Şimdi Ara

Peugeot 5008 (74. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
37.535
Cevap
147
Favori
1.647.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ganeja

quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

quote:

Orijinalden alıntı: omerka48

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: vankomicin

Merhaba arkadaşlar,

Hazirandaki kampanyadan dolayı 5008 siparişini planladığımdan 3 ay önce sipariş etmek istedim, fakat fiyatlar uçmuş,(İstanbul Anadolu Yakası) JBL ve deri paketsiz 64000-65000 TL den, vergi levhası indirimi ile ise 61000 TL den bahsediyorlar ( ya da ben yeterince araştırmıyorum), almak isteyenlerin bilgisine... Bende beklemeye devam dedim ( birşey değişirmi onu da bilmiyorum), hayırlısı...

Hocam Temmuz başında araçlaa zam olacak, ben bugün 5008 premium pack full (video pack+alarm+metalik boya) 63000'e aldım.

Zaten yakıt kampanyası ile 850 tl yi geri alıyorum.

Bence durumun müsait ise hemen al.

İyi çalışmalar...

hayırlı olsun arkadaşım peugeot store da şöyle bir gezdim 65bin tl ile 70bin tl arasında 5008 lerin fiyat aralığı var demek ki satışlar iyi gidiyor her ay kampanya +her ay zam daha geçen ay 63bin ile 65bin arasındaydı fiyatlar
    bu gidişle galiba 2012 ler en az 70 bin tl ile satışa çıkacak siz ne dersiniz bu konuda

herkese hayırlı yolculuklar...

5008 le hayat çok rahat

İyi dilekleriniz için teşekkürler,

Bende zamdan kıl payı ile kurtuldum. Daha araç elime geçmeden 2000 tl kârım var :)

JBL ses sistemi bluetooth ve ön park sensörü almadan da 2000 tl indirimli aldım.

Bu farkı da FLY audio takmak için kullanacağım.

İyi çalışmalar...

hayırlı olsun

Teşekkürler ganeja.

• Kaca aldiniz acaba..? Birde hangi bayii..?
    Tekrar hayirli olsun kazasiz gunlere
  • quote:

Kaca aldiniz acaba..? Birde hangi bayii..?

63000 gibi bir rakama denk geliyor. Ben ÖTV muafiyeti ile aracı 46000'e aldım.

5008 premiım pack + video pack + alarm pack + metalik boya => peugeot ünallar "koltuk koruma ve kaucuk paspas hediye"

Ayrıca "Peugeot Güneşli Günler" kampanyası ile 850 tl lik akayakıt hediye.

İyi forumlar.
  • quote:

quote:

5008 premiım pack + video pack + alarm pack + metalik boya => peugeot ünallar "koltuk koruma ve kaucuk paspas hediye"

İyi forumlar.

Bende ötv indirimli alıcam %90 üzeri raporla.. engelin nedir dostum .. webstore da fiyatları 74 yapmışlar, bakalım ben bayiye gidene kadar kaç olacak fiyatlar :D bu arada premium pack te video pack olması zorunlumu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: jonjonbaba

quote:

quote:

İyi forumlar.

Bende ötv indirimli alıcam %90 üzeri raporla.. engelin nedir dostum .. webstore da fiyatları 74 yapmışlar, bakalım ben bayiye gidene kadar kaç olacak fiyatlar :D bu arada premium pack te video pack olması zorunlumu ?

Zihinsel engelli ağabeyim var onun üzerine alıyoruz aracı. %100

Video pack her araç da var. Olmayan araç görmedim şimdiye kadar.

Bunun dışında 3 versiyon var.

1-Premium pack + video pack + bluetooth/usb + ön park sensörü + jbl ses sistemi

2-Premium pack + video pack + bluetooth/usb + ön park sensörü

3-Premium pack + video pack + alarm paket

Ben 3 nolu seçeneği aldım 1, ile 3 arasında 2000 tl fark var. Onu da fly audio taktırmak için kullanacağım.

İyi forumlar...

