Şimdi Ara

Peugeot 5008 (211. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
37.531
Cevap
147
Favori
1.646.771
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 209210211212213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar o tepedeki küçük ışık aynı zamanda arabanı n içini kararttığızda..gece yolculuğu esnasında...tam vites topuzununda üstüne düserek sizi bilglendirir....vites burada diye... topuzun üstünde bir kırmızı nokta gibi durur
  • arkadaşlar merhabalar;

öncelikle ben eski bir forum kullanıcısıyım. 2010 şubat ayında renault megane sporttourer prvilige arabamı almıştım. fakat o zamanlarda 5008 almak istiyordum fakat bütçem yetmemişti. yani 5008 hayalimdi. megane dan 2 yılda çekmediğim kalmadı megane topiğinde görebilirsiniz. cuma günü megane ı zar zor sattım. ve hayalini kurduğum 5008 i ikinci el olarak çok temiz kullanılmış. 6 ay daha garantisi süren 2010 model premium pack köpekbalığı gri renkli video paketli ön park sensörlü ve alarmlı bir aracı aldım. 26000 km.de şuanda. çok memnunum şuanda. halen daha alışmaya çalışıyorum. dün servise sordum farlarda yıkama varmı diye yok bunda deiler. fakat bugün farların altındaki plastiği elle çekince olduğunu anladım. fakat halen daha far yıkama olayını beceremedim acaba çalışmıyormu anlamadım. diğer bir hususta araba da bluetooth varmı anlamadım. gerçi vide ekranları var ama kulaklıklarını daha temin edemedim arayıp getirecekler tabi işlerine gelirse. telefon için bluetoth olayını öğrenmem lazım.
    şimdilik bukadar ben bu topiği baştan sona okumuş biri olarak halen daha anlayamadığım şeyler var. yardımlarınızı bekliyorum.
    son söz olarak bir renault asla peugeot olamaz kalite çooooook farklı. sevgiler.

• quote:

Orijinalden alıntı: heroist

arkadaşlar merhabalar;

öncelikle ben eski bir forum kullanıcısıyım. 2010 şubat ayında renault megane sporttourer prvilige arabamı almıştım. fakat o zamanlarda 5008 almak istiyordum fakat bütçem yetmemişti. yani 5008 hayalimdi. megane dan 2 yılda çekmediğim kalmadı megane topiğinde görebilirsiniz. cuma günü megane ı zar zor sattım. ve hayalini kurduğum 5008 i ikinci el olarak çok temiz kullanılmış. 6 ay daha garantisi süren 2010 model premium pack köpekbalığı gri renkli video paketli ön park sensörlü ve alarmlı bir aracı aldım. 26000 km.de şuanda. çok memnunum şuanda. halen daha alışmaya çalışıyorum. dün servise sordum farlarda yıkama varmı diye yok bunda deiler. fakat bugün farların altındaki plastiği elle çekince olduğunu anladım. fakat halen daha far yıkama olayını beceremedim acaba çalışmıyormu anlamadım. diğer bir hususta araba da bluetooth varmı anlamadım. gerçi vide ekranları var ama kulaklıklarını daha temin edemedim arayıp getirecekler tabi işlerine gelirse. telefon için bluetoth olayını öğrenmem lazım.
    şimdilik bukadar ben bu topiği baştan sona okumuş biri olarak halen daha anlayamadığım şeyler var. yardımlarınızı bekliyorum.
    son söz olarak bir renault asla peugeot olamaz kalite çooooook farklı. sevgiler.

Hoşgeldiniz..arabanız hayırlı olsun..sizi 3008 topigındende hatırlıyorum galiba...renault da iyi aractır ama bir şanssızlik yaşamışsınız diyelim..
    Arabada bluetooth ve far yıkama var..far yikamyı caliştırmak için farları bir kademe açmak lazım...
    Kazasız sürüşler dostum

• merhaba
    3008 topiğine hiç girmedim belki karıştırdınız ama olsun. teşekkür ederim far yıkma olayını çözdüm ama bluetoth olayını daha bulamadım. telefonla eşleştirme yapmak istiyorum fakat teypde bulamadım
  • quote:

arkadaşlar merhabalar;

arabanız hayırlı uğurlu olsun..aramıza hoşgeldiniz..inşallah Megane Sport Tourer"da yaşadığınız şansızlıkları 5008"de yaşamassınız..

