Şimdi Ara

Peugeot 5008 (235. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
37.524
Cevap
145
Favori
1.643.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 233234235236237
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sanal465

Merhaba arkadaşlar
    Kaza yapan kardeşimize geçmiş olsun
    Allah bir daha yaşatmasın.
    Bende benzer bir kaza yapıp kaldırıma çıkmıştım. ön alt sis farlarının olduğu tampon kırıldı ve değiştirdiler.
    ilerde resim eklerim
    aracını yeni alan arkadaşımıza hayırlı olsun güle güle kullansın.

bakımla ilgii bir şeyde ben söyleyeyim
    bana servisten BİR YIL yada 15000 km hangisi önce dolarsa gelin dediler
    yıl meselesi nedir aceba, yada gereklimi sizce. Diyelimki ben kullanamadım yıl doldu ama km 10000 in altında kaldı
    yine bakıma gitmelimiyim bu konuda ne düşünüyorsunuz...

garantinizin devam etmesi için km dolmasa da yılda bir bakıma girmelisiniz. ben fiesta da ilk yıl 5.000 km de girdim, bu yıl 7.000 km de gireceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erceerce

Arkadaşlar merhaba birşey sormak istiyorum,

özellikle çok soguk havalarda termostat 75-90 derece arasında geziyormu? Sürekli hareket halinde değilde mesela trafikte dur kalkta,80 filan düşüyormu? Bu arada hava soguk oldugu için fan 25 C hız orta kademelerde çalışıyor. Yoksa benim termostatta bir arızamı var?

klima kapalıyken fanı çalıştırdığınızda aracın soğutma suyunu kullanır. araba tam ısınmadan fanı açınca sıcaklık biraz aşağı oynar, (özellikle soğuk havada). ama tam ısınınca bende oynama pek olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tttnet.net

quote:

özellikle çok soguk havalarda termostat 75-90 derece arasında geziyormu? Sürekli hareket halinde değilde mesela trafikte dur kalkta,80 filan düşüyormu? Bu arada hava soguk oldugu için fan 25 C hız orta kademelerde çalışıyor. Yoksa benim termostatta bir arızamı var?

valla hocam benim arabada yanlış hatırlamıyorsam 90 derecede kalıyor...istediğin kadar dur kalk yak kımıldamıyor bile..olması gerekende bu sanırım..

Merhaba,

Bende de sürekli 90 da hiç oynamıyor.

Fan ayarı 2 kademede marş basıyorum, motor sıcaklığı 60 dereceyi geçtiğinde fan hızını en sona alıyorum.

Ancak motor sıcaklığı 60 dereceyi geçtiğinde otobana çıkmış oluyorum.

Belki de bu sebep ile sıcaklık düşmüyor (motor sürekli 1750 d/d da)

İyi forumlar...

edit : ilave bilgi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melodramm -- 7 Şubat 2012; 12:31:36 >
  • arkadaşlar bişey sorayım belki cevabı çok basittir ama bilmeyince işte neyse araba yürüyünce kapılar kitleniyor ya biri denk geliyor yolda tanıdık falan kapıyı açmaya çalışıyor açamıyor ben arabayı hep stop edince kapılar açılıyor..arabayı stop etmeden kapıların kilidini devre dışı bırakmanın bir yolu yok mu..
  • quote:

arkadaşlar bişey sorayım belki cevabı çok basittir ama bilmeyince işte neyse araba yürüyünce kapılar kitleniyor ya biri denk geliyor yolda tanıdık falan kapıyı açmaya çalışıyor açamıyor ben arabayı hep stop edince kapılar açılıyor..arabayı stop etmeden kapıların kilidini devre dışı bırakmanın bir yolu yok mu..

Orta konsolda en sagda kilit acma tusu var..
  • quote:

Orijinalden alıntı: me9830

quote:

arkadaşlar bişey sorayım belki cevabı çok basittir ama bilmeyince işte neyse araba yürüyünce kapılar kitleniyor ya biri denk geliyor yolda tanıdık falan kapıyı açmaya çalışıyor açamıyor ben arabayı hep stop edince kapılar açılıyor..arabayı stop etmeden kapıların kilidini devre dışı bırakmanın bir yolu yok mu..

