Şimdi Ara

Peugeot 5008 (1333. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (2 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil
5 sn
37.531
Cevap
147
Favori
1.646.744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13311332133313341335
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ENG_civ

quote:

Orijinalden alıntı: gozbilginli

quote:

Orijinalden alıntı: ENG_civ

quote:

Değerli arkadaşlarım bu gün itibarı ile arabamı satmış bulunmaktayım. Doğal olarak 5008 arama faaliyetlerine hız verdim , bildiğiniz , gördüğünüz , duyduğunuz 5008 varsa ve bilgi verirseniz çok sevinirim ve şimdiden teşekkür ederim.

Az önce önümden bir tane geçti

Abi nerden geçti bir koordinat alabilirsem hemen müdahil olayım.

İhşallah gönlünüze göre bir araç bulursunuz

Teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: drsnrky

quote:

Değerli arkadaşlarım bu gün itibarı ile arabamı satmış bulunmaktayım. Doğal olarak 5008 arama faaliyetlerine hız verdim , bildiğiniz , gördüğünüz , duyduğunuz 5008 varsa ve bilgi verirseniz çok sevinirim ve şimdiden teşekkür ederim.

İnşallah istediğiniz gibi bir araba bulursunuz. Benim de iki arkadaşım 5008 arıyor. Alıcı da satıcı kadar var sanırım

Teşekkür ederim.

• Arkadaşlar mrb bildiğiniz gibi ben auto kingten mini onarım yapmıştim tamponda renk farkı Olmustu bugün tekrar gittim adamlarda kabul etti fark olurdabukadar olmamalı dediler işlem tekrarlanacak

Bu arada bugün lastik baktım galiba dunlop alacağım miclene adeti 350 dediler dunlopta lm703 için 235 ben 2013 üretimi hp dan 189 a alacağım 100 tl de hediye verirse super olacak

Ne dersiniz arkadaşlar dunlop iyimi aliyimmi pişman olurmuyum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: drsnrky

quote:

Orijinalden alıntı: s3icont

Merhaba boyanan parça tampon ise renk zaten tutmaz orjinalinde de tampon ile çamurluk arasında fark olur aynı boyayı hem plastiğe hem metale sıkıyorsunuz aynı tonu beklemek de olmaz bir Peugeot yetkili satış noktasında yeni bir aracı ziyaret edin inceleyin @drsnrky ne demek istediğimi anlayacaksınız saygılarımla

Benim önceki mesajıma dikkat ederseniz benim kapıyı serviste boyadılar da rengi tutmadı yazmıştım. Kapının rengini tutturamayan ustalar var servislerde, o nedenle autokinge gittim diye üzülmeyin demek istemişim.

Ayrıca teessüf ederim. Tamponun rengini bakmam için beni yetkili satıcıya yönlendirmişsiniz. Hayatımda ilk kez otomobil görmüyorum. Çok defa da tampon ve araba boyatmışlığım var.

Saygılarımla.

Beni yanlış anlamışsınız kusura bakmayın ilk kez araba görüyorsunuz demek istemedim
    Önceki mesajınızı görmemişim
    İyi fotumlar

• MAS207 M kullanıcısına yanıt
    Uygun fiyatlı iyi lastik
    1. Hankook evo2 k120
    2. Kumho ku31

Gt radial içinde iyi diyorlar ama bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: MAS207

Arkadaşlar mrb bildiğiniz gibi ben auto kingten mini onarım yapmıştim tamponda renk farkı Olmustu bugün tekrar gittim adamlarda kabul etti fark olurdabukadar olmamalı dediler işlem tekrarlanacak

Bu arada bugün lastik baktım galiba dunlop alacağım miclene adeti 350 dediler dunlopta lm703 için 235 ben 2013 üretimi hp dan 189 a alacağım 100 tl de hediye verirse super olacak

Ne dersiniz arkadaşlar dunlop iyimi aliyimmi pişman olurmuyum

Yumusak hamurlu olsun yeter.

İyi forumlar...

• Lastik konusunda kesinlikle yumuşak bir marka tercih edilmelidir..araçlarımızda orjinal olarak gelen michelin bile sert süspansiyonların etkisiyle bazen bozuk yollarda çok rahatsız edebiliyorken daha sert kauçuktan üretilmiş lastik aracın konforunu baltalar..ben daha tam araştırmadım ama 60 binden sonra sanırım michelin yada continantel tercih edeceğim..

