Şimdi Ara

Peugeot 308 mi Vw Golf7 mi ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
1.790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ykaya1983

Geçen gün 2016 model 7 ileri dsg şanzıman golf 7 kullandım.Bana göre golf şişirilmiş balondan başka birşey değil.İster avrupalılar sevsin isterse amerikada satılsın umrumda değil.Bu araç sırf eskiden gelen tasarım dilinden ve alman olmasından dünyada bu kadar ilgi görüyor.Aslında birçok noktada rakiplerinin gerisinde bir araç.308 için ben forumlarda ve genel olarak yaptığım araştırmalarda çok fazla olumlu yorum gördüm.Sağlamlık konusunda da bir önceki nesline göre çok iyi olduğunu çoğu yerde okudum.Aracın geyik testi kasasının hafifliği,rijitliği ve özellikle sürüş zevki gibi konularda golfden çok daha iyi olduğunu hemen her her forumda okudum.

Puhahahajjajajajajja

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Melikşah_38

308 ile Golf arasında 100 bin tl olsa ancak o zaman 308 tercih edilebilir. Dünyada bu forumdaki zatlar dışında kimse 308 ile Golfü karşılaştırmaz, karşılaştıramaz.

Ahahahahah hocam bitanesi diyo ki geçen diyo kullandım hahshshsh pek çok aracın gerisinde diyo hahshshshhs yani 3 dakika da analiz yapmış bide balon filan diyo hahshsh

yahu iyi güldürdü mübarek

• quote:

Orijinalden alıntı: Melikşah_38

Aynen ikisinin içine binip 5 dk dolaşsa zaten aradaki dağlar kadar farkı anlar,

körü oturtsan 2 dk da anlar Golfün 3 gömlek üstün olduğunu.

Alıntıları Göster
    Peugeot 308 mi Vw Golf7 mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: mechanic master

Bence herkes gösterişe bakıyor

Zaten gösterişe bakan gidip Golf alıyor. Çok premium bir markaymış gibi tapıyorlar adeta Peugeot 308 mi Vw Golf7 mi ? 

• EnterX kullanıcısına yanıt

Bir golf kullanıcısı olarak golf tabiki daha iyidir bana göre.Temiz golf bulursanız tabiki alın.Ama alacağınız golf midline veya 2015 öncesi comfortline olacak.Yani ön arka park sensörü yok iki modelde de.Cruise control ve yağmur far sensörleri opsiyon olduğu için alacağınız araçta olması şans işi.Hatta bluetooth bile yok 2015 öncesi comfortlarda.Yani bu saydıklarım sonradan yapılabilen şeyler tabi ama standart olmaması can sıkıyor.Retrofit olarak önü çok açık golfün.Tabi dolar böyle giderse ki gidecek sonradan bişey yapmak zorlaşıyor.

• yüksek model almaya çalışın bence.

golf yarı otomatik ve DSG sorunlu bir şanzıman

diğer yüksek modelli pejo sanırım tam otomatik ve tork konvertörlü

pejo daha sorunsuzdur motor ve şanzıman olarak.

Eat 8 ileri aısın tork konvertörlü bir şanzıman kullanıyorum çok başarılı.

• 309

• Tayyip erdoğandan da ancak böyle yorum beklenirdi zaten.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ogzdrk O kullanıcısına yanıt

2015 gelmiyor hocam dediğin gibi 2013-2014 ama highline alabiliyorum zaten highline bakıyorum

Cam tavan şart

• Leon al.

• golf 7 de golf 8 de tüm karşılaştırmalı testlerde 1 serisi ve a serisi dahil tüm premiumları vs.. hepsini geçip birinci oluyor. 308 de neymiş?

kalite olarak golf 7 çok daha üstün

konfor, hacim olarak daha iyi

2. el olarak da çok daha iyi

dsg çok konforlu güzel bir şanzıman

• TheCaliph_ kullanıcısına yanıt

O pejolarin sanzimani oldukca sorunlu. Konfor kotu, kararsizlik zirve. Tek kavrama oldugu icin 5-6bin tl ye halledilir ama ne kadar verimli olur bilemiyorum. Ben sahsen ucunu de almazdim

• İki aracın da hangi donanım paketi olduğu önemli. Neden araç tercihinde donanımları atlıyorsunuz? Boş 308 ile dolu 308 neredeyse farklı iki araç mesela.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6AC68B14C -- 3 Kasım 2020; 15:38:11 >
  • EnterX kullanıcısına yanıt

2013-14 highline tdi-dsg ve cam tavanli araci o fiyatlara alabiliyorsaniz hic durmayin.

• tüm dünyanın golfü önde görmesi önemli değilmiş, forumda 308 hakkında olumlu yorum görmüş eleman ondan dolayı 308 diyor :)

• Kredi ile dsg alma kardeşim.En mantıklısı Eat li yeni kasa 308.Hayırlı olsun kazasız belasız bin...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Melikşah_38 M kullanıcısına yanıt

Peki. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

golf 7 de golf 8 de tüm karşılaştırmalı testlerde 1 serisi ve a serisi dahil tüm premiumları vs.. hepsini geçip birinci oluyor. 308 de neymiş?

kalite olarak golf 7 çok daha üstün

konfor, hacim olarak daha iyi

2. el olarak da çok daha iyi

dsg çok konforlu güzel bir şanzıman

hangi karşılaştırmalar merak ettim

• 308 1.6 dizel otomatik dediğinize göre blue hdi motor ve orta donanım olan active paket alacaksınız sanırım. Ben haziran ayında 1.6 e-hdi allure paket aldım. Ben de active paket blue hdi motor ile allure paket e-hdi arasında kaldım. Fakat sonra donanım daha ağır bastığı için tercihimi bu yönde yaptım. Zaten blue hdi ve e-hdi motorlar arasında teknik veri olarak pek fark yok. Blue hdi'ın artısı eat6 şanzuman. 4 aylık bir 308 kullanıcısı olarak size bu aracı kesinlikle tavsiye ederim.

Tercihiniz ne olursa olsun buradaki Volkswagen fanboylarının sizi etkilemesine müsade etmeyin. Onlara göre volkswagen her markadan üstün.

Araç alma arefesinde ben de 1.2 tsi midline golflere bakmıştım. Fakat gerek motor, gerek donanım olarak 308 bana daha cazip geldi. Şu an yol bilgisayarında gidilen yol 630 km ve depo yarının bir tık aşağısında.

• ogzdrk O kullanıcısına yanıt

Hocam ben hatasız boyasız vs aramıyorum hani 15.000 tl ye kadar hasar kaydı ve 3-4 parça boya vs benim takıldığım bir nokta değil o yüzden hatasız boyasız midline alacağıma 15.000 kayıtlı highline alırım kafasındayım aracın iç aksamında birşey olmasın diri temiz olsun yeter

Yoksa hatasız boyasız bir highline gelmiyor bu paraya

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.