Şimdi Ara

/// PEUGEOT 308 /// (86. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
12.820
Cevap
56
Favori
1.475.822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8485868788
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    kızdırma bujisi işığı ile ilgili sen ne diyorsun?bende yanmıyor o lamba
  • golf 4 ün kol dayamasına benzettim zaten 308 in kendi kol dayaması geliyordu antebe ne oldu?
  • dostum kızdırma bujisi bugün arabayı açık oto parktan çıkarken kontağı çevirdiğimde yandı.sol tarafta altta yandı.hiç dikkatimi çekmemişti direk arabayı çalıştırdım ondan sonra bu ne ya derken söndü.söndükten sonra farkettim bu kızdırma bujisi lambası diye cins bi şekli var netten bulursam eklerim resmini
  • oto glr orjinali daha gelmemiş gelecek mi onu da bilmiyorum gelecek demişlerdi ama bugün lastik parlatıcı alırken sordum şimdilik bu var dedi kol dayama için ben de unuttum orjinalini sormayı
  • nasıl yanmıyor toyotacıyız dostum sarı bir lamba olması lazım,kontagı çevirip o söndügünde çalıştırmak gerekiyor.biliyorsundur bunu zatende sende niye yanmıyor?beyin olayı için kimse çagırılmadı mı şimdi???

• arkadaşlar bu resimde hız göstergesinde 220nin yanındaki ışık yandı bende bugün.o mu yoksa altındaki yaya benzeyen şey mi ısıtma bujisi?
  • stormatme neden satıyosun arabayı ya bugun sahibinden de gördüm ilanı?
  • ya bi nedeni yok 32000'e aldım belki 34-35000 veren çıkarsa satarım dedim.malum antepte satlık 308 pek yok.dolayısıyla pahalıya verme şansım daha yüksek.olur ki satılırsa premium alırım bu sefer cam tavan filan
  • quote:

Orjinalden alıntı: oto_glr

nasıl yanmıyor toyotacıyız dostum sarı bir lamba olması lazım,kontagı çevirip o söndügünde çalıştırmak gerekiyor.biliyorsundur bunu zatende sende niye yanmıyor?beyin olayı için kimse çagırılmadı mı şimdi???

Sanırım kızdırma bujisi lambası eklediğim fotoğraftaki alttaki kıvrılmış tel işaretine benziyor.Ben bugüne kadar yandığını görmedim.Diğer forumlarda okuduğum kadarıyla yeni nesil araçlarda bu ışık sıfırın altında sıcaklıklarda yanıyormuş.aracım sürekli kapalı garajda kaldığından dişarıdaki ısıdan fazla etkilenmiyor.Ondan yanmamış olabilir.Ne dersiniz?

• quote:

Orjinalden alıntı: stormatme

arkadaşlar bu resimde hız göstergesinde 220nin yanındaki ışık yandı bende bugün.o mu yoksa altındaki yaya benzeyen şey mi ısıtma bujisi?

kızdırma bujisi ışığı: 240 ın yanındaki yaya benzeyen sarı ışık. dediğim gibi sıfırın altında sıcaklıklarda yanıyor olabilir.sende de ilk kez yandığına göre öyle olmalı diye düşünüyorum.ankaralı arkadaşlarda yanıyordur sanırım.ama yazın yanıyormuydu acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi toyotacıyız -- 30 Aralık 2008; 19:36:19 >

• Evet 240 ın yanındaki kıvrık tele benzeyen ışık. Yazın yanmıyodu şimdi kontağı açınca 3 sn filan yanıyor sonra sönüyor bende. Hava -5 dereceydi.
  • valla gaziantepte hava eksilere çok nadiren iner belki geceleri.benim arabam da garajda olduğundan o kadar etkilenmiyor.gündüzleri de hava eksi derece olmuyor dolayısıyla hiç yanmadı bende
  • quote:

arkadaşlar bu resimde hız göstergesinde 220nin yanındaki ışık yandı bende bugün.o mu yoksa altındaki yaya benzeyen şey mi ısıtma bujisi?

Ortamın sıcaklığı kızdırma bujisi ikaz lambasının yanmasını etkiler. Yanmıyorsa demekki yeterli sıcaklıkta demektir.
    Ancak o 220'nin yanındaki ışık motor arıza ikaz lambası. Benim arabamda da sürekli yanıyor. Servis söndürüyor 2-3 gün geçmiyor yine yanıyor. Ve bilgisayarda sürekli "Anti Pollution Fault" yazısı çıkıyor. Herhangi bir sorun bulamadılar... Ben bıktım, 308 bıkmadı hala
    Siz de dikkatli olun ve gösterin bence... Allah korusun daha büyük arıza falan olmasın.

NOT: İlk çalıştırma esnasında yukarıda bahsettiğim ışık yanıyor ve sonra sönüyorsa korkmayın. Ben sürekli yanıyor gibi anlayıp yazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yurdaer -- 30 Aralık 2008; 22:12:02 >

• bir kaç gün önce 15000 bakımını yaptırdıktan sonra ilk kez bugün oldu.kontak açıkken yandı araba çalışında söndü.kitapçığı okudum sürekli yanıp sönüyorsa motor arızası var demektir diyor.bende araba çalışınca söndüğü için pek önemsemedim
  • quote:

valla gaziantepte hava eksilere çok nadiren iner belki geceleri.benim arabam da garajda olduğundan o kadar etkilenmiyor.gündüzleri de hava eksi derece olmuyor dolayısıyla hiç yanmadı bende

bende neden yanmıyor diye merak etmiştim.Benim arabada garajda olduğundan pek eksi sıcaklık görmüyor ilk çalıştırmada.Gündüz de zaten eksiye düşmez.Perşembe günü nöbetçiyim. cuma sabahı hava eksiye inerse denerim.bakalım yanacak mı?
  • quote:

bir kaç gün önce 15000 bakımını yaptırdıktan sonra ilk kez bugün oldu.kontak açıkken yandı araba çalışında söndü.kitapçığı okudum sürekli yanıp sönüyorsa motor arızası var demektir diyor.bende araba çalışınca söndüğü için pek önemsemedim

Kontağı ilk açtığınızda yanar zaten... Belli bir süre sonra söner. Siz belki dikkat etmemişsiniz
  • quote:

Orjinalden alıntı: yurdaer

quote:

bir kaç gün önce 15000 bakımını yaptırdıktan sonra ilk kez bugün oldu.kontak açıkken yandı araba çalışında söndü.kitapçığı okudum sürekli yanıp sönüyorsa motor arızası var demektir diyor.bende araba çalışınca söndüğü için pek önemsemedim

Kontağı ilk açtığınızda yanar zaten... Belli bir süre sonra söner. Siz belki dikkat etmemişsiniz

evet o motor ile ilgili ışık kontak ilk açıldığında yanıyor , araç çalıştıktan 2-3 sn sonra sönüyor zaten sönmezse yada yanıp sönmeye başlarsa bir sorun var demektir.

• O ışık kızdırma bujisinin ışığı.O ışık soğuk havalarda aracı çalıştırmadan önce yanar sonar söner.206'mızdan biliyorum
  • ne ışıkmış arhadaş
  • beyler hani arabadan inmeden önce uzunları yakar gibi kolu çektiğimizde follow me özelliği devreye giriyordu ya,bu ondan sonra otomatik mi oluyor?yani bi kere bu işlemi yaptıktan sonra artık her kilitlediğimde follow me özelliği etkin mi oluyor yoksa sadece işlemi yaptığın zaman mı etkin oluyor?
  • 
Sayfa: önceki 8485868788
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.