• neden grand scenic yerine 5008 almalı sizce?
    aralarındaki farklar, + - ler nedir?
  • Herkese Merhaba,

Aramıza yeni katılan Tüm 5008 li arkadaşlarımıza hayırlı olsun diyorum.

Qantas bir soru sormuş. Bence her ikisininde içine oturup karar verin.

Ben ve eşim öyle yaptık ve hemen 5008 i aldık. Şimdiden ne alısanız alın hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: odethefam

quote:

Orijinalden alıntı: drsnrky

quote:

quote:

quote:

flyaudio kullanan 5008 kullanıcıları:) taktınız araca sistemleri dıstak cıstak gezmelerdesiniz herhal :) yarın servise gidip araç hoparlörlerini orijinal jbl ile değişimi ve anfi ile bas ilavesinin yapılıp yapılamayacağına baktıracağım. bunun için bagajın sağ tarafını açmaları gerekecekmiş. ana ünite olarak flyaudio dan memnun musunuz? ben speakerlar da benim için yetersizlik var. onları değişeceğimda 2000 tl verip ana ünite değiştirsem mi karar veremedim :) bir de premium pack te lastik basınç ölçer ve bluetooth usb için 1000 tl ödemişken aynı özellikleri de içeren bir cihaza 2000 tl tekrar ödemek mantık sınırlarımı zorluyor :) flyaudio kullanıcılarının gezmekten vakit bulurlarsa düşüncelerini paylaşmaları sevindirici olur.

haklısınız taktık flyaudioyu:) ve gerçekten tatildeydim bir haftadır. açıkçası ben flyaudioyu yüksek ses kalitesi için almadım, flyaudioyu beraber taktırdığımız bir arkadaş kendi aracında sesin daha iyi olduğunu söyledi ama ben öncekiyle pek fark sezemedim. önceleri oğlumun cd çalarını aracı durdurup manipule ediyordum, cd değiştir, koltuğun arkasına cebe koy vs vs. Navigasyon için önceleri pda ile idare ediyordum şarj kablosu vs ile uğraşması, camın orta yerinde ç.k gibi durması şık değildi sanki ticari taksi gibi. Yani resmen görüntü için 2000 tl verdim flyaudioya, orta konsol daha şık oldu. zaten video sistem 1900 tl opsiyonu ben aldığımda hediyeydi, fiyatını ona saydım. bluetooth usb zaten bu sistemde de var, zararı yok. lastik basınçlarına gelince 15 senedir her tür aracımla onbinlerce km yaptım, lastiklerimin basıncı için hic cihaza güvenmedim, 5008 de de beni uyaracak diye bir beklentim olmadı, ben sürerken anlarım zaten indiğini:) Parametre ayarı meselesine gelince geri vitese geçince arka sileceğin otomatik çalışıp çalışmayacağı, kapı açınca aynaların otomatik açılıp açılmayacağı, vs gibi bir sefer ayarlanıp sonra değişmeyen ayarlar aynen ayarlı olduğu gibi kalıyor, menüye cihazdan ulaşılamıyor, serviste pc ile değiştiriliyor. güncellenecek dendi ama zaman alacak bence. bir hafta daha tatile gidiyorum, 5008 ile gezmekten vakit bulmak zor gerçekten:)

Üstadım selamlar,
    ek bir tesisat çektirmedin anladığım kadarı ile. peki sadece ana üniteyi alıp serviste mi taktırdın? bir de mevcut ünitenin direksiyondan kontrol fonksiyonları ile uyumu nasıl? ben türkiye distisini arayıp parametre ayarlarını sorduğumda 5008 in uzakdoğu tarafında henüz satılmadığı bu nedenle de kısa vadede böyle bir güncellemenin beklenmediğini belirtmişti. açıkçası parametre ayarları ile ilgili olarak aracı ilk aldığımda yaptığım ayarlardan sonra bir değişiklik yapma gereği hissetmedim özel bir sebep olmadığı müddetçe de olacağını sanmıyorum.
    ana üniteyi doğrudan serviste mi taktırdın yoksa aldığın yerde mi montajı yapıldı? bir de çıkan üniteleri servisler geri alıyor mu? :) honda varken yaptığım değişimde ana ünite kalmıştı. belki satarken cihazı söküp geri almak gerekecek :) bu konularda da bilgilendirme yapabilirsen sevinirim...

