Şimdi Ara

Peugeot 5008 (1785. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
37.531
Cevap
147
Favori
1.647.387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17831784178517861787
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mstranger

Adblue tankını değiştiren var mı aranızda?

Adblue sıvısı ekletirken servis müşteri memnuniyeti kapsamında tankının değiştirileceğini söylemişti ve Fransa'dan sipariş geçeceklerdi.

Üzerinden bir aydan fazla vakit geçti ve servisi aradım. Şimdi de servise arabamı en az 1 gün bırakmam gerektiğini söylediler. Fransa ile bağlantı kuracaklarmış!

Aracın Fransa ile bağlantısının kurulması fikri çok ilgincime gitti. Fikri olan deneyimli biri var mı?
    bu adbulue sıvısını biz değiştiremiyormuyuz acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: aytac_1973

bu adbulue sıvısını biz değiştiremiyormuyuz acaba

Alıntıları Göster
    Depo arabanın altında. Lifte kaldırmak yada krikoyla kaldırıp altına yatmak lazım. Zor yani.
  • Bluehdi.motorlarda iyilestirme kapsamında depo değişimi var.
    Aracı bırakıp.değişimi yaptırın.
    Bizim araçlarda (hdi ve ehdi) ise adblue bulunmaz.
    Dpf sıvısı bulunur, ikisi farklı şeyler

İyi forumlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melodramm -- 27 Eylül 2018; 16:18:46 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.5 aydır 2011 HDI 5008 kullanıyorum. Uzun yolda 5.0 lt ortalamalar sonrası

2 hafta önce Ankara ya gidip geldim 5.9lt yaktım.

Şu anda ş.içi tüketim 9 lt'yi buldu.

Çok isteyerek aldığım arabadan soğudum bir anda...

Kronik bir sorunu var mıdır?

Sanayilerde uğraşmak zorunda kalacağız yine...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cezayirli -- 27 Eylül 2018; 23:8:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cezayirli

1.5 aydır 2011 HDI 5008 kullanıyorum. Uzun yolda 5.0 lt ortalamalar sonrası

Araçlarımız esasında çok seri bir araç.buda agresif kullanmamıza sebep veriyor.bu ortalamayı 90-110 arası şehirler arası yolda ani hızlanma ve aşırı gaza yüklenmeden yaptım.bunun için de durkalklar şehir içi bayırda var.nekadar zorlarsan değer okadar yükseliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aytac_1973 -- 28 Eylül 2018; 8:54:58 >

• HAY MAŞALLAH....
  • quote:

Orijinalden alıntı: cezayirli

1.5 aydır 2011 HDI 5008 kullanıyorum. Uzun yolda 5.0 lt ortalamalar sonrası

benimde tüketim artmıştı.sonra yolda kalınca anladım .baskı balata bitmiş.isterseniz baskı balataya baktrın
  • aytac_1973 A kullanıcısına yanıt
    Baskı balata 15000 olmuş değişeli. Ankara Vatan Peugeot'da, kendim kontrol etmiştim.
    El freni hata vermeye başladı şimdide, acaba takılı mı kaldı diyeceğim, herhangi bir koku da olmuyor balatalarda...

Aracı da agresif kullanmam, önceki aracım bravo ile Ş.dışı 4-4,5lt, Ş.içi 6-6,5lt yakıyordum.
    Hadi bu araç ağır bizde kalabalığız ş.içi 7-7,5 yaksa tamam da 9'u geçtik, hedef 10 :)

Hakkımızda hayırlısı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cezayirli -- 28 Eylül 2018; 14:36:50 >
  • aytac_1973 A kullanıcısına yanıt
    şaka mı bu??
  • quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

İyi forumlar...

Bu arada bakım fiyatları uçmuş.

750 den başlayan standart bakım 1250 tl tuttu, 970 tl ye işi bitirdik.

Araç 2011 model 5008 90.000 km bakımı extra olarak yakıt filitresi değişti.

