Malatya daki servise başvurdum on gün önce. Bugün direksiyon derisi garantiden değişti hem de 15 dk gibi bir sürede. Aracın garanti süresi dolmuş olmasına rağmen işlemi gerçekleştirmeleri güzeldi. Eğer başka bir arkadaşın da benzer bir problemi olmuşsa örnek olsun diye bu mesajı yazdım. Herkese iyi sürüşler.

bu örnektende anlaşılacağı gibi garanti olayını bazı servisler tamamen kişiselleştirip keyfi uygulama yapmaktalar..kimi servis garantisi dolmamış aracın direksiyon soyulmasına binbirdereden su getiriyor yapmamak için kimi serviste garantisi dolmuş aracın müşteri memnuniyetini ön planda tutarak hiç bir sorun çıkartmadan değişim sağlıyor..bizimde yapmamız gereken sanırım bu iş güzar servislere mümkün olduğunca araçlarımızı götürmemek..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tornio

çok doğru söylüyorsun...ben 5008 aldığımda Yetkili Satış Elemanına sormuştum, bu arabayı neden tam otomatik Vitesi yapmıyorlar diye, onun cevabıda benzer olmuştu....Hem bu kadar ağır bir araba olacak, hem 1.6 Motor olacak, hem düşük yakıt olacak, bu durumda auto6r 'dan başka çözüm yok...diğer türlü en az 2000 motor olması gerekiyor ve bu durumda böyle bir arabayı bu Fiatlar ile almamız hayal olurdu...

2000 motor olması neden maliyeti arttırır?

sadece 4 silindir hacmini 100 er cl arttırmak çok mu ek yük getirir?

motorda başka değişiklikler de mi gerekiyor? aracın max. hızı artacağından belki lastik çapı-yüzeyi büyüyebilir, belki fren sistemi? başka bir şey gelmedi aklıma..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dragotreis -- 19 Haziran 2013; 15:31:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dragotreis

quote:

çok doğru söylüyorsun...ben 5008 aldığımda Yetkili Satış Elemanına sormuştum, bu arabayı neden tam otomatik Vitesi yapmıyorlar diye, onun cevabıda benzer olmuştu....Hem bu kadar ağır bir araba olacak, hem 1.6 Motor olacak, hem düşük yakıt olacak, bu durumda auto6r 'dan başka çözüm yok...diğer türlü en az 2000 motor olması gerekiyor ve bu durumda böyle bir arabayı bu Fiatlar ile almamız hayal olurdu...

motorda başka değişiklikler de mi gerekiyor? aracın max. hızı artacağından belki lastik çapı büyüyebilir, belki fren sistemi? başka bir şey gelmedi aklıma..

hocam maliyeti artırmasının sebebi Türkiyedeki vergilendirme sistemi..malum yanlış hatırlamıyorsam 2000cc ve üzeri motorların %84 olan vergileri geçtiğimiz yıl %130"a çıktı..yani 50 bin liralık vergisiz bir aracın fiyatı vergilerle birlikte 115 bin lira gibi bir rakama çıkıyor..bu yüzden 2000cc bir 5008 muhtemelen 100 bin liranın üzerinde bir fiyata satılır TR"de
  • quote:

Orijinalden alıntı: ganeja

quote:

quote:

quote:

hayırlı olsun arabanız.... yeni bir araç için tüketim çok iyi...dahada düşer..kıskandım...demekki sakin bir tarzınız var....
    kazasız günlere...

Teşekkür ederim.yakıtı düşerse gerçekten bu araç mükemmel bir araç demektir.zaten aracımı çok seviyorum..evet sizin dediğiniz gibi sakin kullanmaya özen gösteriyorum..kıskanmanıza gerek yok hepimiz sakin kullanalım bence..İyi günler..
  • quote:

quote:

motorda başka değişiklikler de mi gerekiyor? aracın max. hızı artacağından belki lastik çapı-yüzeyi büyüyebilir, belki fren sistemi? başka bir şey gelmedi aklıma..

Aktarma organları da değişiyor. 2.0 lagunamın aksı 1.6 ların neredeyse 2 katı kalınlıktaydı. Fiyatı da fazlaydı tabiki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drsnrky -- 19 Haziran 2013; 16:27:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: met0606

Arkadaşlar, arka amortisörlerde sorun yaşayan oldu mu acaba? Benim arabada bozuk yollarda ve özellikle araba dolu olmadığı zamanlarda tıkırtı geliyordu. Daha önce söylemiştim Lüleburgaz servisinde bakmışlardı ve bunun kronik olduğunu söylemişlerdi. Aradılar bir parça takılıp deneneceğini, eğer sorun devam ederse garantiden yenileneceği söylendi. Bu sorunu yaşayan var mı? Burada bir servise gidip göstereceğim artık.

