Şimdi Ara

/// PEUGEOT 308 /// (84. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
12.820
Cevap
56
Favori
1.475.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ben aracı teslim aldığımda servisten yakıt katkısı vermişlerdi. her yakıt almanda depoya bi miktar konması gerekiyor dediler. bitince bende yenisini almadım. acaba aranızda o katkıdan kullanan ve ne işe yaradığını bilen varmı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: InsMuh

arkadaşlar
    ben aracı teslim aldığımda servisten yakıt katkısı vermişlerdi. her yakıt almanda depoya bi miktar konması gerekiyor dediler. bitince bende yenisini almadım. acaba aranızda o katkıdan kullanan ve ne işe yaradığını bilen varmı?

yeni motorda o katkıların kullanılmaması gerektiğini söylüyorlar.
  • quote:

arkadaşlar

Eurodiesel satılmayan istasyonlarda ya da yakıtına güvenmediğiniz ancak almak zorunda olduğunuz akaryakıt istasyonlarında şişede belirtilen ölçekte yakıt deposuna katın demişti satış görevlisi..

Eurodiesel varsa bu katkı maddesini kullanmaya gerek yok.
  • otmotvmhnds;
    follow me home bilgisi paylaşımın için özel olarak teşekkür etmek istedim. bu özellik benim için gerçekten önemliydi.
  • quote:

otmotvmhnds;
    follow me home bilgisi paylaşımın için özel olarak teşekkür etmek istedim. bu özellik benim için gerçekten önemliydi.

Rica ederim ne demek. Ama burdan peugeot a . İnsan olan özelliği yazmazmı ya!!!
  • araçta park sensörü görüntülü mü neresinde cevap verirseniz sevinirin
  • quote:

Orjinalden alıntı: otmotvmhndsi

quote:

otmotvmhnds;

Rica ederim ne demek. Ama burdan peugeot a . İnsan olan özelliği yazmazmı ya!!!

Comfort model de başka bilmediğimiz hangi özellikler vardır acaba

• eminim çoğunuz biliyorsunuz ama belki yeni alanlardan bilmeyenler için tekrar yazayım:
    aracın menüsüne girip;
    - gündüz farlarını aktif hale getirebiliyorsunuz (farımda açık yolumda hesabı )
    -yağmurlu havalarda ön silecekler çalışırken geri vitese takınca arka sileceklerin de çalışmasını aktif hale getirebiliyorsunuz.
    -kilit düğmesine 2 sn basılı tutarak 14km/h hızdan sonra kapılrın otomatik kilitlenmesini sağlayabiliyorsunuz.

ilk etapta aklıma gelenler bunlar.

birde en beğendiğim özelliklerden biri: aracı stop edip anahtarı çıkarsanız bile yaklaşık 1 dk içinde açık unuttuğunuz cam varsa anahtarı geri takmadan kapatabiliyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi InsMuh -- 29 Aralık 2008; 22:50:51 >
  • Bir sorum olacak hemen =)

Araca park sensörü taktırmak istiyorum. Taktıran vardı galiba. Serviste mi taktırayım ? Serviste takarlarsa kendi orjinal sensörünü mü takıyorlar ? Yoksa dışarıdan mı satın alayım da serviste taksınlar ? Ve son olarak maliyeti ne kadar =)
  • quote:

-yağmurlu havalarda ön silecekler çalışırken geri vitese takınca arka sileceklerin de çalışmasını aktif hale getirebiliyorsunuz.
    -kilit düğmesine 2 sn basılı tutarak 14km/h hızdan sonra kapılrın otomatik kilitlenmesini sağlayabiliyorsunuz.

ilk etapta aklıma gelenler bunlar.

Bunları bilmiyordum.iyi ki de yazmışsın.
    Kilit düğmesine kontakta iken mi basacağız??14 km hızdan sonra kapılar kilitlenmiyor muydu??
  • benimkini serviste hediye olarak takmışlardı . seçme şansım olmadı ama en kötü sensör bile çok işe yarıyor. sende hediye olarak iste bence hayır diyeceklerini sanmam.
    quote:

Orjinalden alıntı: ali-34

Bir sorum olacak hemen =)

Araca park sensörü taktırmak istiyorum. Taktıran vardı galiba. Serviste mi taktırayım ? Serviste takarlarsa kendi orjinal sensörünü mü takıyorlar ? Yoksa dışarıdan mı satın alayım da serviste taksınlar ? Ve son olarak maliyeti ne kadar =)

• quote:

Orjinalden alıntı: Demir25

Selam arkadaşlar

Bende 308 comfort 1.6 hdi 90 bg lik aslanımı almış bulunuyorum:) , buradan yazılarınızı ve yorumlarınızı uzun zamandır takip ediyordum .Bilgilenmem açısından çok faydalı oldu gerçekten herkese teşekkürler .. Bu arada bir konuda beni aydınlatırsanız sevinirim .. Geçen gün otomobilmle istanbuldan - ankaraya otobandan geldim ,ilk heyecan tabi farkında olmadan biraz bastırmışım :( depoyu ankarada doldurdum biraz şehir içinde gezdim ve oradan direkt otobana çıktım istanbulda eve geldiğimde depomda yarım depo mazot kaldıgını fark ettim .. arabada iki kişiydik bu arada .. sizce bu tüketim normalmidir? nelere dikkat etmem gerekir ..?