• quote:

merhaba
    3008 topiğine hiç girmedim belki karıştırdınız ama olsun. teşekkür ederim far yıkma olayını çözdüm ama bluetoth olayını daha bulamadım. telefonla eşleştirme yapmak istiyorum fakat teypde bulamadım

arabayla beraber kullanma kılavuzu aldıysanız detaylı olarak orada var....
  • Merhaba değerli forum üyeleri. Geçenlerde Land Rover evok'u test etme fırsatı buldum, araçta en ufak bir kusur yoktu o ayrı konu ama dikkatimi çeken en önemli özelliklerinden biri içindeki ses sistemiydi. Bunun etkisinde kalarak ses hususunda birşeyler yapmam gerektiğini düşündüm.

Aracımın ses kalitesini düzeltirken, arabama ilk defa binen birinin yaptığım eklentileri görmesini istemiyorum. Aracıma en basit yöntemle ve usta hatasına maruz kalmadan güzel bir ses sistemi kurmak istiyorum. Aklıma ilk gelen PİONEER AKTİF SUBWOFER TS-WX77A' bu konuda merak etttiğim bazı hususlar var, tecrübesi ve bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.

1- subwofer'ın montajı esnasında aracımızın hangi bölgelerindeki döşemeler kaldırılıyor, işlem sonunda döşemelerin kaldırıldığı dikkatli bir gözle anlaşılıyormu?
    2- Aküden bir kablo ile eletrik almaya gerek varmı?
    3- bizim 3008'lerde arka koltuğun altında epeyce bir yer mevcut. bu subwoferı arka koltuğun altına sığdırmanın bir yolunu bulsak çok iyi olurdu.
    3- Anfi vs kullanmaksızın teybin çıkışına bağlayabiliyormuyuz?
    4- Hani şu bagajı komple kapatan subwoferler kadar iş görüyormu?
    5- Kapılardaki hoparlörlerimiz çokmu kalitesiz, onları değiştirmek için sizce ennnnnnn iyi seçeneğimiz nedir?

Keyifli Sürüşler...

Peugeot 5008

Peugeot 5008

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemalettintaha -- 21 Ocak 2012; 18:38:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cemalettintaha

Merhaba değerli forum üyeleri. Geçenlerde Land Rover evok'u test etme fırsatı buldum, araçta en ufak bir kusur yoktu o ayrı konu ama dikkatimi çeken en önemli özelliklerinden biri içindeki ses sistemiydi. Bunun etkisinde kalarak ses hususunda birşeyler yapmam gerektiğini düşündüm.

Aracımın ses kalitesini düzeltirken, arabama ilk defa binen birinin yaptığım eklentileri görmesini istemiyorum. Aracıma en basit yöntemle ve usta hatasına maruz kalmadan güzel bir ses sistemi kurmak istiyorum. Aklıma ilk gelen PİONEER AKTİF SUBWOFER TS-WX77A' bu konuda merak etttiğim bazı hususlar var, tecrübesi ve bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.

1- subwofer'ın montajı esnasında aracımızın hangi bölgelerindeki döşemeler kaldırılıyor, işlem sonunda döşemelerin kaldırıldığı dikkatli bir gözle anlaşılıyormu?
    3- bizim 3008'lerde arka koltuğun altında epeyce bir yer mevcut. bu subwoferı arka koltuğun altına sığdırmanın bir yolunu bulsak çok iyi olurdu.
    5- Kapılardaki hoparlörlerimiz çokmu kalitesiz, onları değiştirmek için sizce ennnnnnn iyi seçeneğimiz nedir?

Keyifli Sürüşler...