İyi forumlar...
    Üstad senin bu mesajı görünce içim rahatladı bende geçen hafta sivas oflazlar pejo serviste bakım yaptırdım alternatör kayışı dahil tüm filtreler değişti 1230 tl ücreti ödeyince bayağı bi şaşırmıştım bir önceki bakımı 700 civarı yaptırınca bu kadar artış bana çok gelmişti acaba servis bizi kazıkladımı diye düşündüm sizin fiyatları görünce demekki hakikaten fiyatlar uçmuş

• Arkadaşlar vites kenarındaki bu parçada boya kabarması olmuş. Bu parçanın adı ne diye geçiyor, yenisini en hızlı nereden temin edebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: asavas

Arkadaşlar vites kenarındaki bu parçada boya kabarması olmuş. Bu parçanın adı ne diye geçiyor, yenisini en hızlı nereden temin edebilirim.

Yıkama firmalarının kullandığı abuk sabuk kimyasallar sebebi ile meydana gelen bir durum.

Yenisi uçuk bir fiyat.

Krom kaplama yaptırmak daha mantıklı olacaktır

İyi forumlar...

• Başkan yeni 3008 aldın ama....

ben geçen gün bir test yaptım.. bizim 5008 deki konfor daha iyi geldi bana... Ne dersin..?

D sınıfı farkı belli oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: ganeja

Başkan yeni 3008 aldın ama....

ben geçen gün bir test yaptım.. bizim 5008 deki konfor daha iyi geldi bana... Ne dersin..?

D sınıfı farkı belli oluyor
    Bizde de durum aynı.

3008 otopark güzeli.

5008 yollarda

İyi forumlar...

• Aramızda Zonguldak'ta oturan var mıdır?bir tane 5008 var temiz gözüküyor ama uzakta olduğum için yardım gerekli

• Herkese selamlar. 2010 model 5008 aracımda titremeler başladı. Baskı balata değişimi yapılacak. 5500 tl gibi fiyat söylendi. Sanayide başka bir ustaya yaptırmak istiyorum. Parça olarak sabit volanlı baskı balata ve ayrı ayrı baskı balata ve volan seti var. Ayrı ayrı olanlar 4000 tl ye geliyor. Ancak volant ve baskı balata birleşik olan daha uygun. Acaba benim araca birlikte olan set uygun olurmu? Parçacı arkadaş şasiden baktı ve uygun dedi. Ancak usta uygun olmayabilir diyor? Ortada kaldım. Fazla alternatifimde olmadığı için elim kolum bağlı. Acil yardımlarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selcuky1 -- 9 Ekim 2018; 16:50:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: selcuky1

Herkese selamlar. 2010 model 5008 aracımda titremeler başladı. Baskı balata değişimi yapılacak. 5500 tl gibi fiyat söylendi. Sanayide başka bir ustaya yaptırmak istiyorum. Parça olarak sabit volanlı baskı balata ve ayrı ayrı baskı balata ve volan seti var. Ayrı ayrı olanlar 4000 tl ye geliyor. Ancak volant ve baskı balata birleşik olan daha uygun. Acaba benim araca birlikte olan set uygun olurmu? Parçacı arkadaş şasiden baktı ve uygun dedi. Ancak usta uygun olmayabilir diyor? Ortada kaldım. Fazla alternatifimde olmadığı için elim kolum bağlı. Acil yardımlarınızı bekliyorum.
    mrb ben komple set olanı 5 ay önce 3200 lira gibi bir fiata dışarda yaptırmıştım.dolar aldı başını gitti.fiatların yükselmesi normal.
  • Teşekkür ederim. malzemeyi dışarıdan temin ettim. Volant + baskı balata+ bilye seti+ 2 adet z rot+ 2 adet rotil+silecek takımı 1400 tl tuttu. İşçilik 300 tl ayrıca serviste bsayara bağlayıp ayar yapıldı + 200 tl. Toplamda 1900 tl ye tamamını hallettim.
  • Merhaba

2.el araç bakıyorum.2014 modellerden sonra ekran kafaliklari opsiyon mu oldu?eskiden 2011 kullandigimda premium Pack olunca kafaliklari vs oluyordu.bazi ilanlarda arka koltuklarda kafaliklari yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhendizz -- 16 Ekim 2018; 20:58:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhendizz

Merhaba

2.el araç bakıyorum.2014 modellerden sonra ekran kafaliklari opsiyon mu oldu?eskiden 2011 kullandigimda premium Pack olunca kafaliklari vs oluyordu.bazi ilanlarda arka koltuklarda kafaliklari yok
    olmaması daha iyi.çin malı kafalık alıp tak bundan daha iyi.7 senedir süs niyetine duruyor
  • 
Sayfa: önceki 17831784178517861787
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.