Şimdi Ara

Peugeot 5008 (1328. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
37.535
Cevap
147
Favori
1.647.493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13261327132813291330
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Süper çözüm
  • Akıllıca bir çözüm tebrikler, hepimize güzel bir yol gösterdiniz..İşte forumun , paylaşımın ve iletişimin faydası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydayd

Akıllıca bir çözüm tebrikler, hepimize güzel bir yol gösterdiniz..İşte forumun , paylaşımın ve iletişimin faydası.

+ 1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayblrdija -- 29 Mayıs 2014; 23:52:38 >
  • Teşekkürler arkadaşlar. Boru serviste yok, sipariş edip beklenmesi gerekiyor ve fiyatı 100 tl. Davlumbaz ve kaput izolasyonunun açılması gerekiyor. İşçilik de 100 tl civarı olsa toplamda maliyet 200 tl. Bence fazla. Bu şekilde idare ederiz gittiği yere kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drsnrky -- 30 Mayıs 2014; 7:20:51 >
  • Bi hafta girmedik sayfalar akmış gitmiş selamlar olsun 5008 ailesi , bu arada @drsnrky hocam aslana şant takmışsın hayırlı olsun süper çözüm
  • 5008 multimedia sistemi için etkin bir çözüm yarattım.
    Çözümün az yer tutan ve fazla uğraştırmadan uygulanabilmesi benim için önemliydi.
    Cep telefonum için bir av kablo alarakta aynı sonuca ulaşabilirdim fakat telefonumu çocukların eline bırakmak istemiyordum.
    Bu yüzden elimdeki bir adet kızımın ipod touch cihazını kullanmayı düşündüm.
    iphone ve ipod touchlara uyan standart av composite kablodan ebay üzerinden sipariş verdim.
    Kablo dün elime geçti.
    Öncesinde ipod ile hangi filmleri nasıl oynatabileceğimi araştırdım.
    Öncelikle cihazın jailbreak yapılması gerekiyor.
    Aksi taktirde cihaza bir film atmanıza izin vermiyor.
    Jailbreak sonrası cihaza ifile yazılımını cydia üzerinden kuruyorsunuz.
    Karşılık olarakta dosyaları kopyalayacağınız PC'ye ifunbox yazılımını kuruyorsunuz.
    Bundan sonra PC'den istediğiniz filmleri ipod'a rahatça kopyalayabilir hale geliyorsunuz.
    IPod'u av composite kablo ile multimedia sistemine bağlamanız gayet kolay fakat sesi çözmeniz için son bir trick daha mevcut.
    Bunun için ipod'u Bluetooth üzerinden aracın ses sistemine tanıtmanız yeterli oluyor.
    Sonuçta çocuklar sistemi sevdiler, ekranlardan filmi seyrederken araç içindeki hoperlörlerden sesi dinleyebiliyorlar.
    Kulaklıkları rahatsız buldukları için kullanmadılar yoksa ipod'a kulaklıklarıda tanıtabilirdim.
    Az yer tutan yönetimini çocuklara bırakabileceğiniz basit en önemlisi düşük maliyetli bir çözüm sağladım.
    Kablo 5 usdye evime geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydayd -- 30 Mayıs 2014; 22:32:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: aydayd

