Şimdi Ara

Peugeot 5008 (72. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
37.535
Cevap
147
Favori
1.647.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bende Honda Civic kullanıcısıydım. Bir ay önce 5008 e geçtim ve aynı endişelere sahiptim. Fakat, bu bir ayda bile unuttum Hondayı, Peugeot a haksızlık etmek istemiyorum gerçekten rahat, keyifli ve güvenilir geliyor bana. Özellikle de çocuklar açısından benimde iki çocucuğum var ve bu aracı çocuklar ve bayanları düşünerek tasarlamışlar bence. Neden bayanlar diyecekseniz, sürücü tarafındaki üst güneşlikte camı ışıklı yapmışlar :)).

yakıt mevzusuna gelince sevgili arkadaşlar kesinlikle ilk tercihiniz Shell V-power GTL olsun 2. tercihiniz Shell V-power olsun tavsiye ederim. Benim araçta sabah çalışma sorunu silkeleme, ses, vurma sesi, stop etme hiç birşey kalmadı. Çok şaşrıdım ama böyle ne yazk ki ilk 1 hatfa içinde bu sıkıntılarım olmuştu ne moralim bozuldu anlatamam. Çok şükür şimdi durum iyi ve moralim düzeldi.

Hoşçakalın

• quote:

Orijinalden alıntı: Kontrolmuh

Selamlar,

Bende Honda Civic kullanıcısıydım. Bir ay önce 5008 e geçtim ve aynı endişelere sahiptim. Fakat, bu bir ayda bile unuttum Hondayı, Peugeot a haksızlık etmek istemiyorum gerçekten rahat, keyifli ve güvenilir geliyor bana. Özellikle de çocuklar açısından benimde iki çocucuğum var ve bu aracı çocuklar ve bayanları düşünerek tasarlamışlar bence. Neden bayanlar diyecekseniz, sürücü tarafındaki üst güneşlikte camı ışıklı yapmışlar :)).

yakıt mevzusuna gelince sevgili arkadaşlar kesinlikle ilk tercihiniz Shell V-power GTL olsun 2. tercihiniz Shell V-power olsun tavsiye ederim. Benim araçta sabah çalışma sorunu silkeleme, ses, vurma sesi, stop etme hiç birşey kalmadı. Çok şaşrıdım ama böyle ne yazk ki ilk 1 hatfa içinde bu sıkıntılarım olmuştu ne moralim bozuldu anlatamam. Çok şükür şimdi durum iyi ve moralim düzeldi.

Hoşçakalın

hayırlı olsun..kazasız sürüşler

• quote:

Orijinalden alıntı: 1_plus_3

Bir de özel olarak ön arka park sensörlerini test etmek istedim. Özellikle önler hayal kırıklığı oluşturdu bende. şu anki aracım en az 1mt den itibaren uyarıya başlamasına rağmen 5008 de uyarı sesini duyana kadar epeyce yaklaşmak gerekiyor. Arka sensör ise alçak kaldırımı kesinlikle görmüyor. Şatış elemanı da bunu o an istemese de kabullendi . Bu konuda sizin genel tecrübeniz nasıldır paylaşırsanız çok mutlu olurum. Araç büyük ve kesinlikle parklara güvenmek zorundayız. Hele kullanacak kişi eşiniz olunca bu 2 kat önemli.

dostum banada tam tersi erken ötmeye başlıyor sensörler..gibi geldi akşam daha dikkatli bakayım..arabadan inerek mesafeye bir bakayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: ganeja

quote:

Bir de özel olarak ön arka park sensörlerini test etmek istedim. Özellikle önler hayal kırıklığı oluşturdu bende. şu anki aracım en az 1mt den itibaren uyarıya başlamasına rağmen 5008 de uyarı sesini duyana kadar epeyce yaklaşmak gerekiyor. Arka sensör ise alçak kaldırımı kesinlikle görmüyor. Şatış elemanı da bunu o an istemese de kabullendi . Bu konuda sizin genel tecrübeniz nasıldır paylaşırsanız çok mutlu olurum. Araç büyük ve kesinlikle parklara güvenmek zorundayız. Hele kullanacak kişi eşiniz olunca bu 2 kat önemli.