Bu arada Cyclone taktıracaklar baya bi artmış forumda. Gerçekten de özellikle 5008 için şart olduğunu düşünüyorum benimki Cyclone 1, Cyclone 2 daha uyumlu herhalde.

Dragotreis Cyclone 2 ile koltuk kafalıklarındaki ekranlar aktif hale geliyor ve film falan izlenebiliyor. Ayrıca navigasyon ve tv sistemi de mevcut, mp3 müzik dinleme ve bluetooth cep telefonu bağlantısı var. Arabanın içini estetik olarak daha etkileyici bir hale getiriyor.

çok oldu amortisör sorunu yaşayan..zaten kronik olarak bir salıncak burçları,bir amortisör birde direksiyon soyulması sorunu var 5008"lerin..garantiden değişim yapılıyor ama ben şahsen hiç birini yaşamadım..

Bu üç hastalığı da geçirdi bizim Aslan ama bu sorun kronik değil AKUT, yani tek doz tedavi ile iyileşiyorlar

iyi forumlar
  • quote:

quote:

quote:

motorda başka değişiklikler de mi gerekiyor? aracın max. hızı artacağından belki lastik çapı büyüyebilir, belki fren sistemi? başka bir şey gelmedi aklıma..

hocam maliyeti artırmasının sebebi Türkiyedeki vergilendirme sistemi..malum yanlış hatırlamıyorsam 2000cc ve üzeri motorların %84 olan vergileri geçtiğimiz yıl %130"a çıktı..yani 50 bin liralık vergisiz bir aracın fiyatı vergilerle birlikte 115 bin lira gibi bir rakama çıkıyor..bu yüzden 2000cc bir 5008 muhtemelen 100 bin liranın üzerinde bir fiyata satılır TR"de

kesinlikle doğru söylüyorsunuz

chevrolet trax lansmanı 1,7 dizel olarak yapıldı ama gelen araçlar 1,4 benzinli ve chevrolet 1,7 dizel getirmeyeceğini söylüyor. fiyat 90 000 e çıkacakmış diye.
    iyi forumlar
  • drycrest hocam noldu cyclon 2.....bittimi montaj....?
  • En fazla kaç basıyo 5008

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese merhaba,

Ben de aranıza yaklaşık bir ay kadar önce 2013 Allure 5008'imle katıldım. Araçtan genel olarak memnunum, uzun yolda 1.6 atmosferik motorların hızını koruyamadığı rampalarda hiç istifini bozmuyor. Arabayı farklı bir şehirden aldım ve alır almaz yaklaşık 300 km yol yaptım. 100-110 km/h ile geldim ve ortalama tüketim 4.5 l/100km oldu. Şehir içi çevre yolu karışık kullanımda da ortalama 5.5-6 l yakıyor.

Araçla ilgili tek sıkıntım şoför kapısı sacı ile camın birleştiği krom çita üzerinden bir miktar ön çamurluk üstündeki krom çitaya sürtüyor. Sıfır araçta böyle bir durum biraz can sıkıcı uygun bir zamanda servise göstereceğim.

Araçta usb / bluetooth paketi yok o nedenle cyclone 2 taktırmayı düşünüyorum ama bir yandan da araçta bir elektrik arızası olursa (ki start stoplu araçlarda akü arızaları sık görülebiliyor) garanti dışı kalmasından endişe ediyorum.

Şu an 1000 km'deyim ilerledikçe tecrübelerimi paylaşacağım.
  • 5008 almaya karar verdim.En iyi donanıma en iyi fiyatı veren bayii hangisi acaba?

Video paket ve usb,bluetooth gibi paketlerin olmasını tercih ederim.

Bilgisi olan veya yakın zamanda 5008 alan arkadaşlar cevaplarsa memnun olurum.

Teşekkür eder iyi forumlar dilerim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ronin75

Herkese merhaba,

Ben de aranıza yaklaşık bir ay kadar önce 2013 Allure 5008'imle katıldım. Araçtan genel olarak memnunum, uzun yolda 1.6 atmosferik motorların hızını koruyamadığı rampalarda hiç istifini bozmuyor. Arabayı farklı bir şehirden aldım ve alır almaz yaklaşık 300 km yol yaptım. 100-110 km/h ile geldim ve ortalama tüketim 4.5 l/100km oldu. Şehir içi çevre yolu karışık kullanımda da ortalama 5.5-6 l yakıyor.

Araçla ilgili tek sıkıntım şoför kapısı sacı ile camın birleştiği krom çita üzerinden bir miktar ön çamurluk üstündeki krom çitaya sürtüyor. Sıfır araçta böyle bir durum biraz can sıkıcı uygun bir zamanda servise göstereceğim.