5008 multimedia sistemi için etkin bir çözüm yarattım.
    Çözümün az yer tutan ve fazla uğraştırmadan uygulanabilmesi benim için önemliydi.
    Cep telefonum için bir av kablo alarakta aynı sonuca ulaşabilirdim fakat telefonumu çocukların eline bırakmak istemiyordum.
    Bu yüzden elimdeki bir adet kızımın ipod touch cihazını kullanmayı düşündüm.
    iphone ve ipod touchlara uyan standart av composite kablodan ebay üzerinden sipariş verdim.
    Kablo dün elime geçti.
    Öncesinde ipod ile hangi filmleri nasıl oynatabileceğimi araştırdım.
    Öncekile cihazın jailbreak yapılması gerekiyor.
    Aksi taktirde cihaza bir film atmanıza izin vermiyor.
    Jailbreak sonrası cihaza ifile yazılımını cydia üzerinden kuruyorsunuz.
    Karşılık olarakta dosyaları Kopyalayacağınız PC'ye ifunbox yaılımını kuruyorsunuz.
    Bundan sornr PC'den istediğiniz filmleri ipod'a rahatça kopyalayabilir hale geliyorsunuz.
    IPod'u av composite kablo ile multimedia sistemine bağlamanız gayet kolay fakat sesi çözmeniz için son bir trick daha mevcut.
    Bunun için ipod'u Bluetooth üzerinden aracın ses sistemine tanıtmanız yeterli oluyor.
    Sonuçta çocuklar sistemi sevdiler, ekranlardan filmi seyrederken araç içindeki hoperlörlerden sesi dinleyebiliyorlar.
    Kulaklıkları rahatsız buldukları için kullanmadılar yoksa ipod'a kulaklıklarıda tanıtabilirdim.
    Az yer tutan yönetimini çocuklara bırakabileceğiniz basit en önemlisi düşük maliyetli bir çözüm sağladım.
    Kablo 5 usdye evime geldi.

Bende de 5800 var ona kendim av kablosu ayarlayıp görüntü ve sesi aldım. Ancak ya telefonun görüntü çıkış kalitesi düşük ya da araçlardaki ekranlar vasat denilebilecek düzeyde. İzlediğim filmden bir zevk almadan izliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Filmin kalitesi ile ilgilidir. İpod yüksek kalite filmi takılmadan gösterebiliyor.

• filmin kalitesinde problem yok büyük ihtimalle telefonun çıkışı kötü e zaten 4 yıllık telefondan ne beklenir :D bi gpu su bile yok :D (5800)

• 5008 alma vaktim yaklaştıkça fiyatlar tam gaz yükseliyor, 50-52 bin liraya düzgün araç kalmadı, neyapacağım bilemiyorum
  • Evet 5008 fiyatları giderek artıyor. Biz nisan ayında 2012 model fullünü o fiyatlara almıştık . Birazda şans işi bunlar :)

• quote:

Orijinalden alıntı: hamdi mert

Evet 5008 fiyatları giderek artıyor. Biz nisan ayında 2012 model fullünü o fiyatlara almıştık . Birazda şans işi bunlar :)

Ben 2010 modelinede razıyım ama nerdeeeee......
  • gozbilginli kullanıcısına yanıt
    aynı durumdayız bende 5008 için takipteyim bakalım ne zaman kavuşuruz herkes için hayırlısı olsun..
  • sene 2010 sonlarıydı sanırım..ozaman grand picasso ve grand scenic arasında gidip geliyordum..tabi 5008"den haberim falan yoktu..scenic için 51 bin lira fiyat almıştım..picassoda bir ikibin daha pahalıydı yanlış hatırlamıyorsam..yok bu ay düşer yok öbür ay kesin düşer piyasa bunu kaldırmaz firmalar zarar edince düşer diye diye 2 sene araç peşinde koşturdum..ne düşüş oldu nede başka bişey..bırakın düşmeyi 2011 yılı içinde neredeyse her ay 500 ile 1000 lira arasında fiyatlar arttı..sonuçta 50 bin liraları çok pahalı bulup kesin alınmaz derken 2 sene sonra 70 bin lere 5008 aldım..durum bundan ibaret..çokta bişey beklememek lazım piyasadan..
  • tttnet.net kullanıcısına yanıt
    haklısın üstad fiyatlar düşecek gibi görünmüyor aksine artıyor benim istediğim temiz bir arac bulmak ve değerinde bir arac almak 5008 sevdası sanırım bitmeyecek...

• quote:

Orijinalden alıntı: tttnet.net

sene 2010 sonlarıydı sanırım..

ozaman grand picasso ve grand scenic arasında gidip geliyordum..

tabi 5008"den haberim falan yoktu..

scenic için 51 bin lira fiyat almıştım..

picassoda bir ikibin daha pahalıydı yanlış hatırlamıyorsam..

yok bu ay düşer yok öbür ay kesin düşer piyasa bunu kaldırmaz firmalar zarar edince düşer diye diye 2 sene araç peşinde koşturdum..

ne düşüş oldu nede başka bişey..

bırakın düşmeyi 2011 yılı içinde neredeyse her ay 500 ile 1000 lira arasında fiyatlar arttı..

sonuçta 50 bin liraları çok pahalı bulup kesin alınmaz derken 2 sene sonra 70 bin lere 5008 aldım..

durum bundan ibaret..çokta bişey beklememek lazım piyasadan..