dostum banada tam tersi erken ötmeye başlıyor sensörler..gibi geldi akşam daha dikkatli bakayım..arabadan inerek mesafeye bir bakayım

bence de erken ötüyor. hatta trafikte ve lambalarda durduğunuzda önden yandan gelen geçen arabalara ötmeye başladığında rahatsız bile olacaksınız emin olun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kontrolmuh

Selamlar,

Hoşçakalın

iyi günlerde kullanın. bende alacağım sanırım. bakalım hayırlısı.

• Arkadaşlar, motor ile ilgili sıkıntısı olanlar motor türlerinide yazarlarsa iyi olur. Sorun genelde Euro5 motorlarda var sanırım. Onunda büyük sebebi Euro5'e uygun olmayan mazot gibi.
    Bendeki araç Euro4 normunda, benim tek sorunum rolantide aracın fazla sarsıntısı ve bazen duracak gibi devirin iyice düşmesi idi. Opet harici (opet'te şikayetlerim oldu) Shell, Total kullandim, şuan PO'nun dizeli var depoda sorun kalmadı gibi.
    Fakat forumlara baktım biraz Euro5 kullananların yakıt yönünden biraz başı ağrıyacak gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omurozcan -- 20 Haziran 2011; 23:56:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: drsnrky

quote:

quote:

bence de erken ötüyor. hatta trafikte ve lambalarda durduğunuzda önden yandan gelen geçen arabalara ötmeye başladığında rahatsız bile olacaksınız emin olun.

Ben bu ötmeler yüzünden yolda giderken park sensörlerini kapatıyorum. Yandan kamyon geçiyor egzosundan çıkan yoğun dumana bile ötüyor, ne oluyor diye etrafıma bakınmaktan. Kapatıp seyir ediyorum daha iyi, park ederken açıyorum.

• Selam sensörler konusunda benim tecrübem söyle; kırmızı ışık veya duran durmak üzere olan tarfikte peugeot, citroen ve bazı markalarda özellikle ötme oluyor, buna ek olarak bazı markalarda ise hiç ötme olmuyor yoğun yağmurda da ötüyor :-)

yakıt konusunda benim aracım 2010 model 110 HP ve şuana kadar yakıtla ilgili titreme stop etme ses yapma vs sorun yaşamadım ama 1 depo ile en çok hangi marka mazot ile yol yaptınız, hangisinden memnun kaldınız derseniz benim cevabımda Shell in ucuz olan mazotu, pahalısını denemedim ama :-)

opet ve PO dan memnun kalmadığımı da paylaşmak isterim
  • quote:

Orijinalden alıntı: auzdil

Selam sensörler konusunda benim tecrübem söyle; kırmızı ışık veya duran durmak üzere olan tarfikte peugeot, citroen ve bazı markalarda özellikle ötme oluyor, buna ek olarak bazı markalarda ise hiç ötme olmuyor yoğun yağmurda da ötüyor :-)

yakıt konusunda benim aracım 2010 model 110 HP ve şuana kadar yakıtla ilgili titreme stop etme ses yapma vs sorun yaşamadım ama 1 depo ile en çok hangi marka mazot ile yol yaptınız, hangisinden memnun kaldınız derseniz benim cevabımda Shell in ucuz olan mazotu, pahalısını denemedim ama :-)

hocam sen eski kullanıcı sayılırsın..araba kaç km.de
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: auzdil

