Şimdi Ara

Peugeot 5008 (1725. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
37.535
Cevap
147
Favori
1.647.478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17231724172517261727
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: @immortal

quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

quote:

Orijinalden alıntı: auzdil

quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

quote:

Orijinalden alıntı: ganeja

https://youtu.be/Xp-9bKtYA3E

Buyrun... Ya 180 k hazırlayın..( tahmininidir..)

Yada arabalarımıza daha iyi bakalım..

Kafalık ekranları yalan olmuş.

Bu arada ben iki aracı da satılığa çıkardım.

İki verip bir alacağız, birde şehir içi kullanımı için twingo.

İyi forumlar...

Yeni kasa Eylül Ekim ayında gelecek deniyor...

Sen birde Kuga ya bak all 4 drive Ankara da yolda kalmayan tek araç bu :-) hoş senin köyde pek işe yaramaz bu özellik ama 1.5 Disel Otomatiği çıktı :-)

Biz yeni 5008 i sadece uzun yolda kullanmak için yenilemek istiyoruz.

Yoksa mevcut araçlarımızın derdi sıkıntısı yok, zaten hanıma da bir türlü anlatamıyorum.

Seviyorum ben bu aracı deyip duruyor, yenilerde kokpit qasqai kuga formatına dönmüş.

Bizim kasaların ferahlığı yok.

Bakalım zaman her şeyin ilacı.

Kuga ise Ford un garanti yaklaşımı yüzünden baştan kaybediyor.

Her sorunu kullanıcı hatası olarak tanımlamaları ilginç, sırf bu sebepten sıfır aldığı Cmax aracını satan arkadaşım var.

İyi forumlar...

Ben de fordun garantisinden o kadar memnun kaldım ki ilk ford aracımdan sonra yine ford almıştım. İlginç.

İlk aklıma gelen, elektrikli tavan perdesi sıkışmasına kullanıcı hataları demeleriydi.

Peugeot da ise garanti bittikten sonra enjektör değişimi, amortisör değişimi, direksiyon değişimi, ilk aklıma gelenler.

Burada esas olan ise gidilen servisin tutumu olsa gerek.

İyi forumlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melodramm -- 27 Şubat 2017; 8:51:6 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• melodramm kullanıcısına yanıt
    Aynen, gidilen servisin tutumu ve ilgisi önemli ama şunu rahatlıkla ifade edebilirim ki müşteri memnuniyeti anketinde sorular 5 üzerinden değerlendiriliyor ve 4 verdiğim noktalar için bile servis arayıp kırılan 1 puanın nedenini soruyordu. Varsa yapabilecekleri bir şeyler hemen ilgilenmeye çalışıyorlardı. Otosan servisleri sağlam sıkıştırıyor bu noktada.
  • auzdil A kullanıcısına yanıt
    Geçen yıl Bosch Aerotwin aldım ve hiç memnun kalmadım. Benim tavsiyem orjinalden yana olacaktır. Kesinlikle çok daha uzun süre dayanıyor...
  • 4 sene c Max kullandım. Plastik kalitesi kötü.. Ama yıllar geçti.. Şimdi bir Kugaya bakmak lazım. Merak ettim. Yine connecte biniyormuşuz..gibi hissedecekmiyim .? Tüm araçlarda aynı duygu ve koyu bir iç mekan.. Ama bu sefer Kugada büyük multimedya ekran var.. Görmek lazım..

• quote:

Orijinalden alıntı: ganeja

4 sene c Max kullandım. Plastik kalitesi kötü.. Ama yıllar geçti.. Şimdi bir Kugaya bakmak lazım. Merak ettim. Yine connecte biniyormuşuz..gibi hissedecekmiyim .? Tüm araçlarda aynı duygu ve koyu bir iç mekan.. Ama bu sefer Kugada büyük multimedya ekran var.. Görmek lazım..

Kuga hafif makyaj görmüş, büyük beklenti hata olur.

PUG daki iç malzeme kalitesi zor.

