Şimdi Ara

Peugeot 5008 (839. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37.531
Cevap
147
Favori
1.647.371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 837838839840841
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: melodramm

quote:

Orijinalden alıntı: ayblrdija

Kasko poliçeleri hakkında yeni bildirim derslerimiz devam ediyor arkadaşlar.Büyük zahmetlerle uğraşıp hazırladığım ve de üşenmediğim yazılarıma fırsat buldukça yayınlayacağım.Faydalanmanız dileğiyle ;

SORU : Karayollarında seyir halinde iken yoldaki bir kasise düşme sonucu otomobilimin lastiği yarıldı. Kasko poliçemden değiştirilebilir miyim?
    CEVAP : Başka bir nedenle patlayıp da üzerinde harekete devam etmeniz sonucu yarılmamış ise Kasko Poliçeniz hasarınızı karşılar. Düşülecek eskime payı sigorta şirketleri uygulamalarına göre değişkenlik göstermektedir.

Ayblrdija notu : İlginç bir tesadüf.Geçen sene aynı sorudaki gibi olayı Tttnet.net arkadaşımız yaşamıştı.Kasko yaptırdığı sigorta şirketi sorunsuzca lastiğinin yarılmasını halletmiş ve yenisi ile değiştirmişti.Maalesef hasarsızlığı da bu arada güme gitmişti.Böyle aksilikleri bir daha yaşamamasını dilerim...Başka bir kısa konu ile görüşmek üzere.Hayırlı geceler olsun....

Takvimlerin arakasında yer alan minik hikayeler gibi olmuş.

Başlıkta belli. (AYDBLRDIJA KASKO YAPTIRIYOR)

Sonraki macera => "AYDNBLRDIJA YOL KAMERASI ALIYOR"

İyi forumlar...

Evet evet , başkanım.Senin önerilerini dikkate alıyoruz biliyorsun.Toplantılarda ne diyordun ; Arkadaşlar bizlerin buraya erkenden gelmesi belki kaderin bir cilvesi olabilir.Bizler de bu durumlarda elimizden geldiğince yeni gelecek arkadaşlara bilgi paylaşımlarında bulunacağız.Bulunacağız ki bu topiğe emek verenlerin ve yazı yazanların hayalleri gerçekleşsin.Gerçek manada dostlukların-arkadaşlıkların ne demek olduğunu araç sahipleri paylaşarak anlasınlar.Yapacağımız her bilgi paylaşımı bizlerin ufkunu biraz daha açaçaktır.Hep beraber ileriye doğru adım atmalıyız.Bu görüşlerimiz belki bir gün seçim meydanlarında bize dönecektir.Pardon ya ! Nerelere gittik biz ! Daha bu konulara vardı değil mi?Gecenin bu saati be başkan , idare ediverin!Silmeyle uğraşamam.Yazmaya çok emek verdim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayblrdija -- 23 Mart 2013; 19:41:13 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ayblrdija

Kasko poliçeleri hakkında yeni bildirim derslerimiz devam ediyor arkadaşlar.Büyük zahmetlerle uğraşıp hazırladığım ve de üşenmediğim yazılarıma fırsat buldukça yayınlayacağım.Faydalanmanız dileğiyle ;

SORU : Karayollarında seyir halinde iken yoldaki bir kasise düşme sonucu otomobilimin lastiği yarıldı. Kasko poliçemden değiştirilebilir miyim?
    CEVAP : Başka bir nedenle patlayıp da üzerinde harekete devam etmeniz sonucu yarılmamış ise Kasko Poliçeniz hasarınızı karşılar. Düşülecek eskime payı sigorta şirketleri uygulamalarına göre değişkenlik göstermektedir.

Ayblrdija notu : İlginç bir tesadüf.Geçen sene aynı sorudaki gibi olayı Tttnet.net arkadaşımız yaşamıştı.Kasko yaptırdığı sigorta şirketi sorunsuzca lastiğinin yarılmasını halletmiş ve yenisi ile değiştirmişti.Maalesef hasarsızlığı da bu arada güme gitmişti.Böyle aksilikleri bir daha yaşamamasını dilerim...Başka bir kısa konu ile görüşmek üzere.Hayırlı geceler olsun....

