Şimdi Ara

Peugeot 308 1.6 biuehdi otomatik yakıt tuketimim (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
2.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yahu bu kadar aglamayin,33 km ortalama hizla yazin 6.3,6.5 kisin ortalamam var en son 10000 km 6.5 du sifirlandi.yol bilgisayarin soyledigi bunlar.Uzun yolllarda var icinde yoksa 33 olmaz.
    Yakit aldiktan sonra 250 km ankara da kullandim hep 7.1 di sanirim ort 25 sanirim.
    Homurdayan igrenc sesli su motorlara 20000 lira fazla versem bende forumda saga sola satasirdim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Su dizel sevdasini birakin artik da cigerlerimiz de dogada rahatlasin.Senede 10-15 k km yapan adam dizel pesinde kosturuyor.

• 1.2 TSI Leon..

Peugeot 308 1.6 biuehdi otomatik yakıt tuketimim

• quote:

Orijinalden alıntı: E.R.W.

Yahu bu kadar aglamayin,33 km ortalama hizla yazin 6.3,6.5 kisin ortalamam var en son 10000 km 6.5 du sifirlandi.yol bilgisayarin soyledigi bunlar.Uzun yolllarda var icinde yoksa 33 olmaz.
    Yakit aldiktan sonra 250 km ankara da kullandim hep 7.1 di sanirim ort 25 sanirim.
    Homurdayan igrenc sesli su motorlara 20000 lira fazla versem bende forumda saga sola satasirdim.

Sorma o kadar ağladım ki gözlerim şişti. Benim aracın homurtusu içeriye eski benzinli aracımdan güzel geliyor. :) Ayrıca arabayı alırken fazladan 20.000 ödemedim. Eksi 20.000 ödedim. 1.5 senede 35.000 km yaptım. Neyse bu TSi tayfasının kolpacı olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Şuraya koyulan değerlerin alayı kolpa. Durmadan akan trafikte ortalaman 10 km olsa ne olur 20 km olsa ne olur.

Ayrıca adam 27 km ile 6.1 koymuş. Siz 33 ile 6.5'dan bahsediyorsunuz. Sonra aynı yakıyor diyorsunuz. Aynı şartlarda aranızda en az 1, 1.5 fark olması beklenir zaten işin doğası gereği.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gorod -- 20 Mart 2018; 0:26:6 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bu tsicıları anlamak mümkün değil
    0.9 tce 90beygir clio 4 şehir içinde 7.1'in altına inemedim ne yaşıyorlar da 120-150bg tsilera 4,5-5lt yaktırıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi korsan58 -- 20 Mart 2018; 0:35:11 >
  • benzinli araca binmek net enayiliktir. başka bir açıklaması olamaz. uzun yolda sağ şeritte ortalama tüketimi tutturmak için 60 km hızla 2 saatlik yolu 6 saatte giden tipleri çok fazla takmamanızı öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: duggac

benzinli araca binmek net enayiliktir. başka bir açıklaması olamaz. uzun yolda sağ şeritte ortalama tüketimi tutturmak için 60 km hızla 2 saatlik yolu 6 saatte giden tipleri çok fazla takmamanızı öneririm.

Aksine 2-3 sene sonra satacağın araca önden 20 000 lira yatırmak enayiliğin daniskasıdır.
  • quote:

quote:

benzinli araca binmek net enayiliktir. başka bir açıklaması olamaz. uzun yolda sağ şeritte ortalama tüketimi tutturmak için 60 km hızla 2 saatlik yolu 6 saatte giden tipleri çok fazla takmamanızı öneririm.

Aksine 2-3 sene sonra satacağın araca önden 20 000 lira yatırmak enayiliğin daniskasıdır.

tamam da. 2 senede satılan dizel araca verdiğin 20.000 tl yi aynen geri alırsın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • oquzdag O kullanıcısına yanıt
    aynen olmasada benzinli fiyatına satılmayacağı aşikar.
  • Hanimlarin gosteris icin digerlerine nispet olsun diye yaptiklari bazi hareletler vardirya erkek bedenindeki yansimalari bu sekilde oluyor.Ardindan tebrikler kabul ediliyor.Sonra kisir yeniyor.Bla bla bla.

• froster2006 kullanıcısına yanıt
    Güzeldi (:

Bende benzinli araçla 28-30kmh ortalama hızda yazın 6.3lerle gezebiliyorum ama dikkat ederek. Dizel gibi basa basa kafama göre kullansam 7.5-8 yakarım, canını alsam 12lt'leri bulurum. Şirket aracı dizel fluence varken ne yaparsam yapayım 8lt'yi geçmiyordu araç, uzun yol şehir içi bas et farketmiyor. Önemli olan tabiki ne kullandığından ziyade onu nasıl kullandığın fakat tüketimde hiçbir şekilde benzinli araba muadil bir dizelle rekabet edemez.
  • alcohol06 A kullanıcısına yanıt
    Onemli olan insanlar burada niye kendi egolarini tatmin ediyorlar ben onu anlamoyorum.Az tuketsede senin cebine cok tuketsede ancak manupule etmek nedir.
    Tavirlar oyle ilginc ki herkes hayati 12 den vurmis edasiyla bunlari yaziyor.Ben vurmadim,yanlista yaptim dogruda ancak bu efemine bir ruh uapisinin erkek bedenindeki tezahuru.