İyi forumlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melodramm -- 28 Şubat 2017; 8:20:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CxOm

Geçen yıl Bosch Aerotwin aldım ve hiç memnun kalmadım. Benim tavsiyem orjinalden yana olacaktır. Kesinlikle çok daha uzun süre dayanıyor...

Burada kullanım da önemli etken.

Ben orijinalleri 5.5 yıl kullandım.

İyi forumlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melodramm -- 28 Şubat 2017; 8:19:52 >
  • konu silecekten acilmisken otomatik silecek moduna gectigimde yagmurun siddeti hafif olmasina ragmen cok hizli calisiyor.clio da yagmur siddeti bile ayarlaniyordu. sizlerde de durum boylemidir?
  • Yağmur sensöründe benim araçta şiddete göre ayarlamakta. Yahu şu kafalıklara tabletten görüntü aktaran yok mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sencer799 kullanıcısına yanıt
    bende ikinci nesil ipad 2 var onunla aktardim linkdekine benzer bir kablo var belkin marka ama yeni nesil ipadlerde calismadi
    https://tr.aliexpress.com/item/3-IN-1-TV-RCA-Video-Composite-AV-Cable-USB-Cables-For-iPhone-3G-3GS-4/32469662681.html?spm=2114.49010508.4.11.f75wm0
  • sencer799 kullanıcısına yanıt
    Kullandığınız tabletin markasına göre mhl kablo ve HDM ve s video dönüştürücü ile yapabilirsiniz. Ben Samsung tablet ve lg telefon ekran görüntüsü aktarıyorum. Örnek linkleri paylaştım s video 40 lira civarı benim ilk aldığım çalışmadı. İade edip başka satıcıdan aldığım sorunsuz çalışıyor.
    http://urun.n11.com/cevirici-ve-donusturucu/samsung-android-mhl-kablo-gsm-to-hdmi-tv-P151306024?cid=604001&gclid=CjwKEAiAuc_FBRD7_JCM3NSY92wSJABbVoxB_NvMFK7VkW3xfDt9BobkkNwRcN-RbJVhaSHnwhX1vRoCPoHw_wcB&gclsrc=aw.ds

http://urun.n11.com/adaptor-ve-cevirici/av-hdmi-donusturucu-adaptor-mini-kompozit-P93809295?cid=604001&gclid=CjwKEAiAuc_FBRD7_JCM3NSY92wSJABbVoxBndZb_MJB4gDw3t_MfAh9ZSBe4ledW28fbQgUxn1vDRoCws3w_wcB&gclsrc=aw.ds

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Eski bir cmax kullanıcısı olarak kuga'nın yeni dizel otomatiği hoş geldi. Ama Ford konusunda allerjim var, almam. Trend modeline kullandıkları kumaşın sürekli leke olması. Jantların sürekli yamulması ve her kışlık yazlık değişiminde jant düzelttirmem. Hiç aklımdan çıkmıyor. Birde 50000km'de ses yapan enjektörler için düzenli yetkili servis kullanan benden dünya para istemeleri iğrençti.

1984'den beri bir sürü marka model arabam oldu hiçbirinde böyle jant düzelttirmedim. Cmaxten sonrada durum aynen devam etti hiç jant yamultmadım. Kimse bana Ford sağlam demesin.

• quote:

Orijinalden alıntı: aydayd

Eski bir cmax kullanıcısı olarak kuga'nın yeni dizel otomatiği hoş geldi. Ama Ford konusunda allerjim var, almam. Trend modeline kullandıkları kumaşın sürekli leke olması. Jantların sürekli yamulması ve her kışlık yazlık değişiminde jant düzelttirmem. Hiç aklımdan çıkmıyor. Birde 50000km'de ses yapan enjektörler için düzenli yetkili servis kullanan benden dünya para istemeleri iğrençti.

1984'den beri bir sürü marka model arabam oldu hiçbirinde böyle jant düzelttirmedim. Cmaxten sonrada durum aynen devam etti hiç jant yamultmadım. Kimse bana Ford sağlam demesin.