Takvimlerin arakasında yer alan minik hikayeler gibi olmuş.

Başlıkta belli. (AYDBLRDIJA KASKO YAPTIRIYOR)

Sonraki macera => "AYDNBLRDIJA YOL KAMERASI ALIYOR"

İyi forumlar...

Hakikaten ilginç.Tamam fırsat buldukça kasko hakkında yazılar yazayım sizlere.İstermisiniz ? En az 10 kişi desteklemezse , kesinlikle yazmam.Acentelerde bile bu bilgileri bulamazlar.Aslında benim için zor olacak.Emek ver karşılık alma ! Parasız valla zor!İşimiz mi yok be başkan !!!

• quote:

Orijinalden alıntı: aydnblrdija

Hakikaten ilginç.

Tamam fırsat buldukça kasko hakkında yazılar yazayım sizlere.

İstermisiniz ?

En az 10 kişi desteklemezse , kesinlikle yazmam.

Acentelerde bile bu bilgileri bulamazlar.

Aslında benim için zor olacak.

Emek ver karşılık alma !

Parasız valla zor!

İşimiz mi yok be başkan !!!

Yaz üstadım yaz.

Sen KASKO; bende MOD konusunu yazarım. (KASKO UZMANI ~ ARAÇ MODIFIKASYON UZMANI)

Levent ne yazar bilemedim şimdi

Her neyse o da içinden gelen birkaç kelime yazar, olur biter.

Zaten yarın çay içmeye gidecez LEVENT'in yanına.

Haberi olsun da sonra çay bitti, kalmadı su çektim diyemesin

İyi forumlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melodramm -- 22 Mart 2013; 23:34:14 >

• AYBLRDİJA KASKO YAPTIRIYOR ;

Dayanamadım sizlere bir tane daha aydınlatıcı bilgi yazıyorum arkadaşlar.Değerlendirmelerinizi yarın akşama kadar yazarsınız artık..

AYBLRDİJA SORU :Otoparka anahtarı ile bırakılan araç park görevlisi tarafından çalınırsa sigorta şirketi olayın emniyeti suistimal olduğunu belirterek tazminat ödememe hakkına sahip midir?

CEVAP :Hayır. Çünkü olayda aracın anahtarının otopark görevlisine bırakılması, sınırlı bir tevdi olup, aracın en fazla otopark içinde ileri geri manevrasını sağlama amacına yöneliktir. Bu sınırlı irade hayatın olağan akışına uygun ve günümüzde otoparka anahtarın da bırakılmasını alışılmış hale getiren teamüllerle de bağdaşır durumdadır. Ancak herşeye rağmen sigorta şirketleri özel şartları gereği bu tarz durumlarda sınırlı ödeme yapabilmektedir. Poliçenizde ilgili klozu incelemenizi öneririz. Ayrıca aracınızı anahtarıyla birlikte otoparka bırakırken PLAKANIZIN YAZILI OLAN PARK FİŞİ almayı ihmal etmeyiniz.

PS :Bazı arkadaşların bu konu hakkında eksik bilgilendirilmiş olduğunu düşünerek yazmaktayım.Otoparklara bırakılan araçlarımıza bu yönüyle de dikkat edilmesi konusu umarım faydalı olmuştur.

: Bu topikte yeni bir dönem başlıyor.Başka topikleri takip etmediğim için bilemiyorum ama tüm arkadaşların ortak çabası ile doğru ve gerçekçi , paylaşımcı bilgiler , bilinçli tüketici ve araç sürücüleri için gündeme taşınıyor.Bu konuda emek veren ; Melodramm başkan,şu sıra gelemeyen Hewes , misafirlerinden kaçamayan tttnet.net , pazardan kurtulamayan ganeja , Muğla'daki pejo servisine yenilikler hakkında sürekli eğitim brifingi veren omerka 48 ve ara sıra gözü bizde olan eng_civ ' na ,manevi tazminatı yaptırarak ilklerden olan ve doğru yapan drsnrky ' ya , kasko yaptıracak ayblrdija'ya ve de diğer tüm arkadaşlara sonsuz teşekkürlerimizle.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayblrdija -- 22 Mart 2013; 23:56:06 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aydnblrdija

Hakikaten ilginç.