Orta konsolda en sagda kilit acma tusu var..

eyvallah..tahmin ettiğim gibi çokta basitmiş ama valla beni büyük bir dertten kurtardınız..
  • quote:

Orijinalden alıntı: jonjonbaba

quote:

Merhaba arkadaşlar
    Bende benzer bir kaza yapıp kaldırıma çıkmıştım. ön alt sis farlarının olduğu tampon kırıldı ve değiştirdiler.
    ilerde resim eklerim

yıl meselesi nedir aceba, yada gereklimi sizce. Diyelimki ben kullanamadım yıl doldu ama km 10000 in altında kaldı

Benim araçta bahsettiğin durum olacak bu gidişle .. şuan 4000 km de alalı 6 ay oldu .. temmuza da tahmini 8000 km olur .. ama ben götürmeyi düşünüyorum sonuçta 1 yıl olmuş olacak ..

Bende de aynı durum.Araç şu 4430 km.de.Alalıda sizinki gibi 7 ay oldu ama temmuz ayında bakıma götüreceğim.Km. ibresi ne olursa olsun.Garanti hakkı yanmasın diye drsnrky arakadaşımızın yazdığı gibi.Normalde gerek olmasa bile araçların genel bakımı açısından yararlı olduğunu düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayblrdija -- 7 Şubat 2012; 15:43:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkürler.

Aracımı Sabah 09:30 da ÜNALLAR'a teslim ettim.

Değişim yapılacak parçalar. Sol ön kapı dış sacı ve kapıya ait ayna ve krom parça.

Muhtemelen c.tesi aracımı teslim alacağım.

Parçaların fiyatlarını ve detay resimleri daha sonra paylaşacağım.

İyi forumlar...

geçmiş olsun..
  • quote:

quote:

valla hocam benim arabada yanlış hatırlamıyorsam 90 derecede kalıyor...istediğin kadar dur kalk yak kımıldamıyor bile..olması gerekende bu sanırım..

aynen benimki de 90 da kalıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: omerka48

quote:

quote:

aynen benimki de 90 da kalıyor

Daha öncede bahsettiğim gibi ankara çok soğuk ve dur kalklı trafiğe girdiğimde 70 e düşüyor motorun ısısı... Aslında müşür dü sanınırım motorun ısısını korumak için radyatörden gelen soğutmayı kesen böyle durumlarda... onda bir arızamız olabilir servise 1500km kaldı onu da yazdım listeye...
  • quote:

Orijinalden alıntı: miji

quote:

Orijinalden alıntı: ENG_civ

quote:

--drsnrky-- hocam kapının değişmesi sözkonusu olmaz ama kapı sacı değişebilir. Resimdeki hasarınız eğer düzeltilebilir birşeyse düzelttirmenizi öneririm, aracı satarken sacın değişmiş olması değer kaybettiriyor (sanırım sadece türkiyeye özgü salakça bir alışkanlık) hasarın az olduğunu göstermek için resmi saklayıp alıcıya göstermeyi düşünebilirsiniz.

Evet, aynen katılıyorum, türkiyeye özgü salakça bir alışkanlık.

Üstelik değişen boyadan daha çok değer kaybettiriyor, araç sağlam olduktan sonra boya yerine sıfır parçayla değişmiş olması daha iyi değil mi? ben hiç bu işi anlamıyorum...

2. elde araç alınırken pazarlıkta kullanılıyor. halbuki sizlerinde dediği gibi orijinali ile üretici servisinde değişmiş bir kapı ile üzerinde gelen ilk kapı arasındaki fark nedir? muadil kapı taktırılmış olsa anlayacağım :=) biri peugeot biri merdiven altı sanayii :) serviste filtreleri de değişiyorlar orijinal olarak :) bunun filtreside orijinal değil demeleride lazım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayblrdija

quote:

quote:

Arkadaşım öncelikle geçmiş olsun. Burda çoğu kişinin gözünden kaçan ama kaza durumlarında sizi madur etmeyecek Kasko anlaşma maddelerinden bahsetmek istiyorum.
    Kasko sözleşmelerinde (firmaya göre değişir) Hasarsızlığınızı bozmadan senede 1 kereye mahsus hasar karşılama kısmı vardır.Eğer siz buna dikkat emez iseniz hasarsızlığınızı bozabilir ve hiç yok yere bir sonraki sene fazla para ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bu 1 kez muafiyeti 2ye de çıakrtabiliyorsunuz. Benim 3008 aracımda %50 hasarsızlık indirimli,Sınırsız teminat bedelli , 2 kez hasar karşılamalı ve %15 deprem muafiyesiz anadolu sigortada nakit 930 TL (1010 taksitli) ye yaptırdım. Sınırsız teminat bedelli yaptırdım çünkü şuandaki piyasadaki lüks araçların bedeli 350-400.000tlden başlıyor. (34 yaş, 2011 allure hdi auto 6r) Bu arada şöyle söyliyim 200.000 teminat bedelli poliçe ile 1.5 trilyon arasında 7TL ,2.5 trilyonluk ile 9 TL sınırsız teminatlı poliçe ile 12 TL oynuyor. Mesela Axa da kaza sonrasında her kaza başına kademeniz düşüyor %50 den %40 a mesela. kesin ondada korumak için ekstra bir madde vardır. Ben bu bilgileri geçen ay kaskomu yenilediğim zaman ögrendim ,ve tüm maddeleri tek tek gözden geçirdim.
    Kasko firmalarından aldığım fiyatlar 1010 ile 1540 tl arasında değişiyordu. İşlem kolaylığı için servisinizin kasko firmalarının hangileriyle anlaşması olduğunuda sorun.
    Temennim kazasız sürüşler ama şehir hayatı istemesenizde olabilyor malesef...

ben daha 10 gün önce kaskodan arabamın lastiğini değiştirmiştim tabi hasarsızlığını bozarak..birşey mi kaçırdım ne..

Hasarsızlığın bozulunca galiba biraz öyle olmuş.Poliçeni yeniden gözden geçir bakalım ama bu saatten sonra çok zor herhalde hasarsızlık konusunu geri almak.Hatta Hewes kardeşimizde askere gitmeden önce poliçesini yeniletmişti ve oda senede 1 kere hasarsızlık kullanma hakkım baki diyede özellikle belirtmişti yanılmıyorsam.O da Anadolu sigortaya aynı rakamlar civarında yaptırmıştı.İnşallah sorunsuz bir şekilde kasko sigorta olayını çözebilmen dileğiyle..

mini hasarlar diye geçer ve poliçelerin ilgili bölümlerinde açıklanır bu. benim 5008 in cam tavanında çatlak oluştu :) açıkçası bayii darbe var diyor ama o kadar ince bir kesitte nasıl ve neyin darbe oluşturduğu konusunda beni ikna edemedilerse de kasko poliçemdeki senede bir defa ücretsiz cam değişimi hakkımı cam tavanda kullanmayı kabul ettim. dilekçemi yazarkende özellikle bu hakkıma atıfta bulundum ve hasarsızlığımın bozulmadan işlem yapılmasını talep ettiğimi bildirdim. bu taleple işlemi başlattıkları için hasar vs konusuna giremezler artık :) değerli arkadaşlarımızın söylediği gibi poliçe üzerindeki bazı büyük teminatların poliçe rakamına etkisi küçük oluyor. sonuçta sigorta acentelerinin / firmalarının bir görevi de istediğiniz sigorta kapsam ve içeriğinin hangi maliyetlere geldiğini bizlere iletmesi. onların ilettiklerini almak zorunda değiliz / değilsiniz.
  • quote:

Merhaba arkadaşlar
    ilerde resim eklerim

bu tip noktalarda sizi garanti dışı bırakma riskini üstlenmiş olursunuz. eniştemin yaşadığı birebir olayda böyle oldu. 307 benzinli aracı var ve çok kullanmaz. ancak km yapmadım diye sanırım 1,5 - 2 yıl bakıma gitmemiş... sonradan motorda ciddi bir sorun çıktı ve servis kaydı hiç olmadığı için garanti kapsamında işlem yaptıramadı. halbuki servise gitmiş olsa idi 2 kere, 500 tl civarında bir para harcayacaktı ama sonrasında karşısına çıkan 3,000 tl lik masraf olmayacaktı :) sırf bu nedenle bir hak iddia edemedi. servise gitmemiş, bitti.
  • quote:

quote:

quote:

Merhaba,

Fan ayarı 2 kademede marş basıyorum, motor sıcaklığı 60 dereceyi geçtiğinde fan hızını en sona alıyorum.

İyi forumlar...