Selam sensörler konusunda benim tecrübem söyle; kırmızı ışık veya duran durmak üzere olan tarfikte peugeot, citroen ve bazı markalarda özellikle ötme oluyor, buna ek olarak bazı markalarda ise hiç ötme olmuyor yoğun yağmurda da ötüyor :-)

hocam sen eski kullanıcı sayılırsın..araba kaç km.de

22.900 Km de

• bayağı yol yapmışsın..kazasız günlere
  • quote:

odethefam
    selamlar,
    bende aracım için portatif kendinden ekranlı bir tane ürün aldım. herhangi bir svideo çıkışlı ve ses çıkışları olan cihazı sisteme rahatlıkla bağlıyorsunuz. bence aracım bu konuda bir ayrımı yok :) iphone gibi cihazlar ise zaten yanınızda taşıdığınız ürünler olduğundan herhangi bir yere giderken (şehir içi seyatlarde) ek bir cihaz taşınması ve araçta gizlenmesi gereksinimi yaratmadığı için tercih edilebilir ancak bu da dvd ,cd gibi benzer medya ortamındaki filmlerin izlenebilmesi için evde ön hazırlıkların yapılmasını gerektirir :) bu araçtaki bence en büyük eksiklerden biri ana ünite ve speakerlar. eğer ana ünitede kendinden ekranlı ve arkadaki ekranlara görüntü aktarabilen bir ana ünite olsa idi çok daha şık olurdu... böylece usb belleklere yüklenecek filmlerde dahil olmak üzere geniş bir alternatif içerisinden yararlanılabilirdi.

Degerli arkadaşlar,
    Tekrar ettirmemek için elimden geldigince dikkatli okudum içinde portable DVD player gecen konuları. Ancak bir quote dışında dvd player'in şarj edilmesi konusunda (ki orada da cakmak çıkışlı bir netbook adaptorunun kullanıldığını hatırlıyorum) bir bilgiye ulaşamadım.
    2 sorum var bu durumda:
    1. Ortalama bir (sanırım 7' oluyor) portable DVD player'i ortadaki konsol'un içine sıgdırabiliyor musunuz?
    2. Aynı portable DVD player'i, sadece sarj etmeye, bir eve bir arabaya taşımamak için cakmak çıkışlı bir sarj unitesi mevcut mu?

sevgiler..

• quote:

Orijinalden alıntı: SUSA42JA

quote:

odethefam
    selamlar,
    bende aracım için portatif kendinden ekranlı bir tane ürün aldım. herhangi bir svideo çıkışlı ve ses çıkışları olan cihazı sisteme rahatlıkla bağlıyorsunuz. bence aracım bu konuda bir ayrımı yok :) iphone gibi cihazlar ise zaten yanınızda taşıdığınız ürünler olduğundan herhangi bir yere giderken (şehir içi seyatlarde) ek bir cihaz taşınması ve araçta gizlenmesi gereksinimi yaratmadığı için tercih edilebilir ancak bu da dvd ,cd gibi benzer medya ortamındaki filmlerin izlenebilmesi için evde ön hazırlıkların yapılmasını gerektirir :) bu araçtaki bence en büyük eksiklerden biri ana ünite ve speakerlar. eğer ana ünitede kendinden ekranlı ve arkadaki ekranlara görüntü aktarabilen bir ana ünite olsa idi çok daha şık olurdu... böylece usb belleklere yüklenecek filmlerde dahil olmak üzere geniş bir alternatif içerisinden yararlanılabilirdi.

Degerli arkadaşlar,
    Tekrar ettirmemek için elimden geldigince dikkatli okudum içinde portable DVD player gecen konuları. Ancak bir quote dışında dvd player'in şarj edilmesi konusunda (ki orada da cakmak çıkışlı bir netbook adaptorunun kullanıldığını hatırlıyorum) bir bilgiye ulaşamadım.
    2 sorum var bu durumda:
    1. Ortalama bir (sanırım 7' oluyor) portable DVD player'i ortadaki konsol'un içine sıgdırabiliyor musunuz?
    2. Aynı portable DVD player'i, sadece sarj etmeye, bir eve bir arabaya taşımamak için cakmak çıkışlı bir sarj unitesi mevcut mu?

sevgiler..

