Şimdi Ara

Peugeot 5008 (1860. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
37.530
Cevap
147
Favori
1.646.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18581859186018611862
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Performans ikinci planda. Aslında dsg olur desen pololarda kampanya yapıp duruyorlar. Kia paylaşmışlardı bugün bir tane. 8 mart özel fiyatlı.

Şunu da ekleyeyim, Hocam şahsi fikrimi sorarsan, tamam 1.5 atmosferik de sıkıntı ama, sanırım çok uzun bir süre daha o fiyatlara c sınıfı araç göremeyeceğiz. Kur da hareketlendi ki.. tekrar bi değerlendirin bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dragotreis -- 9 Mart 2021; 0:55:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dragotreis

Aynen, atmosferik 1.5 ...

Performans ikinci planda. Aslında dsg olur desen pololarda kampanya yapıp duruyorlar. Kia paylaşmışlardı bugün bir tane. 8 mart özel fiyatlı.

Şunu da ekleyeyim, Hocam şahsi fikrimi sorarsan, tamam 1.5 atmosferik de sıkıntı ama, sanırım çok uzun bir süre daha o fiyatlara c sınıfı araç göremeyeceğiz. Kur da hareketlendi ki.. tekrar bi değerlendirin bence
    atmosferik ama baYağı yüksek devir çeviriyor..(redline 7000) keyifli bile olabilir..
    şehirlerarası zaten sorun yok... şehir içi sakin kullanıyorsan düşünülebilir..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar benim aslan 2012 model ehdi. 10 gün önce motor arızası yandı ve start stop sistemi devre dışı kaldı. Buradan ve çeşitli forumlardan akü sinyal veriyordur diye okudum, ben de sanki marş süresinin uzadığını hissettim ve sonucunda varta 70 amper agm akü aldım. Ancak aynı hata devam ediyor. Arabayla kısa bir markete gireyim çıkayım tekrar çalıştırınca lamba sönüyor ancak uzun süre çalışmayınca tekrar yanıyor. Elektrikciye götürdüm ve fotoğraftaki arıza kodları verdi. P1A9C hariç diğerleri siliniyor. Daha önce böyle bir sorun yaşayan var mı?
  • Benim de aynı model, hiç karşılaşmadım.

Peugeot sistemi olan bir serviste bilgisayarla baktırsanız belki servis anlayabilir. Dün yağ kaynaklı motor arızası iki kere silindi yine başladı. Bir daha gideceğim

• şimdi usta gelir.....

• dragotreis kullanıcısına yanıt
    Benim en büyük hatam direkt gidip akü alıp hiç ölçüm yapmadan aküyü değiştirmek oldu. Belki de boşu boşuna akü değiştirdim. Cumartesi gidip baktirmayi düşünüyorum bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muratti16

Merhaba arkadaşlar benim aslan 2012 model ehdi. 10 gün önce motor arızası yandı ve start stop sistemi devre dışı kaldı. Buradan ve çeşitli forumlardan akü sinyal veriyordur diye okudum, ben de sanki marş süresinin uzadığını hissettim ve sonucunda varta 70 amper agm akü aldım. Ancak aynı hata devam ediyor. Arabayla kısa bir markete gireyim çıkayım tekrar çalıştırınca lamba sönüyor ancak uzun süre çalışmayınca tekrar yanıyor. Elektrikciye götürdüm ve fotoğraftaki arıza kodları verdi. P1A9C hariç diğerleri siliniyor. Daha önce böyle bir sorun yaşayan var mı?
    Stop&Start sistemine ait kapasitör arızası olarak belirtilmiş.
    Yetkili servise uğrayıp kontrol ettirin.

Iyi forumlar...

• melodramm kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler Devrim Bey. İyi akşamlar.
  • Benim aslan 193.000 km ye geldi, 2010 model.

Haftaya periyodik bakım zamanı ve , triger seti de değişecek.

Bu triger konusu ilk defa başıma geldiği için, daha önce bu konuda tecrübeleri olan aslandaşlara bir sorayım dedim.

Hangi marka yı TAKTIRMA dersiniz ?

Yada Hangisini taktır dersiniz.

Birde Dısk ve balata da tercihl ettiğiniz markaları da fiyat performans olarak paylaşırsanız memnun olurum.