Peugeot 5008

Peugeot 5008

Merhaba,

İzmirde bir 3008 sahibi bu cihazdan almış ve kullanıyor.

Ben bizzat deneyimledim.

Ancak ses hassasiyeti ve kalite algısı göreceli bir durumdur.

Eğer izmir yakınında yada izmir de ikamet ediyorsanız ilgili arkadaşın telefonunu vererek sizleri görüştürebilirim.

İyi forumlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: ganeja

quote:

merhaba

arabayla beraber kullanma kılavuzu aldıysanız detaylı olarak orada var....

Aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın.

5008 lerin hepsinde bluetooth yok (örneğin benimki). Ben aracı aldığım zaman (2010 yılı) alarm paketli veya bluetooht paketli olarak araçları ithal ediyorlardı ve seçme şansınız yoktu. Ben de alarm paketli olanını almıştım çünkü bluetooth paketlisi bayide yoktu. Siz aracınızda bluetooth pakedi var mı anlamak orta torpido içinde Usb girişi var mı ona bakın, şayet varsa bluetooth da var demektir. Şayet bluetooth varsa ayarlarına ilişkin detaylı açıklamaları ve resimli anlatımları forumun önceki sayfalarında bulabilirsiniz.

• tüm arkadaşlarıma merhabalar. 2012 premium pack+sky audio(navi,geri görüş kamerası+tv vb)+boya koruma+taban izolasyonu+eşik koruma+ sedefli beyaz(yazarken yoruldum ) aracımı dün gaziemir arkas dan nihayet satın aldım.muhteşem bir araç aldığımı içine bindiğim anda hissetim.çok doğru bir karar vermişim diye kendimle öğündüm.allah hem bana hemde siz değerli arkadaşlarıma iyi günlerde kazasız olarak ağız tadıyla uzun yıllar kullanmayı nasip etsin.aracımı almadan önce bu topik altında bilgilerini ve deneyimlerini paylaşan tüm arkadaşlara da emeklerinden dolayı ayrıca teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: STRIDER

tüm arkadaşlarıma merhabalar. 2012 premium pack+sky audio(navi,geri görüş kamerası+tv vb)+boya koruma+taban izolasyonu+eşik koruma+ sedefli beyaz(yazarken yoruldum ) aracımı dün gaziemir arkas dan nihayet satın aldım.muhteşem bir araç aldığımı içine bindiğim anda hissetim.çok doğru bir karar vermişim diye kendimle öğündüm.allah hem bana hemde siz değerli arkadaşlarıma iyi günlerde kazasız olarak ağız tadıyla uzun yıllar kullanmayı nasip etsin.aracımı almadan önce bu topik altında bilgilerini ve deneyimlerini paylaşan tüm arkadaşlara da emeklerinden dolayı ayrıca teşekkür ederim.

hoşgeldin aramıza..hayırlı olsun keyifle sürmen dileklerimle..5008 gerçekten mükemmel bir araç..bende arkastan almıştım 5008'imi.. flyaudio ne kadara aldın mahsuru yoksa öğrenebilirmiyim..

• quote:

Orijinalden alıntı: STRIDER

tüm arkadaşlarıma merhabalar. 2012 premium pack+sky audio(navi,geri görüş kamerası+tv vb)+boya koruma+taban izolasyonu+eşik koruma+ sedefli beyaz(yazarken yoruldum ) aracımı dün gaziemir arkas dan nihayet satın aldım.muhteşem bir araç aldığımı içine bindiğim anda hissetim.çok doğru bir karar vermişim diye kendimle öğündüm.allah hem bana hemde siz değerli arkadaşlarıma iyi günlerde kazasız olarak ağız tadıyla uzun yıllar kullanmayı nasip etsin.aracımı almadan önce bu topik altında bilgilerini ve deneyimlerini paylaşan tüm arkadaşlara da emeklerinden dolayı ayrıca teşekkür ederim.

hayırlı olsun...sky audio dediğiniz....flyaudio sistemi değilmi...sanırım servis taktı...fazladan ne ödediniz acaba...tv ünitesi aktifmi...? ve işe yarıyormu...?
    teşekkürler...kazasız günlere...