Aynen benim durumumu anlatmışsın, GSIII peşinde 2 yıl koşup, ilk görüşümden 6 ay sonra 5008 sahibi oldum.

İyi forumlar...

• scenic 1 denilen ve 2002 model olan aracı kullandım ve memnundum sonra iyi bir fiata aracı sattım üst model scenice baktım o zamanlar alamadım 50-55 arasındaydı bende sedan arac tercih ettim peugeot aklımda bile yokken 407 alıverdim yüksek ve geniş bir araçtan sonra 407 ye alışmak zor oldu şimdi aile genişlediği için tekrar yüksek araç almak istiyorum bu ise kesinlikle 5008 den başkası değil artık okulların bitmesini bekliyorum insan hangi aracı alacağını bildikten sonra daha rahat oluyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: kirsehirli5008

haklısın üstad fiyatlar düşecek gibi görünmüyor aksine artıyor benim istediğim temiz bir arac bulmak ve değerinde bir arac almak 5008 sevdası sanırım bitmeyecek...

Yanlış anlamayın ama ...1-2 bin hesabı yaparsanız daha da artar fiyatlar .. 5008 bilinmeyen bir arabaydı o yüzden 2. elde rağbet görmüyordu... ben sattım mecburen ve satarken tekrar alabilme ihtimalimin az olduğunu bilerek sattım ... sıfırlar artmışken bu kadar 5008 halen gerçek değerine ulaşmış değil .. 2012 model en az 70 civarı olmalı ... 2. el piyasasına biraz baktıktan sonra ...
  • elel E kullanıcısına yanıt
    bende senin gibi düşünüyorum hatta temiz olsun 1-2 fazla olsun derim

• quote:

Orijinalden alıntı: elel

quote:

Orijinalden alıntı: kirsehirli5008

Yanlış anlamayın ama ...1-2 bin hesabı yaparsanız daha da artar fiyatlar .. 5008 bilinmeyen bir arabaydı o yüzden 2. elde rağbet görmüyordu... ben sattım mecburen ve satarken tekrar alabilme ihtimalimin az olduğunu bilerek sattım ... sıfırlar artmışken bu kadar 5008 halen gerçek değerine ulaşmış değil .. 2012 model en az 70 civarı olmalı ... 2. el piyasasına biraz baktıktan sonra ...

Saygıdeğer üstadım çok doğru yazmışsınız.İnanırmısınız bilemem ama bugün satışa çıkartsam ;

- 14.000 km. ye az kalmış aslan için düşüneceğim son fiyat kesinlikle binici için 70.000 TL. ,

- Takasta ise yine aynı aslanın model yükseltmesi için 67.500 - 68.000 TL. olacaktır.( Üstelik bir ara bayi 65.000Tl. civarındaki teklifimi aracı inceledikten sonra takasta kabul etmişti).

- Satarım , satamam ama kesin düşüneceğim rakamlarım şu an için bunlardır.Belki de satmak ve sıkışıklık gibi bir düşüncem olmadığı için böyle düşünüyorum bilemem!!

- Piyasasının oturmadığını bende düşünmekteyim.Piyasada dolaşan rakamlar çok inişli-çıkışlı.Bunun çeşitli etkenleri var tabii ki !

- Detaylara indiğinizde 2011 model geçmesine rağmen 2010 trafiğe çıkış tarihli olması,km. fazlalığı,hasar-kaza sorunları vb. araçlar bulunmakta.Sakıncası olmamasına rağmen bazı alıcı bakış açıları değişkenlik gösterebilmekte.

- Bu ve benzeri etkenler bazı hassas düşünen alıcıları fazlasıyla araştırmaya itmekte ve sıkışan satıcıları aramaya yönlendirmekte.İyi forumlar - saygılar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayblrdija -- 31 Mayıs 2014; 22:23:27 >

• 
Sayfa: önceki 13261327132813291330
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.