kardeş ben bunlarla uğraşmamak için film oynatan bir mp 3 player ile(yani mp 4) işi çözdüm..güç bağlantısına gerek yok..5-6 saat gidiyor..pili bittiği zamanda orta konsoldaki usb den şarj ediyorum

• Değerli 5008 kullanıcıları, uzun süredir siteyi takip ediyorum. Şu sıralarda kampanyalar olduğunu basından takip ediyorum. Ama tam anlamak mümkün değil. Sanıyorum kampanya seçeneklerinin sadece biri kullanılabiliyor. özellikle siteyi takip eden satış sorumluları varsa kampanyalar konusunda bilgi rica ediyorum. herkese kazasız, belasız sürüşler dilerim.
  • 5008 topigi bayagi yavas gidiyor arkadaslar...arabalarda sorun yok herhalde..aman nazar degmesin...
  • flyaudio kullanan 5008 kullanıcıları:) taktınız araca sistemleri dıstak cıstak gezmelerdesiniz herhal :) yarın servise gidip araç hoparlörlerini orijinal jbl ile değişimi ve anfi ile bas ilavesinin yapılıp yapılamayacağına baktıracağım. bunun için bagajın sağ tarafını açmaları gerekecekmiş. ana ünite olarak flyaudio dan memnun musunuz? ben speakerlar da benim için yetersizlik var. onları değişeceğimda 2000 tl verip ana ünite değiştirsem mi karar veremedim :) bir de premium pack te lastik basınç ölçer ve bluetooth usb için 1000 tl ödemişken aynı özellikleri de içeren bir cihaza 2000 tl tekrar ödemek mantık sınırlarımı zorluyor :) flyaudio kullanıcılarının gezmekten vakit bulurlarsa düşüncelerini paylaşmaları sevindirici olur.
  • dediğin gibi flyaaudio cular dolanıyor herhalde...=)))
    jbl hoplar hakkında taktırırsan ..ve performansı hakkında bilgi verirsen seviniriz..açıkçası ford c-max dan sonra 5008 in sesi ayarları yapınca daha iyi geldi bana..sesi ancak çok açarsak hoplar rezonansa giriyor...ama bir müddet sonra senin işlemleri bizde yapabiliriz.
    kolay gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: 22poem

Değerli 5008 kullanıcıları, uzun süredir siteyi takip ediyorum. Şu sıralarda kampanyalar olduğunu basından takip ediyorum. Ama tam anlamak mümkün değil. Sanıyorum kampanya seçeneklerinin sadece biri kullanılabiliyor. özellikle siteyi takip eden satış sorumluları varsa kampanyalar konusunda bilgi rica ediyorum. herkese kazasız, belasız sürüşler dilerim.

hangi şehirdesiniz...?
  • bugün servise gittim ve aracın bagaj sağ tarafı sökülerek tesisata bakıldı. Mevcut tesisat üzerinde jbl speakerlar takılabiliyor ama bir amfi bağlatmak istediğimizde bu durumda ek tesisat çekilmesi gerekiyor. fabrikasyon jbl gelmediği için mevcut tesisatta haliyle standart. mevcut teybin çıkış gücüne bakacağım ve teyp beslemesi ile jbl speaker taktığımda yeterli performansa gelinebilir mi biraz hesap biraz araştırma yapacağız artık. ben sub düşünmediğimden sanki ana ünite ile kıvırabilir kendini gibi geliyor. iki peugeot servisi de çekilecek tesisattan kaynaklı olabilecek sorunların garanti kapsamına girmeyeceğini belirtti. bu da açıkçası şu an göz önüne alamayacağım bir risk :) bu durumda otomatik olarak tesisat ve kablo çekimini unutuyorum (amfi ve sub a güle güle ). ana ünite tarafında ise araç parametre değişikliği yapmıyorum bir kere ayarladım ve öyle duruyor :) açıkçası türkiye distisi ile görüştüğümde 5008 uzakdoğuda satılmayan bir model olduğu için yazılım uyumluluğu (araç parametre tanımlaması vs ) konusunun zaman alabileceği söylendi. teyp göstergesinde kaybediilecek sadece ön ve arka park sensörlerin ekrana görsel yansıması :) öte yandan flyaudio ile gelen geri görüş kamerası desteği bu ihtiyacı karşılıyor. ön taraf için ise ses / kulak ilişkisi :) cüneyt arkın gibi teneke kutunun düştüğü yeri çıkardığı sesten bulacağız :) hehehehe