şehir içi trafiğinde duruşların uzun, hareketlerin kısa olduğu bölümlerde motor sıcaklığı 75 lere geriliyor bende de. ancak araç hareket halinde ve 40 derece üzerinde ise biraz daha geç ısınmak şartı ile 90 dereceye gelip sabit kalıyor. bunun anormal bir durum olduğunu düşünmedim açıkçası
  • quote:

Orijinalden alıntı: odethefam

quote:

Merhaba arkadaşlar
    ilerde resim eklerim

bu tip noktalarda sizi garanti dışı bırakma riskini üstlenmiş olursunuz. eniştemin yaşadığı birebir olayda böyle oldu. 307 benzinli aracı var ve çok kullanmaz. ancak km yapmadım diye sanırım 1,5 - 2 yıl bakıma gitmemiş... sonradan motorda ciddi bir sorun çıktı ve servis kaydı hiç olmadığı için garanti kapsamında işlem yaptıramadı. halbuki servise gitmiş olsa idi 2 kere, 500 tl civarında bir para harcayacaktı ama sonrasında karşısına çıkan 3,000 tl lik masraf olmayacaktı :) sırf bu nedenle bir hak iddia edemedi. servise gitmemiş, bitti.

Daha önce yazmıştım ilgilenen olmadı tekrarlamak isterim...

15 000 de bir bakıma gidenler 60.000 e geldiklerinde 4 kez 20.000 de bir gidenler ise 3 kez gitmiş olacaklar ve forumdan anladığım kadarıyla 250TL ye bakım yaptıranlar var...

Bu durumda 60bine gelince 20binde bir gidenler 250 tl az ödeyecek....

Ama bu 60 bin içinde yağın eskimesi, polen filitresinin tıkanıp klimanın daha fazla enerji ihtiyaç duyması, hava filitresinin tıkanması vs. gibi şeyler yüzünden fazladan yakıt gideri ile 60bin kilometre yaparsanız extra yakması sonucunda 250 tl yi yakıta geri verirsiniz diye düşünüyorum...

60 bine kadar en az 60 depo yakıt alacaksınız buda en az 12000TL demek illa ki 250 TL fazla yakacaktır...

Tabi fren balatalarını bitmesi vb. gibi tehlikeli durumlarda yaşanabilir, motor zarar görebilir vs...

Bence pirince giderken bulgurdan olmanın manası yok, benim görüşüm riske girilmemeli, ben 15000 i makul buluyorum...
  • Araçta bluetooth ile telefon görüşmesi yaparken sesi arttırmak mümkün mü?
  • arkadaşlar dün kar paleti (kar pençesi) almak için servise gittiğimde görevli farınız yanmıyor dedi. Ben farketmemiştim. H7 Ön far kısa ampül işçilik dahil 15 TL.
  • quote:

Orijinalden alıntı: odethefam

quote:

quote:

quote:

Merhaba,

İyi forumlar...

şehir içi trafiğinde duruşların uzun, hareketlerin kısa olduğu bölümlerde motor sıcaklığı 75 lere geriliyor bende de. ancak araç hareket halinde ve 40 derece üzerinde ise biraz daha geç ısınmak şartı ile 90 dereceye gelip sabit kalıyor. bunun anormal bir durum olduğunu düşünmedim açıkçası

merhaba,

dizel motorun çalışma sisteminden dolayı.
    duruş süresi uzun olunca motor ısınmıyor hareket artınca ısınıyor.
    bizim şirketin vw volt servisi de öyle.
    araç rölantide çalışırken kalorifer soğuk üflüyor çünkü motor bir türlü ısınmıyor.
    hareket edince ısıtmaya başlıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drsnrky

arkadaşlar dün kar paleti (kar pençesi) almak için servise gittiğimde görevli farınız yanmıyor dedi. Ben farketmemiştim. H7 Ön far kısa ampül işçilik dahil 15 TL.

merhaba,
    bende bir not ilave edeyim.
    partikül filtresinin (FAP) internet satış fiyatı 423Euro.
    buna işçilik vergi vs dahil değil.
    Partikül filtresine dikkat edelim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: omerka48

quote:

Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkürler.

Aracımı Sabah 09:30 da ÜNALLAR'a teslim ettim.

Değişim yapılacak parçalar. Sol ön kapı dış sacı ve kapıya ait ayna ve krom parça.

Muhtemelen c.tesi aracımı teslim alacağım.

Parçaların fiyatlarını ve detay resimleri daha sonra paylaşacağım.

İyi forumlar...

geçmiş olsun..

Teşekkürler "omerka48"

Böyle öküzler oldukça başımıza gelecekler belli malesef.

Tüm dostlara kazasız, belasız ve öküzsüz sürüşler.

İyi forumlar...
  • 
Sayfa: önceki 233234235236237
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.