Hayırlı olsun, kazasız belasız inşallah

• quote:

benimkini serviste hediye olarak takmışlardı . seçme şansım olmadı ama en kötü sensör bile çok işe yarıyor. sende hediye olarak iste bence hayır diyeceklerini sanmam.
    quote:

Orjinalden alıntı: ali-34

Bir sorum olacak hemen =)

Denerim şansımı

• quote:

Orjinalden alıntı: otmotvmhndsi

bizim comfort larda fallow me home özelliğinin olmadığını sanıyordum ama VARMIŞ. Çok sevindim bu işe, lazım oluyor çünkü bana. Arabayı stop ettikten sonra uzunları yakacakmış gibi sinyal kolu kendinize 1 kere çek bırak yapınca normal farlar yanıyor. Arkalarda yanıyor. Arabayı kitledikten 30 sn sonra da sönüyor.

Ben yok diye biliyordum ama varmış. Paylaşayım dedim, sizde bir deneyin var mı yok mu sizlerde merak ettim.

bu özellik outdorda var mı acaba
  • quote:

Orjinalden alıntı: Demir25

Selam arkadaşlar

Bende 308 comfort 1.6 hdi 90 bg lik aslanımı almış bulunuyorum:) , buradan yazılarınızı ve yorumlarınızı uzun zamandır takip ediyordum .Bilgilenmem açısından çok faydalı oldu gerçekten herkese teşekkürler .. Bu arada bir konuda beni aydınlatırsanız sevinirim .. Geçen gün otomobilmle istanbuldan - ankaraya otobandan geldim ,ilk heyecan tabi farkında olmadan biraz bastırmışım :( depoyu ankarada doldurdum biraz şehir içinde gezdim ve oradan direkt otobana çıktım istanbulda eve geldiğimde depomda yarım depo mazot kaldıgını fark ettim .. arabada iki kişiydik bu arada .. sizce bu tüketim normalmidir? nelere dikkat etmem gerekir ..?

90 bg yeterli oluyor mu o arabaya.
  • quote:

Orjinalden alıntı: rouge34
    Kilit düğmesine kontakta iken mi basacağız??14 km hızdan sonra kapılar kilitlenmiyor muydu??

Aracı çalıştırdıktan sonra hareket etmeden önce kilit düğmesini basılı tutun. Ekranda "active veya activated" gibi bi uyari çıkıyor. Aynı zamanda sesli ikaz da veriyor sanırım. Uzun zaman oldu unutmuşum
  • quote:

Orjinalden alıntı: yurdaer
    Selam arkadaşlar,
    Uzun zamandır benim VTi'dan kötü haberler vermiyordum... Tam barıştık derken bu sabah yine su koyuverdi
    Hararet göstergesi 90 santigrat derecede olmasına rağmen kalorifer bir türlü sıcak üflemiyor, sonra kafasına göre bazen sıcak bazen soğuk üflemeye başlıyor. Bu esnada hararet göstergesi de bi maksimum bi normal gösteriyor. Servise gitti bakalım derdi neymiş. Umarım basit bir müşür hatası veya termostat sorunudur... Yarın arayacaklar bilgi verecekler. Bu arada yine arabasız kaldım

Merhaba,
    Devirdaimde sorun varmış. Dün servise geç gittiği için ilgilenememişlerdi. Bugün ancak bakabilmişler ama sorun henüz giderilmemiş. Ancak yarın akşama yetişirmiş. İlginç... Neyse allahtan böyle durumlarda yedek araç gönderiyorlar.

• İstanbul da da kar başladı, öğleden sonra etkisi artacakmış yola çıkacaklar dikkatli olsunlar...

Bu arada Kış lastiği konusunda istanbulda ki arkadaşlara yardımcı olabilirim.
  • Slmlar herkese... 207 ye kasko yaptırdım arkadaslar fakat gecenlerde yeni okudum yaptıgım sözleşmeyi,207 trendy hdi aracım kasko poliçesinde benzinli olarak yazılmış ve fiyatı 19.900 olarak gösterilmiş dogal olarak.Yaptırdıgım sigorta firması HDI sigorta,aradım bi sorun olurmu diye dizel olan aracın benzinli görünmesi diye,ama bi sorun olmayacagını söylediler fakat arkadaslarım bana olurda araba pert olur yada calınırsa sana verecekleri fiyat benzinli fiyatı üstünden olur dediler sizce bi sorun olurmu bide size sorıyım dedim malum 207 forumu durgun yazmıştım daha önceden cevap veren olmadı bide size yazıyım dedim tşk ler şimdiden...
  • ben çok net bilgiye sahip değilim ama arkadaşlar yardımcı olur sanırım. Sigorta da şasi no yazıyor aslında ona göre değerlendirilebilir ama şu da varki bedeli de düşük gösterilmiş ise prim de az ödemişsinizdir. Haliyle sorun oluşur diye düşünüyorum. Ama dediğim gibi net bilgiye sahip değilim.
  • 
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.