Tamam fırsat buldukça kasko hakkında yazılar yazayım sizlere.

İstermisiniz ?

En az 10 kişi desteklemezse , kesinlikle yazmam.

Acentelerde bile bu bilgileri bulamazlar.

Aslında benim için zor olacak.

Emek ver karşılık alma !

Parasız valla zor!

İşimiz mi yok be başkan !!!

Yaz üstadım yaz.

Sen KASKO; bende MOD konusunu yazarım. (KASKO UZMANI ~ ARAÇ MODIFIKASYON UZMANI)

Levent ne yazar bilemedim şimdi

Her neyse o da içinden gelen birkaç kelime yazar, olur biter.

Zaten yarın çay içmeye gidecez LEVENT'in yanına.

Haberi olsun da sonra çay bitti, kalmadı su çektim diyemesin

İyi forumlar...

İlginç aksesuarlar konu başlığını da unutmayalım başkanım...Bu konuda da Hewes ve ben çok uykusuz kaldığımız günleri biliyorum.Levent ' i dediğin gibi biliyoruz.Sen tedbirli ol ve yanında her ihtimale karşı su şişesi ve çay götür.En azından çaydanlık delindi ve ocak bozuldu muhabbetiyle karşılaşırsın.Liste kabarmaz....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayblrdija -- 22 Mart 2013; 23:54:58 >

• Bu gecelik bu kadar.Herkese iyi
  • Nöbetiniz yoğun geçmiş Ayblrdija hocam. Keyifle okudum. Biraz önce 75000 bakımı icin servise bıraktım. Şanzıman bakılacak. Muhtemelen kendini korumaya almıştır dediler. Ayrıca şanzıman yazılımını güncellemiştim daha önce, şimdi yeni bir yazılım daha gelmiş. Onu yükleyecekler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: freemanx

İLK 15000 BAKIM ÜÇRETİ NEDİR.

Kampanya döneminde 280 TL dir.

İyi forumlar...

Sonki 30.000 bakım faturanı koyacaktın melodram, acaba koydunda ben gözden kaçırmış olabilirmiyim??? Koymadıysan yükleyebilirmisin
  • İyi haftasonları olsun 5008 ailesi.. bugün ankara fena kar fırtına.. üstadlar paylaşımlarınız takipte emeğinize sağlık ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: jonjonbaba

İyi haftasonları olsun 5008 ailesi.. bugün ankara fena kar fırtına.. üstadlar paylaşımlarınız takipte emeğinize sağlık ..

Teşekkürler .Size ve tüm arkadaşlara iyi haftasonları olsun.Arayı fazla açmayınız üstadım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayblrdija -- 23 Mart 2013; 13:28:32 >
  • Ayblrdija abi sen kasko konusunda bilgilendirme yazılarına devam et..bu aralar gerçekten çok yoğunum şöyle bir kabaca okudum yazılanları..devamı ve ayrıntılı okuma ve değerlendirme akşama..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

http://www.vatanbilgisayar.com/Medya%20Oynat%C4%B1c%C4%B1lar/everest-hdm-455-hdm-455-full-hd-media-oynatici/productdetails.aspx?I_ID=56364

arkadaşlar bu medya oynatcı bizim araçta işe yarar mı bilgisi olan varmı.

yarar tabii.full hd olmasına gerek yok diyecektim..ama zaten fiyatı iyi ..varsın full hd olsun..evdede kullanabilirsiniz..ama elektrik işini halletmeniz gerek..çakmak girişi için bir kablo...birde kompozit kablo(2 ucuda sarı-kırmızı-beyaz renkli olan) lazım...

