Şimdi Ara

Peugeot 5008 (1836. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
37.531
Cevap
147
Favori
1.646.748
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18341835183618371838
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: melodramm

Akü kontrol.
    Araç uzun sure yatti ise olası bir durum.

Iyi forumlar...

Alıntıları Göster
    Başkanım fren müşüründen de bu tarz arıza alınmıyor muydu? Benim başıma gelmişti paylaşım yapmıştım ama sayfada bulamadım yanlış bilgi vermek istemiyorum ama tam hatırlayamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Balkes09 B kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Haklısınız dün fren müşürü değiştirildi. Şimdilik arıza kaydı tekrar oluşmadı. Aküyü de ölçtürdüm önce akü değeri iyi çıktı. Teşekkür ederim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Balkes09

Başkanım fren müşüründen de bu tarz arıza alınmıyor muydu? Benim başıma gelmişti paylaşım yapmıştım ama sayfada bulamadım yanlış bilgi vermek istemiyorum ama tam hatırlayamadım.

Alıntıları Göster
    Aynen ancak onda abs esp park freni arızası da veriyordu.
    Ama dedigin gibi çıkmış evin yaramaz çocuğu fren müşiri yine iş başında

Iyi forumlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• melodramm kullanıcısına yanıt
    Hocam ön park sensörünü beyinden tamamen devre dışı bırakma şansımız var mı ? Arada bir uyarı veriyor çünkü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RevivaL

Hocam ön park sensörünü beyinden tamamen devre dışı bırakma şansımız var mı ? Arada bir uyarı veriyor çünkü.
    Servise gitmeniz lazım.
    Ucuz bir onarımı var.
    Onarımını yaptırmanızı oneririm.
    Ön tamponda 6 adet sensor bulunur.
    4 adet park engel algılar.
    2 adet ise ön tekerin camurlugunda bulunur ve park asistanı tarafindan kullanılır.
    Sorun genelde sensorlerin bir tanesinin yerinen çıkması ve tampon plastigini görmesi ile meydana gelir.
    Gözle kontrol edin basitce beraber onarımını yapalım

Iyi forumlar...

Evet hocam 1 tanesi cikik. Alttan yetisip oturtamadim da.

• quote:

Evet hocam 1 tanesi cikik. Alttan yetisip oturtamadim da.

El ile oturtmak mümkün.
    Biraz el marifeti lazım.
    Servisten rica edin yaparlar, tabii samimiyetimizi bilmiyorum, yakın olsaydık beraber hallederdik zor bir tarafı yok.

Iyi forumlar...

Çok uzaksın hocam, ben de bazen keşke yakın olsaydım diyorum

Sensörü yerine oturtmak için uğraşacağım. Bunun için yapıştırıcı vs. kullanmama gerek var mı ? Yuvaya direk oturuyor mu ?
  • quote:

Aynen ancak onda abs esp park freni arızası da veriyordu.
    Ama dedigin gibi çıkmış evin yaramaz çocuğu fren müşiri yine iş başında

Iyi forumlar...

Alıntıları Göster
    Aynen öyle olmuş neyse ki çok büyük ve maliyetli birşey değil çok geçmiş olsun. Bu arada başkanım senin cyclone2 hala bende merak etme

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Çok uzaksın hocam, ben de bazen keşke yakın olsaydım diyorum

Sensörü yerine oturtmak için uğraşacağım. Bunun için yapıştırıcı vs. kullanmama gerek var mı ? Yuvaya direk oturuyor mu ?
    Yuvaya oturtmak kolay.
    Ancak kırılarak yerinden çıktı ise; ki genelde o şekilde oluyor.
    Içeriden yapıştırmak gerekebilir.
    Dışarıdan yapıştırıcı uygulamak pek mümkün olmaz.

Iyi forumlar...

Aracı Elazığ'daki servisten aldığım ve 9 yıldır bakımlarını yaptıkları için onlara söylesem yaparlar ama Malatya'daki servisi hiç bilmiyorum. En son bakım için Elazığ 800 dedi, Malatya da 900 derse Elazığ'a gidip yaptırırım olmazsa.

Bu arada bildiğim kadarıyla 3 yaş üstü araçlar için Nisan-Haziran ve sonbaharda yapılan bakım kampanyası olmayacak denildi.
  • quote:

Aracı Elazığ'daki servisten aldığım ve 9 yıldır bakımlarını yaptıkları için onlara söylesem yaparlar ama Malatya'daki servisi hiç bilmiyorum. En son bakım için Elazığ 800 dedi, Malatya da 900 derse Elazığ'a gidip yaptırırım olmazsa.

Bu arada bildiğim kadarıyla 3 yaş üstü araçlar için Nisan-Haziran ve sonbaharda yapılan bakım kampanyası olmayacak denildi.
    Bakım kampanyası tam tersine yaşlı araçlarda daha çok olur.
    Aracın modeli eskidikçe sahibi ne gerek var yetkili servise der, bu sebep ile size gelen bilgi yanlış yada fazla para almak için hikaye yazmışlar.

Ben 2011 model 5008 aracım ile halen indirimli fiyattan bakım yaptırıyorum.

Iyi forumlar...

Bana da indirimli fiyat olarak bunlar söylendi. Bu arada mazot filtresi dahil fiyatlar.
  • Iyi forumlar...

• quote:

El ile oturtmak mümkün.
    Biraz el marifeti lazım.
    Servisten rica edin yaparlar, tabii samimiyetimizi bilmiyorum, yakın olsaydık beraber hallederdik zor bir tarafı yok.

Iyi forumlar...

Alıntıları Göster
    nasıl zor bir tarafı yok? göralda o kadar malzemeyle bile 1 saati buldu neredeyse..hiç bir şekilde müdahale edilmiyor alttan üsten. sadece ızgaraya yakın olanlara kalınca bir teli derince bir u şeklinde büküp arkadan zorlayarak biraz müdahale edilebiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dragotreis

nasıl zor bir tarafı yok? göralda o kadar malzemeyle bile 1 saati buldu neredeyse..hiç bir şekilde müdahale edilmiyor alttan üsten. sadece ızgaraya yakın olanlara kalınca bir teli derince bir u şeklinde büküp arkadan zorlayarak biraz müdahale edilebiliyor.

Alıntıları Göster
    yani benim için kolay demek istiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: ganeja

Alıntıları Göster

Iyi forumlar...

• Merhaba arkadaşlar. Öncelikle hepinize sağlıklı günler diliyorum. 2012 5008 aracımda direksiyonu tam sağ ve tam sol yaptığımda sonlara doğru tıkırtı sesi geliyor. Bir arkadaş akslardan geliyor dedi. Sizce neden olabilir? Ankara'dayım. Teşekkürler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: berikm

Merhaba arkadaşlar. Öncelikle hepinize sağlıklı günler diliyorum. 2012 5008 aracımda direksiyonu tam sağ ve tam sol yaptığımda sonlara doğru tıkırtı sesi geliyor. Bir arkadaş akslardan geliyor dedi. Sizce neden olabilir? Ankara'dayım. Teşekkürler
    Direksiyon kutusu olabilir.
    Olurda direksiyon kutusu olduğu netleştir ise, onarım yerine değişim öneririm.

Iyi forumlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: ganeja

Alıntıları Göster
    yok hocam ne kolayı.. tam sensörü telin ucuna denk getirmeyi başarıp ittirilse bile yuvası olduğu için yeterince baskı sağlanmıyor yerine oturmuyor.. çok zahmetli iş..

boya kovalarının metal tutamakları çok işe yarıyor. onu da söyleyeyim
  • 
Sayfa: önceki 18341835183618371838
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.