selamlar,
    bizim cihazlar peugeot yetkili serviste flyaudio personeli tarafından takıldı, benim ve 2 arkadaşımın 3 aracına aynı anda takıldı, bahanesiyle servisin elektrikçi personeline eğitim verildi. rutinde cihazı servis flyaudiodan temin edip takıyor, siz cihaz vs getirmiyorsunuz, en azından nilkar'daki sistem böyle. peugeot resmi faturası verdiler, bizim muhatabımız flyaudio değil peugeot yetkili servisi. flyaudionun dışarıdaki servisleri ile muhatap olmadık. dist. ile temasa geçtik güncelleme ile ilgili, hemen olmayacağını açıkça belirttiler ama benim çok umrumda olmadı dediğiniz gibi bir kere ayarlayınca değişmiyor zaten. çıkan ana ünite ve teyp bende, satarken yanında veririm veya ilerde garanti bitince flyaudio bozulursa vs yine takar kendim kullanırım. çünkü tamamen soketle takılıyor, kablo kesme ekleme falan yok. çıkar birini tak ötekini misali. Direksiyondan kontrol ediliyor, farklı olarak üst ve alt tuşlar kayıtsız değil kayıtlı radyoları kumanda ediyor. kayıtsızlar ana üniteden otomatik taranıyor.

İstanbul da aracı aldığım yer tekoto ile yine bana yakın bir yer olan yıldırım peugeot ile görüştüm. onlar flyaudio yu duymamışlar :) yada flyaudio distisi onlarla iletişime geçmemiş demekki :) toplamda herşey dahil ne kadar bir maliyete gelmişti? 2,200 (geri görüş kamerası dahil) gibi bir rakam daha önce yazmıştın gibi geliyor ama emin olamadım.

bu arada flyaudio 4x45w + sub çıkışı var. flyaudio ile standart ana ünitenin çıkışlarını karşılaştırmak lazım. sırf ana üniteyi değiştirmek kalitesiz hoparlörlerden kaliteli ses çıkışını sağlamıyor. sonuçta sub ihtiyacım yok ama speakerlardan da kaliteli ses gelmesi lazım :) eğer flyaudio nun 4x45w çıkışı ana üniteden iyiyse buna uygun daha kaliteli bir hoparlör ile değişim yapmak arabanın genel ses kalitesini artıracaktır :) ben şu an aracımda tizler sonda bass maks. +2 de :) bassları +3/4 gibi bir değere aldığımda ve sesi orta üstüne çekince hoparlörler sesi dağıtıyor :) temiz sesi ancak düşük ses ve tiz/bass ayarlarında almak mümkün o da etrafta ses dalgalanmadığı için çok keyif verici olmuyor maalesef.

bu durumda ana ünitenin çıkış gücünü bulmam gerekecek ona göre flyaudio ve ek hoparlör değişimi netleşecek. amfi takmak için ek tesisat çektirmeyeceğim için eğer güçler aynı ise bana çok bir katkısı olmayacak gözüküyor.

3 adet 5008 e aynı anda yaptırma pazarlığı ile 2000 tl ye taksitle yaptırdık. bu arada çıkan teybe baktım çıkış gücü yazar mı diye; sadece bosch tarafından üretildiğini görebildim, çıkış gücü yazmıyor.

• quote:

....Mudanya rampasında tokatladığım araçların sürücüleri potansiyel müşteri zaten

ben de bu haftasonu tem'de bizim araci scenic 3 ile karsilastirma firsati buldum.

tahminim yeni aldigi scenic 3 ile ilk defa uzun yola cikan hevesli bir arkadas, 5008 almamis olmanin buruklugu ile pesime takildi. 3 rampada torklari karsilastirdik, 4.de vaz gecti zaten efendi efendi sag seritten gitmeye karar verdi :) araclarimiz rampada oldukca iyi.

hatta fazla guclu oldugundan midir, hill assist'in azizligi midir, asiri egimli yolda dur kalk sirasinda gaza fazla abaninca araba kayiyor ben alistim ama alisik olmayan biri icin tehlikeli olabilecek kadar asiri bir guc veriyor tekerlere. gaza hafif dokunup sonrasinda yavas yavas yuklenmek lazim fren birakilana kadar abartmamak lazim.