• quote:

Orijinalden alıntı: ganeja

quote:

http://www.vatanbilgisayar.com/Medya%20Oynat%C4%B1c%C4%B1lar/everest-hdm-455-hdm-455-full-hd-media-oynatici/productdetails.aspx?I_ID=56364

yarar tabii.full hd olmasına gerek yok diyecektim..ama zaten fiyatı iyi ..varsın full hd olsun..evdede kullanabilirsiniz..ama elektrik işini halletmeniz gerek..çakmak girişi için bir kablo...birde kompozit kablo(2 ucuda sarı-kırmızı-beyaz renkli olan) lazım...

yanlız bunda dahili bir bellek yok...bir taşınabilir küçük hdd..veya flash bellek takmanız lazım..

• quote:

quote:

quote:

yanlız bunda dahili bir bellek yok...bir taşınabilir küçük hdd..veya flash bellek takmanız lazım..

sizin önerebileğiniz bir şey varmı. artı pejo satıyormu serviste böylle bir cihaz

• Bugün arka ekran bağlantılarını jack girişlerinin iç tarafından kablo uçlarını lehim yaptırarak hallettim. Uzun uğraşlar sonunda anladık ki monitörlere görüntü vermek için jackin mutlaka yerine takılı olması lazım, jack taki uzun uç yerine takıldığında devreyi tamamlıyor. Ben bu sorunu girişlere kulak çubuğunun plastik sap kısmını uygun uzunlukta kesip jack girişine sokarak hallettim. Artık ortalıkta kablo kalmadı.

Bir sonraki procem aracın ön kısmına (büyük ihtimalle ön panjur ızgaraları arasına, Peugeot logosunun hemen altına) ön görüş kamerası takmak. Kameranın kablosunu teybe kadar ulaştırmak biraz zahmetli.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

yarar tabii.full hd olmasına gerek yok diyecektim..

ama zaten fiyatı iyi ..

varsın full hd olsun..

evdede kullanabilirsiniz..

ama elektrik işini halletmeniz gerek..

çakmak girişi için bir kablo...

birde kompozit kablo(2 ucuda sarı-kırmızı-beyaz renkli olan) lazım...

yanlız bunda dahili bir bellek yok...

bir taşınabilir küçük hdd..veya flash bellek takmanız lazım..

sizin önerebileğiniz bir şey varmı.

artı pejo satıyormu serviste böylle bir cihaz

Dostum bu işini görecektir.

Ancak adaptör beslemesini kontrol et.

Giriş 220V çıkış 12V ise tam uyumlu olacaktır.

Çıkış değeri 12V dışında bir değer ise araya dönüştürücü alman gerekir ki bu da yaklaşık 25 Tl demektir.

İyi forumlar...

• 23-03-2013 IZMIR BULUŞMASI...

IZMIR UNALLAR PEUGEOT

LEVENT DUKKAN TOPLANTISI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melodramm -- 23 Mart 2013; 20:00:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tttnet.net

Ayblrdija abi sen kasko konusunda bilgilendirme yazılarına devam et..bu aralar gerçekten çok yoğunum şöyle bir kabaca okudum yazılanları..devamı ve ayrıntılı okuma ve değerlendirme akşama..

Seve seve . Dostlarımız istedikten sonra onur duyarım.Değerlendirmeler şarttır ama ??? İstek yapan arkadaşların sayısı şu ana kadar 5 gözüküyor 10 sayısını bulamadık bu arada ?????
  • quote:

23-03-2013 IZMIR BULUŞMASI...

IZMIR UNALLAR PEUGEOT

LEVENT DUKKAN TOPLANTISI

Arkadaşımızın yoğun günlerinin sebebi arzu-hali anlaşıldı nihayet.Yine döner muhabbetler vardı arada , anladık afiyetler olsun..Bizde nerelerde diye hayıflanalım !!!!!Daha yemek bile yemeden merhaba demeye geldik üstelik!!Bu topik ve daha önceki birkaç alışverişim hariç hayatımda bu kadar bilgisayar başında kalmadım ...Başkan ve bazı arkadaşlar bu kadar özverili olmasak mı dersiniz ???

Yine aynı hareket ve yine sıra bozma görüntüsü.Boy sırasına dikkat edelim lütfen...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayblrdija -- 23 Mart 2013; 20:01:53 >

• 
Sayfa: önceki 837838839840841
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.