Şimdi Ara

Peugeot 5008 (1771. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
37.535
Cevap
147
Favori
1.647.496
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17691770177117721773
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: emrelst

Merhaba arkadaşlar, ben de 2011 model bir 5008 alarak aranıza katılmış bulunmaktayım.

Birkaç hafta oldu alalı ancak dün ilk defa yakıt tüketimi anlık 21 litre gözüktü, hafif rampaydı ve 16 -21 litre arasıydı 100 metre boyunca. Bu durum normal mi?

Bir de ayrıca bluetooth kulaklıklarının şarj aleti yok, nereden bulabilirim?
    Aracın tüketimini ölçmek için aşağıdaki yöntemi deneyebilirsiniz.

2011 modellerde enjektör problemi olabiliyor.

Benim aracımın 1 nolu enjektörü geçen hafta garanti kapsamında değiştirildi. (2011 model 122.000 km)

Kulaklık şarz etmek için nokia ince uç şarz cihazları uyum sağlamakta, biraz kasıntı yaparak şarz edebilirsiniz.

Yetkili sevislerde 30 tl bedel ile de alınabiliyor.

İyi forumlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melodramm -- 25 Nisan 2018; 3:22:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Geçen hafta sonu aracım yolda kaldı.ilk önce yuksek devirde gaz yemedi.sonra tamamen gitmez oldu.Allahtan sağa çekebildim.şükürki sigortamda arac çekme yardımı vardı.servisi aradım büyük ihtimalle baskıbalata gitmiş dedi.sonra özel servise çekildi.3500 civarına baskı balata komple yenilendi.km 103 bin.erken değilmi
  • melodramm kullanıcısına yanıt
    Garanti kapsamında düzeltilmesi çok iyi olmuş. Geçmiş olsun. Hangi markanın yakıtını kullanıyorsunuz. Forum içi arama yaptım ancak acemiyim bulamadım.

Bakımları hangi peugeot bayiide yaptırıyorsunuz bir sakıncası yoksa?

İyi forumlar...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • auzdil A kullanıcısına yanıt
    Sağ olun... Bir de öyle deneyeyim.

• Tekrar selamlar aracı trigger seti değişimi için yetkili servise bıraktım. Önerileriniz doğrultusunda devir daim vs. De değişecek. Ancak Az önce aradılar ön amortisörler patlak dediler salıncaklar vs 2.000 TL civarı tutacakmış normal mi?

• Aracı servisten alıp başka bir özel servise gösterdim amortisörler de problem var dedim. Adam baktı bir problem yok dedi. Sizce ne yapmalıyım

• Ben yetkili servis den yana oyumu kullanırdım nitekim kendi aracımı da yetkili servise götürüyorum. Eğer amortisörlerden şikayetiniz yoksa yaptırmayın kalsın tiriger setini yetkili servisde yaptırın derim. Ben 1.5 yıl önce devirdaim ile birlikte yatırmıştım başka işlemler de vardı hepsini 2000 liraya yaptırmıştım.

İyi forumlar..

• Bugün aracımı kaldırımdan indirirken on alt kısım vurdu. Bi kaç saat sonra hareket edip 3-5 km gittikten sonra uçgen içinde unlem işaretiyle beraber katalitik konvektör ışığı yanıp sonmeye başladı. Bir kaç km sonra stop edip çalıştırdım arıza ışıkları sondu. Bunun vurmayla ilgisi var mıdır? Önemli bir arıza mıdır yani tekrar olursa illa yaptırmamız gerekir mi?

• volvo s60 2,3 t5 250 hp den sonra bu araç bana fazlasıyla hantal geldi, o nedenle satmaya karar verdim

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-peugeot-hatasiz-boyasiz-yetkili-servis-bakimli-cam-tavan-555253382/detay/

araçta boya darbe değişen yok, tamamen yetkili servis bakımlı, en full modeli. son pazarlıksız oluru 60 bin tl'dir.
  • Birbirinin den çok farklı araçlar karşılaştırmak için. 5008 sınıfında gayet başarılıdır ama bir volvo s60 2.5 değildir tabiki. Hayırlı satışlar size.

İyi forumlar

• İyi günler.

Bugün aktif iriyılı aradım ve bluetooth kulaklıklar için şarj aleti satıp satmadıklarını sordum, sipariş üzerine geleceğini söyledi ve kontrol edince yalnızca şarj aleti siparişi veremiyoruz dedi.

Nokia ince uçlu ile denedim ama çok bastırmak gerekiyor, bu şekilde beceremedim.

Nasıl olacak bu iş?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrelst -- 26 Nisan 2018; 18:35:51 >

• Daha 1.600 km de Umarım daha da düşer.

• emrelst E kullanıcısına yanıt
    Ben bu işi evimde kullandığım codegen marka tabletimin şarj aleti ile çözdüm hiç kasmadan tam oturuyor. İsteyen olursa tabletin modelini veririm ona uygun olan şarj aletini alabilir siniz.

İyi forumlar...

• husamsdu kullanıcısına yanıt
    Şehir içi çok trafiğe girmiyor, ışıklarda çok dur kalk yapmıyorsanız sayın melodramm ın değerine gelemesek te ona yakın değerler yakalana bilir. Benim ortalamam 40 km hızda 5.4 gösteriyor.

İyi forumlar..

• Balkes09 B kullanıcısına yanıt
    Çok iyi olur gerçekten.

iyi forumlar...
    Tabletin modeli codegen quantum94 modeli. Ayrıca araç çakmaklığından olan şarj aletide mevcut işinizi görürse onuda alabilirsiniz. Ama onun şarj etmesi biraz uzun sürüyor.

İyi forumlar...

ürün bu olabilir mi?
    https://urun.n11.com/sarj-cihazi/codegen-dream-101-tablet-sarj-aleti-P231795466

ya da bu
    https://www.hepsiburada.com/codegen-5v-2-0a-2-5mm-universal-tablet-sarj-cihazi-ctc-017-p-BS50910?magaza=Hepsiburada

iyi forumlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrelst -- 26 Nisan 2018; 22:56:10 >

• Melodram hocam, bugun İstanbul'da Peugeot servisi aradım. Aracımın şase nosunu ve 143 bin km de oldugunu söyledim. Triger degisimi ücretsiz dediler. Ayrıca enjektör ile ilgili ucretsiz degisim var mı diye sordum hayır dediler. Triger 120 binde eski sahibi tarafından dışarıda ucret karşılığı değiştirmiş. Tekrar yetkili serviste ucretsiz değiştirmeye gerek var mı sence?

Evet cihaz bu ikiside olur ama jak şekli 2 nci sekmedeki gibi L şeklinde bendeki düz devam etmiyor 1 nci deki gibi değil yani

Trigger, devir daim, alternatör kayışı vs serviste değişti egr temizliği dediler o da dahil hepsini 800 TL karşılığında yaptırdım. Ama tabla amortisör salıncak değiştirmedim. Özel serviste değişime gerek yok dediler. Bu arada servisten aldığımdan beri ilk hareketlenmede sayın melodram ın anlattığı gibi bir titreme var. Yüksek devirde kullanıyorum şimdilik bakalım düzelecekmi

• 
Sayfa: önceki 17691770177117721773
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.