• merhabalar , 5008 alalı 1 ay oldu harika zevkli bir araç bugün uzun yolda da deneme fırsatım olacak Ordu dan son durak Bursa ya. fly audio ilgimi çekti servis ismi ve toplam maliyeti yazarsanız bende inceleyip taktırmak isterim. ilk depo bitti bp kullandım hiç bir sorun yaşamadım toplamda 225tl 1100 km yaptı araç denemek için sürekli çalıştı klima açık dur kalk yakıt değeri çok iyi torku çok iyi . satın alırken tüm araçları inceledim 5008 in hepsinden fazlası var .
  • quote:

Orijinalden alıntı: oasisngn

quote:

....Mudanya rampasında tokatladığım araçların sürücüleri potansiyel müşteri zaten

ben de bu haftasonu tem'de bizim araci scenic 3 ile karsilastirma firsati buldum.

tahminim yeni aldigi scenic 3 ile ilk defa uzun yola cikan hevesli bir arkadas, 5008 almamis olmanin buruklugu ile pesime takildi. 3 rampada torklari karsilastirdik, 4.de vaz gecti zaten efendi efendi sag seritten gitmeye karar verdi :) araclarimiz rampada oldukca iyi.

hatta fazla guclu oldugundan midir, hill assist'in azizligi midir, asiri egimli yolda dur kalk sirasinda gaza fazla abaninca araba kayiyor ben alistim ama alisik olmayan biri icin tehlikeli olabilecek kadar asiri bir guc veriyor tekerlere. gaza hafif dokunup sonrasinda yavas yavas yuklenmek lazim fren birakilana kadar abartmamak lazim.

hocam bizim yerimize de bas....=))

• quote:

quote:

tahmin ve yoruma bayıldım.
    ama scenic daha iyi bi araba sanki...

• quote:

quote:

quote:

quote:

İyi forumlar.

Ben 3 nolu seçeneği aldım 1, ile 3 arasında 2000 tl fark var. Onu da fly audio taktırmak için kullanacağım.

İyi forumlar...

Arkadaşlar bende bugün aldım 5008 .. Ötv indirimli 47.700 dedi.. herşey dahil 50 ye bitecek sanırım.. zammın ilk kurbanı ben oldum :( bakalım cumartesi teslim bi aksilik çıkmazsa ..

Donanım : Premium pack + Sedefli Beyaz + video pack + bluetooth/usb + ön park sensörü + hız sabitleme.. ama hediyeleride es geçmemek lazım .. Karter koruma + Paspas + Koltuk kılıfı + yangın tüpü + İlk yardım seti ..

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

İyi forumlar.

İyi forumlar...

Arkadaşlar bende bugün aldım 5008 .. Ötv indirimli 47.700 dedi.. herşey dahil 50 ye bitecek sanırım.. zammın ilk kurbanı ben oldum :( bakalım cumartesi teslim bi aksilik çıkmazsa ..

Donanım : Premium pack + Sedefli Beyaz + video pack + bluetooth/usb + ön park sensörü + hız sabitleme.. ama hediyeleride es geçmemek lazım .. Karter koruma + Paspas + Koltuk kılıfı + yangın tüpü + İlk yardım seti ..

Hayırlısı olsun.

İyi günlerde kullanın.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

İyi forumlar.

İyi forumlar...

Hayırlısı olsun.