işin özetine gelirsem; mevcut ana ünitenin besleme değerlerini bulduktan sonra bu ünite için ideal olan maks. hoparlör araştırması yapacağım. açıkçası peugeot parça fiyatları oldukça uygun tabii işçilik ile dengeleniyor.
    Amfi takılamayacak (elektrik sistemine olası riskleri göz önüne alıp ek tesisat çektirmeyecekseniz ) zaten subwoofer da istemiyorum sorun değil
    fiyat performansı da düşünerek ana ünite almadan sadece speakerları taktırmak ilk etabın en fazla etki verecek çözümü (teyp beslemesi ile beraber) yok olmuyosada logitech z5500 ü bağlıycam arabaya olcak bitcek :)

• quote:

Orijinalden alıntı: odethefam

bugün servise gittim ve aracın bagaj sağ tarafı sökülerek tesisata bakıldı. Mevcut tesisat üzerinde jbl speakerlar takılabiliyor ama bir amfi bağlatmak istediğimizde bu durumda ek tesisat çekilmesi gerekiyor. fabrikasyon jbl gelmediği için mevcut tesisatta haliyle standart. mevcut teybin çıkış gücüne bakacağım ve teyp beslemesi ile jbl speaker taktığımda yeterli performansa gelinebilir mi biraz hesap biraz araştırma yapacağız artık. ben sub düşünmediğimden sanki ana ünite ile kıvırabilir kendini gibi geliyor. iki peugeot servisi de çekilecek tesisattan kaynaklı olabilecek sorunların garanti kapsamına girmeyeceğini belirtti. bu da açıkçası şu an göz önüne alamayacağım bir risk :) bu durumda otomatik olarak tesisat ve kablo çekimini unutuyorum (amfi ve sub a güle güle ). ana ünite tarafında ise araç parametre değişikliği yapmıyorum bir kere ayarladım ve öyle duruyor :) açıkçası türkiye distisi ile görüştüğümde 5008 uzakdoğuda satılmayan bir model olduğu için yazılım uyumluluğu (araç parametre tanımlaması vs ) konusunun zaman alabileceği söylendi. teyp göstergesinde kaybediilecek sadece ön ve arka park sensörlerin ekrana görsel yansıması :) öte yandan flyaudio ile gelen geri görüş kamerası desteği bu ihtiyacı karşılıyor. ön taraf için ise ses / kulak ilişkisi :) cüneyt arkın gibi teneke kutunun düştüğü yeri çıkardığı sesten bulacağız :) hehehehe

işin özetine gelirsem; mevcut ana ünitenin besleme değerlerini bulduktan sonra bu ünite için ideal olan maks. hoparlör araştırması yapacağım. açıkçası peugeot parça fiyatları oldukça uygun tabii işçilik ile dengeleniyor.
    Amfi takılamayacak (elektrik sistemine olası riskleri göz önüne alıp ek tesisat çektirmeyecekseniz ) zaten subwoofer da istemiyorum sorun değil
    fiyat performansı da düşünerek ana ünite almadan sadece speakerları taktırmak ilk etabın en fazla etki verecek çözümü (teyp beslemesi ile beraber) yok olmuyosada logitech z5500 ü bağlıycam arabaya olcak bitcek :)

Merhaba bende fly audio taktırmayı planlıyorum.

Fly audio sonrasında araç parametrelerinde hangi seçeneklere ulaşamıyoruz.

Bilgi için şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melodramm -- 26 Haziran 2011; 8:21:46 >

• 
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.