Araçta usb / bluetooth paketi yok o nedenle cyclone 2 taktırmayı düşünüyorum ama bir yandan da araçta bir elektrik arızası olursa (ki start stoplu araçlarda akü arızaları sık görülebiliyor) garanti dışı kalmasından endişe ediyorum.

Şu an 1000 km'deyim ilerledikçe tecrübelerimi paylaşacağım.

0 araçların bazılarında kapı ayarları bozuk oluyor..muhtemelen serviste 15-20 dk"lık bir işlem sonrası ayar yapılır..
  • quote:

Orijinalden alıntı: berik

5008 almaya karar verdim.En iyi donanıma en iyi fiyatı veren bayii hangisi acaba?

Video paket ve usb,bluetooth gibi paketlerin olmasını tercih ederim.

Bilgisi olan veya yakın zamanda 5008 alan arkadaşlar cevaplarsa memnun olurum.

Teşekkür eder iyi forumlar dilerim...

video paketi olmayan 5008 yok gibi..ama bluetooth ve usb girişi çokta elzem değil..başkanın dediği gibi ona vereceğin farkın üstüne biraz daha koyup cylon2 aldın mı usb ve bluetooth"un yanında navi,geri görüş kamerası,tvve kablo kirliliği olmadan kafalıklara görüntü aktarabilmek gibi avantajlara sahip olursun..ama bayinin elinde benim ki gibi hazır usb ve bluetooth olan araç varsada orjinal orjinaldir diyorum..fiyat olarak gidebildiğin bayilere git yüz yüze görüş gidemediğin yerlerdende telefonla fiyat almaya bak..aşağı yukarı kafanda bir fiyat oluşur..sonrada iş pazarlık aşamasına geldimi en uygun seçeneği tercih edersin..
  • quote:

drycrest hocam noldu cyclon 2.....bittimi montaj....?

Montaj bitti ama yoğunluktan ustalar gittikten sonra aracı aldım.

Birtakım sıkıntılarım var o yüzden düzelene kadar bekleyin derim
    1- ileri alma düğmesi üst geriye alt ileri alıyor bu ters geldi

2- ön sensörlerim neredeyse değdikten sonra ötmeye başladı

3- arka kamera muhtemelen 3008 için olanı takılmış çünkü sadece tamponu ve 10cm ileriyi gösteriyor

4-biraz yavaş açılıyor

5- mp3 usb çalarken biraz gecikmeli başlıyor

6-ŞİMDİ BOMBA anlık yakıt göstergesi sapıttı, 900 lt km gibi birşeyler göstermeye başladı

7- El frenini otoomatik çekme modu teypten çalıştıramadım

arka monitörleri daha kontrol edemedim çünkü bu anlık göstergenin çıldırması ve ön sensörlerin çalışmaması acaba aracın beynine mi zarar veriyor diye düşünüyorum.

yarın bu soruları ustaya soracağım bu nedenle biraz durun derim belki yazılımsal birşeyse çözeriz inşallah ama kamerayı sayın melodram nasıl taktı acaba?

montaj 3 saate yakın

fiyat 1500 e maloldu

herkese iyi forumlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: drskycrest

quote:

drycrest hocam noldu cyclon 2.....bittimi montaj....?

Montaj bitti ama yoğunluktan ustalar gittikten sonra aracı aldım.

Birtakım sıkıntılarım var o yüzden düzelene kadar bekleyin derim
    1- ileri alma düğmesi üst geriye alt ileri alıyor bu ters geldi

2- ön sensörlerim neredeyse değdikten sonra ötmeye başladı

3- arka kamera muhtemelen 3008 için olanı takılmış çünkü sadece tamponu ve 10cm ileriyi gösteriyor

4-biraz yavaş açılıyor

5- mp3 usb çalarken biraz gecikmeli başlıyor

6-ŞİMDİ BOMBA anlık yakıt göstergesi sapıttı, 900 lt km gibi birşeyler göstermeye başladı

7- El frenini otoomatik çekme modu teypten çalıştıramadım

arka monitörleri daha kontrol edemedim çünkü bu anlık göstergenin çıldırması ve ön sensörlerin çalışmaması acaba aracın beynine mi zarar veriyor diye düşünüyorum.

yarın bu soruları ustaya soracağım bu nedenle biraz durun derim belki yazılımsal birşeyse çözeriz inşallah ama kamerayı sayın melodram nasıl taktı acaba?

montaj 3 saate yakın

fiyat 1500 e maloldu

herkese iyi forumlar

epey bir sıkıntılı bir süreç olmuş..acaba usta ayarlamaları yarına mı bıraktı..servislerde malum saatle çalışıyor ustalar..saat 18 oldu mu ara ki bulasın..yoksa bu kadar sorun hiçte normal değil..başkan gelsin bir açıklama yapar sanırım.. bu sorunları yaşamışmıydı ki başkan..
  • 
Sayfa: önceki 935936937938939
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.