Sağlıcakla kalın

• auzdil A kullanıcısına yanıt

Abi https://www.onlinecarparts.co.uk/ sitesine girip aracın marka model ve motor bilgilerini girdikten sonra aradığın parça için oem markalarına ait ürünleri listeliyor.

Geçtiğimiz kasım ayında biz dayco markasını kullanmıştık. üzerinden çıkan eski trigerin markası ise gates idi.

• Arkadaşlar bir sorum olacak. Aracın muayene zamanı geldi ve benim araçta partikül filtresinin olmadığını öğrendim. Bu şekilde girersem egzoz muayenesinden geçmeyecek. Bu işin bana masrafı ne olur? Usta egzoz muayenen geldiğinde geçici partikül filtresi takarız muayeneye gider geçersin falan demişti. Bu parça ne kadar ortalama? Parası neyse verip taktırayım mı yoksa geçici çözümle muayeneyi geçip devam mı edeyim. Tavsiyeleriniz, tecrübeleriniz nelerdir bu konuda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrtcrc

Arkadaşlar bir sorum olacak. Aracın muayene zamanı geldi ve benim araçta partikül filtresinin olmadığını öğrendim. Bu şekilde girersem egzoz muayenesinden geçmeyecek. Bu işin bana masrafı ne olur? Usta egzoz muayenen geldiğinde geçici partikül filtresi takarız muayeneye gider geçersin falan demişti. Bu parça ne kadar ortalama? Parası neyse verip taktırayım mı yoksa geçici çözümle muayeneyi geçip devam mı edeyim. Tavsiyeleriniz, tecrübeleriniz nelerdir bu konuda?
    Aracinizda neler iptal edildi neler yapıldı bilemiyorum.
    Bu bağlamda öncelikle nelerin eksik olduğunun tespitinin yapılması ve buna göre yol alınması doğru olacaktır.

Kişisel tavsiyem, tabii ki aracın orijinal halinin korunması yönünde olacaktır.

Iyi forumlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: auzdil

Benim aslan 193.000 km ye geldi, 2010 model.

Haftaya periyodik bakım zamanı ve , triger seti de değişecek.

Bu triger konusu ilk defa başıma geldiği için, daha önce bu konuda tecrübeleri olan aslandaşlara bir sorayım dedim.

Hangi marka yı TAKTIRMA dersiniz ?

Yada Hangisini taktır dersiniz.

Birde Dısk ve balata da tercihl ettiğiniz markaları da fiyat performans olarak paylaşırsanız memnun olurum.

Sağlıcakla kalın

Brn hep yetkili servis ve orijinal yedek parça olarak devam ediyorum.
    Bu aşamada bir faydam olamaz maalesef.
    Fakat ankara semalarında cemal ustayı tavsiye edebilirim.
    Triger ile beraber devirdaim ve alternator kayışı da değişmeli.

Iyi forumlar...

• Herkese merhaba,

Yazlık lastik fiyatlarına bakıyorum. 215 50 17 (95W) ebatlarındaki michelin primacy 4 1000 tl'nin üzerinde, fakat aynı model 225 45 17 (91V) lastikler 750 tl civarında.

Ebat olarak %2'lik bir değişim oluyor o konuda bir sıkıntı yok fakat yük endeksi 690 kg'den 615'e iniyor. bir sıkıntı yaratır mı bu durum?

İyi forumlar...

• Hiç tavsiye etmem, ben 2 kez kışlık lastik aldım 225-45-17 ikiside michellin ve good year balon yaptı

• Ben değiştirdim trigeri ama ücretsiz değişimin son zamanlarındaydık, “güya”ücretsizdi, triger evet öyleydi, devri daim ve alternatör ücretini benden aldılar. İzmirde yetkili servis yaptı işlemi.

• Arkadaşlar selamlar. 2019 1.5 BlueHDi Allure Selection EAT8 ile aranıza katıldım.

• kindness kullanıcısına yanıt

Hayırlı olsun.Güle güle binin inşallah .. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FALCONROSE -- 18 Mart 2021; 1:16:46 >
  • kindness kullanıcısına yanıt

hayırlı olsun, güle güle kullanın, yeni kasalı ilk üyemiz oldunuz galiba..

• 
Sayfa: önceki 18581859186018611862
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.