Şimdi Ara

Peugeot 308 Classic Edition Ve Plus Geldi. Güncelleme... (197. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.303
Cevap
70
Favori
222.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 195196197198199
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yaklaşık 2 haftadır hava gece hariç 7 derecenin altına inmiyor burada. Mesela an itibariyle bile 12 derece, artmaya devam ediyor. Üstelik haftaya güneye iniyoruz inşallah geç bile kaldım değişmekte. Kışlık lastiklere fazla gelmeye başladı sıcaklık.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Conqueror26 kullanıcısına yanıt
    Aynen burası da öyle 22-23 derecelerde her gün. Ama şunu görünce ister istemez geri durdum:

Peugeot 308 Classic Edition Ve Plus Geldi. Güncelleme...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • turkeril kullanıcısına yanıt
    Eğer yazdığı gibi cuma cumartesi kar yağarsa kötü olur. Cuma akşamı Aksaray'a doğru çıkacağım inşallah sıkıntı yaşamayız :/

• quote:

Orijinalden alıntı: Conqueror26

Eğer yazdığı gibi cuma cumartesi kar yağarsa kötü olur. Cuma akşamı Aksaray'a doğru çıkacağım inşallah sıkıntı yaşamayız :/

Gün yaklaştıkça netleşir, gündüz sıkıntı olacağını sanmam ama mart sonuçta
  • Konya Otogar - Ankara/Dikmen yolculuğum, yol geneli 104km/h hız sabitleme açık, Bir kaç sollama dışında hızı korudum 120 yi hiç geçmedim.

ORTALAMA TÜKETİM: 3.9 LİTRE / 100KM

Yük durumu: 2 yetişkin + full bagaj

Lastik: Kışlık

Hava sıcaklığı: 9-13 derece arası

Gölbaşı öncesi ve konya kulu da 3-4 trafik ışığına yakalandım.

Peugeot 308 Classic Edition Ve Plus Geldi. Güncelleme...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ikinci elleri ne kadara gidiyor dizel 1.6 motorlarin

• ilteris_ kullanıcısına yanıt
    Araba kaç binde usta?ben en düşük 4.3 yakalayabildim şu ana kadar

• ilteris_ kullanıcısına yanıt
    Evet km kaç oldu diyecektim ben de
    Ben şu ana kadar en düşük 4.0 tutturdum 105 ile ama rakım aşağı. Gidiş dönüş 4.4 olmuştu ve henüz kış idi.

Maşallah diyelim bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turkeril -- 21 Mart 2017; 19:24:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkeril

Evet km kaç oldu diyecektim ben de
    Ben şu ana kadar en düşük 4.0 tutturdum 105 ile ama rakım aşağı. Gidiş dönüş 4.4 olmuştu ve henüz kış idi.

Maşallah diyelim bu arada

Arac 6000i devirdi bu seyahatte. Bugun yazliklara döndüm bakalım tüketim nasil etkilenecek...

Konya ankara arasında rakim farki yok bu arada.

• Arkadaslar 1.6 ehdi motorlu aracimi bugun biraz sikistirdim fakat kontak kapattiktan sonra fani aciyor sizce normal mi daha once hicbir guncel aracta yasamadim.

• Kış için tüketim ortalamalarını bekliyorum millet.

Bende ki 112 'lik ile karşılaştıracağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: BRV35

Arkadaslar 1.6 ehdi motorlu aracimi bugun biraz sikistirdim fakat kontak kapattiktan sonra fani aciyor sizce normal mi daha once hicbir guncel aracta yasamadim.

Yüksek devir çevirirseniz, dpf yani dizel partikül filtresi devreye girer. Ki bu iyi bir şeydir. Zaman zaman yapılması tavsiye edilir.

• Ben 1. ortalamayı hiç sıfırlamadım. 9300 km ortalaması 5.2. Yalnız ben sakin kullanamıyorum.