• Orijinalden alıntı: cemalettintaha

Merhaba değerli forum üyeleri. Geçenlerde Land Rover evok'u test etme fırsatı buldum, araçta en ufak bir kusur yoktu o ayrı konu ama dikkatimi çeken en önemli özelliklerinden biri içindeki ses sistemiydi. Bunun etkisinde kalarak ses hususunda birşeyler yapmam gerektiğini düşündüm.

dostum...bu aktif sub konusunda arkadaşlar yardımcı olur..ama kapı içi hoparlorlerinin değişmesi şart....yoksa verim alamazsın...kapı içlerine uyumlu jbl ler mevcut sanırım..geri sayfalarda var..bende bir bakarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ganeja -- 21 Ocak 2012; 20:43:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

quote:

Orijinalden alıntı: cemalettintaha

Keyifli Sürüşler...

Peugeot 5008

Peugeot 5008

Merhaba,

İzmirde bir 3008 sahibi bu cihazdan almış ve kullanıyor.

Ben bizzat deneyimledim.

Ancak ses hassasiyeti ve kalite algısı göreceli bir durumdur.

Eğer izmir yakınında yada izmir de ikamet ediyorsanız ilgili arkadaşın telefonunu vererek sizleri görüştürebilirim.

İyi forumlar...

Sn. melodramm İlginiz için teşekkür ederim. Ankara'da ikamet ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: oasisngn

park sensoru hakkinda cevaplar icin tesekkurler.
    bugun gecerken elektrikciden 12v--> 12v adaptor aldim. birden fazla ucu oldugu icin WDTV mini ile uyumlu olan uc var mi kontrol ettim. alttaki resimde mavi olan uc uyuyor. Fiyati 35 TL
     Peugeot 5008

WDTV live ile gelen kablolardan icinde sari uclu olan composite kablosunun beyaz ile kirmizi olani ayirip ondeki line-in girisine bagladim. AUX icin kucuk olan mini-jacktan vaz gectim,tam oturmuyor torpidodaki line-in'e, o yuzden uzatma kablosu kullandim. Eger bluetooth kulaklik kullanirim derseniz torpido girisi ile isiniz yok sari beyaz ve kirmizi uclari arkadaki girislere takmaniz yeterli.

Peugeot 5008
     Peugeot 5008
     Peugeot 5008
     Peugeot 5008
     Peugeot 5008

henuz kablolari gizlemek icin ugrasmadim, cozum calisiyor , gerisi teferruat

benzer birsey yapmak isteyen olursa gereksinimler:
    -WD TV MINI - 50 TL
    -Cakmak adaptoru ( herhangi biri olmuyor 12 volt 1 amper output verebilmeli) - 35 TL
    -composite(female) mini jack adaptoru - 1 TL

Arkadaslar selamlar,

aractaki video pack ile ilgili bu aralar forumun eski sayfalarini bayagi bir karistirdim.. Hep resimli anlatimlardan bahsetmislerdi, iste resimli anlatimlari tekrar paylasiyroum.. Oasisngn'e paylasimi icin tesekkurler..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: siskebap

Ben de benzer bir sistemi Samsung Galaxy S telefonum ile kurdum, Telefonun özelliği sayesinde navigasyon problemim de çözülmüş oldu.

İhtiyaç Listemiz:
    1. Çakmaktan şarj ve navigasyon olarak kullanırken ön cama monte için bir kit.

Peugeot 5008

2. Video çıkışı için 3.5 mm Stereo 'dan RCA 'e kablo .

Peugeot 5008

3. Kulaklıklar yerine arabanın hoparlörlerinden sesi verebilmek için , 2 audio girişini audio jack'e çevirmek için 2 adet aparat. Birincisi Sarı ve Beyaz ses kablolarını taktığımız ve 3.5 mm girişe çevirdiğimiz aparat, ikincisi de audio'yu bu aparattan alıp araç girişine taktığımız kablo.

