Şimdi Ara

Peugeot 308 1.6 biuehdi otomatik yakıt tuketimim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
2.190
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Peugeot 308 1.6 biuehdi otomatik yakıt tuketimim

Gecen hafta sıfır aldıgım arac 17 jant var arabada bilmiyorum etkisi var mıdır. Yolun yarısı trafik. İstanbul içi...

Nasıl sizce?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 31.6 km ortalama hizla mi sehir ici?,koyun bir 15-20 arasida gorelim.

• Hmm tamam. Full trafik olunca onu da atacagım.

• Bence gayet iyi hayırlı olsun hocam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha ne olsun, yakmamış araba. Hayırlı olsun güle güle kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 19 Mart 2018; 19:0:50 >
  • Sagolun daha iyisini Allah size de nasip etsin kazasız belasız.

• 31km ortalama hız şehir içi değerini pek yansıtmaz. Ben size gerçek şehir içi verisi paylaşayım.

Bu değerler normal trafikte yakalandı. Bende de aynı araç var, tam otomatik için gerçekten çok ekonomik fakat şehir içi 4.5 5 lt yakan dizel otomatik araç yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: macropolo

31km ortalama hız şehir içi değerini pek yansıtmaz. Ben size gerçek şehir içi verisi paylaşayım.

Bu değerler normal trafikte yakalandı. Bende de aynı araç var, tam otomatik için gerçekten çok ekonomik fakat şehir içi 4.5 5 lt yakan dizel otomatik araç yok.

8 - 10 km gidip ortalama hız atmak gerçek tüketimi göstermez.

Varmı 1000 km ve üzeri gerçek şehir içi değeriniz
  • Neyi zorluyorsunuz ki? Araba az yakıyor işte Hdi motor. Hafif, rüzgar direnci düşük araba. Yıllardır en az yakan araba markalarından biri.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • gayet guzel degerler.

daha az yakan varsa yine bi hdi motorlu arac olur
  • quote:

31km ortalama hız şehir içi değerini pek yansıtmaz. Ben size gerçek şehir içi verisi paylaşayım.

Hocam bu uygulamanın adı nedir acaba?

• rbcntechnic R kullanıcısına yanıt
    Tam tersi kısa mesafe düşük hız gerçek değerleri gösterir. Ben size uzun mesafe değeride gösteririm merak ettiyseniz o da 6.1lt. Buyrun.

• quote:

Orijinalden alıntı: mebrar

quote:

Hocam bu uygulamanın adı nedir acaba?

MyPeugeot

• HDI motorun sorunsuz ve az yakan bir motor olduğu bir gerçek. Ancak birazdan yakıt üreten TSI'cılar gelir.
  • quote:

Tam tersi kısa mesafe düşük hız gerçek değerleri gösterir. Ben size uzun mesafe değeride gösteririm merak ettiyseniz o da 6.1lt. Buyrun.

Ohoo tsi cıların ortalamasıda bu civarda ben de dahil,ne anlamı kaldı şimdi dizelin.
  • 2008 308 hdi var 110 beygir maneul

Şehir dışı 100 km hızla 4.3

Şehir ici fazla yogun olmayan trafik 5 litre

Yogun trafik şehir ici 5.5

Cok yogun trafik(dur kalk dur kalk) şehir ici 6 litre en son

Ben degerlerden memnunum dizel pahalı aldı başını gitti ucuz yakıtta alamıyorum motoru bozar diye...

• Ben de 1.2 tsi var Seat İbiza manuel. Uzun süreli (2800 km) ortalama tüketim 6.7 litre ve inanılmaz sakin kullanıyorum. Aşırı dikkat ediyorum ve inanıyorum ki biraz sert kullansam yani açıkcası sizin 308 hdi kullandığınız tarzda kullansam 7.5-8 Litrenin altına düşmez. Kafanız rahat bir şekilde araç kullanmak icin 308 hdi bence çok güzel bir alternatif

• E.R.W. kullanıcısına yanıt
    Benim kullandığım şartlar ve güzergahta bozuk şanzımanlı tsi en az 8lt yakar. Meşhur tsi verilerini çok gördük. Tdi dsg polo en az 1lt fazla yakıyordu bu güzergahta.

• quote:

Orijinalden alıntı: E.R.W.

quote:

Ohoo tsi cıların ortalamasıda bu civarda ben de dahil,ne anlamı kaldı şimdi dizelin.

Yok canım sizin Hz.Tsi'lar 2,3 litre yakıyor. TSi ekibi kadar kolpa sıkan başka ekip yok. Sanki kullanmadık. :) Ayrıca benim aracın 2 farklı +1000 km ortalamasında hız düşük olanda ortalama hızda düşük. Dur kalk trafik, yavaş alan trafik, soğuk motorla tırmanış vs çok ayrı şeyler.

• E.R.W. kullanıcısına yanıt
    Hamsi kavağa çıkınca dizel ile aynı yakacaksınız tsi seviciler, biraz daha sabredin, gerçi siz psikolojik olarak daha az yakıyorsunuz ama pompada gerçek hayata dönüyorsunuz.

Yalandan ölen yok nasıl olsa...

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.