O zaman kuga dan vazgeçelim.

Ben yine de uygun zamanda bir test sürüşü yapacağım.

Ancak 5008 ile arasında fiyatsal anlamda çok fark yok.

Bu bağlamda yeni 5008 ile devam etmek mantıklı olacaktır.

İyi forumlar...

• http://public.servicebox.peugeot.com sitesinde aracımın şasi numarasını girdiğimde-ruhsatta yazana 110 hp yerine 115 hp yazıyor ve buradan öğrendiğime göre de 112 olmalı.Aracım 2011 yılının 6. ayında trafiğe çıkmış.Sitede yazan:

5008 GEZİNTİ STATİON WAGON ARACI 1.6 HDI 115 (DV6C) BVMP 6 (Yönlendirilmiş düz vites kutusu)

Bu bilgi doğru olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: o_madmax

http://public.servicebox.peugeot.com sitesinde aracımın şasi numarasını girdiğimde-ruhsatta yazana 110 hp yerine 115 hp yazıyor ve buradan öğrendiğime göre de 112 olmalı.Aracım 2011 yılının 6. ayında trafiğe çıkmış.Sitede yazan:

5008 GEZİNTİ STATİON WAGON ARACI 1.6 HDI 115 (DV6C) BVMP 6 (Yönlendirilmiş düz vites kutusu)

Bu bilgi doğru olabilir mi?

Motor koruma kapağında 1.6 hdi yazıyor ise, 110 bg.

Sadece keçe koruma var ise 112 bg.

Kuvvetle muhtemel aracınız 112 bg,

Benim araç temmuz 2011 çıkışlı 112bg

Hanımın araç mart 2011 çıkışlı 112 bg

İyi forumlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melodramm -- 28 Şubat 2017; 12:43:55 >

Cevabınız için çok teşekkürler.O zaman sitede yazanın çok bağlayıcılığı yok. DV6C ile ilgili çok güzel biz yazı okumuştum 110 luklara göre baya artısı vardı.Kolay gelsin iyi günler...
    Benimki Aralık 2011 çıkışlı ruhsatta 112 yazıyor. Bildiğim 112 ve 115 aynı motor sadece yazılım güncellemesi farkı var.

• quote:

Cevabınız için çok teşekkürler.O zaman sitede yazanın çok bağlayıcılığı yok. DV6C ile ilgili çok güzel biz yazı okumuştum 110 luklara göre baya artısı vardı.Kolay gelsin iyi günler...

Ne gibi artıları var acaba ? merak ettim , aklınızda kalanları paylaşabilir misniz.
  • quote:

Siteden kastınız neresi, nerede yazıyordu?

Artılara gelirsek;

110 luk sabit volan kullanır, enjektörler 6 delikli, motor 16 valftir.

112 lik motora göre daha sesli çalışır, 0~100 hızlanması 0.3 saniye daha iyidir.

Yine sabit volan sebebi ile ara hızlanma daha iyidir.

112 daha sessiz ve hareketli volan sebebi ile vites geçişleri daha az hissedilir, hareketli volan sebebi ile baskı balata değişimi maliyetli olur

İyi forumlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melodramm -- 28 Şubat 2017; 22:20:48 >
  • Siteden kastım peugeot un teknik dökümanlarına ulaşıp parça siparişi verebildigimiz public service peugeot sitesi.O siteye aracimin şasi numarasini girince 115 lik oldugu yazdı.http://public.servicebox.peugeot.com/pages/index.jsp

• Arkadaşlar 2015 ve 2016 Modeller (BLUEHDI 120 HP EAT6 Tam Otomatik ) arasında ne fark var? Ve anladığım kadarıyla bu modellerde start-stop özellik yok galiba. Bu arada 15 bin km geçmemiş 90 bin TL civarı kazasız belasız duyan bilen varsa ciddi alıcıyım.

• 
Sayfa: önceki 17231724172517261727
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.