İyi günlerde kullanın.

hayırlı olsun kazasın belasız keyifli sürüşler... bende aracımı mart ayında premium pack+video pack+bluetooth+sürüş paketi+park paketi+sedefli beyaz (yangın tüpü, trafik seti, orijinal paspaslar, 1 yıllık kasko) kişisel olarak vergi levhası olmadan 60,600 e almıştım.

bu arada ses sistemi ile ilgili şeytana yenik düştüm :))) hehehehe :) araca tesisatı çektireceğim. bir kaç montaj ustası ile randevulaşıp ona göre bir karar vereceğim artık. sistem SQ (Sound Quality) üzerine olacak. o nedenle bangırdayan ve avaz avaz bağıran bir sistemden ziyade sistemin doyum noktasına kadar sesi bozmadan tam kalite verebilecek bir sistem kurgulanacak. ana ünite tarafında mevcut orijinali bile tutarak sistem oluşturulabilir deniyor. Ana ünite tarafında ise farklı bir açılım olabilir. bunların hepsini değerlendirip tartıp göreceğiz :) sistemi yaptırdıktan sonra eğer 5008 kullanıcıları olarak bir araya gelirsek sizlere de dinletme şansım olabilir. muhtemelen tatil dönüşü (16 temmuz sonrası) usta ziyaretleri olacak ondan sonra bütçeleme fiyat araştırma pazarlık ve kurulum aşamasına geçeriz :) 1 ay kadar bir süre alacaktır :) özellikle bagajda mevcut +2 koltuk yapısını bozmadan bir sub uygulaması olabilecek mi göreceğiz :)

• Değerli 5008 dostları malumunuz yaz geldi, bol bol km yapacağız bu mevsimde.

Ben son 3 aydır Shell kullanıyorum ve memnunum demiştim daha önce ancak sizlerin son görüşleri hangi marka mazot ?

TOTAL kullanan var mı varsa yorumumlarını merak ediyorum.. Yoksa SHELL e devam mı, ve birde hangi shell sizin kullandığımız paylaşırsanız sevinirim..
  • Herkese Merhaba;

Ben CADDY 1,9 Comfortline DSG kullanıyordum konforu binek gibi olmadıgı için sattım.
    Peugeot 5008i çok beğendim hayallerimdeki gibi bir aractı , Bizim gibi 5 kişilik bir aileye çok uygundu.
    Test sürüşü yaptım ama vitesinden memnun kalmadım.

5008 in Otomatik vitesi
    VW grubunun DSG şanzumanı gibi seri (0,3 sn) ve hissetmeden vites DEĞİŞTİREMEDİ. Bu nedenle 5008'i Ertelemek zorunda kaldım şu an GOLF V 1,6 FSI Tiptronic Comfortline kullanıyorum.
    Şanzumanı bana İlk versiyon TİPTRONİC LER gibi geldi. Doğru mudur acaba? Ya da benim sürdügüm 5008 TEST sürüş arabası çok mu hor kullanıldı anlayamadım.

Siz D'de giderken , araç kendi kendine vites değiştirirken ya da PRND arasında geçişlerde, herhangi bir HİSSEDİLİR derecede GAZ KESME, sarsıntı, titreşim oluyor mu?

Bu konuda tecrübelerinizi rica ederim.

İyi günler;
    Alparslan Yavuz
    alpeks@gmail.com

• Merhaba Arkadaşlar;

Buraya kötü bir şeyler yazmak isteezdim ama... bu peugeot asistan tamamiyle rezalet..........Bir işe yaramaz......

Geçen pazar günü İstanbuldan antalyaya yola çıktım..5 gün kaldıktan sonra Fethiyeye oradan bodruma oradan izmire geçtim...Buraya kadar herşey mükemmeldi...Ta kiii tatili bitirip, istanbula geri dönmeye karar verinceye kadar....

Akhisara 2km. kala sol şeritten ilelerken birden asfaltta bir yükseklik farkettim..Sağımdada kamyon olduğu için, ön lastiği kurtardım ama sol arka lastik ne yazıkki kurtulmadı...Neyse ağa çektim bir baktım ki lastik yırtılmış, hemen yakındaki benzinliğe çektim....