• Ben de trip 2yi hic sifirlamadim 6500km ortalamam 5.0 1500km ankara konya arasi kalani ankara sehir ici cankaya ve cayyolu taraflari

• quote:

Orijinalden alıntı: ilteris_

Ben de trip 2yi hic sifirlamadim 6500km ortalamam 5.0 1500km ankara konya arasi kalani ankara sehir ici cankaya ve cayyolu taraflari

Sanırım ben iyi kullanamıyorum benim de ortalama 5000 km oldu ve bunun 2000'i şehir dışı ve diğer 3000'i ankara şehir içi olmak üzere kullandım. Ama ortalamam 6.5 . nerde yanlış yapıyorum acaba ? var mı yakıt tüketimini düşürmek için yapabileceğim şeyler. Şehirler arası ortalama 3.5 tutturuyorum fakar şehir içi 7 den aşağı inemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ReiSeM

quote:

Ben de trip 2yi hic sifirlamadim 6500km ortalamam 5.0 1500km ankara konya arasi kalani ankara sehir ici cankaya ve cayyolu taraflari

Sanırım ben iyi kullanamıyorum benim de ortalama 5000 km oldu ve bunun 2000'i şehir dışı ve diğer 3000'i ankara şehir içi olmak üzere kullandım. Ama ortalamam 6.5 . nerde yanlış yapıyorum acaba ? var mı yakıt tüketimini düşürmek için yapabileceğim şeyler. Şehirler arası ortalama 3.5 tutturuyorum fakar şehir içi 7 den aşağı inemiyorum.

Az yakmanın temelinde frene az basmak vardır. Frene az basıcak şekilde kullanırsanız iyi değerler yakalanabilir. Örnek vermek gerekirse. 50 metre ilerde kırmızı ışık var. Bakıyorum millet son 10 metreye kadar gaza asılıyo. Son 10metre frene asılıyo. O arabanın az yakma şansı yok. Ya da bayır çıkıyorsunuz sonra aşağı iniş var diyelim. Bayırı kaptırıp çıkarsanız sonra bayır aşağı frene basa basa inerseniz çok yakarsınız. Tabi durun demiyorum, zamanla oturtulacak ayarlar bunlar. Bu ve benzeri hareketler fren ömrünü de uzatmaktadır bu arada bursa %90 şehir içi %10 şehir dışı ortalamam 5.4 litre

• quote:

Orijinalden alıntı: helluri

quote:

quote:

Az yakmanın temelinde frene az basmak vardır. Frene az basıcak şekilde kullanırsanız iyi değerler yakalanabilir. Örnek vermek gerekirse. 50 metre ilerde kırmızı ışık var. Bakıyorum millet son 10 metreye kadar gaza asılıyo. Son 10metre frene asılıyo. O arabanın az yakma şansı yok. Ya da bayır çıkıyorsunuz sonra aşağı iniş var diyelim. Bayırı kaptırıp çıkarsanız sonra bayır aşağı frene basa basa inerseniz çok yakarsınız. Tabi durun demiyorum, zamanla oturtulacak ayarlar bunlar. Bu ve benzeri hareketler fren ömrünü de uzatmaktadır bu arada bursa %90 şehir içi %10 şehir dışı ortalamam 5.4 litre

sanırım sorunun kayunağını bana gösterdiniz, ben zır pırt frene basıyorum o yüzden olabilir. bu yorumunuzu dikkate alıp 1 aylık performansımı değerlendireceğim :) Bu arada sanırım Ankara'da çok fazla 308 kullanıcısı var, hem trafikte hem burada gördüğüm üzere. Bir ara buluşma ayarlayabiliriz ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: helluri

quote:

quote:

Isin sırrı tam da bu! Ben nerdeyse hic frene basmam yıllardır bu konuda kendimi geliştirdim.

Cok yakan araba yoktur cok frene basan sürücü vardır.

• Benim 13 bin km ş.içi/dışı ortalamam 6 litre.

• konu niye bu kadar cansız ağalar
  • 
Sayfa: önceki 195196197198199
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.