Teknolojiler uc assagi bes yukari ayni.Herkez ya delphinin ya lucas in yada bosch un vb.urunlerini kullaniyor motorunu gelistirirken.Ayni metalurjik isleme yontemleri ile bloklar gelistiriliyor.Ya dayaniklilik isteyerek dokum demir yada aliminyum kullaniliyor.En iyi aracla en kotu arasinda ozellikle kompakt sinifta max.yarim lt oynuyor.Bu farki yaratan gordugum hep hyundai geubu agirligindan mutevellit.

Golf un 1.5 rsi act motoru ile astra 150hp 1.4t de arada tuketim farki 0.2lt idi ki ara hizlanmalarda ayni idi.Bild bile bu kadar yatirima karsin farkin azligina sasirmis yazisinda.Misal degisken geometrili turbo var ,cok yuksek enjeksiyon basinciyla besleniyor motor vb.

Sozun ozu benzin ile dizel tuketim farklari azaldi keza ensi dizel motorlarin alt devir canliligi yeni unitelerde yok,or.307 109hp vs 308 120hp.Alt devri daha iyi ve gunluk kullanimda pek bir tuketim farki yok.Bu arada alt devir kullanimi icin en iyi dizaynlari gordugum kadari ile vw grubu yapiyorki ozellikle dsg ile 2000 devri gecmeden sakince nerede ise tum istanbulu kullanacak esneklige izin veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi froster2006 -- 21 Mart 2018; 17:13:29 >

• quote:

Su dizel sevdasini birakin artik da cigerlerimiz de dogada rahatlasin.Senede 10-15 k km yapan adam dizel pesinde kosturuyor.

ben 3 yılda 10 bin km yaptım atmosferik+lpg candır.
  • Long Dark kullanıcısına yanıt
    3 senede 10 bin km mi?,lpg kitine verilen paraya arabanin orjinalligine yazik.

• quote:

Orijinalden alıntı: cenkay02

Ben de 1.2 tsi var Seat İbiza manuel. Uzun süreli (2800 km) ortalama tüketim 6.7 litre ve inanılmaz sakin kullanıyorum. Aşırı dikkat ediyorum ve inanıyorum ki biraz sert kullansam yani açıkcası sizin 308 hdi kullandığınız tarzda kullansam 7.5-8 Litrenin altına düşmez. Kafanız rahat bir şekilde araç kullanmak icin 308 hdi bence çok güzel bir alternatif

Tsi motorlu c segment kullananlar hic kasmadan 6-7 litre arasinda yaktigini soyluyorlar. Cok kasiyor da bize mi yalan soyluyorlar?

• Bleuhdi 308 aracımı geçen ay sattım. 10.000 km ortalamam tam 6 litreydi.Genelde sakin kullanıyorum. Evden işe en sakin kullanımımla en düşük 5 litre ortalama yakalayabildim. Şimdi aynı güzergahta 2.0 tdi 143 hp multitronic a4 ile 5,6 yakıyorum. 6-7 trafik ışığı bekliyorum ve pejoda start stop vardı a4 de yok, 1500 km ortalamam ise 32 km ortalama hız ile 6.8, 308 ile fark %10-12. Uzun yolda fark dahada azalır belkide fark olmaz. Ama fabrika verilerine bakarsak pejo da 3,8 ortalama tüketim a4 de ise 5,8. Fark %50 den fazla. Sonuç pejo yalan söylüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oquzdag

quote:

quote:

tamam da. 2 senede satılan dizel araca verdiğin 20.000 tl yi aynen geri alırsın.

bence km yükseldikçe dizel ile benzinin ikinci el makası daralır
    yüksek km dizel almak istemez geneli
    benzine nazaran

• quote:

Orijinalden alıntı: 22tupac

quote:

quote:

quote:

benzine nazaran

doğru.
    zaten sıfır alıp, iki senede satılan dizel için dedim. ortalama en fazla 35-40.000 km yapılmış olur. o noktada da dizelden çok zarar edilmez. birebir verdiğiniz parayı alamasanızda yakın olur.
    birde bu konu aracın benzinli ve dizeli arasındaki farka göre değişir. Mesela dizeli ve benzinlisi arasında 7-10.000 tl fark olan bir model için. dizel dah açok satılabilir. ve dizele verdiğiniz farkı daha rahat geri alabilirsiniz.
    ancak arada 25-30.000 tl gibi farklar varsa tabiki geri alma oranı düşer. diye düşünüyorum

• quote:

3 senede 10 bin km mi?,lpg kitine verilen paraya arabanin orjinalligine yazik.

Ben takmadım ki ilk sahibi takmış, ben aracı aldığımda 86 bindeydi 3 sene geçti şimdi 96 binde bu hızla gidersek araç 10 yaşına geldiğinde 100 bin km de olacak hala
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 22tupac

quote:

quote:

quote:

benzine nazaran

doğru.
    zaten sıfır alıp, iki senede satılan dizel için dedim. ortalama en fazla 35-40.000 km yapılmış olur. o noktada da dizelden çok zarar edilmez. birebir verdiğiniz parayı alamasanızda yakın olur.
    birde bu konu aracın benzinli ve dizeli arasındaki farka göre değişir. Mesela dizeli ve benzinlisi arasında 7-10.000 tl fark olan bir model için. dizel dah açok satılabilir. ve dizele verdiğiniz farkı daha rahat geri alabilirsiniz.
    ancak arada 25-30.000 tl gibi farklar varsa tabiki geri alma oranı düşer. diye düşünüyorum

kesinlikle katılıyorum
    aslında "kullanıcı" olabilsek bunlara hiç gerek kalmayacak

"tüketici" olduğumuz sürece kazıklanmaya ve böyle küçük hesaplarla günümüzü geçirmeye devam ederiz.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.