• O kadar şey aldım TV notebook cep telefonu hic bu kadar kararsız ve bilgisisiz kalmamistim bu nedir ya tam dunlop alacaktim hatta sepete bile atmistim bi google de arastiriyim dedim şikayet var da ve dh da bircok kişi şikayetçi bende vaz geçtim

Geriye kesin ve net 3 lastik kaldı

1.Miclen
    2.conti
    3.nokian

Miclen cok pahalı tanesi 350 bide 3 çeşit var
    A bizim 3008 deki orijinal tohour hp
    B primacy hp
    C as energy Saver
    Hepsinin fiyatı 3-5 TL fark var ayni
    Miclen desem bile ne alacam onu bilmiyorum

Contite adeti 325 dediler 325 vermişken 25 verip miclen alamkmi mantıklı

Nokian çok fazla kotu yorum okumadim 300 civarı hatta ereyonda 285 ama üretim tarihi belli değil

Bu is diğer şeyler gibi değil geri dönüşü yok lastiği taktinmi bitti geride veremiyorsun yanlış tercih yapmak istemedigim için baya bi bunaldim

• MAS207 M kullanıcısına yanıt
    hemen hemen bütün lastikleri bilirim hocam,
    Falken tavsiye ederim size, saydığınız lastiklerden geri kalmaz, hem de fiyatı uygundur.

• quote:

O kadar şey aldım TV notebook cep telefonu hic bu kadar kararsız ve bilgisisiz kalmamistim bu nedir ya tam dunlop alacaktim hatta sepete bile atmistim bi google de arastiriyim dedim şikayet var da ve dh da bircok kişi şikayetçi bende vaz geçtim

1.Miclen
    2.conti
    3.nokian

B primacy hp

C as energy Saver

Nokian çok fazla kotu yorum okumadim 300 civarı hatta ereyonda 285 ama üretim tarihi belli değil

Bu is diğer şeyler gibi değil geri dönüşü yok lastiği taktinmi bitti geride veremiyorsun yanlış tercih yapmak istemedigim için baya bi bunaldim

Michelin ve Continental de üretim yerlerini de dikkate almanızı öneririm.

Adı sanı bilinmeyen ülkelerde üretilmiş lastiklerden, markası bilinmiş olsa bile uzak durun.

Ciddi anlamda kalite farkları olmakta ve üretim tarihinin yeni olması ile gözü boyamaktalar.

İyi forumlar...

• quote:

O kadar şey aldım TV notebook cep telefonu hic bu kadar kararsız ve bilgisisiz kalmamistim bu nedir ya tam dunlop alacaktim hatta sepete bile atmistim bi google de arastiriyim dedim şikayet var da ve dh da bircok kişi şikayetçi bende vaz geçtim

1.Miclen
    2.conti
    3.nokian

B primacy hp
    C as energy Saver

Hocam aslında siz aşağı yukarı kararınızı vermişsiniz..lastik konusunda dediğim gibi lastiğin yumuşaklığı çok önemli..zaten peugeot'un genel olarak süspansiyonları çok serttir..birde bunun üstüne nispeten sert malzemeden imal edilmiş lastik alırsanız sürüş zevki diye bişey kalmaz..en önemlisi de çoluk çocuk güvenliğimizi de lastiklerimize emanet ediyoruz..aldıktan sonra beğenmedim vazgeçtim deme lüksünüzde yok..en az 3 sene kullanacağınızıda düşünürsek ucuz etin yahnisi hesabı kaliteden şaşmayın derim..

• 215 50 17 yerine yumuşak süspansiyon için 215 55 17 lastik alınabilir..
  • Lastik değişimi konusunda bir uyarıda benden olsun.
    Lastiklerde malum basınç sensörü bulunuyor. Ben kış lastiklerini 16 jant alıp bunlara takayım demiştim.
    Hemen uyarı geldi basınç sensörü olmazsa araç arıza verir, home mode ile 2000 deviri geçmeden servise yürürsün dediler.
    Bu uyarı sonrası bende basınç sensörleri kaç paralık şey diye bakayım dedim tanesi 180-200tl civarıymış.
    Nerdeyse bir yeni lastik parası derken forum peugeot'ta bu konuda bir kaç mesaj okudum.
    Lastik içindeki basınç sensörleri yeni bir olay ve çoğunluğun haberi yok hele lastikçilerin emin olun hiç bilgileri yok.
    Bunu bilmeyen lastikçiler malesef yeni lastik için eskisini sökerken bu sensorlari çatır çatır kırıyorlarmış.
    Lastik değişiminde başında durum adamı baştan uyarın sensörü sakın kırma ödersin deyin.
    Açıkçası yeni jant alıp kışlıkları bunlara takmak daha mantıklı geldi.
    Sonuçta tanıdık özel servise gidip kışlıkları takınca servis bilgisayarıyla sensor uyarısını iptal ettirmeyi düşünüyorum.