Oradakinler hemen yardıma geldiler..Stepneyi indirdim..el kitapçığınıda aldım tüm parçalar vardı ama bir parça yoktu, 5 nolu parça...Sayfa 172 de 5 nolu parça torpido gözünde yazıyordu..Aradım taradım yok...Meğer bu arabalarda bijon şifresi oluyormuş..Oraya gelenler açamazn dediler..
    Hemen yol yaardımı aradım, onlarda bana en yakın servis elemanıyla görüştürdü, bana o parçanın oralarda olması gerektiğini söyledi..Benziklikteki arkadaşlarla tekrar seferber olduk kaldırmadık koltuk, açmadık kulaklık kutusu, yangın tüpü kalmadı, yok yok.......
    Tekrar yol yardımı aradım, beni yine aynı kişiye bağladılar,, bulmadı m dedim...Bana küstahça yapacağının bir şey olmadığını aracı aldığım yere sormamı ve onun gelemeyeceğini söyledi ve telefonu kapattı...Tekrar yol yardımı aradım..bana yanı adamı bağladılar,,sen yol yadım değilmisin diye sordum, bana bir çözüm bulman gerekli dedim..Adam umursuzca aldığın bayiyi ara dedi..
    Arabayı Aydın bayisinden almıştım.. bir şekilde ulaştım..Bana oralarda bir yerde olması gerektiğini söyledi..Bende aracı teslim alırken böyle bir şey demediniz ve teslim etmediniz dedikçe iyi bakın arabaya dediler...Bir kere daha aradım ama yok nafile...Tekrar aradım aydın bayinğini ama nafile, oraya gelemeyiz bize uzak arabayı bize getirin dediler...DAhada sinirlenip telefonu kapattım...
    Kırkağaçta bir arkadaşım vardı, onu arayıp başka bir 5008 bulmasını o parçayı getirmesini istedimm..Oda araç aramaya başladı...
    O sırada aydın servis bir daha beni aradı,, o anda sordum başka 5008 bijon şifresi olurmu diye, yok olmazmış, her araç için ayrı üretiliyormuş...
    Oişte olmadı...O sırada peugeot yol yardım bir daha aradı,, ağzıma ne geldiyse söyledim..Yok çare yok...kasko şirketimi arayıp çekiici açağırdım..Bu arada peugeot asistan çekicigönderme zahmetinde bile bulunmadı.....

Anlatamam çıldırdım,, ama lastik patlayıp yolda kalan ilk insan benimdir herhalde.........
    Bu arada stepnede yarım anca en yakın lastikçiye kadar götürür...TAbi lastiği sökebilirseniz..
    Bu arada 2 tane lastikçiyede gidip sordum,, onlarda abi sökemezsin dediler...
    TAm 5 yıl önce başka bir sebebten izmirde megane 2 HB ile yolda kaldım, 30 dk. da geldi, arabayı çekmemiz lazım dedi, çekiciyi çağırdı, kiralık aracımıda evime yönlendirdi.. Ne derseniz deyin...Renault ve Fiat bu konuda mükemmeller...
    Neyse Daha bitmedi ogün gece saat 2 de eve vardımm...
    Ertesi Sabah 10 da Aydın bayisi aradım..Ne dediler beğenirsiniz..Stepneyi taktık sizi bekliyoruz dediler...Dellendim...Ben istanbula gidecem, o yarım stepne beni manisaya bile göttürmez dedim...LAstik yok dediler...Bir daha beynimden vuruldummm...
    İZmir istanbul mıchelin bayilerini aradım lastik yok..İstanbul Mepa, BErke tüm bayileri aradım yok lastik...Allahım neydi günahım nerden aldım bu Yahudi mercedesini dedim..............
    1 saat sonra aydın bayisi lastiği bulduğunu söyledi ama KAradenizde bir yerde bulmuş...Anca Ertesi gün gelebilirmiş....TAbi benim tüm planlar alt üst, 2 gündeki tüm toplantıları iptal ettik...Bu arada devamlı aradım Peugeotu ..Çıt yok..........
    Neyse lastğin fiyatını sordum 504 lira....Şok oldum...Çaresiz kabullenmiş gibi yaptım....
    Ertesi günü bekledim...Bulsunlarda lastiği alabilirlerse alırlar parayı

