Şimdi Ara

Peugeot 5008 (1793. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
37.530
Cevap
146
Favori
1.646.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17911792179317941795
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İlanda paylaştığım beyaz renkli olan 5008'i almış bulunmaktayım.

Aracın ekspertizinde herhangi bir problem yaşamadık güzelde bir pazarlıkla 32.000 PLN'ye aldık hayırlısıyla.

Plaka işlemlerinden dolayı pazartesiye kadar sürme imkanım olmayacak aracı,pazartesi günü fotografları sizlerle de paylaşmak isterim.

Aracı aldıktan sonra otobanda bir 350 km sürebildim.Eski aracım Grand Scenic'den sonra bayağı bir level atladığımı söyleyebilirim.Yalnız şanzımana biraz alışmam gerekiyor onu anladım

Teşekkürler,saygılar.
  • Hayırlı olsun,iyi günlerde kullanınız,aramıza da hoş geldiniz.

Ayağınız gaz pedalına alışınca şanzıman geçişlerini hissetmemeye başlayacaksınız.
  • 3. Yıl bakımını dün yaptırdım. Kilometre 37800. Bakım 1150 TL tuttu. Ama ekstradan ön balata takımı yenilendi ve parçalanmış plastik eski karter muhafaza yerine çelikten sac muhafaza takıldı. Toplam maliyet 1870 TL oldu. Yıprandığını söyledikleri "V Kayış" takımını garanti kapsamında ücretsiz değiştiler.
    Ayrıca geçen sene 2400 TL tutan kasko ve sigorta, ekim ve kasım aylarında arka arkaya iki hafif hasarlı kaza nedeniyle bu yıl toplam 5000 TL tuttu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5000 tl kaskomu o nedir öyle 😂

• Kasko en ucuz eurekadan 3750 T ye yaptırabildim. Geçen yıl AkSigorta 1600 tl idi. Bu sene 5650 TL diyor. 2 adet hasar dosyası olduğu için. Trafik sigortasını Aksigortadan 1250 tl ye yaptırdım. İkisi toplam 5000 tuttu. 1.hasarın faturası 7500 TL ( sağ taraf boydan boya sürttü ve sağ ayna parçalandı) 2. hasarın faturası 5000 TL idi. Sağ far camı kırılmıştı. Yeni far takıldı. Her iki hasarda da tampon, kaporta ve boya işçiliği vardı.
    Durum böyle olunca Sigorta bedelleri de fırlamış oldu. 8 bin küsür fiyat çeken şirket bile vardı. Durum böyle maalesef.

• Çok kötü geçmiş olsun.

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi olcartr -- 16 Mart 2019; 20:2:9 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -ottoman-

Hayırlı olsun,iyi günlerde kullanınız,aramıza da hoş geldiniz.

Ayağınız gaz pedalına alışınca şanzıman geçişlerini hissetmemeye başlayacaksınız.
    Teşekkür ederim hocam,

Evet zamanla alışabileceğimi düşünüyorum.

E-hdi denilen versiyondan araç bakalım şehir içi nasıl bir yakıt ortalamamız olacak asıl merak ettiğim konu o.

Eski aracım 2007 Grand Scenic 1.5 dci ile 6-6.2 gibi bir değer yapıyordum şehir içinde.5008 limitim 7 litre,üstüne çıkarsa üzmüş olur beni .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haydarpaşa62 -- 17 Mart 2019; 19:24:4 >
  • Guzergahina göre değişir ben 5 km gidiş 5 km geliş dur kalkli trafikte kışın 11 lt civariydi suan 8 lt civarı

• Arkadaşlar iyi akşamlar 2011 5008 aracım da hareketli veya dururken uğultu şeklinde ses geliyor direksiyonu sağa veya sola çevirince bu ses artıyor sebebi ne olabilir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -ottoman-

Guzergahina göre değişir ben 5 km gidiş 5 km geliş dur kalkli trafikte kışın 11 lt civariydi suan 8 lt civarı
    Şöyle söyleyeyim günde ortalama 100-150 km yol yapıyorum bunun 80-100 kmsi şehir içi geri kalanı çevreyolu diye adlandırabileceğim yollardan.

8 litre biraz fazla geldi açıkçası üzebilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: haydarpaşa62

Şöyle söyleyeyim günde ortalama 100-150 km yol yapıyorum bunun 80-100 kmsi şehir içi geri kalanı çevreyolu diye adlandırabileceğim yollardan.