• dreamturko D kullanıcısına yanıt
    Ben eski c-max'te 205/55R16 yerine 205/60R16 takıp bir yaz kullanmıştım.
    Nedeni c-max'te habire demir jantlarım eğiliyor 6 ayda bir düzelttiriyordum. Yüksek yanak lastikle bu sıkıntı olmadı.
    Fakat araç bir garip oldu kamyonet kullanır gibi hissettim virajlarda yana yatış arttı sonra tekrar lastik değiştim, haberiniz olsun.
  • Merhaba arkadaşlar,

Bugün 2.sıra ayak altı gözlerine SUB uygulaması için biraz araştırma yaptım ve en iyi sonucu, 9x6 oval sistemle alabileceğime karar verdim.

Esas amacı 8" JBL ile yoluma devam etmekti, ancak derinlik yetmediği için bu işlem yarıda kaldı.

Yola 6x9 oval ile devam edeceğim.

Resimde görünen 13 cm woofer.

İyi forumlar...

Peugeot 5008

• melodramm kullanıcısına yanıt
    Discoya çevirecen arabayı başkan iyice :D güzel hareketler bunlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: jonjonbaba

Discoya çevirecen arabayı başkan iyice :D güzel hareketler bunlar

Kaliteli müzik benim için vazgeçilmezdir, bu bağlamda yapılabilecek en iyisini yapmaya çalışıyorum.

Bu arada esas bomba hafta sonu geliyor.

5008 ısıtma ve soğutma sistemine sahip bardaklık ile aranızda olacak.

Orta konsol ise aynen korunacak.

Sanırım mesaj yerine ulaşmıştır.

İyi forumlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

quote:

Orijinalden alıntı: hewes

2. takılan amortisör bilgileri yani şuanda arabanın hala üzerinde bulunan.

Peugeot 5008

quote:

Arkadaşlar daha önceki amortisörlerde MADE IN FRANCE yazmaktaydı.

Şimdi ki amortisörlerde MADE IN GERMANY yazıyor. Yani ne varsa gene Almanlarda var.

Alman malıysa bozulmaz bence. Ha ha ha ha

quote:

Takılan SACH amortisörlerin bilgisinde şu yazmakta.

"Biraz daha fazlasını isteyenlere: SACHS amortisörlerinde sadece yüksek kaliteli malzemeler ve işleme teknolojileri kullanılmıştır, bu nedenle bozulmaya karşı yüksek dayanıklılık, düşük aşınma miktarı ve yüksek güvenilirlik garanti altındadır."

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: omerka48

işte yeni takılan sachs gas pressure amortisörler yani gazlı amortisörler...

Peugeot 5008  Peugeot 5008

Vayy vayy vayy Peugeot'a bak melodramm la birlikte Peugoet'u amma gaza getirmişiz beee

alıntıyı görünce maziyi hatırladım.. Allah a şükür sorunsuz devam ediyoruz.
    45 bin bakımı yaklaşıyor, ne kadar acaba yakın zamanlarda 45 bin bakımı yaptıran arkadaşlar var mı? varsa paylaşabilirler mi?
    tüm 5008 severlere iyi forumlar.....

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

quote:

Orijinalden alıntı: aydayd

Service box programından baktığım kadarıyla araç her sensörü sol ön, sağ arka gibi yeriyle tanıyor.

Bunun için mutlaka servis bilgisayarıyla sensörlerin tanıtılması gerekiyor.

Bu durum jantların yer değişimini bile sorunlu hale getiren bir olay. Hiç hoşlanmadım.

Bu sistemi nasıl bir akılla dizayn etmişler. Stepneyi takınca ne olacak allah bilir.?

Lastik değişiminde sorun olmuyor.

Ben lastikleri 30.000 de ÖN/ARKA şeklinde değiştirmiştim ve herhangibir sorun yaratmadı.

Stepne takıldığında ise muhtemelen araç EV MODUNA geçip, 3 VİTES li 5008 ile yol alacağız.

İyi forumlar...

serviste ben de ön arka yaptırayım dedim fakat servis görevlisi önlerde sorun olmaz fakat araç arkadan çekişli olduğu için herhangi bir kayma anında veya yağışlı havalarda yola iyi tutunması gerektiğini yani diş derinliğinin arkalar için daha önemli olduğunu söylemişti.... o yüzden değişim yapmadık,selamlar...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 40.000 km de olan orijinal balatalarım.

İyi forumlar...

Peugeot 5008  Peugeot 5008

• 
Sayfa: önceki 13311332133313341335
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.