Ertesi gün 10 gibi aradılar. Lastik ellerine ulaşmış,12 gibi hazır olur dediler...
    Gittim bayiye , yeni lastik takılmış...NAsıl söküp taktınız dedim..Abi dediler bunun bijonlarında şifre yapmamışlar dediler..
    Temelli dellendirdiler siz demedinizmi, bunların hepsinde olacağını, yuol yardımda aynı şeyi söyledi manyakmısınız siz dedim...
    El kitapçığında niye yazıyor dedim,,,,cevap yok...BEnde saydırdım ne ağzıma geliyorsa...
    Böyle bir manyaklık varmı ya...Hala düşündükçe çıldırıyorumm...BAzılarında varmış bazılarında yokmuşş..Ne büyük salaklık.........
    Para ödemeye geçtik, sanıyorlarki ödeyecek...Servisi birbirine kattım... Genel müdüre kadar gelsin dedim..2 gün yolda kaldım boşu boşuna biri bunun hesabını versin.....Çıt yok....Birde yüzsüzce para istiyorlar.. Para önemlideğil ama, yüzsüzlük diz boyu...
    Hiç bir şey ödemeden çıktım ama sinirimi dağıtamadım...Bugünden itibaren her gün arıyorum peugeotu....Aklı mantıklı biri özür dileyip, gelmeyen yol yardımı cezasını çekinceye kadar..Peşini bırakmayacağım.....
    İnanılmaz ya 60.000 lira ver, yol yardım gelmesin, aldığın bayiye sor desin....Rezalet.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerem3577 -- 6 Temmuz 2011; 22:36:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kerem3577

Anlatamam ama lastik patlayıp yolda kalan ilk insan benimdir herhalde.........

benim eski scenic te de benzer bir anahtar vardi, arabayi teslim ederken soylemislerdi ama iki defa teker patladi ikisinde de lastikci kendi aletleri ile sorunsuzca degistirdi hic aramadik oyle birsey.... neyse gecmis olsun, evet ana fikir demek ki o bijon anahtarini basimiza gelmeden evvel bulacagiz... varsa resmi ne aradigimizi bilelim...

selamlar.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gural
    ....

gecmis olsun arkadasim.. kimseye birsey olmamasi cok guzel haber. araca biraz daha guvenim artti zira carpisma etkisi karsidaki arabanin haline gore , kapidan iceri cok fazla gecirmemis goruluyor size ve diger yolculara.

"Bizde airbag'ler devreye girmedi " demeni biraz detaylandirmak isterim. neden girmedigini arastirdiniz mi ya da sorguladiniz mi? ve herhangi bir aksiyon aldin mi bu konuda. bu cok kotu bir haber cunku benzer sorunlari daha evvel forumda opel astra icin bir kac defa okumustum, aracin pert olmasina neden olacak buyuk kazalarda bile acilmayabiiyor ve uretici " zaten acilacak diye garanti etmiyoruz ki biz" diyerek isin icinden cikiyor.

tekrar gecmis olsun.

Öncelikli olarak gecmis olsun dileklerinde bulunan herkese teşekkürler. airbag konusu goral servise sorduğum bir konuydu. N-tane airbag'i var guvencesiyle araç kullanırken airbag'lerin açılmama ihtimalini insan aklına getirmiyor. Servis aracta 3kademeli bir guvenlik oldugu, 3. kademede airbag'lerin patladigini, bizde ise 2. Kademe olan emniyet kemeri kilitlemenin gerceklestigini, demek ki arac yandan 3. kademeye gececek kadar darbeli vurmadigini ama araci trasladigini soyledi. Cok tatmin oldum mu, hayir (tampondan dokununca patlayan airbag video'lari youtube'da var), ama isin uzmani denecek birisi de yok maalesef. Tekrardan saglik olsun diyelim. Herkese kazasiz, belasiz sürüşler dilerim.

Güral

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.