8 litre biraz fazla geldi açıkçası üzebilir

Alıntıları Göster
    sizin güzergaha göre sıkıntı olmaz diye düşünüyorum,ben 2 km gidip durup araç çalışır vaziyette küçüğü bırakıyorum,ardından bi 2 km daha dur kalklı trafikte büyüğü bırakıyorum,1 km sonra aracı park ediyorum dönüşte bu şekilde olunca sıkıntı oluyor.

• Arkadaşlar 2018 model 5008 aracım 11 bin KM'de ve Mayıs'ta yılı dolacak. Fakat "Adblue Ekleyiniz, 2400 km sonra araç çalıştırılamaz ve Adblue ekleme azami 10 L" uyarıları verdi. Cahili olduğum bir alan olduğu için soruyorum; her petrolde bulunur mu yoksa servisi mi aramalıyım? Ben doldurabiliyor muyum servis mi doldurmalı? İlk yıl bakımına da çok az kaldı.

Sizce nasıl bir yol izlemek gerekiyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Debater -- 18 Mart 2019; 15:35:3 >
  • Genelde petrol istasyonlarında mevcut. Aracın kitapçığında hangi standarta uygun adblue konulması gerektiği yazıyor. (Benim araç 2016 model ve adblue ISO 22241 standardında olmalı). Ben hiç adblue koymadım. Hep yıllık bakımlarda yetkili servis kendisi doldurdu. Sizin araç yeni ve adbkue daha 2400 km idare eder diyor. Eğer bakıma kadar 2400 km yapmayacaksanız servise bırakın. Ama kendiniz doldurmak isterseniz de kitapçıktaki talimatlara göre yapabilirsiniz. Anlamıyorsanız hiç bulaşmayın direk yetkili servise gidin derim.Ben şahsen benzincilere ya da özel servislere doldurtmayı önermem.

• quote:

Orijinalden alıntı: Debater

Arkadaşlar 2018 model 5008 aracım 11 bin KM'de ve Mayıs'ta yılı dolacak. Fakat "Adblue Ekleyiniz, 2400 km sonra araç çalıştırılamaz ve Adblue ekleme azami 10 L" uyarıları verdi. Cahili olduğum bir alan olduğu için soruyorum; her petrolde bulunur mu yoksa servisi mi aramalıyım? Ben doldurabiliyor muyum servis mi doldurmalı? İlk yıl bakımına da çok az kaldı.

Sizce nasıl bir yol izlemek gerekiyor?
    Benzinliklerde satılan ürünlerin bir kısmı malesef standartı karşılamıyor,dikkatli olmak lazım.bakım süreniz yaklaştıysa arkadaşın dediği gibi servis tamamlar,normalde siz dolum yapabilirsiniz kitapçıkta dolum yerini göstermesi lazım.
  • haydarpaşa62 kullanıcısına yanıt
    ben bununla çözmüştüm bardaklık işini.. ama şu an nerdeler bilemiyorum.  Peugeot 5008

Dreamcar Sospeso Bardaklık
  • oak_batsheba O kullanıcısına yanıt
    Eyvallah Hocam servis zamanı yaklaştı o zaman servise bırakayım işi. Eksik olmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dragotreis

ben bununla çözmüştüm bardaklık işini.. ama şu an nerdeler bilemiyorum.

Dreamcar Sospeso Bardaklık
    Hocam o çok emanet duruyor ya bide kapının yanında kolumuz falan çarpar kendimizi yakmayalım durduk yere.

Şuan orta konsolu kullanıyorum kol dayamanın altını idare eder diyebilirim ona.

Şu tarz bir şey gördüm internette uygulanabilir aslında.

• quote:

Orijinalden alıntı: haydarpaşa62

Hocam o çok emanet duruyor ya bide kapının yanında kolumuz falan çarpar kendimizi yakmayalım durduk yere.

Şuan orta konsolu kullanıyorum kol dayamanın altını idare eder diyebilirim ona.

Şu tarz bir şey gördüm internette uygulanabilir aslında.

Alıntıları Göster
    Ben zamanında bu şekilde çözmüştüm

Iyi forumlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• sen ona bakma kardeş, bardaklık için vites iptali yapar, bizim başkan böyle işte

senin koyduğun da tehlikeli bence, ufak bi sarsıntı ya da sallantıda tüm elektronik ekipman tehlikeye girer.. iki tane kolçak arasına biraz büyükçe mug denilen termal şeylerden koyarsan tam sıkışıyor araya ve hiç kıpırdamıyor. ben öyle yapıyorum bazen. bir de geçenlerde bimde satıldı siyah bardaklık vardı o da bir tarafa monte edilebilir. o dediğim yere de sığar muhtemelen.
  • 
Sayfa: önceki 17911792179317941795
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.