Peugeot 5008

Peugeot 5008

Bu da video baglantisi ici baska bir resimli anlatim.. Hernekadar artik foruma katilmasa da siskebapa tesekkurler

• arkadaşlar elimle hiç uğraşmamama rağmen aracımın vites topuzunun üst kısmındaki nikelaj parçanın kenarı bir gün içinde kabardı, sonra soyuldu ve bir kısmı koptu. elimi attığımda sanki kesecek gibi keskin bir kenar oluştu. Resimde görüldüğü gibi soyulan yerin altındaki beyaz plastik görünüyor. Aracında buna benzer şikayeti olan var mı?

Peugeot 5008

Peugeot 5008

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drsnrky -- 21 Ocak 2012; 23:13:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dennis65

quote:

bugun gecerken elektrikciden 12v--> 12v adaptor aldim. birden fazla ucu oldugu icin WDTV mini ile uyumlu olan uc var mi kontrol ettim. alttaki resimde mavi olan uc uyuyor. Fiyati 35 TL
     Peugeot 5008

WDTV live ile gelen kablolardan icinde sari uclu olan composite kablosunun beyaz ile kirmizi olani ayirip ondeki line-in girisine bagladim. AUX icin kucuk olan mini-jacktan vaz gectim,tam oturmuyor torpidodaki line-in'e, o yuzden uzatma kablosu kullandim. Eger bluetooth kulaklik kullanirim derseniz torpido girisi ile isiniz yok sari beyaz ve kirmizi uclari arkadaki girislere takmaniz yeterli.

Peugeot 5008
     Peugeot 5008
     Peugeot 5008
     Peugeot 5008
     Peugeot 5008

-WD TV MINI - 50 TL
    -Cakmak adaptoru ( herhangi biri olmuyor 12 volt 1 amper output verebilmeli) - 35 TL

Arkadaslar selamlar,

aractaki video pack ile ilgili bu aralar forumun eski sayfalarini bayagi bir karistirdim.. Hep resimli anlatimlardan bahsetmislerdi, iste resimli anlatimlari tekrar paylasiyroum.. Oasisngn'e paylasimi icin tesekkurler..

elektronikten pek anlamam ve açıkcası çok karışık geliyor bu yazılan çizilenler..en iyisi flyaudio taktırmak sanırım..özellikle resimlerden sonra o kablo karmaşası falan iyiden iyiye sıcak bakmaya başladım flyaudioya..daha henüz kafalıklardaki ekran kılıfını açıpta bakmadım bile..kılıfın içinde ekran varmı yokmu bilmiyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: tttnet.net

quote:

Orijinalden alıntı: dennis65

quote:

Peugeot 5008

Peugeot 5008
     Peugeot 5008
     Peugeot 5008
     Peugeot 5008
     Peugeot 5008

-WD TV MINI - 50 TL

Arkadaslar selamlar,

elektronikten pek anlamam ve açıkcası çok karışık geliyor bu yazılan çizilenler..en iyisi flyaudio taktırmak sanırım..özellikle resimlerden sonra o kablo karmaşası falan iyiden iyiye sıcak bakmaya başladım flyaudioya..daha henüz kafalıklardaki ekran kılıfını açıpta bakmadım bile..kılıfın içinde ekran varmı yokmu bilmiyorum..

Yok ben o olayi cozdum. Bir nokia n96'im vardi, ona bir kompozit kablo aldim ve su anda canavar gibi izliyorum videolari..

• quote:

Orijinalden alıntı: drsnrky

arkadaşlar aracımın vites topuzunun üst kısmındaki nikelaj parçanın kenarı soyuldu ve bir kısmı koptu. elimi attığımda sanki kesecek gibi keskin bir kenar oluştu. Aracında buna benzer şikayeti olan var mı?

başka forumlarda çok duydum vites topuzları ve özelliklede nikelaj parçalardaki soyulmaları ama garantiden değiştiriliyor bildiğim kadarıyla..hiç uğraşmayın bence götürün servise..
  • 
Sayfa: önceki 209210211212213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.